Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

μπορείς να το κανεις open force από το ncp

βεβαια γιατί δε μπορείς να το κανεις απλά μέσα στο game ο θεός και ο πέτσινος ξέρουν.. αλλα κόλπα

Πολλα μπορω το θεμα ειναι γτ να καθομαι να ψαχνω χωρις λογο ,αλλα ειπαμε nvidia plug and play ,radeon plug and pray, ετσι μας μαθανε στο σχολειο. Θελεις να παιξεις ανοιγεις ab να φτιαξεις τα fans ,ανοιγεις nvcp να βαλεις κοφτη ,ανοιγεις inspector να δεις αμα κανει δουλεια το rbar ,ανοιγεις experience να βαλεις κανα sharpness ,γενικα ανοιγεις :lol:

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
  • Haha 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Πολλα μπορω το θεμα ειναι γτ να καθομαι να ψαχνω χωρις λογο ,αλλα ειπαμε nvidia plug and play ,radeon plug and pray, ετσι μας μαθανε στο σχολειο. Θελεις να παιξεις ανοιγεις ab να φτιαξεις τα fans ,ανοιγεις nvcp να βαλεις κοφτη ,ανοιγεις inspector να δεις αμα κανει δουλεια το rbar ,ανοιγεις experience να βαλεις κανα sharpness ,γενικα ανοιγεις :lol:

εγώ πάντως το έχω βάλει on από το ncp και δουλεύει παντού οποτε δεν ασχολούμαι μέσα στα games να το ανοίξω.. τώρα εσείς με τα AMD τι να πω καλύτερα να μη πειράξεις τίποτα γιατί πας να ανοίξεις antilag πχ και τρως ban από τα games :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/7/2024 στις 2:05 ΜΜ, Arkin είπε

Μιλαει για πολυ ghosting με fsr 3.1

 

Τι χαζη λογικη ειναι αυτη που εχει οτι δλδ επειδη η 7800xt βγαζει περισσοτερα fps απο την 4070 με ΤΑΑ και εχει λιγοτερο boost απο το fsr quality σε εχεση με την 4070 θα συγκρινω το dlss quality με fsr balanced?

Στο forbidden west  με την 7800xt μπορω να παιξω με taa και fsr fg  και να εχω σχεδον τα ιδια fps με την 4070super με dlss q και dlss3 fg .

αριστερα 4070super με dlss q και dlss3 fg και δεξια 7800xt με taa και fsr3 fg πανω και fsr quality και fsr3 fg κατω

spacer.png

spacer.png

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, akoinonitos said:

Τι χαζη λογικη ειναι αυτη που εχει οτι δλδ επειδη η 7800xt βγαζει περισσοτερα fps απο την 4070 με ΤΑΑ και εχει λιγοτερο boost απο το fsr quality σε εχεση με την 4070 θα συγκρινω το dlss quality με fsr balanced?

Στο forbidden west  με την 7800xt μπορω να παιξω με taa και fsr fg  και να εχω σχεδον τα ιδια fps με την 4070super με dlss q και dlss3 fg .

Ναι ναι...αυτο ακριβως σου λεγα...

Μπουρδα τους...😒

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

ΑΜΔunboxed, λέμε...τόσο ΑΜΔ που τους χαλάνε και τα καλά τους.

ο Τim ειναι δεξιος ρε ,ο Στιβ ειναι αναρχοαπλυτος :lol:

  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.07fc0732cb854b8d165b990c55aef341.png

Έβαλα πριν λίγο κλιματισμό στο γραφείο που έχω φτιάξει και ξανά θερμοκρασίες νορμαλ. Κάτω από 80 το χοτσποτ με 27 προς το παρόν στον χώρο πριν είχα 32+ στο δωμάτιο και πάνω από 80 χοτσποτ.

Επιτέλους μπορώ να παίζω χωρίς να κάνω σάουνα

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Σημαντικό βήμα γιατί τα games ζητάνε τα κέρατα τους για αποθηκευτικό χώρο. Αν και το κόβω να τίθεται σε εφαρμογή μόνο για AMD sponsored games δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...