Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To θέμα είναι ότι τα κουλά αυτά καλώς η κακώς συμβαίνουν μόνο με την αμδαρα μας.Ετυχε όμως γιατί με την 6900(toxic lc k strix lc ) δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα 

Με την πράσινη δεν είχα κανένα θέμα ,απ' την άλλη χέστηκα για το overlay την βγάζω και με ab

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

Μετά που θα πάω σπίτι θα κλείσω τα rgb(razer ,icue,asus armoury) Για να δω .Αν και πιστεύω ότι συγκεκριμένα είναι το icue

καλα ρε μλκ ,εχεις armoury crate? τον βασιλια της δυστυχιας? Ξερεις ποσα ns latency προσθετει περαν ολων των αλλων προβληματων που δημιουργει? :P

34 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Βάλτε openrgb να ηρεμήσει το κεφάλι σας. Εγώ το έχω μισό χρόνο και δεν έχει κανένα θέμα, ενώ το razer synapse μου έκανε lock στα 60 fps το Overwatch.

+1 ,open rgb και fan control 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

καλα ρε μλκ ,εχεις armoury crate? τον βασιλια της δυστυχιας?

+1 ,open rgb και fan control 

Το armoury εάν σου κάτσει καλά δεν το σκαλίζεις.Ε τώρα μαλακιστηκε πιθανόν να χρειαστώ φορμάτ,έχω και καιρό να κάνω .Στο δικό μου π.χ δεν το περνάω για κανέναν λόγο ,εκεί έχω signal που δεν κάνει κιχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το armory crate ειχα 5ns παραπανω στο aida64 , νομιζα οτι ειχα hardware προβλημα μεχρι που μπουταρα σε safe mode και ειδα το φως το αληθινο . 

Επρεπε να ειναι illegal το συγκεκριμενο προγραμμα και γενικα το software της asus

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

Το armoury εάν σου κάτσει καλά δεν το σκαλίζεις.Ε τώρα μαλακιστηκε πιθανόν να χρειαστώ φορμάτ,έχω και καιρό να κάνω .Στο δικό μου π.χ δεν το περνάω για κανέναν λόγο ,εκεί έχω signal που δεν κάνει κιχ.

Καντο απλα unistall  κατεβασε το uninstaller και δες αν συνεχιζει να στο κανει ,μπορει και να μην εχει καμια σχεση.

 

Μπορει να σου κατσει καλα και να σκασει ενα update και να τα γ...σει ολα. Ετσι το ειχα και εγω και ηταν κομπλε περαν του αυξημενου latency και μια μερα κανει ενα update και γ...θηκε ο διας

 

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχα τα θέματα με την αναβάθμιση σε Windows 11 αφού έκανα φορματ και τα πέρασα όλα από την αρχή δεν είχα κανένα θέμα ούτε με το armory crate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Καντο απλα unistall  κατεβασε το uninstaller και δες αν συνεχιζει να στο κανει ,μπορει και να μην εχει καμια σχεση.

 

Μπορει να σου κατσει καλα και να σκασει ενα update και να τα γ...σει ολα. Ετσι το ειχα και εγω και ηταν κομπλε περαν του αυξημενου latency και μια μερα κανει ενα update και γ...θηκε ο διας

 

 

Εάν είναι να μπω σε τέτοια διαδικασία θα κάνω ένα σωστό φορμάτ να είναι φρέσκο το μηχάνημα.

Έχω τα win στο συγκεκριμένο κοντά 3χρονια .

Άσε θα δω το απόγευμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Μετά που θα πάω σπίτι θα κλείσω τα rgb(razer ,icue,asus armoury) Για να δω .Αν και πιστεύω ότι συγκεκριμένα είναι το icue

OpenRGB και καθάρισες χωρίς το ηλίθιο Bloatware. Μακραν το χειρότερο ειναι της ΝΖΧΤ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Argonaute είπε

OpenRGB και καθάρισες χωρίς το ηλίθιο Bloatware. Μακραν το χειρότερο ειναι της ΝΖΧΤ.

Το εχουν βελτιωσει αρκετα της NZXT εδω και καμια 2ετια πριν ηταν τραγικο. Περνει πολυ συχνα updates και δεν δημιουργει προβληματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα υποτίθεται με τις 3xx εκδόσεις πρόσθεσε μόνο το FG και δεν έχει κάνει αλλαγές στον upscaler που είναι οι 2xx εκδόσεις?

Πάντως πολύ σύντομα η ανακοίνωση για το παιχνίδι με την κυκλοφορία. Και η nixxes επίσης ανέλαβε. Μας περιποιείται η Sony.

Edit: βασικά το γράφει ξεκάθαρα και στο blog του playstation, θα έχει κανονικά και fsr3 FG.

Επεξ/σία από just getting started
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 minutes ago, just getting started said:

Μα υποτίθεται με τις 3xx εκδόσεις πρόσθεσε μόνο το FG και δεν έχει κάνει αλλαγές στον upscaler που είναι οι 2xx εκδόσεις?

Πάντως πολύ σύντομα η ανακοίνωση για το παιχνίδι με την κυκλοφορία. Και η nixxes επίσης ανέλαβε. Μας περιποιείται η Sony.

Edit: βασικά το γράφει ξεκάθαρα και στο blog του playstation, θα έχει κανονικά και fsr3 FG.

Είχα δει ένα άλλο παιχνίδι που έλεγε πως είχε FSR 3 αλλά στο release δεν είχε το frame gen, μόνο upscaler. Δεν είδα το blog, αν το λέει τέλεια.

Στο βίντεο έχει αυτό:

image.png.b8e7522a371023cef3f02300bf9033f1.png

Και στο description αυτό:

"Boost performance with upscaling and frame generation technologies like NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 3 and Intel XeSS."

Λογικά θα έχει και το frame generation, αλλά ό τρόπος που το λένε δεν είναι αρκετά ξεκάθαρος.

Επεξ/σία από John_on_PC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...