Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Nαι τι μου δειχνεις;
Σε ολα οι πρασινες ειναι πανω απο τις κοκκινες....

Αντε να μεταφράσω 

Q1 πωλήσεις

22430 λιζάκι 25110 πέτσινος

Q2 πωλήσεις

19140 λιζάκι 18320 πέτσινος

Q3 πωλήσεις

22580 λιζάκι 19370 πέτσινος

Q4 πωλήσεις

36250 λιζάκι 25400 πέτσινος

Για το χρέπι την 7800ΧΤ που δεν έχει DLSS που δεν πάει βήμα σε RT καλύτερα να δώσεις παραπάνω να πάρεις κάτι άλλο ε κάτι δείχνει.

Επεξ/σία από Aris-leme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 minutes ago, Aris-leme said:

Αντε να μεταφράσω 

Q1 πωλήσεις

22430 λιζάκι 25110 πέτσινος

Q2 πωλήσεις

19140 λιζάκι 18320 πέτσινος

Q3 πωλήσεις

22580 λιζάκι 19370 πέτσινος

Q4 πωλήσεις

36250 λιζάκι 25400 πέτσινος

Για το χρέπι την 7800ΧΤ που δεν έχει DLSS που δεν πάει βήμα σε RT καλύτερα να δώσεις παραπάνω να πάρεις κάτι άλλο ε κάτι δείχνει.

διαβαζω αρκετα ποστ σου φενεσαι πολυ φανατικος της Λιζα!!!επειδη πηρες την 7800χτ δεν σημαινει οτι ειναι παντα η καλυτερη επιλογη για πολλους λογους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Αντε να μεταφράσω 

Q1 πωλήσεις

22430 λιζάκι 25110 πέτσινος

Q2 πωλήσεις

19140 λιζάκι 18320 πέτσινος

Q3 πωλήσεις

22580 λιζάκι 19370 πέτσινος

Q4 πωλήσεις

36250 λιζάκι 25400 πέτσινος

Για το χρέπι την 7800ΧΤ που δεν έχει DLSS που δεν πάει βήμα σε RT καλύτερα να δώσεις παραπάνω να πάρεις κάτι άλλο ε κάτι δείχνει.

Και ολος ο πλανητης να παρει 7800xt δεν αλλαζει κατι μπορεις να το καταλαβεις;
Ποσοι απο αυτους νομιζουν οτι ειναι ιδιες και απλα πηραν τη φθηνοτερη;
Αν σου εδειχνα οτι η 3050 εχει περισσοτερες πωλησεις απο 6600 ξερεις τι θα μου ελεγες;
Oτι ο κοσμος ειναι ανιδεος και δεν ξερει, τωρα που μου δειχνεις πωλησεις 7800xt υπονοεις οτι ο κοσμος ξερει καλυτερα.

Aν δεν βαλεις DLSS και FSR να τα δεις πως θα καταλαβεις οτι το DLSS ειναι πολυ καλυτερο;
Oσο και να το λενε ολοι οι reviewers δεν θελετε να το καταλαβετε απο εγωισμο.
Ε ο καθε ενας ας ζησει με τις επιλογες του.
Ενας θειος μου ελεγε αν δεν φας 10 τυροπιτες πως θα καταλαβεις οτι η καλυτερη ειναι η κουρου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panakos_thess είπε

διαβαζω αρκετα ποστ σου φενεσαι πολυ φανατικος της Λιζα!!!επειδη πηρες την 7800χτ δεν σημαινει οτι ειναι παντα η καλυτερη επιλογη για πολλους λογους

Το πιστεύω έτσι μπορεί να φαίνεται αλλά από 1992 που στήνω πισι πρώτη φορά πήρα οτιδήποτε σε λιζάκι τέλος 2020 από σπόντα λόγο μαινινγκ.

Εννοείτε ότι δεν είναι η καλύτερη κάρτα του κόσμου. 4070 η 7800 θα έπαιρνα μου έκανε κλικ η 7800 και διαβάζουμε εδώ μέσα τέρατα μέχρι και ότι δεν μπορούμε να πάρουμε οικονομικά NVIDIA γι αυτό πάμε στο λιζάκι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Aris-leme said:

Το πιστεύω έτσι μπορεί να φαίνεται αλλά από 1992 που στήνω πισι πρώτη φορά πήρα οτιδήποτε σε λιζάκι τέλος 2020 από σπόντα λόγο μαινινγκ.

Εννοείτε ότι δεν είναι η καλύτερη κάρτα του κόσμου. 4070 η 7800 θα έπαιρνα μου έκανε κλικ η 7800 και διαβάζουμε εδώ μέσα τέρατα μέχρι και ότι δεν μπορούμε να πάρουμε οικονομικά NVIDIA γι αυτό πάμε στο λιζάκι.

 

το προβλημα ειναι οτι δεν εισαι αντικειμενικος,κανεις λες και σε πληρωνουν η κατι αλλο δεν ξερω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Δεν μπορουν να καταλαβουν μερικοι τι σημαινει αντικειμενικοτητα,με σκεπτικο οτι παρω ειναι η καλυτερη επιλογη,ε δεν παει ετσι!!!

Η καρτα ειναι ηδη DOA μεσα σε 4-5 μηνες.
Υπαρχουν games που δεν μπορει να παιξει RT σε 1440p και πρεπει να το κλεισεις η να το βαλεις Low ή να ριξεις κατι αλλο.
Ακομα δηλαδη και η 3090 σε αυτα τα σεναρια ειναι καλυτερη απο 7900xtx.

Για αυτο δεν φταινε αυτοι που την αγορασαν αλλα η AMD που δεν μπορει να ανταγωνιστει την Nvidia στις τεχονολογιες Upscale ,Ray Tracing. Frame Generation, Ray Reconstruction.
O κοσμος τις αγοραζει γιατι λεει "ε περιπου ιδια ειναι" ή γιατι κοιταει πινακακια με Raster performance που στη πραγματικοτητα δεν θα παιξει ποτε .

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να καταλαβουμε οτι και οι 2 ομαδες εχουν αρνητικα και θετικα!!το μονο που η nvidia εναι υπερ μπροστα λογο τεχνολογιας και φυσηκα κατα η τιμες αλλα ετσι ειναι

2 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Η καρτα ειναι ηδη DOA μεσα σε 4-5 μηνες.
Υπαρχουν games που δεν μπορει να παιξει RT σε 1440p και πρεπει να το κλεισεις η να το βαλεις Low ή να ριξεις κατι αλλο.
Ακομα δηλαδη και η 3090 σε αυτα τα σεναρια ειναι καλυτερη απο 7900xtx.

Για αυτο δεν φταινε αυτοι που την αγορασαν αλλα η AMD που δεν μπορει να ανταγωνιστει την Nvidia στις τεχονολογιες Upscale ,Ray Tracing. Frame Generation, Ray Reconstruction.
O κοσμος τις αγοραζει γιατι λεει "ε περιπου ιδια ειναι" ή γιατι κοιταει πινακακια με Raster performance που στη πραγματικοτητα δεν θα παιξει ποτε .

πολλα περισσοτερα ειναι υπερ της nvidia αλλα ειχαμε να λεγαμε ενταξει!!!

μην βαζεται την Προσωπικότητα μαζι με οπαδους διαφορων πραγματων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορούν να μας πουν υπεύθυνα ο κοκκινακιας ο aris και ο ακοινώνητος ποσα παίρνουν για να τα λένε αυτά?

ελπίζω να μη πληρώνονται σε είδος από το λιζάκι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Tambas91 said:

μπορούν να μας πουν υπεύθυνα ο κοκκινακιας ο aris και ο ακοινώνητος ποσα παίρνουν για να τα λένε αυτά?

ελπίζω να μη πληρώνονται σε είδος από το λιζάκι....

Ξερεις τι γινεται?αν υπαρχει τετοια καταντια αν μπει ενας και πει θελω μια καρτα ταδε λεφτα θα πεταχτουν οπαδοι κατι που διχνει καθολου σωστο και εμπιστοσυνη!!

Καλη χρυση η 7800ΧΤ μαζι σου κανει αρκετα!!!αλλα επειδη το μελλον ειναι το Ray Traycing εκει θα βλεπεις εικονες απο το frame rate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

μπορούν να μας πουν υπεύθυνα ο κοκκινακιας ο aris και ο ακοινώνητος ποσα παίρνουν για να τα λένε αυτά?

ελπίζω να μη πληρώνονται σε είδος από το λιζάκι....

Γιατί το είδος δε μετράει σαν πληρωμή???:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μπλα μπλα για το τίποτα. Η nvidia είναι πιο μπροστά τεχνολογικά αλλά η amd έχει πιο vfm κάρτες. Ο καθένας επιλέγει ανάλογα με τις ανάγκες του και το μπάτζετ του.

Π.χ για εμένα που κατά 90% παίζω rocket League η 1650 που έχω στο δεύτερο pc είναι αρκετή. Για τα games που παίζει ο γιος στο πρώτο pc η 6600 είναι αρκετή κι ας έχει 1440p monitor. Για τα παιδικά που βλέπει η κόρη μου στο τρίτο pc τα ενσωματωμένα γραφικά είναι αρκετά. Κάθε προϊόν εξυπηρετεί συγκεκριμένες ανάγκες και οι κόντρες αυτές δεν καταλήγουν πουθενά.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panakos_thess είπε

Ξερεις τι γινεται?αν υπαρχει τετοια καταντια αν μπει ενας και πει θελω μια καρτα ταδε λεφτα θα πεταχτουν οπαδοι κατι που διχνει καθολου σωστο και εμπιστοσυνη!!

πετάγονται όπως τα σαλιγκάρια στη βροχή αδερφέ μου Πανακο και λένε τα δικά τους.. αν ήμουν modarator δε θα γίνονταν αυτά ίσως είχα αφαιρέσει τελείως το λόγο από μερικούς μερικούς...

3 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Γιατί το είδος δε μετράει σαν πληρωμή???:P

εντάξει άμα είναι να κάνεις τον άθλο τουλάχιστον να πάρεις xtx :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...