Προς το περιεχόμενο

Αναδρομικά έξτρα επιδοτήσεων μικρομεσαίων επιχειρήσεων, φούρνων, αγροτικών τιμολογίων (Φεβρουάριος - Νοέμβριος 2022)


IBAGASA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 423
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι κινείται από διάφορους παρόχους ο ΗΡΩΝ όμως κάνει ακόμα την πάπια…

πάω φουλ για myrae αν και την απάντηση την ξέρω ήδη!

βάσει του περυσινου 1ου ΦΕΚ δεν ήταν υποχρέωση των παροχών να αποδώσουν τα αναδρομικά στα επαγγελματικά έως 31/12/23;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, geodimis είπε

Κάτι κινείται από διάφορους παρόχους ο ΗΡΩΝ όμως κάνει ακόμα την πάπια…

πάω φουλ για myrae αν και την απάντηση την ξέρω ήδη!

βάσει του περυσινου 1ου ΦΕΚ δεν ήταν υποχρέωση των παροχών να αποδώσουν τα αναδρομικά στα επαγγελματικά έως 31/12/23;

Το απο πανω που ανεβασα αφορα επαγγελματικο της nrg και το εστειλαν σημερα σε απαντηση σε προχθεσινο mail που εστειλα το iban. Ειχα στειλει την αιτηση καπου στις 22 Δεκ, και πριν καμια εβδομαδα λαβαμε τον ανακεφαλαιωτικο λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2024 στις 10:17 ΜΜ, SabotazNic είπε

Βλεπω nrg. Ποσες μερες μετα που εστειλες το iban στο email?

14 Ιανουαρίου έστειλα το iban σε mail και τα πιστώσανε 23 Ιανουαρίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, IBAGASA είπε

14 Ιανουαρίου έστειλα το iban σε mail και τα πιστώσανε 23 Ιανουαρίου.

Φανταζομαι ειχες παρει και εσυ την επιβεβαιωση παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το θέμα της Ελίν πήρα τηλέφωνο τη ΡΑΕ... έπεσα σε γυναίκα εκπρόσωπο doppelganger γνωστού συμφορουμήτη και μου συνέστησε να "κάνω υπομονή". 😄

Η προθεσμία λέει του Δεκεμβρίου ήταν για την υπολοποίηση των αιτήσεων... από κει και πέρα δεν υπάρχει προθεσμία για έκδοση / πίστωση των ποσών. Ειδικά για τερματισμένες παροχέςς, μπορούν να πιστώσουν τα ποσά μέσα σε 2 χρόνια. 😵‍💫

 

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2024 στις 11:27 ΜΜ, SabotazNic είπε

Φανταζομαι ειχες παρει και εσυ την επιβεβαιωση παραπανω?

Όχι. Το μήνυμα με την εικόνα που επισύναψες στις 25/1, ποτέ δεν μου στάλθηκε εμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/1/2024 στις 11:15 ΜΜ, SabotazNic είπε

Ελπιζω να μην κανουν 30 εργασιμες

image.png.6827bfe0e5308e76c48270aa37b95b3b.png

 

Στις 4/2/2024 στις 10:39 ΜΜ, IBAGASA είπε

Όχι. Το μήνυμα με την εικόνα που επισύναψες στις 25/1, ποτέ δεν μου στάλθηκε εμένα.

Σημερα τα εβαλαν. Οποτε οσοι ειστε στην nrg, να περιμενετε 10-15 ημερολογιακες μερες απο την στιγμη που θα στειλετε iban. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από myrae ο ΗΡΩΝ μου έστειλε δυο καρτέλες από δυο διαστήματα μέσα στο 2022 και 2023 (02 και 04 τελευταία ψηφία της ίδιας παροχής) και μου ζητήθηκε IBAN για την πίστωση των 2 ποσών. Ανάλυση καμμία φυσικά για το πόσες kWh αφορούν και δεν έχω και τη διάθεση να τις ζητήσω γιατί η διασταύρωση τους θα είναι αρκετά δύσκολη δεδομένου ότι αφορά διαφορετικά διαστήματα εκπροσώπησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, geodimis said:

Μετά από myrae ο ΗΡΩΝ μου έστειλε δυο καρτέλες από δυο διαστήματα μέσα στο 2022 και 2023 (02 και 04 τελευταία ψηφία της ίδιας παροχής) και μου ζητήθηκε IBAN για την πίστωση των 2 ποσών. Ανάλυση καμμία φυσικά για το πόσες kWh αφορούν και δεν έχω και τη διάθεση να τις ζητήσω γιατί η διασταύρωση τους θα είναι αρκετά δύσκολη δεδομένου ότι αφορά διαφορετικά διαστήματα εκπροσώπησης. 

Για ποια περίοδο κατανάλωσης ήταν αυτά;

Εγώ για περίοδο 21/9/22 - 29/11/22 (μετά έφυγα) πληρώθηκα τα ποσά στις 31/3/23 και τα είχα τσεκάρει πως ήταν σωστά, περίπου 200ευρώ. Εσύ δεν είχες λάβει τότε έκτακτο λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, ekrepali said:

Για ποια περίοδο κατανάλωσης ήταν αυτά;

Εγώ για περίοδο 21/9/22 - 29/11/22 (μετά έφυγα) πληρώθηκα τα ποσά στις 31/3/23 και τα είχα τσεκάρει πως ήταν σωστά, περίπου 200ευρώ. Εσύ δεν είχες λάβει τότε έκτακτο λογαριασμό;

Καμμία αναφορά δε γίνεται σε περιόδους κατανάλωσης, παρά μόνο μου επισυνάψανε τις καρτέλες εκπροσώπησης που στην τελευταία τους γραμμή πιστώνουν 144,71 και 704,69 αντίστοιχα, ξερά σαν ποσά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω ένσταση στις πιστώσεις του Ήρωνα και σε αντίστοιχο αίτημα μου παρέθεσαν απλώς 2 αρκετά παλιούς λογαριασμούς που είχε πιστωθεί ποσό ΤΕΜ . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...