Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα εχει διαθεσιμοτητα , αλλα θα ειναι σαν μην εχει,.,. ε ακριβως το καθε σαιτ  θα πει την  παπατζα του για να πει οτι επιασε κατι και το προεβλεψε.. Θα ειναι βλαμμενοι παντως να μην εχουν προετοιμαστει καλα και δεν εχουν διαθεσημοτητα.. αλλο ενα πιθανο λαθος απο πλευρα τους...Εγω θελω να πουλησω 6900xt  και να παω για 7900xtx ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να το πούμε διαφορετικά...στα $999 θα έχει λίγες έως καθόλου αλλά στα $1399+ θα έχει μπόλικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, morehp είπε

Για να το πούμε διαφορετικά...στα $999 θα έχει λίγες έως καθόλου αλλά στα $1399+ θα έχει μπόλικες

Ας βγουν με το καλο και αν οι τιμες ειναι εκει στα 1400+ θα ριξουμε ολοι ομαδικο κραξιμο το μονο σιγουρο. Εχουν αποθρασυνθει οι εταιριες τα τελευταια χρονια και θελουν να κρατησουν τα υπερκερδη που ειχαν επι mining. Μονο που το mining πεθανε. Η nvidia 50% κατω στο gaming και ακομα θα παει πιο κατω αν δεν αλλαξει τιμες το ιδιο θα παθει και η amd. Την τσεπη μας κοιταμε και μονο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, morehp είπε

Για να το πούμε διαφορετικά...στα $999 θα έχει λίγες έως καθόλου αλλά στα $1399+ θα έχει μπόλικες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Ας βγουν με το καλο και αν οι τιμες ειναι εκει στα 1400+ θα ριξουμε ολοι ομαδικο κραξιμο το μονο σιγουρο. Εχουν αποθρασυνθει οι εταιριες τα τελευταια χρονια και θελουν να κρατησουν τα υπερκερδη που ειχαν επι mining. Μονο που το mining πεθανε. Η nvidia 50% κατω στο gaming και ακομα θα παει πιο κατω αν δεν αλλαξει τιμες το ιδιο θα παθει και η amd. Την τσεπη μας κοιταμε και μονο.

Με την τρέχουσα ισοτιμία οι διαθέσιμες reference 4080 θα έπρεπε να κοστίζουν 1445 ευρώ. 

Στην Ευρώπη υπάρχουν διαθέσιμες από 1499, από 54 ευρώ καπελάκι δηλαδή, ανάλογα και το φπα κάθε χώρας.

Στην Ελλάδα οι διαθέσιμες reference ξεκινάνε από 1647 δηλαδή 202 ευρώ σομπρέρο καταστήματος κι όχι κατασκευαστή.

Στην Αμερική φυσικά υπάρχουν διαθέσιμες στο msrp 1199 δολλάρια, ακαπέλωτες δηλαδή.

Με την τρέχουσα ισοτιμία οι reference 7900xtx θα έπρεπε να έρθουν Ελλάδα στα 1205 ευρώ. 

Αν δουλέψει και σε αυτές το +200 ευρώ νταβατζιλίκι πάμε στα 1400 για reference. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Με την τρέχουσα ισοτιμία οι διαθέσιμες reference 4080 θα έπρεπε να κοστίζουν 1445 ευρώ. 

Στην Ευρώπη υπάρχουν διαθέσιμες από 1499, από 54 ευρώ καπελάκι δηλαδή, ανάλογα και το φπα κάθε χώρας.

Στην Ελλάδα οι διαθέσιμες reference ξεκινάνε από 1647 δηλαδή 202 ευρώ σομπρέρο καταστήματος κι όχι κατασκευαστή.

Στην Αμερική φυσικά υπάρχουν διαθέσιμες στο msrp 1199 δολλάρια, ακαπέλωτες δηλαδή.

Με την τρέχουσα ισοτιμία οι reference 7900xtx θα έπρεπε να έρθουν Ελλάδα στα 1205 ευρώ. 

Αν δουλέψει και σε αυτές το +200 ευρώ νταβατζιλίκι πάμε στα 1400 για reference. 

Ναι 200 ευρω καπελακι σομπρερο οπως γραφεις εχουμε εδω. Γιατι? Μαλλον μας πηραν χαμπαρι δεν ξερω τι αλλο ειναι στη μεση. Στα 1200 η xtx και 1050 η xt θα πρεπει να ερθουν. Παλι πολλα ειναι αλλα δεν θα αργησουν 7700xt 7800xt στα 450 και 700 ευρω αν ερθουν αυτες τοσο. Γιατι στις nvidia αν δεν πεσουν στα 1400 που παλι ειναι τρελα λεφτα για xx80 σειρα θα εχουμε 4070 με 192bit bus και 12gb vram στα 1200. Τραγελαφικα πραγματα. Ευτυχως ο κοσμος δεν αγοραζει 4080 καθολου οποτε ισως υπαρχει ελπιδα. Εμεις κανονιζουμε την αγορα πρεπει να το καταλαβουμε 1-2 μηνες υπομονη δεν ειναι τιποτα σε μια πτωση 300-400 ευρω μιας τοσο υπερκοστολογημενης καρτας. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ευτυχως ο κοσμος δεν αγοραζει 4080 καθολου οποτε ισως υπαρχει ελπιδα. Εμεις κανονιζουμε την αγορα πρεπει να το καταλαβουμε 1-2 μηνες υπομονη δεν ειναι τιποτα σε μια πτωση 300-400 ευρω μιας τοσο υπερκοστολογημενης καρτας. 

+1, συμφωνώ απολύτως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, morehp είπε

Για να το πούμε διαφορετικά...στα $999 θα έχει λίγες έως καθόλου αλλά στα $1399+ θα έχει μπόλικες

Θα πέσει σίγουρα scalping από τους μαγαζάτορες γιατί δεν θα φύγουν ποτέ οι ακριβά στοκαρισμένες ampere, ιδίως οι 3080ti/3090ti, το ίδιο που έγινε και με την 4080. Σταδιακά οι AMD θα πιάσουν MSRP και πιο κάτω ακόμα και θεωρώ η θεία έχει μεγαλύτερο περιθώριο να παίξει με τις τιμές, γιατί δεν είναι μονολιθικό, δεν είναι σε cutting edge node, δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλο die, δεν έχει gddr6x. 

Βέβαια από την άλλη ξεκίνησε τις γυφτιές, με την 7900ΧΤ που πρακτικά έπρεπε να είναι 7800ΧΤ στα 649$, αφού πήρε πάτημα από τον άλλο με την ''4080'' των 899$.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Ναι 200 ευρω καπελακι σομπρερο οπως γραφεις εχουμε εδω. Γιατι? Μαλλον μας πηραν χαμπαρι δεν ξερω τι αλλο ειναι στη μεση. Στα 1200 η xtx και 1050 η xt θα πρεπει να ερθουν. Παλι πολλα ειναι αλλα δεν θα αργησουν 7700xt 7800xt στα 450 και 700 ευρω αν ερθουν αυτες τοσο. Γιατι στις nvidia αν δεν πεσουν στα 1400 που παλι ειναι τρελα λεφτα για xx80 σειρα θα εχουμε 4070 με 192bit bus και 12gb vram στα 1200. Τραγελαφικα πραγματα. Ευτυχως ο κοσμος δεν αγοραζει 4080 καθολου οποτε ισως υπαρχει ελπιδα. Εμεις κανονιζουμε την αγορα πρεπει να το καταλαβουμε 1-2 μηνες υπομονη δεν ειναι τιποτα σε μια πτωση 300-400 ευρω μιας τοσο υπερκοστολογημενης καρτας. 

Μωρε θα το καταλάβουνε και οι 2 τους ποιος κανονίζει την αγορά. Και δεν το λέω..."επαναστατικά"😂

Το οτι πάνε και οι 2 να αυξήσουνε τα ποσά σε κάθε "κατηγορία" (segments), δεν σημαίνει οτι θα....αυξήσουνε και τα εισοδηματά μας 😂🤣(και προφανώς δεν μιλάω μονο εδω αλλά παγκοσμίως)

Τα segments ΔΕΝ διαμορφώνονται απο τις επιδόσεις των καρτών. Δεν πάει έτσι. Τα segments low-mid-high-enthusiast κλπ διαμορφώνονται απο τα πορτοφόλια σε συνδυασμό με την τρέλα των gamers.

Αυτοι (AMD-NVIDIA) απλά βγάζουν οσο καλύτερα προϊόντα μπορούν και τα τοποθετούν στην κατηγορία που θεωρούν οτι θα μεγιστοποιήσουν τον συνδυασμό πωλήσεων/ κέρδους.

Όσο γαμάτες κάρτες και να βγάλουν, αν δεν μπορώ να την αγοράσω ρεαλιστικά γιατι ΔΕΝ εχω τοσα χρήματα, απλά δεν θα την αγοράσω. Θα μείνω με αυτή που έχω.

Και οσο αφορά τώρα τις κατηγορίες τιμών, όπως φάνηκε απο τις 4080 (και θα φανεί και απο τις 7900XTX αν πάνε τοσο ψηλά) ΔΕΝ υπάρχει κατηγορία 1400- 1800 €. Η τοποθέτηση προιόντος εκει πάνω πιάνει ΜΙΑ κατηγορία: Οσο - οσο! 4090 και μετά το χάος...

Κάτω απο 1000ρικό ξεκινάνε ουσιαστικά οι κατηγορίες. (με εξαιρετικά λίγους στο 1000ρικο ετσι...)

Αλλά και πάλι. Κάποιος που μπορεί να δώσει μέχρι ταβανι 500€ (ταβάνι ομως έτσι), γιατί εκεί ανταποκρίνεται το εισοδημά του ρε παιδί μου, οσο και αυξηση επιδόσεων να του δώσεις, αν δεν του αυξήσεις το εισόδημα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να δώσει 1.000 ευρώ. 

 

Αυτά όμως που λέω,τα καταλαβαίνουν και τα ξέρουν και στα marketing τμήματα. Το πρόβλημα δεν είναι οι τιμές των νέων, αλλά το στοκ και οι τιμές των παλιών.

Οι κατηγορίες των 600-800 € και 800-1000€ (μια και συζητάμε για 7900,4080 κλπ) , έχουν ψωνίσει ηδη, υπάρχει ηδη κορεσμός, είτε απο περιστασιακές προσφορές ειτε απο μεταχειρισμένες mining. Αρα λοιπόν και στον αιώνα τον άπαντα να περιμένουν, ΔΕΝ υπάρχει πλέον σημαντικό αγοραστικό κοινό σε αυτή την κατηγορία για τις προηγούμενες σειρές. Δώσαμε ρε παιδί μου, τι να κάνουμε? εχουμε ηδη 6800ΧΤ (καλά οχι εγω @Arkin 🤪) 3080, 6900, 3080Ti Κλπ κλπ. Αν θέλουν να πουληθούν, θα πρέπει να τους αλλάξουν κατηγορία για να αναβαθμίσουν τα πιο κάτω segments 400 - 500 κ.ο.κ. (εγω σε νορμαλ συνθήκες εκει ανήκω)

Και προφανώς, αν θέλουν να πουλήσουν στις κατηγορίες των 600-800, θα πρέπει να βγάλουν κάτι που να αξίζει την μετάβαση σε ΑΥΤΑ ομως τα χρήματα. 

Anyway, μην κολλήσουμε στις κατηγορίες, το point μου είναι το εξής:

Μαλάκες της Amd-Nvidia, δεν ειμαι επαναστάστης, ουτε θα λύσω αυτή τη στιγμή το πρόβλημα του υποσιτισμού. Έχω μέχρι 800 € (300-400-500 κ.οκ.). Αυτά είναι. Έχετε κάτι να μου προτείνετε? Μαλλιοτραβηχτείτε ποιος θα μου δώσει το καλύτερο.

Θέλετε να μου δώσετε κάτι στα 1000+++? Αυξήστε μου το εισόδημα και παίρνω οτι θέλετε 😛🤣🤑 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Razor333 είπε

Βέβαια από την άλλη ξεκίνησε τις γυφτιές, με την 7900ΧΤ που πρακτικά έπρεπε να είναι 7800ΧΤ στα 649$, αφού πήρε πάτημα από τον άλλο με την ''4080'' των 899$.

Δεν είναι έτσι, οι 6800/6800ΧΤ/6900XT είχαν όλες 256bit bus και 16GB VRAM.

Τώρα η 7800XT λογικά θα είναι 256bit/16GB ενώ ήδη ξέρουμε πως η 7900XT είναι 320bit/20GB και η 7900XTX 384bit/24GB.

Η 7900XT που θα είναι πιθανότατα το ίδιο γρήγορη σε raster με την 4080 και με 4GB VRAM παραπάνω έπρεπε να έχει 649 όταν η 4080 έχει 1200; Δε νομίζω. 799$ θα μπορούσε να είχε, 649 με τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, malakudi είπε

Δεν είναι έτσι, οι 6800/6800ΧΤ/6900XT είχαν όλες 256bit bus και 16GB VRAM.

Τώρα η 7800XT λογικά θα είναι 256bit/16GB ενώ ήδη ξέρουμε πως η 7900XT είναι 320bit/20GB και η 7900XTX 384bit/24GB.

Η 7900XT που θα είναι πιθανότατα το ίδιο γρήγορη σε raster με την 4080 και με 4GB VRAM παραπάνω έπρεπε να έχει 649 όταν η 4080 έχει 1200; Δε νομίζω. 799$ θα μπορούσε να είχε, 649 με τίποτα.

799 επρεπε το ειχα γραψει πριν κατι μερες στο θεμα εδω. Απλα μπηκε 899 ωστε να κανει vfm την xtx. 799 αυτη και 649 η 7800xt και θα ηταν αψογα και ας ειναι στα 999 η xtx που θα ειναι λιγο κατω απο 4090 με διπλασια τιμη. 

 

15 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Μωρε θα το καταλάβουνε και οι 2 τους ποιος κανονίζει την αγορά. Και δεν το λέω..."επαναστατικά"😂

Το οτι πάνε και οι 2 να αυξήσουνε τα ποσά σε κάθε "κατηγορία" (segments), δεν σημαίνει οτι θα....αυξήσουνε και τα εισοδηματά μας 😂🤣(και προφανώς δεν μιλάω μονο εδω αλλά παγκοσμίως)

Τα segments ΔΕΝ διαμορφώνονται απο τις επιδόσεις των καρτών. Δεν πάει έτσι. Τα segments low-mid-high-enthusiast κλπ διαμορφώνονται απο τα πορτοφόλια σε συνδυασμό με την τρέλα των gamers.

Αυτοι (AMD-NVIDIA) απλά βγάζουν οσο καλύτερα προϊόντα μπορούν και τα τοποθετούν στην κατηγορία που θεωρούν οτι θα μεγιστοποιήσουν τον συνδυασμό πωλήσεων/ κέρδους.

Όσο γαμάτες κάρτες και να βγάλουν, αν δεν μπορώ να την αγοράσω ρεαλιστικά γιατι ΔΕΝ εχω τοσα χρήματα, απλά δεν θα την αγοράσω. Θα μείνω με αυτή που έχω.

Και οσο αφορά τώρα τις κατηγορίες τιμών, όπως φάνηκε απο τις 4080 (και θα φανεί και απο τις 7900XTX αν πάνε τοσο ψηλά) ΔΕΝ υπάρχει κατηγορία 1400- 1800 €. Η τοποθέτηση προιόντος εκει πάνω πιάνει ΜΙΑ κατηγορία: Οσο - οσο! 4090 και μετά το χάος...

Κάτω απο 1000ρικό ξεκινάνε ουσιαστικά οι κατηγορίες. (με εξαιρετικά λίγους στο 1000ρικο ετσι...)

Αλλά και πάλι. Κάποιος που μπορεί να δώσει μέχρι ταβανι 500€ (ταβάνι ομως έτσι), γιατί εκεί ανταποκρίνεται το εισοδημά του ρε παιδί μου, οσο και αυξηση επιδόσεων να του δώσεις, αν δεν του αυξήσεις το εισόδημα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να δώσει 1.000 ευρώ. 

 

Αυτά όμως που λέω,τα καταλαβαίνουν και τα ξέρουν και στα marketing τμήματα. Το πρόβλημα δεν είναι οι τιμές των νέων, αλλά το στοκ και οι τιμές των παλιών.

Οι κατηγορίες των 600-800 € και 800-1000€ (μια και συζητάμε για 7900,4080 κλπ) , έχουν ψωνίσει ηδη, υπάρχει ηδη κορεσμός, είτε απο περιστασιακές προσφορές ειτε απο μεταχειρισμένες mining. Αρα λοιπόν και στον αιώνα τον άπαντα να περιμένουν, ΔΕΝ υπάρχει πλέον σημαντικό αγοραστικό κοινό σε αυτή την κατηγορία για τις προηγούμενες σειρές. Δώσαμε ρε παιδί μου, τι να κάνουμε? εχουμε ηδη 6800ΧΤ (καλά οχι εγω @Arkin 🤪) 3080, 6900, 3080Ti Κλπ κλπ. Αν θέλουν να πουληθούν, θα πρέπει να τους αλλάξουν κατηγορία για να αναβαθμίσουν τα πιο κάτω segments 400 - 500 κ.ο.κ. (εγω σε νορμαλ συνθήκες εκει ανήκω)

Και προφανώς, αν θέλουν να πουλήσουν στις κατηγορίες των 600-800, θα πρέπει να βγάλουν κάτι που να αξίζει την μετάβαση σε ΑΥΤΑ ομως τα χρήματα. 

Anyway, μην κολλήσουμε στις κατηγορίες, το point μου είναι το εξής:

Μαλάκες της Amd-Nvidia, δεν ειμαι επαναστάστης, ουτε θα λύσω αυτή τη στιγμή το πρόβλημα του υποσιτισμού. Έχω μέχρι 800 € (300-400-500 κ.οκ.). Αυτά είναι. Έχετε κάτι να μου προτείνετε? Μαλλιοτραβηχτείτε ποιος θα μου δώσει το καλύτερο.

Θέλετε να μου δώσετε κάτι στα 1000+++? Αυξήστε μου το εισόδημα και παίρνω οτι θέλετε 😛🤣🤑 

 

 

 

 

 

 

 

Ενα απο τα 2 παιζουν με αυτα τα msrp απο nvidia

1. Ισως εβαλαν αυτα τα msrp ωστε να καταφερουν να διωξουν το stock απο 3000 στις ανω του msrp τιμες που παιζουν ακομα.

2. Θελουν να δουν τα ορια της αγορας και μεχρι ποσο θρασος μπορει να καταπιει ο πελατης τους. 

Προφανως το κερδος ειναι το ζητουμενο αμφοτερα. 

 

Η amd απο την αλλη εριξε τιμες εκανε προσφορες το φορουμ εδω πηρε πολλες καρτες απο 6600 μεχρι 6800xt σε σωστες τιμες και ακομα και κατω απο το msrp. Οποτε δεν ειχε νοημα να βγαλει σε μεγαλυτερα msrp τις 2 7900 μεχρι να βγουν θα εχει φυγει αρκετο stock απο τις RDNA 2. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, malakudi είπε

Δεν είναι έτσι, οι 6800/6800ΧΤ/6900XT είχαν όλες 256bit bus και 16GB VRAM.

Τώρα η 7800XT λογικά θα είναι 256bit/16GB ενώ ήδη ξέρουμε πως η 7900XT είναι 320bit/20GB και η 7900XTX 384bit/24GB.

Η 7900XT που θα είναι πιθανότατα το ίδιο γρήγορη σε raster με την 4080 και με 4GB VRAM παραπάνω έπρεπε να έχει 649 όταν η 4080 έχει 1200; Δε νομίζω. 799$ θα μπορούσε να είχε, 649 με τίποτα.

Η 6800/6800xt/6900xt ήταν όλες navi21, τώρα πλέον μόνο οι δύο μεγάλες θα είναι navi31, η 6800xt τρώει downgrade σε navi32 για να παραμείνει ίσως στην ίδια τιμή, από την μία καλύτερα από την 4080 που και downgrade έφαγε σε xx103 και upgrade σε παρανοϊκή τιμή 1199$ χωρίς καν να έχει xx102 die.

Οπότε η AMD φέρνει 2x 79xx απέναντι στην xx80 της nvidia και την 78xx απέναντι στην xx70, δεν βγάζει άκρη απλά το marketing τους. 

Πάντως θα μπορούσε άνετα να βγάλει και μία navi31 με 256bit/16gb vram ας ήταν και έτσι στα 649$, πολλούς δεν θα τους χαλούσε καθόλου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Πάντως θα μπορούσε άνετα να βγάλει και μία navi31 με 256bit/16gb vram ας ήταν και έτσι στα 649$, πολλούς δεν θα τους χαλούσε καθόλου.

 

Λογικά τέτοια θα είναι η 7850XT, αργότερα.

Το κακό ξεκινάει από την nvidia. Αν η nvidia έφερνε την 4080 16GB στα 800$ άντε 900$, και η AMD θα αναγκαζόταν να πάει αρκετά πιο χαμηλά. Από τη στιγμή που από τα 700$ της 3080 πήγαμε στα 1200 της 4080, αλλάζουν όλα.

Η AMD πάντως θεωρώ πως έχει πολύ μεγαλύτερα περιθώρια για να μειώσει τιμές αν δει ότι δε τραβάνε οι πωλήσεις της. Κατ' αρχάς δουλεύει με μεγαλύτερο margin στο MSRP, σε σχέση με το τι κάνει η nvidia. Ο μαλλιάς νομίζω το είχε αναφέρει πως η AMD ξεκινά το MSRP με τουλάχιστον 20% margin. Αντίθετα η nvidia πολλές φορές είναι και κάτω από 5%.

Κατά δεύτερον είναι σε πιο φθηνό node και κατά τρίτον έχει πολύ μεγαλύτερα yields με το chiplet design.

Επεξ/σία από malakudi
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δε πέσει φέτος το duopoly, πραγματικά δεν υπάρχει σωτηρία για το άθλημα.

0 ζήτηση για mining - πλέον μόνο οι τζαμπατζήδες και άμα.

Ακόμα μεγαλύτερα msrp και από τα Ampere/RDNA2.

Άθλια ισοτιμία δολαρίου σε σχέση με τα υπόλοιπα νομίσματα.

Υφεσάρα / στασιμοπληθωρισμός που ακόμα είμαστε στην δίνη της και δε ξέρει κανείς πότε θα βγούμε.

Αυξημένα κόστη ενέργειας σε συνδυασμό με ακόμα πιο ενεργοβόρες κάρτες (εντάξει αυτό είναι minor για τους περισσότερους).

Πανάκριβα ATX 3.0 PSU / Καλώδια/ Αντάπτορες και ιστορίες για αγρίους με extra κόστος.

Πανάκριβες νέες πλατφόρμες που μειώνουν τη γενικότερη ζήτηση στο DIY/ΟΕΜ και κατά συνέπεια και τις αποστολές discrete gpus.

Απίστευτο stock τόσο στα μεταχειρισμένα (από mining rigs) όσο και στα ράφια από τις προηγούμενες γενιές.

Tbh μόνο από την αγορά τις Αμερικής, τους επαγγελματίες/ερευνητές και τα γνωστά αρρωστάκια δε πιστεύω να κάνουν σεφτέ.

 

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...