Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με διαθεσιμότητα παράδοσης μέχρι τους 3 μήνες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, korakios είπε

εννοείται δεν το βάζεις καν και ας είναι δώρο

Ε το βάζεις αν δεν θες αλλά 200 ευρώ να πληρώσεις εξω. Το ίδιο ενδεχομένως και αν σου κάνουν δώρο μεμβράνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, john1987 είπε

Ε το βάζεις αν δεν θες αλλά 200 ευρώ να πληρώσεις εξω. Το ίδιο ενδεχομένως και αν σου κάνουν δώρο μεμβράνες.

Δεν το βάζεις γιατί βάζουν της κακιάς ώρας.

Επεξ/σία από dtk-386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι γίνεται βρε παιδιά; Μόνο εγώ τους "έπιασα" τον κ#λο κατά την αγορά αυτοκινήτου; 🤭 (αισθητήρες παρκαρισματος, περιμετρικά προστατευτικά πλαστικά, μπουλόνια ασφαλείας, 4 ανεμοθραύστες και -300€). Αρχές του 2020 αυτά.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Τι γίνεται βρε παιδιά; Μόνο εγώ τους "έπιασα" τον κ#λο κατά την αγορά αυτοκινήτου; 🤭 (αισθητήρες παρκαρισματος, περιμετρικά προστατευτικά πλαστικά, μπουλόνια ασφαλείας, 4 ανεμοθραύστες και -300€). Αρχές του 2020 αυτά.

Τους το φόρεσες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Τι γίνεται βρε παιδιά; Μόνο εγώ τους "έπιασα" τον κ#λο κατά την αγορά αυτοκινήτου; 🤭 (αισθητήρες παρκαρισματος, περιμετρικά προστατευτικά πλαστικά, μπουλόνια ασφαλείας, 4 ανεμοθραύστες και -300€). Αρχές του 2020 αυτά.

Άλλο 2020 καραντινες κορωνοιοι απαγόρευση κυκλοφορίας άλλο τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Τι γίνεται βρε παιδιά; Μόνο εγώ τους "έπιασα" τον κ#λο κατά την αγορά αυτοκινήτου; 🤭 (αισθητήρες παρκαρισματος, περιμετρικά προστατευτικά πλαστικά, μπουλόνια ασφαλείας, 4 ανεμοθραύστες και -300€). Αρχές του 2020 αυτά.

-4000 απο τιμοκαταλογο (κ την ακριβότερη αντιπροσωπεία/-600 απο την αμεσως επομενη), συναγερμός, 2 σετ γνήσια πατακια (χειμερινο/καλοκαιρινο που ουτως ή αλλιως περιλαμβάνεται - εν τελει μονο το χειμερινο-λαστιχενιο χρησιμοποιώ), 40% εκπτωση στα 4 πρώτα σερβις, και επεκταση εγγυησης +2 χρονια (στην πορεία μου έκαναν για αλλο λόγο και δώρο το γνησιο κοτσαδόρο που κανει 1500€ με τη τοποθετηση)

 

τιμια διαπραγμάτευση (ανοιξη-καλοκαιρι 2020)

πλεον δε παιζουν αυτα, αντε να σου κοψει 8-9 κατοσταρικα απο το τιμοκαταλογο κ να σου βαλει ενα συναγερμό (προσωπικα δε τον ηθελα καν)

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, paylidis said:

-4000 απο τιμοκαταλογο (κ την ακριβότερη αντιπροσωπεία/-600 απο την αμεσως επομενη), συναγερμός, 2 σετ γνήσια πατακια (χειμερινο/καλοκαιρινο που ουτως ή αλλιως περιλαμβάνεται - εν τελει μονο το χειμερινο-λαστιχενιο χρησιμοποιώ), 40% εκπτωση στα 4 πρώτα σερβις, και επεκταση εγγυησης +2 χρονια (στην πορεία μου έκαναν για αλλο λόγο και δώρο το γνησιο κοτσαδόρο που κανει 1500€ με τη τοποθετηση)

 

τιμια διαπραγμάτευση (ανοιξη-καλοκαιρι 2020)

πλεον δε παιζουν αυτα, αντε να σου κοψει 8-9 κατοσταρικα απο το τιμοκαταλογο κ να σου βαλει ενα συναγερμό (προσωπικα δε τον ηθελα καν)

γιατι τοσο χαλια εινα ο συναγερμος που βαζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, paylidis said:

4000 απο τιμοκαταλογο (κ την ακριβότερη αντιπροσωπεία/-600 απο την αμεσως επομενη), συναγερμός, 2 σετ γνήσια πατακια (χειμερινο/καλοκαιρινο που ουτως ή αλλιως περιλαμβάνεται - εν τελει μονο το χειμερινο-λαστιχενιο χρησιμοποιώ), 40% εκπτωση στα 4 πρώτα σερβις, και επεκταση εγγυησης +2 χρονια (στην πορεία μου έκαναν για αλλο λόγο και δώρο το γνησιο κοτσαδόρο που κανει 1500€ με τη τοποθετηση)

Πράγματι, αυτή είναι καλή διαπραγμάτευση! Πιθανότατα όμως,να έχει να κάνει και με το κόστος αγοράς αυτοκινήτου (άλλο 16k και άλλο 35k).

43 minutes ago, dtk-386 said:

Άλλο 2020 καραντινες κορωνοιοι απαγόρευση κυκλοφορίας άλλο τώρα.

Δεν υπήρχε καμία καραντίνα τότε (Φεβρουάριο 2020 παρέλαβα, Οκτώβριο 2019 είχε μπει η παραγγελία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, jimmysss! είπε

γιατι τοσο χαλια εινα ο συναγερμος που βαζουν;

δεν ειναι οτι ειναι χαλια ο συναγερμος, ειναι οτι κανουν αρπα κολλα εγκατασταση... σε εμενα ισχυριζονται οτι εβαλαν ΜΕΤΑ, δεν εχω ανοιξει ποτε να δω τι ειναι, το καλο ειναι οτι μεχρι τωρα δουλεψει αψογα (αν κ στην αρχη ηταν υπερευαισθητος και πηγα και μειωσαν την ενταση του)

9 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Πράγματι, αυτή είναι καλή διαπραγμάτευση! Πιθανότατα όμως,να έχει να κάνει και με το κόστος αγοράς αυτοκινήτου (άλλο 16k και άλλο 35k).

ναι οντως ήταν κοντα στα 34 και πραγματι ηταν καλη διαπραγματευση (ποστ-κοβιντ, οι ακυρωσεις ειχαν πεσει βροχή και στο κερατσινι δε χωραγαν να ξεφορτώσουν αμαξια πλεον οποτε ηθελαν να φυγουν τα ετοιμοπαραδοτα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2023 στις 2:12 ΜΜ, Nickleon είπε

Εγώ σήμερα μίλησα με αντιπροσωπεία (Ρέθυμνο) και μου είπε πήρε μειλ ότι το αυτοκίνητο μου (i30 1.0T 120ps DISTINCTIVE, λευκό πέρλα) έχει βγει από την παραγωγή και είναι έτοιμο για μεταφορά  Ελλάδα με εκτιμώμενη ημερομηνία άφιξης στην Ελλάδα 5 Σεπ. Από κει και πέρα τελωνείο και περίπου 18 εργάσιμες για να έρθει Κρήτη. 

Μου κάνει εντύπωση που στον @mixmarm1996 είπαν ότι άλλαξε ημερομηνία γιατί αν θυμάμαι καλά είχε παραγγείλει νωρίτερα από μένα. Εγώ έκανα την παραγγελία 25 Ιαν.

Είχα πάλι επικοινωνία σήμερα με την αντιπροσωπεία και πλέον εκτιμώμενη ημερομηνία άφιξης είναι 17 Σεπ... Το αυτοκίνητο έχει πάρει αριθμό πλαισίου όπως μου είπε αλλά είχαμε το κόλλημα στη παραγωγή τώρα έχουμε το κόλλημα στη μεταφορά του στην Ελλάδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια και το είχα αναφέρει, αρχές Μαϊου η παραγγελία και παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα. Nissan Qashqai Mild Hybrid.

3 μήνες είχαν πει, 4 φτάσαμε, αλλά νομίζω με όσα ακούω (διαβάζω) εδώ πάλι καλά να λέω.

 

Και άσχετο, με πατάκια μου το δώσανε 🤣

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...