Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι τιμές των amd καρτών είναι εξαιρετικές. Περνεις 6700 με 350 και ευχαριστιεσαι 1440p gaming η 6800xt στα 650 και παίζεις άνετα και 4Κ. Ναι οκ δεν θα παίξουμε 4Κ το 2077 με psycho και 60fps αλλά εδώ ούτε η 4090 το παίζει με το ζόρι βγάζει 30 35fps native. Από εκεί και πέρα ας σκάει ο άλλος 300 ευρώ πάνω για 3080 έναντι 6800xt η 200 για 3070ti σε σύγκριση με 6750xt στα 500. Ο καθένας με τα λεφτά του ότι θέλει κάνει. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, malakudi είπε

4% σε 14 εκατομμύρια τεμάχια είναι 560.000. Ποια intel gpu πούλησε 560.000 τεμάχια βρε παιδιά, κοροϊδευόμαστε τώρα; 

Κοίτα 3τμχ ήρθαν Ελλάδα, από ένα βίντεο στο youtube είδα είχε 2τμχ ο reviewer, μας κάνουν 5τμχ. Βάλε και 1 που κράταγε στην παρουσίαση ο κυριούλης , 6τμχ. Μαζεύονται σιγά σιγά τα 560.000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Q3 2022 Discrete GPU Market Share Report: NVIDIA Gains 88% Market Share Hold, AMD Now at 8% Followed By Intel at 4%

Μειονότητα πια οι AMD buyers. Οσονούπω και AMD pride parade.

Δεν βλέπουν πλέον οι αγoραστές το radeon brand name σαν κάτι ισάξιο ποιοτικά της Nvidia. Ξέρουν ότι με την Nvidia θα έχουν όλες τις radeon τεχνολογίες συν κάτι ακόμα. Κρίμα. Ο λόγος που βλέπουμε τις τιμές που βλέπουμε.

Νομίζω αυτά τα ποσοστά που δείχνει το άρθρο είναι τρανό παράδειγμα της ανώτερης ποιότητας / τεχνολογίας που έχει η nvidia. Δεν είναι τυχαίο που την προτιμούν τα 2/3 των pc gamers παγκοσμίως. 
Οι τιμές της είναι άλλη συζήτηση, αλλά δυστυχώς αυτά γίνονται όταν δεν έχεις άμεσο ανταγωνιστή. 

Επεξ/σία από andreas84gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreas84gr είπε

Νομίζω αυτά τα ποσοστά που δείχνει το άρθρο είναι τρανό παράδειγμα της ανώτερης ποιότητας / τεχνολογίας που έχει η nvidia. Δεν είναι τυχαίο που την προτιμούν τα 2/3 των pc gamers παγκοσμίως. 
Οι τιμές της είναι άλλη συζήτηση, αλλά δυστυχώς αυτά γίνονται όταν δεν έχεις άμεσο ανταγωνιστή. 

Τη βλέπω κάθε μέρα την ανώτερη ποιότητα / τεχνολογία στο μοντέρνο UI του control panel της. 😮

🤣

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Τη βλέπω κάθε μέρα την ανώτερη ποιότητα / τεχνολογία στο μοντέρνο UI του control panel της. 😮

🤣

φιλε αυτο ειναι τραγικο,τοσα χρονια η ιδια μλκια control panel.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Τη βλέπω κάθε μέρα την ανώτερη ποιότητα / τεχνολογία στο μοντέρνο UI του control panel της. 😮

🤣

Να ευθυμισουμε λιγακι με τα ανεκδοτα που ακουμε εδω μεσα. 😛

D0ZmglNWoAAG9dw.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

φιλε αυτο ειναι τραγικο,τοσα χρονια η ιδια μλκια control panel.

Mόνο εμένα με βολεύει ε? :P 


Είχα της amd το control panel σε laptop, δεν μπορούσα να βγάλω άκρη τι και πως δουλεύει και το παράτησα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Mόνο εμένα με βολεύει ε? :P 


Είχα της amd το control panel σε laptop, δεν μπορούσα να βγάλω άκρη τι και πως δουλεύει και το παράτησα 

Ε πως να μην σε βολευει ρε? 30 χρονια το ιδιο ειναι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, andreas84gr είπε

Νομίζω αυτά τα ποσοστά που δείχνει το άρθρο είναι τρανό παράδειγμα της ανώτερης ποιότητας / τεχνολογίας που έχει η nvidia. Δεν είναι τυχαίο που την προτιμούν τα 2/3 των pc gamers παγκοσμίως. 
Οι τιμές της είναι άλλη συζήτηση, αλλά δυστυχώς αυτά γίνονται όταν δεν έχεις άμεσο 

Απο τους 200- 250 ας πουμε γνωστους και φιλους που εχω, ολοι εχουν υπολογιστη...η δραματικη πλειοψηφια εχει laptop.

Απο αυτους καμια 20αρια ξερουν τι ειναι καρτα γραφικων. ( εχω μπλεξει σε κακες παρεες...ξερω..) 

Κανενας απο ολους αυτους δεν ξερει τι ειναι RT -DLSS- RASTER και ουτε καν καταλαβαινουν οτι πρεπει να κατεβαζουν Drivers. 

Απο αυτους τους 20, επειδη νομιζουν οτι εγω ειμαι guru της τεχνολογιας 🤣😅🤣😅, κατα καιρους μου ζητησανε να τους προτεινω pc.

Ολοι μα ολοι θελανε nvidia ( στο περιπου, αλλοι θελανε geforce, - τζεφορτς) καρτα γραφικων, ειδικα οσοι θελανε για τα παιδια τους. Μαλιστα μερικοι δεν ξερανε καν την amd σαν εταιρεια. Μου ειπανε " οχι μωρε να βαλουμε την καλη, να παιζει κανα παιχνιδι ο πιτσιρικας".

Στην ερωτηση γιατι ειναι καλη αυτη η geforce, μου απαντησαν τους το πανε κ απο το μαγαζι.

Προσεξτε: Ξεχαστε segments, επιδοσεις κλπ κλπ. Θα περναν 3060 και οχι 6800xt στα ιδια χρηματα.

Οτι σας λεω ειναι 500% true facts και οποιος θελει με πιστευει.

Απο το προσωπικο μου λοιπον απολυτο στατιστικο, δεν μου φαινεται καθολου περιεργο το νπυμερο των πωλησεων.

Τι θελω να πω? Ολοι αυτοι οι ανθρωποι δεν ξερουν τι ειναι drivers, ουτε πως μπαινει στο κουτι, αλλα θελανε καρτα nvidia.

Και ο λογος δεν ειναι οτι εμπιστευονται την ποιοτητα και την τεχνολογικη υπεροχη............................ 🤗🥰

 

 

 

 

Επεξ/σία από scorpion8283
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Απο τους 200- 250 ας πουμε γνωστους και φιλους που εχω, ολοι εχουν υπολογιστη...η δραματικη πλειοψηφια εχει laptop.

Απο αυτους καμια 20αρια ξερουν τι ειναι καρτα γραφικων. ( εχω μπλεξει σε κακες παρεες...ξερω..) 

Κανενας απο ολους αυτους δεν ξερει τι ειναι RT -DLSS- RASTER και ουτε καν καταλαβαινουν οτι πρεπει να κατεβαζουν Drivers. 

Απο αυτους τους 20, επειδη νομιζουν οτι εγω ειμαι guru της τεχνολογιας 🤣😅🤣😅, κατα καιρους μου ζητησανε να τους προτεινω pc.

Ολοι μα ολοι θελανε nvidia ( στο περιπου, αλλοι θελανε geforce, - τζεφορτς) καρτα γραφικων, ειδικα οσοι θελανε για τα παιδια τους. Μαλιστα μερικοι δεν ξερανε καν την amd σαν εταιρεια. Μου ειπανε " οχι μωρε να βαλουμε την καλη, να παιζει κανα παιχνιδι ο πιτσιρικας".

Στην ερωτηση γιατι ειναι καλη αυτη η geforce, μου απαντησαν τους το πανε κ απο το μαγαζι.

Προσεξτε: Ξεχαστε segments, επιδοσεις κλπ κλπ. Θα περναν 3060 και οχι 6800xt στα ιδια χρηματα.

Οτι σας λεω ειναι 500% true facts και οποιος θελει με πιστευει.

Απο το προσωπικο μου λοιπον απολυτο στατιστικο, δεν μου φαινεται καθολου περιεργο το νπυμερο των πωλησεων.

Τι θελω να πω? Ολοι αυτοι οι ανθρωποι δεν ξερουν τι ειναι drivers, αλλα θελανε καρτα nvidia.

Και ο λογος δεν ειναι οτι εμπιστευονται την ποιοτητα και την τεχνολογικη υπεροχη............................ 🤗🥰

 

 

 

 

Το brand name είναι πολύ σημαντικό, πολύ λογικά όλα αυτά που αναφέρεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Τη βλέπω κάθε μέρα την ανώτερη ποιότητα / τεχνολογία στο μοντέρνο UI του control panel της. 😮

🤣

Πολύ σοβαρό επιχείρημα 😄😄

Και ορισμένες Ferrari έχουν ακόμα αναλογικά όργανα. Παραμένουν Ferrari όμως. 
Στα vw ότι και να τους βάλεις…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Απο τους 200- 250 ας πουμε γνωστους και φιλους που εχω, ολοι εχουν υπολογιστη...η δραματικη πλειοψηφια εχει laptop.

Απο αυτους καμια 20αρια ξερουν τι ειναι καρτα γραφικων. ( εχω μπλεξει σε κακες παρεες...ξερω..) 

Κανενας απο ολους αυτους δεν ξερει τι ειναι RT -DLSS- RASTER και ουτε καν καταλαβαινουν οτι πρεπει να κατεβαζουν Drivers. 

Απο αυτους τους 20, επειδη νομιζουν οτι εγω ειμαι guru της τεχνολογιας 🤣😅🤣😅, κατα καιρους μου ζητησανε να τους προτεινω pc.

Ολοι μα ολοι θελανε nvidia ( στο περιπου, αλλοι θελανε geforce, - τζεφορτς) καρτα γραφικων, ειδικα οσοι θελανε για τα παιδια τους. Μαλιστα μερικοι δεν ξερανε καν την amd σαν εταιρεια. Μου ειπανε " οχι μωρε να βαλουμε την καλη, να παιζει κανα παιχνιδι ο πιτσιρικας".

Στην ερωτηση γιατι ειναι καλη αυτη η geforce, μου απαντησαν τους το πανε κ απο το μαγαζι.

Προσεξτε: Ξεχαστε segments, επιδοσεις κλπ κλπ. Θα περναν 3060 και οχι 6800xt στα ιδια χρηματα.

Οτι σας λεω ειναι 500% true facts και οποιος θελει με πιστευει.

Απο το προσωπικο μου λοιπον απολυτο στατιστικο, δεν μου φαινεται καθολου περιεργο το νπυμερο των πωλησεων.

Τι θελω να πω? Ολοι αυτοι οι ανθρωποι δεν ξερουν τι ειναι drivers, ουτε πως μπαινει στο κουτι, αλλα θελανε καρτα nvidia.

Και ο λογος δεν ειναι οτι εμπιστευονται την ποιοτητα και την τεχνολογικη υπεροχη............................ 🤗🥰

 

 

 

 

Τα ειπες ολα ακομα μια φορα. Η τραγικη αληθεια. Αλλα να πουμε και την αληθεια ο ανεγκεφαλος που θα αγοραζε 3060 στα ιδια λεφτα με 6800xt δεν το λυπαται και κανεις καλα να παθει στην τελικη. Ας βγαζει δις η nvidia και καθε nvidia αφου δεν τα περνει απο την τσεπη μας δεν μας πεφτει και λογος. Τις εταιριες να κραζουμε οταν πρεπει η μαζα παντα θα ειναι μαζα λιγοι ψαχνονται οπως πρεπει και κανουν σωστες επιλογες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο Ελληνικο φαινομενο.. Εδω Τσεχια φιλος εψαχνε να παρει gpu , εχει ερθει σπιτι μου που εχω 6900χτ  , εχει δει παιχνιδια με FSR  και μου ελεγε ποσο καλα ειναι.. Του εστειλα μυνημα μια προσφορα που πετυχα 6700 ( με τα 2 παιχνιδια δωρο) και μου απαντησε οτι τελικα πηρε 3060 ( στα ιδια λεφτα ) επειδη θα εχει dlls .. Οπως και να το κανουμε το brand name μετραει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, enable_your_mind είπε

Δεν ειναι μονο Ελληνικο φαινομενο.. Εδω Τσεχια φιλος εψαχνε να παρει gpu , εχει ερθει σπιτι μου που εχω 6900χτ  , εχει δει παιχνιδια με FSR  και μου ελεγε ποσο καλα ειναι.. Του εστειλα μυνημα μια προσφορα που πετυχα 6700 ( με τα 2 παιχνιδια δωρο) και μου απαντησε οτι τελικα πηρε 3060 ( στα ιδια λεφτα ) επειδη θα εχει dlls .. Οπως και να το κανουμε το brand name μετραει..

Αξιος της μοιρας του. Δεν πειραζει οπως ειπα δεν τα περνει απο την τσεπη μας αλλα ειναι κριμα να εχει ενα πολυ χειροτερο προιον και να δινεις τα ιδια λεφτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, morehp είπε

Το εχω δωσει εδω και καιρο, οι καρτες θα ειναι διαθεσιμες καλο Φλεβαρη (κοντα στα καρναβαλια....τυχαιο...δεν νομιζω) 😜 

Μέχρι τέλος του Δεκέμβρη το πολύ θα υπάρχουν κάρτες. Τώρα σε τι αριθμούς αυτό θα το δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...