Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Screenshot_20240307-1339562.png.09ce7a160244f93595e41ef44b63cb10.png

Λογικά θα πρέπει να είναι πολύ ελαφρύ πάντως. Base PS4 του 20 είναι. Και έχω την εντύπωση ότι δεν έχει και τόσο καλά visuals όπως πχ horizon zero dawn, ούτε το γρήγορο traversal του spiderman.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα textures στο tsushima δεν δείχνουν κάτι τρομερό. Ήθελαν λίγο reworked να λέμε την αλήθεια. Το art design ομως ειναι top. Δεν χρειάζεται τέτοιες τεχνολογίες συγκριτικά με Forbidden west που είναι must. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχαχαχα παίζει. Αν και τα 2 αυτά γενικά δεν φημίζονται για τα textures.

Το θέμα είναι ότι είναι πολύ μπροστά από άποψη εκτέλεσης/παρουσίασης/gameplay σε σχέση με πολλά άλλα μη-sony exclusives.

3 minutes ago, just_a_dude said:

Από τα screenshots φωνάζει old gen. Σαν να μου φαίνεται ότι το Uncharted port παίζει να έχει καλύτερα visuals.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για παλιό game το Uncharted έχει καλά textures, ειδικά στο έδαφος που πολλά παλιά games πάσχουν, είναι μια χαρά.

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι τα textures στο tsushima δεν δείχνουν κάτι τρομερό. Ήθελαν λίγο reworked να λέμε την αλήθεια. Το art design ομως ειναι top. Δεν χρειάζεται τέτοιες τεχνολογίες συγκριτικά με Forbidden west που είναι must. 

αφού έχει full price έπρεπε να τα είχαν φτιάξει καλύτερα.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα βγει κανένα mod που θα βελτιώνει τα textures. Προσωπικά πάντως μου φαίνεται πιο όμορφο από άλλα παιχνίδια με υψηλότερη ποιότητα γραφικών λόγω της παρουσίασης.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2024 στις 11:17 ΜΜ, azazil1190 είπε

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι κάνει ένα λαγκ-φριζαρισμα κάθε 5-10 δευτερόλεπτα εάν έχω το overlay ανοικτό 

IMG_20240305_231534.jpg

IMG_20240305_231523.jpg

Με γεια Νικόλα, τουμπανάκι η κάρτα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Armoral είπε

Με γεια Νικόλα, τουμπανάκι η κάρτα.

Ευχαριστώ Νικ!

Τουλάχιστον τώρα δεν έχω τύψεις για την δεύτερη 4090 και μη χρήσης της.Κριμα από την μια αλλά από την άλλη πιο κρίμα να κάθεται η κάρτα.

Όταν έρθει η ώρα της πώλησης της 7900χτχ θα έχω λιγότερη χασουρα.Το σενάριο είναι όταν έρθει αυτή η ώρα η hof να μετακομίσει στου μικρού η όλο το σύστημα και εγώ να πάω σε νέο cpu+gpu καλά να μαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδάκια πείτε μου κάτι το fluid από το καταλιστ τι επιλογές θέλει on για να είναι ενεργό στο παιχνίδι. Συγκεκριμένα στο cp2077 που ήθελα να δοκιμάσω.Το βάλω on αλλά δεν βλέπω να δουλεύει ,ούτε το δείχνει on .Έχει κάπου που δείχνει εάν είναι ενεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, azazil1190 said:

Παιδάκια πείτε μου κάτι το fluid από το καταλιστ τι επιλογές θέλει on για να είναι ενεργό στο παιχνίδι. Συγκεκριμένα στο cp2077 που ήθελα να δοκιμάσω.Το βάλω on αλλά δεν βλέπω να δουλεύει ,ούτε το δείχνει on .Έχει κάπου που δείχνει εάν είναι ενεργο

Θέλει σίγουρα fullscreen in-game. Όταν είσαι in-game, εκεί που το ενεργοποιείς θα λέει active αν δουλεύει (δλδ στο radeon software). Επίσης πάνω δεξιά όταν ανοίγεις το παιχνίδι βγάζει ένα popup που λέει τι είναι ενεργοποιημένο από τα features της AMD. Τα έξτρα fps δεν φαίνονται με το afterburner, αλλά μόνο στο metrics overlay του radeon software.

Επεξ/σία από John_on_PC
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα που ειχα χρονο ετρεξα 2 στρες τεστς να δω περιπου τι λεει απο uv/oc που θελω προφιλ για daily.Δεν δοκιμασα για πιο χαμηλο ρευμα.

Πως σας φαινονται τα ρολογια και θερμοκρασιες με τα παρακατω σετινγκς?

min clock 2400 / max 3100 +15p.l  

voltage 1.060 kai 2650 fast timings

Μεγάλη θετική εντύπωση μου έχει κάνει η θερμοκρασία της κάρτας που πραγματικά δεν το περίμενα.Σαν σύνολο έτρεξα 80 λούπες από τεστς και με τέρμα φάνς ο πυρήνας πήγε μέχρι 45c και το hotspot μέχρι 65-66c.Σε σενάρια gaming με καστομ φαν προφίλ μετά από αρκετή ώρα gaming και μάλιστα χωρίς uv.με τέρμα pl ,η κάρτα παίζει πυρήνα 50-52c και hotspot 68-72c .Μνήμες της επίσης Μαξ 70-72c

 

 

Screenshot (181).png

Screenshot (177).png

Screenshot (180).png

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Σημερα που ειχα χρονο ετρεξα 2 στρες τεστς να δω περιπου τι λεει απο uv/oc που θελω προφιλ για daily.Δεν δοκιμασα για πιο χαμηλο ρευμα.

Πως σας φαινονται τα ρολογια και θερμοκρασιες με τα παρακατω σετινγκς?

min clock 2400 / max 3100 +15p.l  

voltage 1.060 kai 2650 fast timings

Μεγάλη θετική εντύπωση μου έχει κάνει η θερμοκρασία της κάρτας που πραγματικά δεν το περίμενα.Σαν σύνολο έτρεξα 80 λούπες από τεστς και με τέρμα φάνς ο πυρήνας πήγε μέχρι 45c και το hotspot μέχρι 65-66c.Σε σενάρια gaming με καστομ φαν προφίλ μετά από αρκετή ώρα gaming και μάλιστα χωρίς uv.με τέρμα pl ,η κάρτα παίζει πυρήνα 50-52c και hotspot 68-72c .Μνήμες της επίσης Μαξ 70-72c

 

 

Screenshot (181).png

Screenshot (177).png

Screenshot (180).png

Μια χαρα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, azazil1190 said:

Σημερα που ειχα χρονο ετρεξα 2 στρες τεστς να δω περιπου τι λεει απο uv/oc που θελω προφιλ για daily.Δεν δοκιμασα για πιο χαμηλο ρευμα.

Πως σας φαινονται τα ρολογια και θερμοκρασιες με τα παρακατω σετινγκς?

min clock 2400 / max 3100 +15p.l  

voltage 1.060 kai 2650 fast timings

Μεγάλη θετική εντύπωση μου έχει κάνει η θερμοκρασία της κάρτας που πραγματικά δεν το περίμενα.Σαν σύνολο έτρεξα 80 λούπες από τεστς και με τέρμα φάνς ο πυρήνας πήγε μέχρι 45c και το hotspot μέχρι 65-66c.Σε σενάρια gaming με καστομ φαν προφίλ μετά από αρκετή ώρα gaming και μάλιστα χωρίς uv.με τέρμα pl ,η κάρτα παίζει πυρήνα 50-52c και hotspot 68-72c .Μνήμες της επίσης Μαξ 70-72c

 

 

Screenshot (181).png

Screenshot (177).png

Screenshot (180).png

Τοσο χαμηλο undervolt  δεν θα σου παιξει σε ολα τα παιχνιδια..  To 3dmark  δεν εχει θεμα αλλα μερικα παιχνιδια θα κρασαρουν.. Οποτε τσεκαρε το  για να δεις σταθεροτητα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...