Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Μεχρι να παει ο μικρος φανταρος θα το εχουν φτιαξει 🤣😂
Τι βαθμους εφερε και του εβαλες AMD;

Την βρήκα σε καλή τιμή και ήθελα λίγο να δω και αμδ φέτος 

Από θερμοκρασία καλά πάει .

Μετά από κάνα μισάωρο Helldivers 

Την φοβόμουν στο hotspot γιατί είδα σε reviews ότι φτάνει 90αρια

IMG_20240306_004950.jpg

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Ούτε εμένα έχει θέμα το overlay. Περίεργο αυτό.

Μου ρίχνει τα ρολόγια απότομα και gpu usage και ξανά ανεβάζει .Με το που το κλείσω και ανοίξω ab .όλα επανέρχονται στα φυσιολογικά.Δοκιμασα και τους προηγούμενους οδηγούς με ddu,Τζιφός.

Αύριο θα δω μήπως μου την κάνει κάποιο rgb software και εάν συνεχιστεί τότε πάω για φορμάτ.Ανεφερα για rgb sw γιατί όταν έκανα uninstall k install οδηγούς το ραμ cooler της Corsair έκλεισε τα rgb .Μήπως μου την κάνει το icue.

 

Επίσης η κάρτα με +10 p.l  τραβαει watts(455w) δεν έχει θέμα και ας είναι 2χ8.

Εάν εξαιρέσουμε το θέμα που μου κάνει το overlay(το οποίο δεν είναι της κάρτας η αμδ πιθανό )είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση της.Ειδικα στις θερμοκρασίες δεν περίμενα να τα πάει τόσο καλά και στην τιμή που την πήρα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι κάνει ένα λαγκ-φριζαρισμα κάθε 5-10 δευτερόλεπτα εάν έχω το overlay ανοικτό 

IMG_20240305_231534.jpg

IMG_20240305_231523.jpg

Με γεια η κόκκινη Νίκο! Τούμπανο μηχάνημα και ο μικρός!

Για πέρνα μετά απο ddu τους 23.12.1, σε μένα δουλεύουν χωρίς κανένα θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nvidiafan είπε

Με γεια η κόκκινη Νίκο! Τούμπανο μηχάνημα και ο μικρός!

Για πέρνα μετά απο ddu τους 23.12.1, σε μένα δουλεύουν χωρίς κανένα θέμα.

Ευχαριστώ Σταύρο! 

Το δοκίμασα και αυτό αλλά τα ίδια.Ασε θα δω μετά την δουλειά τα rgb software και αν δεν θα κάνω φορμάτ το ΣΚ.Με ab δεν έχει κανένα θέμα ,παίζει τελείως σμουθ.Οχι πως θα παίξει ο μικρός αλλά να χαμε να λέγαμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ο πρωτος στο forum που εχω παρει 7900χτχ  , και εμενα απο τη πρωτη μερα κανενα θεμα με το  overlay..Κανε και λιγο undervolt και μην εχεις τα ρολογια 3000 ,  δεν υπαρχει λογος.. εγω παιζω ετσι

image.png.7ed7dff2885c17e88f205cae01622c5a.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Ειμαι ο πρωτος στο forum που εχω παρει 7900χτχ  , και εμενα απο τη πρωτη μερα κανενα θεμα με το  overlay..Κανε και λιγο undervolt και μην εχεις τα ρολογια 3000 ,  δεν υπαρχει λογος.. εγω παιζω ετσι

image.png.7ed7dff2885c17e88f205cae01622c5a.png

Θα δοκιμάσω τα settings σου να δω.

Ευχαριστώ! 

Βέβαια το στιγμιαίο λαγκ σίγουρα δεν έχει να κάνει με την κάρτα αλλά με κάποιο σοφτγουερ που ίσως κάνει κονφλικτ με τους οδηγούς η όπως προανέφερα καποια ποστ πίσω να θέλει φορμάτ.

Με info k AB δεν κάνει το παραμικρό 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι κάνει ένα λαγκ-φριζαρισμα κάθε 5-10 δευτερόλεπτα εάν έχω το overlay ανοικτό 

IMG_20240305_231534.jpg

IMG_20240305_231523.jpg

Καλορίζικη Νικ!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Μου ρίχνει τα ρολόγια απότομα και gpu usage και ξανά ανεβάζει .Με το που το κλείσω και ανοίξω ab .όλα επανέρχονται στα φυσιολογικά.Δοκιμασα και τους προηγούμενους οδηγούς με ddu,Τζιφός.

Αύριο θα δω μήπως μου την κάνει κάποιο rgb software και εάν συνεχιστεί τότε πάω για φορμάτ.Ανεφερα για rgb sw γιατί όταν έκανα uninstall k install οδηγούς το ραμ cooler της Corsair έκλεισε τα rgb .Μήπως μου την κάνει το icue.

 

Επίσης η κάρτα με +10 p.l  τραβαει watts(455w) δεν έχει θέμα και ας είναι 2χ8.

Εάν εξαιρέσουμε το θέμα που μου κάνει το overlay(το οποίο δεν είναι της κάρτας η αμδ πιθανό )είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση της.Ειδικα στις θερμοκρασίες δεν περίμενα να τα πάει τόσο καλά και στην τιμή που την πήρα 

 

@Grisos, σε ψάχνουν.

Πόσο καιρό έψαχνε οτιδήποτε πιθανό κι απίθανο για παρεμφερές θέμα (microstutter από το πουθενά) και τελικά ήταν ζήτημα ακριβώς από τέτοιο s/w που αναφέρεις.

Πρέπει να υπάρχει κάποια χαζή ασυμβατότητα ή να "πέφτει" το polling του ενός πάνω στου άλλου (για αυτό και η περιοδικότητα που εμφανίζει) και στο κάνει.

Πρέπει να υπάρχει τρόπος να δεις αντίστοιχα conflicts.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

@Grisos, σε ψάχνουν.

Πόσο καιρό έψαχνε οτιδήποτε πιθανό κι απίθανο για παρεμφερές θέμα (microstutter από το πουθενά) και τελικά ήταν ζήτημα ακριβώς από τέτοιο s/w που αναφέρεις.

Πρέπει να υπάρχει κάποια χαζή ασυμβατότητα ή να "πέφτει" το polling του ενός πάνω στου άλλου (για αυτό και η περιοδικότητα που εμφανίζει) και στο κάνει.

Πρέπει να υπάρχει τρόπος να δεις αντίστοιχα conflicts.

Μετά που θα πάω σπίτι θα κλείσω τα rgb(razer ,icue,asus armoury) Για να δω .Αν και πιστεύω ότι συγκεκριμένα είναι το icue

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

τα rgb(razer ,icue,asus armoury)

🫣

Όλα αυτά μαζί και παίρνει μπρος ο υπολογιστής?

Υπάρχουν καλύτεροι τρόποι να βεβαιωθείς ότι το παιδί δεν έχει επιληψία, πάντως.

  • Haha 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

🫣

Όλα αυτά μαζί και παίρνει μπρος ο υπολογιστής?

Υπάρχουν καλύτεροι τρόποι να βεβαιωθείς ότι το παιδί δεν έχει επιληψία, πάντως.

Ναι θέλω άλλο για κουτί και φανς ,άλλο για πληκτρολόγιο και άλλο για mouse .😋 Ευτυχώς γλύτωσα ένα ακόμα της Alienware γιατί έχει να φτιάχνεις από το μενού της τα χρώματα.Το πέρναγε από μόνη της και το είδα τυχαία.

Εάν χρειαστεί τελικά να κάνω φορμάτ θα περάσω το signal που είναι για όλα και θά τελειώνει.Τωρα δεν το κάνω γιατί σίγουρα θα μπλέξω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Ναι θέλω άλλο για κουτί και φανς ,άλλο για πληκτρολόγιο και άλλο για mouse .😋 Ευτυχώς γλύτωσα ένα ακόμα της Alienware γιατί έχει να φτιάχνεις από το μενού της τα χρώματα.Το πέρναγε από μόνη της και το είδα τυχαία.

Εάν χρειαστεί τελικά να κάνω φορμάτ θα περάσω το signal που είναι για όλα και θά τελειώνει.Τωρα δεν το κάνω γιατί σίγουρα θα μπλέξω 

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά...

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...