Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία online. Είναι απάτη;;;


Manos4Smaragda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε όλους. Πρωτη φορά γράφω στο φόρουμ και χρειάζομαι τα φώτα σας.. Έχω ένα θέμα. Παράγγειλα κάτι παπούτσια jordan retro 4 από το site jordan-greece.com στις 26-4-2022 και δυστυχώς έμαθα ότι είναι πολύ καινούργιο site και πιθανόν να είναι απάτη. Το domain name υπάρχει από τον Μάρτιο...!! Έχουν περάσει ήδη είκοσι μέρες από την παραγγελία μου και μετά από αρκετή επικοινωνία με το site, από την πλευρά μου, ζητώντας να μου στείλουν έστω το tracking number, μου έλεγαν ότι είναι στο αεροδρόμιο (χωρίς να μου λένε σε ποιο) και ότι η πληρωμή είναι επιτυχής. Σαν αιτιολογία στην τραπεζική συναλλαγή φαίνεται "mixdreams Elsinki", και όταν τους ρώτησα που είναι η εδρα τους, μου είπαν Κίνα. Μετά από 20 μέρες, μου έστειλαν το tracking number, λέγοντας μου ότι θα μπορώ να το τσεκάρω μόνο όταν περάσει στην Χώρα μου (Ελλαδα). Έχω παραγγείλει άπειρες φορές τώρα γενικά από site, αλλά αυτό δεν το έχω ξανακούσει. Έχει τύχει σε κανέναν αυτό ή να πάρω στην τραπεζα μου τηλέφωνο για να ακυρώσει τη συναλλαγη;; Τα φώτα σας, σας παρακαλω επείγει το θέμα...ΣΟΣΣΣΣΣ

PSX_20220516_145848.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που ξέρετε να ψάξετε πότε έγινε register ένα domain αλλά δεν αναγνωρίζετε τα βασικά σε ένα site και αν είναι απάτη... 🤷‍♂️

  • Like 8
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

22 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Με ποιον τροπο πλήρωσες;

Παντως να εισαι ευχαριστημένος αν παραλαβεις εστω και τις μαϊμούδες

Με κάρτα πλήρωσα. Μα για replica έψαχνα ούτως ή άλλως. Δεν έχω πεντοχιλιαρα για αυθεντικα. 

16 ώρες πριν, sortie είπε

Αυτό που ξέρετε να ψάξετε πότε έγινε register ένα domain αλλά δεν αναγνωρίζετε τα βασικά σε ένα site και αν είναι απάτη... 🤷‍♂️

Sortie αν δεν έχεις απάντηση στο ερώτημα μου δεκτό και σεβαστό. Αλλα θα μπορούσες να μην κριτικάρεις από τη στιγμή που δεν με γνωρίζεις προσωπικά. Όταν κριτικάρεις όμως, θα δέχεσαι και εσύ την κριτική επίσης. Σ' αυτό είστε πρώτοι όλοι. Για replica έψαχνα και δεν έχουμε όλοι παχυλούς μισθούς και τον μπαμπακα να τα σκάει 👎

22 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

μιση τιμή σε jordan και αναρωτιέσαι αν είναι απάτη;

Που πάτε και τα βρίσκετε τέτοια sites ήθελα να ήξερα.

Για replica έψαχνα ούτως ή άλλως, όχι αυθεντικα που θες μισθούς ενός έτους για να τα παρεις.. Και δεν είναι εύκολο να τα βρεις. Όλοι εσείς που κάνετε τους έξυπνους, ξέρετε κανένα καλό site για κάτι τέτοιο που ψάχνω ή η πολυάσχολη προσωπική σας ζωή δεν σας αφήνει τον χρόνο...?? Και γω για δώρο ήθελα να το κάνω στον άντρα μου. Ξέρετε πολλούς να κάνουν παναακριβά δωρα γενικά? 

Επεξ/σία από Manos4Smaragda
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Manos4Smaragda είπε

 

Με κάρτα πλήρωσα. Μα για replica έψαχνα ούτως ή άλλως. Δεν έχω πεντοχιλιαρα για αυθεντικα. 

Sortie αν δεν έχεις απάντηση στο ερώτημα μου δεκτό και σεβαστό. Αλλα θα μπορούσες να μην κριτικάρεις από τη στιγμή που δεν με γνωρίζεις προσωπικά. Όταν κριτικάρεις όμως, θα δέχεσαι και εσύ την κριτική επίσης. Σ' αυτό είστε πρώτοι όλοι. Για replica έψαχνα και δεν έχουμε όλοι παχυλούς μισθούς και τον μπαμπακα να τα σκάει 👎

Για replica έψαχνα ούτως ή άλλως, όχι αυθεντικα που θες μισθούς ενός έτους για να τα παρεις.. Και δεν είναι εύκολο να τα βρεις. Όλοι εσείς που κάνετε τους έξυπνους, ξέρετε κανένα καλό site για κάτι τέτοιο που ψάχνω ή η πολυάσχολη προσωπική σας ζωή δεν σας αφήνει τον χρόνο...?? Και γω για δώρο ήθελα να το κάνω στον άντρα μου. Ξέρετε πολλούς να κάνουν παναακριβά δωρα γενικά? 

 When you pay peanuts you get monkeys.Πιο ταιριαστά δεν παέι.

Πας σε απατεώνες και περιμένεις να είναι ειλικρινής;

Ολοι εμείς που κάνουμε τους έξυπνους και πολύ ασχοληθήκαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα. Μου έστειλαν μήνυμα ότι και καλά χάθηκε το δέμα στη μεταφορά και καλά. Μου ζήτησαν αν θέλω να μου στείλουν άλλο ή αν ήθελα επιστροφή χρημάτων. Δεν απαντησα καν, δεν έκανα τίποτα από τα δυο, γιατι στην πρώτη περίπτωση θα περίμενα άδικα ένα μήνα και βαλε επιπλεον και στην δεύτερη περίπτωση σίγουρα θα ζητούσαν λογαριασμό τραπέζης. Πήρα στην τραπεζα μου τηλέφωνο και μου είπαν ότι τράβηξαν αυτοί δυο φορές λεφτά (!!!) και θα δουν αν μπορούν να ακυρώσουν τη συναλλαγη. Αυτό έγινε πριν 2-3 βδομάδες περίπου. Περιμένω ακόμα απάντηση από την τραπεζα. Ειναι ως 60 μέρες αναμονη για τετοιο θεμα. Πάρε και εσύ να ζητήσεις ακύρωση - αμφισβητηση συναλλαγης. Το επόμενο που θα κάνω είναι να στείλω το link της σελίδας τους στη διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος για να την κλείσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Manos4Smaragda είπε

Καλησπερα. Μου έστειλαν μήνυμα ότι και καλά χάθηκε το δέμα στη μεταφορά και καλά. Μου ζήτησαν αν θέλω να μου στείλουν άλλο ή αν ήθελα επιστροφή χρημάτων. Δεν απαντησα καν, δεν έκανα τίποτα από τα δυο, γιατι στην πρώτη περίπτωση θα περίμενα άδικα ένα μήνα και βαλε επιπλεον και στην δεύτερη περίπτωση σίγουρα θα ζητούσαν λογαριασμό τραπέζης. Πήρα στην τραπεζα μου τηλέφωνο και μου είπαν ότι τράβηξαν αυτοί δυο φορές λεφτά (!!!) και θα δουν αν μπορούν να ακυρώσουν τη συναλλαγη. Αυτό έγινε πριν 2-3 βδομάδες περίπου. Περιμένω ακόμα απάντηση από την τραπεζα. Ειναι ως 60 μέρες αναμονη για τετοιο θεμα. Πάρε και εσύ να ζητήσεις ακύρωση - αμφισβητηση συναλλαγης. Το επόμενο που θα κάνω είναι να στείλω το link της σελίδας τους στη διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος για να την κλείσει.

Και αν έδινες λογαριασμό τραπέζης τι θα γινόταν;Το ότι σου τράβηξαν δυο φορές λεφτά.........δεν ενημερώθηκες απο την τράπεζα για την συναλλαγή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μας τα λες καλα

σου προτειναν επιστροφη η να στειλουν αλλο και συ δε δεχτηκες????

δεν ζητας επιστροφη γιατι θα δωσεις λογαριασμο ενω αυτοι πρεπει να στα πιστωσουν στη καρτα απο οπου τα πηραν, αυτο γινεται συνηθως αλλα εσυ οχι

και επιπλεον δεν κανεις αμφισβητηση γιατι θα κανει ενα μηνα η τραπεζα να κανει την επιστροφη....

η τραπεζα δεν ακυρωνει συναλλαγη ποτε παρα μονο την ιδια μερα και με προυποθεσεις.......

τωρα πραξε αναλογα........το ηλεκτρονικο εγκλημα δεν θα κλεισει καμμια σελιδα γιατι εσυ δεν εκανες αυτα που πρεπει για να παρεις πισω το εμπορευμα

η τα χρηματα σου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια και μια συνάδελφος μου…

Έρχεται πριν λίγο καιρό και μου λέει να της πληρώσω με δική μου χρεωστική κάρτα μιας χρήσης μια αγορά της για παπούτσια HOKA…

Οκ της λέω… μπες στην σελίδα που θέλεις να αγοράσεις…κάνε όλη την διαδικασία και μόλις έρθει η στιγμή της πληρωμής φώναξε με… και αυτό γιατί δεν ήθελα να ανακατευτώ γιατί έχω βρει στο παρελθόν τον μπελά μου…

Μπαίνει στην σελίδα από το pc της… τις δίνω τους αριθμούς της κάρτας μιας χρήσης από REVOLUT…

87 ευρώ η αγορά…

Της έστειλε κανονικά παπούτσια ο απατεώνας από Κίνα μετά 1 μήνα, αλλά δεν ήταν HOKA αλλά μάρκα Kangaroo…! 🤣

Τόσο χάλια ποιότητα ούτε το Σάββατο στην λαϊκή το ζευγάρι 5 ευρώ… 🤣

Μετά μου κλαίγονταν… και να κάνουμε αμφισβήτηση κλπ κλπ…

Έκανα αμφισβήτηση (να αυτά δεν μου αρέσουν) μετά από 2 μήνες η REVOLUT επέστρεψε τα χρήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...