Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο trailer για το Avatar: The Way of Water


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά εγώ πάντως την 3D τηλεόραση δεν την αλλάζω με τίποτα - σε πείσμα των καιρών.😁

Όταν θα έρθει η ώρα αντικατάστασης θα κοιτάξω και πάλι για 3D TV, εάν υπάρχει κάτι διαθέσιμο βέβαια στην αγορά.

Προσωπικά ποτέ δεν ζαλίστηκα και είναι ο τρόπος που απολαμβάνω περισσότερο τις ταινίες τόσο στον κινηματογράφο όσο και στο σπίτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

12 ώρες πριν, Zergoulini είπε

Θυμαμαι οταν ειχα δει το Avatar στο σινεμα, οταν βγηκα ενοιωθα μια μελανχολια οτι γυρισα παλι στον σκατενιο κοσμο που ζουμε. Ηταν τοσο αληθινο που ειχα την αισθηση οτι ημουν και εγω σε εκεινο το δασος με το μαλαπερδι εξω.

Ακριβώς το ίδιο είχα πάθει, είχα βγει έξω νοιώθοντας ότι κάτι έχω χάσει από αυτόν τον παραμυθένιο κόσμο. Πρόσφατα είδα λίγο το Avatar που το έπαιζε στην τηλεόραση και όντως δεν είναι κάτι, οπότε νομίζω ότι όσοι το κατηγορούν δεν το έχουν δει σε 3d στον κινηματογράφο, διαφορετικά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί κάποιος να μείνει ανεπηρέαστος από όλη αυτήν την μαγευτική ομορφιά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Littledragonbird said:

Όταν θα έρθει η ώρα αντικατάστασης θα κοιτάξω και πάλι για 3D TV, εάν υπάρχει κάτι διαθέσιμο βέβαια στην αγορά.

Δεν υπάρχει εδώ και χρόνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, tsarouc είπε

Τι ακριβώς είναι αυτό και γιατι.  Θεωρείς ότι δεν είναι επιτυχία? Πραγματικά απορώ. 

Λαμβάνοντας υπόψη ότι μία ταινία για να θεωρηθεί οριακά εισπρακτική επιτυχία, πρέπει να βγάλει μίνιμουμ 2Χ το κόστος παραγωγής, τo Terminator Dark Fate δεν είναι εισπρακτική επιτυχία.

Προσωπικά η ταινία μου άρεσε. Την έβλεπα τμηματικά στο tablet κάθε φορά που έπλενα πιάτα.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Λαμβάνοντας υπόψη ότι μία ταινία για να θεωρηθεί οριακά εισπρακτική επιτυχία, πρέπει να βγάλει μίνιμουμ 2Χ το κόστος παραγωγής, τo Terminator Dark Fate δεν είναι εισπρακτική επιτυχία.

Προσωπικά η ταινία μου άρεσε. Την έβλεπα τμηματικά στο tablet κάθε φορά που έπλενα πιάτα.

Μάλιστα. Θεωρείς ότι είπες εξυπνάδα τώρα. Οπότε λογικό μου φαίνετε όλο το σκηνικό. Μπράβο σου !

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, redhotstef είπε

2024..2026..2028... 

Μου φαίνεται χαζό να έχουν χρονοδιάγραμμα , λες και ξέρουν ότι δεν θα προκύψει κάτι στο μεσοδιάστημα, αν θα πεθάνει κανένας σκηνοθέτης πχ η παραγωγος. 

Φτιάξε το σίκουελ και μην το διαφημίζεις δύο χρόνια πρίν. Φτιάξτο, και όταν το έχεις έτοιμο ρίξε τη διαφήμιση 6 μήνες πριν, το πολύ. 

Το avatar μου άρεσε πολύ όταν το είδα. Μετά είχα διαβάσει σε σχόλια ότι η ταινία έμοιαζε πολύ με τη Ποκαχόντας. Τη Ποκαχόντας δεν την είχα δει ποτέ. Το avatat 2 θα μου αρέσει επίσης πολύ, αλλά δεν καίγομαι να τη δω, ξέρω ότι θα είναι σαν το 1. 

Μας αρέσουν πάντα οι πρώτες ταινίες, το πρώτο Jurassic park, το πρώτο matrix, το πρώτο alien, κπλ κλπ. Δεν καιγομαστε για τα σίκουελ. Προτιμάμε να βλέπουμε κάθε φορά διαφορετικά σενάρια. 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γενικεύσεις είναι αυτές :

μας αρέσουν ,δεν καιγόμαστε ,προτιμάμε 

ας μιλήσει ο καθένας για τον εαυτό του μην μιλάς για άλλους .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panther_512 είπε

Λαμβάνοντας υπόψη ότι μία ταινία για να θεωρηθεί οριακά εισπρακτική επιτυχία, πρέπει να βγάλει μίνιμουμ 2Χ το κόστος παραγωγής, τo Terminator Dark Fate δεν είναι εισπρακτική επιτυχία.

Προσωπικά η ταινία μου άρεσε. Την έβλεπα τμηματικά στο tablet κάθε φορά που έπλενα πιάτα.

Εσύ περιμένεις τώρα να υπάρχει κινηματογραφική κριτική; Σε site τεχνολογικό είσαι... Ορίστε άκουσες ότι το "dark fate" είναι επιτυχία, λες και αυτή θα έπρεπε να μετριέται σε λεφτά ξέρω γω. 

Η ταινία για να φας ένα δύωρο popκορν καλή είναι (δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία). Τώρα για τα υπόλοιπα αστα να πανε πήγανε. 

Το 3d σαν νέα τεχνολογία ήταν εντυπωσιακή (αλλά gimmick) στο avatar. Θεωρώ όμως ότι η μόνη ταινία που έχω δει σε 3d και είπα "ναι αυτή η ταινία άξιζε για 3d" ήταν το Gravity.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To 3D ποτέ δεν μου έφερε ζαλάδα ή αναγούλα. Μόνο ανασφάλεια μου είχε φέρει μια φορά που παρέα πιτσιρικάδες είχαμε πάει σε τσοντάδικο στην Ομόνοια που είχε φέρει τσόντα 3D με εκείνα τα πρωτόγονα 3D τρικς κι επειδή ο σκηνοθέτης ήταν μερακλής, κάθε λίγο σκύβαμε να μην μας πάρουν τα σκάγια... :) Αντίθετα, ζαλάδα και ναυτία μου έφερναν (και μου φέρνουν) τα 3D παιχνίδια FPS απο το Wolfenstein και μετά - πράγμα που με γλύτωσε κι απο πολλά hardware έξοδα... Θέλεις να δεις την ξευτίλα και την μιζέρια να κυλιέται στο πάτωμα? - βάλε με σες ένα FPS παιχνίδι να πηδήξω απο μια πλατφόρμα, να καβαλήσω μια μάντρα και να ψάξω να δω απο ποιά ταράτσα μας πυροβολούν...

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Athanatos1 είπε

Θα ειναι. Το θεμα βεβαια ειναι οτι μεχρι στιγμης μονο μια 8κ samsung μπορει να το εκμεταλευτει. Το withought-glasses 3d θα παρει πολλα πολλα χρονια μεχρι να το εχουμε σπιτι μας.

Πως; Τι; Αν δεν κάνω λάθος, το 3D σε consumer επίπεδο τερματίζει στο 1080p@24Hz, και σε επίπεδο μέσου αποθήκευσης (Blu-ray 3D) και σε επίπεδο HDMI.

Οτιδήποτε άλλο χρειάζεται custom integration μεταξύ κάποιας υπηρεσίας streaming και της τηλεόρασης, το οποίο αμφιβάλω αν θα γίνει λόγω του ότι το 3D έχει σταματήσει να αναπτύσσεται σε consumer επίπεδο, ακόμα και για 8Κ τηλεοράσεις.

Ποιά είναι αυτή η 8K Samsung; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι κάτι παραπάνω από δεκτή.

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, KilliK είπε

terminator-crop.jpg

Δεν ήταν σκηνοθέτης ο Cameron σε αυτήν... μαζί με άλλους 4 έγραψαν την ιστορία. Ο Cameron όποια ταινία έχει σκηνοθετήσει από τα 80's και μετά είναι ταινιάρα (εντάξει μην μου πείτε για τον Τιτανικό! :-D αν και για αισθηματική εντάξει καλούτσικη ήταν χαχα) και έχει αποφέρει δισεκατομμύρια.

8 ώρες πριν, valleron2014 είπε

Δεν νομιζω να εχει σημασια το τρειλερ πλεον.Αν θυμαστε το τρειλερ του matrix recurections που παιζει να ηταν το καλυτερο τρειλερ ever και καταντησε η ταινια πατατα.Οποτε καλυτερα να κρινουμε την ταινια οταν βγει.

Δεν είναι το τελικό τρέιλερ αυτό που βγήκε. Teaser είναι.

Επεξ/σία από sarisn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...