Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, billeiros είπε

Το ιδανικό είναι και 4090 και PS5. 

Αν δεν είναι θέμα το οικονομικό, ναι.

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Εγω μάλλον γερασα δεν βλεπω stutters πουθενά. Και για το Spiderman τα ιδια λέγανε, 150+ fps ευθεια γραμμή τα frametimes. 👀

Κάποιοι δεν τα βλέπουν όπως κάποιοι δεν βλέπουν τη διαφορά 30 με 60FPS. Τους ζηλεύω άπειρα, λολ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αν δεν είναι θέμα το οικονομικό, ναι.

Κάποιοι δεν τα βλέπουν όπως κάποιοι δεν βλέπουν τη διαφορά 30 με 60FPS. Τους ζηλεύω άπειρα, λολ :D

Φυσικα, τα stutters ειναι πρόβλημα μόνο εφοσον υπάρχουν, και τα βλέπεις. Εδω αντιλαμβάνομαι stutters απο βίντεο στο youtube, φανταζομαι αν ειχα θα το καταλαβαινα, αλλα οπως και να εχει ειτε δεν έχω ειτε δεν το καταλαβαινω το ιδιο μου κανει 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αν δεν είναι θέμα το οικονομικό, ναι.

Κάποιοι δεν τα βλέπουν όπως κάποιοι δεν βλέπουν τη διαφορά 30 με 60FPS. Τους ζηλεύω άπειρα, λολ :D

Το ps5  έκλεισε 2 χρόνια. Οποίος ήθελε να το πάρει το τσάκωσε. Η 4090 βγήκε πρόσφατα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Έχει και στο PC stutter με locked 40fps ??

Για το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν ξέρω, αλλά γενικά αν βάζεις fps cap, αν δεν εξαφανιστεί το stuttering τουλάχιστον μειώνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεμα ειναι οτι η κονσολα ειναι plug and play και στο pc σκας χιλιαρικα για να κλεινεις ht /smt ,κανεις tuning στην καρτα κλπ.  Να σκας 600 ευρω για cpu και να καθεσαι να κλεινεις το ht/smt το βρισκω εντελως αστειο παραλληλα με το να πρεπει να σκασεις 2,5k για καρτα για να παιζεις 60fps/4k native

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Το θεμα ειναι οτι η κονσολα ειναι plug and play και στο pc σκας χιλιαρικα για να κλεινεις ht /smt ,κανεις tuning στην καρτα κλπ.  Να σκας 600 ευρω για cpu και να καθεσαι να κλεινεις το ht/smt το βρισκω εντελως αστειο παραλληλα με το να πρεπει να σκασεις 2,5k για καρτα για να παιζεις 60fps/4k native

Εντάξει αυτες τις ανωμαλίες τις κάνουμε εμείς για να πιάσουμε 900 fps. Ο μέσος χρήστης σιγά που κάνει τέτοια. Πήρα στη κοπέλα μου μια 3060ti τώρα, όλα στοκ είναι και τα παιχνίδια τα παίζει με default settings, ούτε καν στα options δεν πάει, ότι βάλουν από default.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Το θεμα ειναι οτι η κονσολα ειναι plug and play και στο pc σκας χιλιαρικα για να κλεινεις ht /smt ,κανεις tuning στην καρτα κλπ.  Να σκας 600 ευρω για cpu και να καθεσαι να κλεινεις το ht/smt το βρισκω εντελως αστειο παραλληλα με το να πρεπει να σκασεις 2,5k για καρτα για να παιζεις 60fps/4k native

Εντάξει δεν είναι και ότι πιο εύκολο το 4k native. Μην τρελαθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Εντάξει δεν είναι και ότι πιο εύκολο το 4k native. Μην τρελαθούμε.

Ναι δεν ειναι ρε συ αλλα οταν σκας χιλιαρικα για καρτα μονο θα επρεπε να ειναι ,αυτο θελω να πω. 

10 λεπτά πριν, Herald είπε

Εντάξει αυτες τις ανωμαλίες τις κάνουμε εμείς για να πιάσουμε 900 fps. Ο μέσος χρήστης σιγά που κάνει τέτοια. Πήρα στη κοπέλα μου μια 3060ti τώρα, όλα στοκ είναι και τα παιχνίδια τα παίζει με default settings, ούτε καν στα options δεν πάει, ότι βάλουν από default.

 παιζει μωρε 4k με την 3060ti χωρις να πειραξει και settings? 😛

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

 παιζει μωρε 4k με την 3060ti χωρις να πειραξει και settings? 😛

 

1440p ultrawide έχει

Αλλά και σε 4k, στα περισσότερα αν όχι όλα τα παιχνίδια 30 έως 60 fps θα έβγαζε, ε στη κονσόλα πως παίζεις με 30? :P Το ίδιο πράγμα είναι

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κακό με τα PS5 ports είναι ότι δεν ξέρεις αν οι developers ασχοληθούν να περάσουν τα adaptive triggers και force feedback στο PC που σε μερικά games είναι πολύ καλό και αλλάζει την εμπειρία. Πχ στο forbidden west καλύτερα 40-60fps με χειρότερα γραφικά παρά να χάσεις τα features του χειριστηρίου.

Μερικά stutters έχουν και οι κονσόλες πάντως, και game crushes, ειδικά σε φρέσκα παιχνίδια, δεν έχω δοκιμάσει το ίδιο όμως παιχνίδι και σε pc και σε ps5. Γενικά ομώς στα ίδια fps στις κονσόλες είναι πολύ πιο smooth.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Herald είπε

1440p ultrawide έχει

Αλλά και σε 4k, στα περισσότερα αν όχι όλα τα παιχνίδια 30 έως 60 fps θα έβγαζε, ε στη κονσόλα πως παίζεις με 30? :P Το ίδιο πράγμα είναι

ναι αλλα η κονσολα κοστιζει 550 ολοκληρη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

ναι αλλα η κονσολα κοστιζει 550 ολοκληρη 

700€ έχει το PS5, αλλά δεν αλλάζει κάτι, είναι γνωστό εδώ και καιρό ότι ναι θα δώσεις 200-300€ παραπάνω στο PC αλλά δεν σχετίζεται η εμπειρία για πολλούς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...