Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει θέμα στο SM2 (full stutter) και με τους 24.9.1 και με τους AFMF 2 beta για μένα. Οι μόνοι που λειτουργούσαν σωστά ήταν οι non AFMF 2 beta που βγήκαν για το game.

edit. Ίσως να μη φταίνε οι drivers τελικά, κάποια φάβα κάναν με το patch. Άλλαξα από dynamic resolution σε FSR quality και ναι μεν βλέπεις κάποια πολύ μικρά spikes ανά τακτά διαστήματα, αλλά καμία σχέση με πριν που ήταν καρδιογράφημα και unplayable.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Πετραν μεγιες!  

Τώρα θα γράψεις δίπλα 😉 και πολύ καλά έκανες .

Όχι όχι, ακριβώς εδώ θα γράφω.

Μια ταπεινή ΧΤ κλικαρα. Αν κοίταζα για ΧΤΧ, μετά ήταν πιο λογική μια 4080S, αλλά φέτος είπα να είμαι συντηρητικός.

  • Like 6
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Όχι όχι, ακριβώς εδώ θα γράφω.

Μια ταπεινή ΧΤ κλικαρα. Αν κοίταζα για ΧΤΧ, μετά ήταν πιο λογική μια 4080S, αλλά φέτος είπα να είμαι συντηρητικός.

Λίγο τσίπα ρε ,λίγο ντροπή 😆 όπως και να έχει καλοπαιχνιδη! 7800 η 7900?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

7900ΧΤ

Η μέρα με την νύχτα με αυτή που ειχες-εχεις.. Αρκεί να δουλεύουν σωστά οι οδηγοί 😆.

*Edit . Οκ μην είμαι υπερβολικός σε ένα παιχνίδι υπάρχει το θέμα. Σε γενικές γραμμές είναι οκ .Πέρα από το θέμα που μου κάνει εμένα το αντρεναλιν.Τωρα που το θυμήθηκα... Την ίδια συμπεριφορά στην κάρτα idle όταν είχα να τρέχει το gpuz .Και πριν το φορμάτ αλλά και μετά 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Η μέρα με την νύχτα με αυτή που ειχες-εχεις.. Αρκεί να δουλεύουν σωστά οι οδηγοί 😆.

*Edit . Οκ μην είμαι υπερβολικός σε ένα παιχνίδι υπάρχει το θέμα. Σε γενικές γραμμές είναι οκ .Πέρα από το θέμα που μου κάνει εμένα το αντρεναλιν.Τωρα που το θυμήθηκα... Την ίδια συμπεριφορά στην κάρτα idle όταν είχα να τρέχει το gpuz .Και πριν το φορμάτ αλλά και μετά 

Περιμένω να είμαι λίγο πάνω από +100%, αν ακούσει και λίγο από tuning (η τωρινή ούτε 3% δεν παίρνει).

Το SM σήμερα ή αύριο το τελειώνω, θα το βάλω ίσα για τη σύγκριση με τη νέα, όταν έρθει.

Το σκηνικό με το adrenaline και το tab που ανοίγει, εμφανίστηκε λίγο καιρό τώρα. Το άλλο, με το idle που δεν πέφτει, δεν είδα να έχει αναφερθεί από χτες αλλού. Θα δείξει.

@azazil1190edit: Αρχίζει και αναφέρεται δεξιά-αριστερά. Μήπως με κάποιο τρόπο "σπαει" το VRR όταν ανοίγει το Adrenaline?

Επεξ/σία από Πέτρος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Πέτρος said:

Όχι όχι, ακριβώς εδώ θα γράφω.

Μια ταπεινή ΧΤ κλικαρα. Αν κοίταζα για ΧΤΧ, μετά ήταν πιο λογική μια 4080S, αλλά φέτος είπα να είμαι συντηρητικός.

Με γειες αδερφε! Καλοπαιχνιδη!

Εννοειται αν ανεβαινες 1000ρικο θα πηγαινες 4080s.

Δεν ειχες υπομονη μεχρι Φλεβαρη ε?(8800)

 

Παντως το δραμα με τους drivers προσωπικα το ειδα Αυγουστο- Σεπτεμβριο. Κανενα προβλημα μεχρι τοτε. Λες και ειναι ενας τυπος μονος του και δεν προλαβαινει τις δουλειες που του βαζει το αφεντικο ενα πραμα 😵‍💫😅

3 πραγματα βλεπω σαν αιτια.

-Drivers για strix 

- Playstation 5 pro

-  RDNA 4

ΟΧΙ οτι ειναι δικαιολογια...εταιρεια δισεκατομυριων εισαι.. ημαρτον.

Anyway, UDNA και βλεπουμε....🤪

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Περιμένω να είμαι λίγο πάνω από +100%, αν ακούσει και λίγο από tuning (η τωρινή ούτε 3% δεν παίρνει).

Το SM σήμερα ή αύριο το τελειώνω, θα το βάλω ίσα για τη σύγκριση με τη νέα, όταν έρθει.

Το σκηνικό με το adrenaline και το tab που ανοίγει, εμφανίστηκε λίγο καιρό τώρα. Το άλλο, με το idle που δεν πέφτει, δεν είδα να έχει αναφερθεί από χτες αλλού. Θα δείξει.

ποια υλοποιηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Δεν ειχες υπομονη μεχρι Φλεβαρη ε?(8800)

Εγώ γενικά κοίταζα κάτι "μικρό" στα μτχ, να βγει το 6μηνο, αλλά κάπου παραέγινε το κακό με τις τιμές εκεί.

Το θέμα είναι ότι χτες που κοίταζα το 9μηνο με τη λογιστρια είδαμε ότι θέλω οπωσδήποτε έξοδα και έγινε το κακό.

10 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ποια υλοποιηση?

Asrock PG, να έρθει να ζευγαρωσει με τη μητρική.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Πέτρος said:

Εγώ γενικά κοίταζα κάτι "μικρό" στα μτχ, να βγει το 6μηνο, αλλά κάπου παραέγινε το κακό με τις τιμές εκεί.

Το θέμα είναι ότι χτες που κοίταζα το 9μηνο με τη λογιστρια είδαμε ότι θέλω οπωσδήποτε έξοδα και έγινε το κακό.

Οτι πει η λογιστρια... μιλαω απο εμπειρια 😜

 

Να ρωτησω μονο αν καποιος ειδε διαφορα με 9.1 official  σε Ragnarok, Warhammer, Wykong, Star wars

Σε σχεση με τους προηγουμενους Beta, ( delta, epsilon whateva)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Οτι πει η λογιστρια... μιλαω απο εμπειρια 😜

 

Να ρωτησω μονο αν καποιος ειδε διαφορα με 9.1 official  σε Ragnarok, Warhammer, Wykong, Star wars

Σε σχεση με τους προηγουμενους Beta, ( delta, epsilon whateva)

τι σε νοιαζει  προδοτη? :lol:

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, scorpion8283 είπε

Οτι πει η λογιστρια... μιλαω απο εμπειρια 😜

 

Να ρωτησω μονο αν καποιος ειδε διαφορα με 9.1 official  σε Ragnarok, Warhammer, Wykong, Star wars

Σε σχεση με τους προηγουμενους Beta, ( delta, epsilon whateva)

Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει τπτ από χτες που πέρασα τους οφισιαλ. Ίσως αργότερα να βάλω να δω πώς πάει το sm2 αν και δεν είναι game αναφοράς με τα τόσα θέματα που έχει.Απο όσο διάβασα για το συγκεκριμένο στο steam .Όσοι πέρασαν τους νέους έχουν πάλι κρασαρισματα ,ενώ με τους τελευταίους μπετα είναι οκ.Αλλα όπως είπα είναι μεμονωμένο παιχνίδι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, akoinonitos said:

τι σε νοιαζει  προδοτη? :lol:

Ειμαι διπλος πρακτορας....

Σαν τον Θου Βου ενα πραμα....😁😎

 

Edit: Never mind, τα πε ο Fabioς, περιπου 7-8% σε GoW και Warhammer

Επεξ/σία από scorpion8283
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, scorpion8283 είπε

Οτι πει η λογιστρια... μιλαω απο εμπειρια 😜

 

Να ρωτησω μονο αν καποιος ειδε διαφορα με 9.1 official  σε Ragnarok, Warhammer, Wykong, Star wars

Σε σχεση με τους προηγουμενους Beta, ( delta, epsilon whateva)

SM2 που έχω δοκιμάσει και τους 3 drivers (sep4 beta, AFMF 2 beta, 24.9.1) δεν είδα καμιά τρελή διαφορά. Αλλά όπως ανέφερα μετά το patch το game έχει μικρά spikes  (1-2 ms) ανά τακτά διαστήματα που πριν δεν είχε τόσα. 5700x3d και ταπεινή πλην τίμια 6700.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...