Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία online. Είναι απάτη;;;


Manos4Smaragda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 17 του μήνα δεν ήξερε τι θα κάνει και στις 18 

16 ώρες πριν, x-tra είπε

το θεμα λυθηκε απο την courier, καταλαβανε οτι ειναι απατη δεσμευσαν τα χρηματα και μου τα επεστρεψαν μεσα σε 2 ημερες

does not compute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μουφα ξεμουφα εγω σας ειπα τα γεγονοτα και το πως λειτουργησε η courier.

Τα λεφτα μου τα εφερε προσωπικα ο courier μετρητα.

 

Αρα κατι ελεγξαν και αυτοι

 

 

εγω δεν περιμενα παντως να μου δωσουν χρηματα πισω

Αλλα φερθηκαν αψογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 18/10/2022 στις 10:40 ΜΜ, Inuyasha είπε

Φίλε μου κάτι λάθος μας λες, με ποια λογική /δικαίωμα η courier πήρε τέτοια απόφαση?

Η δουλειά της courier είναι να περνει το πακέτο από το σημείο α και να το πάει στο σημείο β, αν είναι αντικαταβολή έχει και την υποχρέωση να πληρώσει και τον αποστολέα, δεν είναι δικαστές να αποφασίσουν ότι ήταν απάτη γ οτιδήποτε άλλο

Αν είναι έτσι όπως τα λες ο καθενα; το θα παραλαμβάνει αντικαταβολες και αν δεν του αρέσει πάει να κλαφτει στην courier ότι ήταν απάτη έστειλαν πέτρες η ότι άλλο μπορείς να φανταστείς και γυρνάνε το πακέτο πίσω, ακόμα χειρότερα φαντάσου να περνούν το εμπόρευμα μέσα από το πακέτο να βάζουν άμμο, πέτρες και να το γυρνάνε πίσω, οπότε έχουν πάρει το προϊόν τζάμπα, και μετά απορούμε γιατί πολλά καταστήματα σκέφτονται να κόψουν την αντικαταβολή...

Πολύ σωστά έπραξε η κούριερ όταν μου είχε γίνει και εμένα έπαιρνα τηλέφωνο στον αποστολέα και είχε φραγή και αυτοί δεν μπορούσαν να μου δώσουν κάποια στοιχεία ότι είχαν και πήραν και αυτοί σε ένα άλλο αριθμό που είχαν και είχε και αυτό φραγή ε και τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια και τους πήγα το ότι ναναι δέμα που μου έστειλαν και μου έδωσαν τα λεφτά πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
9 ώρες πριν, Ontwsss είπε

Egw paraggeila 27-8 kordan 4 retro fire sto jordan-grecce kai xthes mou steilane me thn karta pou paraggeila oti erxobtai kai pou einai mou lene oti se 2 meres exoun pthseu apo Hongkong se ellada kai mou leei pou einai twra 

Aν έρθουν κράτα τα μακρυά απο τις μπανάνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Tαπεινά θα έλεγα ότι αυτή η ιστορία με τη μόδα σε συγκεκριμένα αθλητικά είναι ότι χειρότερο...
Ο γιος μου θέλει ένα τέτοιο ζευγάρι που έχει στην καλύτερη περίπτωση 200 ευρώ..!
Και μού λέει ότι είναι 90% έκπτωση από την κανονική τιμή (τών αυθεντικών) που είναι στα 2.000 περίπου.
Λοιπόν τα βρήκα κάπου πιο φτηνά (95-120 ευρώ) και, μανρέψτε, δεν υπάρχει πουθενά διευκρίνιση για το νούμερο..:
Δηλαδή, τα παραγγέλνεις και αν έρθουν δεν ξέρεις τι νούμερο θα είναι..!
Είμαστε καθόλου καλά;
Να και η διεύθυνση:
https://www.desertcart.gr/products/624079473-dz-core-air-core-basketball-shoes-retro-4-running-cat-all-black-trainers-for-jogging-running-gym-sport
Τούς έστειλα μήνυμα (Ημέιλ) και περιμένω απάντηση. Μάταια μάλλον...

Στις 16/5/2022 στις 3:00 ΜΜ, Manos4Smaragda είπε

Καλησπερα σε όλους. Πρωτη φορά γράφω στο φόρουμ και χρειάζομαι τα φώτα σας.. Έχω ένα θέμα. Παράγγειλα κάτι παπούτσια jordan retro 4 από το site jordan-greece.com στις 26-4-2022 και δυστυχώς έμαθα ότι είναι πολύ καινούργιο site και πιθανόν να είναι απάτη. Το domain name υπάρχει από τον Μάρτιο...!! Έχουν περάσει ήδη είκοσι μέρες από την παραγγελία μου και μετά από αρκετή επικοινωνία με το site, από την πλευρά μου, ζητώντας να μου στείλουν έστω το tracking number, μου έλεγαν ότι είναι στο αεροδρόμιο (χωρίς να μου λένε σε ποιο) και ότι η πληρωμή είναι επιτυχής. Σαν αιτιολογία στην τραπεζική συναλλαγή φαίνεται "mixdreams Elsinki", και όταν τους ρώτησα που είναι η εδρα τους, μου είπαν Κίνα. Μετά από 20 μέρες, μου έστειλαν το tracking number, λέγοντας μου ότι θα μπορώ να το τσεκάρω μόνο όταν περάσει στην Χώρα μου (Ελλαδα). Έχω παραγγείλει άπειρες φορές τώρα γενικά από site, αλλά αυτό δεν το έχω ξανακούσει. Έχει τύχει σε κανέναν αυτό ή να πάρω στην τραπεζα μου τηλέφωνο για να ακυρώσει τη συναλλαγη;; Τα φώτα σας, σας παρακαλω επείγει το θέμα...ΣΟΣΣΣΣΣ

PSX_20220516_145848.jpg

Δείτε κι αυτό:
https://www.scam-detector.com/validator/jordanshoesgreece-com-review/

Εμένα πάντως το ΑντιΒιοτικό μού το έβγαλε επικίνδυνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...