Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξανα εβαλα πανω την 7800xt ,στο forbidden west με την 7800xt εχω λιγοτερο lag απο οτι με την 4070 super ,το παιχνιδι το ενοιωθα βαρυ πριν  ,τωρα ειναι εντελως φλουδα.

 

14 λεπτά πριν, iazriel είπε

Γιατί έχουν ray reconstruction οι κόκκινες και δεν το πήραμε χαμπάρι μωρή ορφανό του Στάλιν;

θωμα τραβα παιξε ρε με pt και  ray reconstraction το cp να ευχαριστηθεις θολουρα και ghosting που γραφετε για σουπερ ντουπερ εμπειρια και σας παιρνουμε στα σοβαρα :P

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, xartemporas είπε

@akoinonitos Τελικά πλην dlss κ rt , η 7800xt καλύτερη φαίνεται από την 4070. Δεν σε βλέπω να την κρατάς 😋

Δεν θα την κραταγα ρε πλακα εκανα. Κοιτα στα σοβαρα τωρα. Απο τα Games που εχω και δοκιμασα απο αποψη αποδοσης ειναι πανω κατω τα ιδια  σε καποια παιχνιδια ειναι πανω η 4070super και σε καποια η 7800xt ,τα εχω βαλει πιο πισω.

To fg της amd σε Amd καρτα παιζει καλυτερα απο το fg του πετσινου σε nvidia. Το dlss ειναι πολυ καλυτερο απο το παλιο fsr και λιγο καλυτερο απο την τελευταια εκδοση.

Ειναι και ανα παιχνιδι ,δλδ στο cp δεν με τρελανε το dlss ,στο senuas saga ομως ηταν πολυ καλο.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lag εννοείς μόνο σαν frame times, ή και σαν latency?

Η 4070 με reflex, ή όχι; Όσο είχες την 4070 πάνω, άνοιξες μήπως καθόλου το overlay? Δείχνει PC latency.

Engine με engine γενικά όντως παρατηρώ διαφορές στο latency, δεν ξέρω αν είναι όμως όντως της nvidia, ή απλά του εκάστοτε engine.

Πώς σου φάνηκε αντίστοιχα στο cyberpunk από άποψη latency σε σχέση με την 7800?

3 minutes ago, akoinonitos said:

Ξανα εβαλα πανω την 7800xt ,στο forbidden west με την 7800xt εχω λιγοτερο lag απο οτι με την 4070 super ,το παιχνιδι το ενοιωθα βαρυ πριν τωρα ειναι εντελως φλουδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, just getting started είπε

Lag εννοείς μόνο σαν frame times, ή και σαν latency?

Η 4070 με reflex, ή όχι; Όσο είχες την 4070 πάνω, άνοιξες μήπως καθόλου το overlay? Δείχνει PC latency.

Engine με engine γενικά όντως παρατηρώ διαφορές στο latency, δεν ξέρω αν είναι όμως όντως της nvidia, ή απλά του εκάστοτε engine.

Πώς σου φάνηκε αντίστοιχα στο cyberpunk από άποψη latency σε σχέση με την 7800?

σαν latency ,ανοιχτο το ειχα το reflex  ,δεν ειχα το Overlay ανοιχτο οχι , στο cp δεν εχει fg ρε η amd για να δω διαφορες

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α σωστά 😂

Καλά τι φάση, εκεί θα το βάλουν ποτέ?

Εγώ ειδικά εκεί που δεν μου αρέσει το dlss θα ήθελα να δω πώς είναι το fsr3.1, αλλά ούτε και αυτό θα το δούμε σύντομα μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just getting started είπε

Α σωστά 😂

Καλά τι φάση, εκεί θα το βάλουν ποτέ?

Εγώ ειδικά εκεί που δεν μου αρέσει το dlss θα ήθελα να δω πώς είναι το fsr3.1, αλλά ούτε και αυτό θα το δούμε σύντομα μάλλον.

δεν παιζει να το δεις θεωρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

θωμα τραβα παιξε ρε με pt και  ray reconstraction το cp να ευχαριστηθεις θολουρα και ghosting που γραφετε για σουπερ ντουπερ εμπειρια και σας παιρνουμε στα σοβαρα :P

Απίστευτη εμπειρία κανένα πρόβλημα απολύτως. Είναι που έχει συνηθίσει θολούρα από το FSR το μάτι σου και την βλέπεις παντού. Για το ghosting κάλεσε τους ghostbusters μωρή περεστρόικα του Γκορμπατσόφ.

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, akoinonitos είπε

δεν παιζει να το δεις θεωρω

Είχαν πει ότι θα βάλουνε κάποια στιγμή αγαπητό Ακοινώνητο :P

https://gr.ign.com/cyberpunk-2077-1/118066/news/uposterixe-fsr3-tha-labei-to-cyberpunk-2077

Spoiler

 

12 ώρες πριν, Westbaum είπε

Συμφωνώ κι εγώ.Οσοι αγοράζουμε Nvidia είμαστε δεξιοί/republicans με προσήλωση στις παραδόσεις ,αυτοί με AMD είναι libtards με μαλλιά βαμμένα στις αποχρώσεις του ουράνιου τόξου και αυτοπροσδιορίζονται they/them.

 

Sorry αλλά δεν κρατήθηκα 😁

 

Επεξ/σία από chrisde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisde είπε

Είχαν πει ότι θα βάλουνε κάποια στιγμή αγαπητό Ακοινώνητο :P

https://gr.ign.com/cyberpunk-2077-1/118066/news/uposterixe-fsr3-tha-labei-to-cyberpunk-2077

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

 

Sorry αλλά δεν κρατήθηκα 😁

 

σαν το fsr στο requiem :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω καταλαβει ,το  upscaling κομματι σε τι version βρισκεται? 3.1 η 2.2? Στο horizon forbidden west παντως το αναφερει σαν fsr 2.2 

Εχετε δει κανενα review για το fsr 3.1 που να το δοκιμαζουν  και σε radeon και σε nvidia? οτι εχω βρει ειτε το δοκιμαζουν μονο σε nvidia ειτε μονο σε radeon

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, akoinonitos said:

Εγω δεν εχω καταλαβει ,το  upscaling κομματι σε τι version βρισκεται? 3.1 η 2.2? Στο horizon forbidden west παντως το αναφερει σαν fsr 2.2 

Ωπου εχω δει σε βιντεακια, στο πεδιο "upscale method" αναφερεται "AMD FSR 3" (στα settings στο "DISPLAY")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Ωπου εχω δει σε βιντεακια, στο πεδιο "upscale method" αναφερεται "AMD FSR 3" (στα settings στο "DISPLAY")

Στο horizon στο upscale λεει fsr 2.2  και στο fg fsr3

 edit : τωρα που το ειπες εβαλα να δω κανα βιντεακι και σε αυτον λεει fsr 3 wtf ? 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...