Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 hours ago, xartemporas said:

Έχω να πάρω amd κάρτα από εποχές 280x κτλπ, ανέκαθεν έκανα ddu για τους drivers, τώρα τελευταία μόνο τους περνάω από πάνω μέσω Nvidia app, βέβαια ένα θεματάκι έχει προκύψει, δεν δουλεύει πλέον το rtx video.

Tελικα ηταν θεμα των browsers και οχι των drivers, ολα καλα με το rtx video, δουλευει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, lefstef said:

το rtx βίντεο πως παίζει; θέλει και amd cpu?

Oχι, Nvidia gpu 40 and 30 Series.  Eιναι στο Νvidia Control Panel:

 

Untitlδδδδδed.jpg

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον λες για το AMD Virtual Super Resolution(VSR) που όχι, ειναι κατι διαφορετικο. Είναι για να κανει render τα games σε υψηλοτερη αναλυση και μετα να τα κανει downscale στην native αναλυση. Τo RTX Video της nvidia ειναι για ενισχυση της ποιοτητας εικονας των videos με AI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα καιρό να δω θερμοκρασίες στην κάρτα. 

Έκανα νέο γραφείο στο σπίτι και νόμιζα ότι δε θα χρειαστώ κλιματισμό αλλά βλέπω 30+ θερμοκρασίες στο δωμάτιο.

Επειδή βγήκε το 7DTD στην έκδοση 1 άρχισα ξανά το γκειμινγκ. Έβλεπα μέχρι 66 βαθμούς και χοτσποτ σχεδόν 90.

Οπότε έκανα έναν καθαρισμό άλλαξα και θέση που είχα το κουτί μέχρι να έρθει το κλιματιστικό και ξανά η κάρτα στους 50 βαθμούς με χοτσποτ κάπου 76. Τώρα το καθάρισμα η αλλαγή θέσεις ήταν δεν ξέρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Aris-leme είπε

Είχα καιρό να δω θερμοκρασίες στην κάρτα. 

Έκανα νέο γραφείο στο σπίτι και νόμιζα ότι δε θα χρειαστώ κλιματισμό αλλά βλέπω 30+ θερμοκρασίες στο δωμάτιο.

Επειδή βγήκε το 7DTD στην έκδοση 1 άρχισα ξανά το γκειμινγκ. Έβλεπα μέχρι 66 βαθμούς και χοτσποτ σχεδόν 90.

Οπότε έκανα έναν καθαρισμό άλλαξα και θέση που είχα το κουτί μέχρι να έρθει το κλιματιστικό και ξανά η κάρτα στους 50 βαθμούς με χοτσποτ κάπου 76. Τώρα το καθάρισμα η αλλαγή θέσεις ήταν δεν ξέρω.

 

Τόση διαφορά το καθάρισμα ήταν και κυρίως η πάστα.  Αλλιως έχεις 16 βαθμούς διαφορά από το ένα σημείο στο άλλο χοντρικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Σας ευχαριστώ για τις ευχές. Υγεία και χαρά για όλους.

Πέτραν Πολύχρονος με υγεία ρε φίλε και όλα τα καλά! 

Τώρα διάβασα και κατάλαβα ότι ήταν Πέτρου και Παύλου χτες.Δεν το έχω με τις γιορτές εάν δεν είναι καθημερινή 😋 και τώρα τρέχω να στείλω και σε συναδέλφους 😆

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Aris-leme είπε

Είχα καιρό να δω θερμοκρασίες στην κάρτα. 

Έκανα νέο γραφείο στο σπίτι και νόμιζα ότι δε θα χρειαστώ κλιματισμό αλλά βλέπω 30+ θερμοκρασίες στο δωμάτιο.

Επειδή βγήκε το 7DTD στην έκδοση 1 άρχισα ξανά το γκειμινγκ. Έβλεπα μέχρι 66 βαθμούς και χοτσποτ σχεδόν 90.

Οπότε έκανα έναν καθαρισμό άλλαξα και θέση που είχα το κουτί μέχρι να έρθει το κλιματιστικό και ξανά η κάρτα στους 50 βαθμούς με χοτσποτ κάπου 76. Τώρα το καθάρισμα η αλλαγή θέσεις ήταν δεν ξέρω.

 

24 βαθμοι delta?Ποια κάρτα έχεις?Τώρα πάντως στους 16 καλά είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

Πέτραν Πολύχρονος με υγεία ρε φίλε και όλα τα καλά! 

Τώρα διάβασα και κατάλαβα ότι ήταν Πέτρου και Παύλου χτες.Δεν το έχω με τις γιορτές εάν δεν είναι καθημερινή 😋 και τώρα τρέχω να στείλω και σε συναδέλφους 😆

Θα στις θυμιζω τις γιορτες εγω μπαμπακα!

  • Like 1
  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Θα στις θυμιζω τις γιορτες εγω μπαμπακα!

Σιγά τα ωά. Έτσι θα έχεις μόνο τα ξερολουκουμα της amd. Αν θες το καλό πράσινο πράγμα, θα πρέπει να στέλνεις και τις ευχές για λογαριασμό του, μην κάνεις μισές δουλειές 😋

Κάπως έτσι θα την πάτησε και ο βιολογικός του γιος φαντάζομαι. 😁

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, chrisde είπε

Σιγά τα ωά. Έτσι θα έχεις μόνο τα ξερολουκουμα της amd. Αν θες το καλό πράσινο πράγμα, θα πρέπει να στέλνεις και τις ευχές για λογαριασμό του, μην κάνεις μισές δουλειές 😋

Κάπως έτσι θα την πάτησε και ο βιολογικός του γιος φαντάζομαι. 😁

Σωστος @azazil1190 εστειλα χρονια πολλα εκ μερους σου  στον Αποστολο τον Γκλετσο στον Αποστολη τον Λυτρα (αν και δεν ξερω αν εχει κινητο στον Κορυδαλλο) στην Αποστολια τη Ζωη και στον Αποστολη στο Πορτο Ραφτι

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...