Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 hours ago, Tambas91 said:

Αρχίζουμε να βρίσκουμε ένα κοινό παρονομαστή … αφού λοιπόν συμφωνούμε ότι δε θα έχει το rt της 4080 και αυτή η κάρτα που περιγράφεις δύσκολο μου φαίνεται να έρθει στη τιμή που λες όταν η 7900χτχ αυτή τη στιγμή κάνει ~1000 … ίσως προς τέλη 25 αρχές 26 στην αρχή δε βλέπω πως μπορεί να έχει κάτω από 800-900 ράφι 

Η κάρτα που λέω είναι αντικαταστάτης της 7800ΧΤ όχι της 7900ΧΤΧ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4080 στα 500 ευρώ θα γίνει πραγματικότητα όταν έρθει το PS6 το ~27-28,στο μεθεπόμενο κύκλο δλδ.Μέσα στο 2025 πολύ χλωμό όταν κάθε  μεταγενέστερη σειρά δίνει με το ζόρι πάνω ένα +25% και με τη ναυαρχίδα 50-60% πάνω για διχίλλιαρο.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σπασω λιγο τη κουβεντα..στο Wukong Cinematic ρυθμισεις χωρις RT , σε  ultrawide  εχω 89 fsp average μεχρι τωρα στις 8 ωρες που εχω παιξει..

image.png.f2fe92ebcb176ff7a4f899d2b7a1737d.png

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, enable_your_mind said:

Για να σπασω λιγο τη κουβεντα..στο Wukong Cinematic ρυθμισεις χωρις RT , σε  ultrawide  εχω 89 fsp average μεχρι τωρα στις 8 ωρες που εχω παιξει..

image.png.f2fe92ebcb176ff7a4f899d2b7a1737d.png

Πρόσεχε, στις 10 ώρες χωρίς RT τυφλώνεσαι...

  • Like 1
  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 hours ago, Tambas91 said:

Ναι αλλά γιατί μόνο σήμερα ρε bro ;; :P

Γιατί αν συμφωνούσαμε πάντα δεν θα είχαμε καταλλήξει να έχεις εσύ μόνο Intel/Nvidia και εγώ μόνο AMD (με εξαίρεση δύο GPU για τους γραφίστες στο γραφείο). 😂

Η AMD και οι AIB της κάθε φορά που βγάζουν προϊόν είναι σαν να έχουν τις δικές μου ανάγκες στο μυαλό τους.

Spoiler

Π.χ. η 7800XT στα παιχνίδια (Forza / Apex / Total War / Assasin's Creed) που παίζω με το γιο μου είναι πάντα πάνω από 4070 και ήταν και αρκετά φθηνότερη. Premium και αθόρυβες υλοποιήσεις από Sapphire/Powercolor σε χαμηλές τιμές, ακριβώς ότι ήθελα.

Yπήρχαν 6 benchmarks (browser/photoshop/php/python/mysql/topaz AI) που με έκαναν να κοιτάω Apple/Intel και τώρα βλέπω τους Zen5 να παίρνουν το crown και στα 6.

Κυκλοφόρησε τώρα η Asrock Β650 Steel Legend η οποία τικάρει τα πάντα που θα ήθελα από μία μητρική, με μόνο 230 ευρώ. 8 layers ΑΤΧ, 14Χ80 VMR, Realtek ethernet, Wifi 6E, 20Gbps USB C και PCIe 5.0 σε GPU/NVME χωρίς τους περιορισμούς/shared της Intel.

Δεν ξέρω καν αν έχει νόημα να περιμένω να δω τι θα βγάλει η Intel από το N3B* όταν έχει βγει ακριβώς αυτό που περίμενα.

*Το πιο προβληματικό node της TSMC που το έκαναν όλοι skip εκτός από την Apple που ήθελε τα 3nm bragging rights στα iphone 15.

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Tambas91 Φιλαρακι ελα πατουσακια σου εχω😂 στα χρωσταγα!

Παρακατω daily σετινγκς με τον αγαπημενο σου 5800χ3δ και μαλιστα σε αντρικη αναλυση uw(λιγο κατω απο 4κ 3840χ1600p) χωρις pt φυσικα .Εμεις παιζουμε αντρικα μονο ραστερ ωμη δυναμη αδελφε,ok στο περιπου(fsr Q+FG) .Τα rt-pt ειναι για τους γυαλιστερους😆

Λιζα παιρνω το αιμα σου πισω με ακους??? 

 

*Κανεναν οδηγο θα βγαλει αυτη η αμδαρα μηπως παει καλυτερα το παιχνιδι??? 

wukong bench.jpg

Επεξ/σία από azazil1190
  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Παρακατω daily σετινγκς με τον αγαπημενο σου 5800χ3δ και μαλιστα σε αντρικη αναλυση uw(λιγο κατω απο 4κ 3840χ1600p) χωρις pt φυσικα .Εμεις παιζουμε αντρικα μονο ραστερ ωμη δυναμη αδελφε,ok στο περιπου(fsr Q+FG) .Τα rt-pt ειναι για τους γυαλιστερους😆

Εμένα δε με ενδιαφέρουν τα fps και τα γραφικά φίλε μου … τη κάρτα την πούλησα και είμαι με τα ενσωματωμένα… 30 fps με low presets μου φτανουν… τώρα οι άλλοι δώστε χιλιάρικα να σας τα τρώνε οι εταιρίες 

image.png.eca443ed886dcde15c5d16a8fdcf337c.png

Επεξ/σία από Tambas91
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tambas91 είπε

Εμένα δε με ενδιαφέρουν τα fps και τα γραφικά φίλε μου … τη κάρτα την πούλησα και είμαι με τα ενσωματωμένα… 30 fps με low presets μου φτανουν… τώρα οι άλλοι δώστε χιλιάρικα να σας τα τρώνε οι εταιρίες 

image.png.eca443ed886dcde15c5d16a8fdcf337c.png

Ανατριχιασα! Μου σηκώθηκαν τα δάχτυλα της μιας πατούσας 😆 

Εγώ δεν τις πουλάω τις κάρτες, τις κρατάω ενθύμιο μέχρι να μην έχω να φάω.😋

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, akoinonitos said:

@just getting started ειδες ε? με upscale off και fg off τιμια πραγματα :lol:

Ε ΝΑΙ! Τώρα μάλιστα!

Και τώρα που έχει νόημα να μιλήσουμε, ένα και από μένα:

Compress_20240824_172356_6824.jpg.bcd8559fea8819d8553721d49e19e242.jpg

Βέβαια επειδή τρώει ξύλο η κάρτα μου, από εδώ και πέρα δέχομαι upscalers (FG ποτέ) :P

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, just getting started είπε

Ε ΝΑΙ! Τώρα μάλιστα!

Και τώρα που έχει νόημα να μιλήσουμε, ένα και από μένα:

Compress_20240824_172356_6824.jpg.bcd8559fea8819d8553721d49e19e242.jpg

Βέβαια επειδή τρώει ξύλο η κάρτα μου, από εδώ και πέρα δέχομαι upscalers (FG ποτέ) :P

 

περνα καινουριους  drivers ρε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, azazil1190 είπε

 

 

*Κανεναν οδηγο θα βγαλει αυτη η αμδαρα μηπως παει καλυτερα το παιχνιδι??? 

wukong bench.jpg

Εγώ τα είπα εξ αρχής. Θα αργήσει να βγάλει driver η AMD, έτσι γίνεται σε παιχνίδια full nvidia sponsor  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδηγός βγήκε, και αποσύρθηκε. Κάποιο θέμα υπάρχει με το RT στο BMW και το δουλεύουν μαζί με τους developers, λένε.

Έχει βγει beta οδηγός που αλλάζει κάθε 2η μέρα με υποστήριξη για COD, SW Outlaws και κάτι ακόμα, αλλά υπάρχει θέμα συγκεκριμένο με το πιθήκι και δεν είναι μόνο ζήτημα της ΑΜΔ να το λύσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Οδηγός βγήκε, και αποσύρθηκε. Κάποιο θέμα υπάρχει με το RT στο BMW και το δουλεύουν μαζί με τους developers, λένε.

bmw-m8-coupe-onepager-wide-teaser-01.jpg

Εγώ μια χαρά τα βλέπω τα reflections πάντως :P

  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Haha 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...