Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Tambas91 είπε

χαχαχαχα τι γραφεις ρε συ σοβαρά... στο site συγκρίνει τις κάρτες όλες stock τι ξεπερνάει τα 2900 μου λες? εσύ θες να έχει oc τη 7800 και stock τις άλλες να χαίρεσαι? και η 6950 παίρνει oc άμα το πάμε έτσι...

έλα είσαι μεγα troll τέλος από εμενα...

Αργα το καταλαβαμε φαινοταν απο την αρχη βεβαια με την ομαλοτητα των ati εναντι των nvidia. Ignore list προς ολοταχωωωωωωωωωωως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να αυτό σου λένε τα παιδιά, και 2900 να παίξει, αυτό είναι μόνο 16% παραπάνω συχνότητα από 2500 (αν και νομίζω πολλές φτάνουν παραπάνω και στοκ).

Δεν μεταφράζεται καν ούτε αυτό το 16% πάνω σε συχνότητα σε 16% πάνω επιδόσεις γιατί πολύ απλά συνήθως κάτι άλλο είναι το limiting factor στην αρχιτεκτονική. Και γενικά overclock πολύ δύσκολα να δώσει πια πάνω από 10%, σε σημείο που δεν αξίζει τον έξτρα θόρυβο/κατανάλωση/θερμοκρασία.

Πάνε οι εποχές 970 που πήγαιναν από 1150 στοκ στα 1550 η πλειοψηφία.

5 minutes ago, exor said:

Φίλε.μου..παίζει πάνω από 2900 core..είναι πιο γρήγορη απι 6950

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

χαχαχαχα τι γραφεις ρε συ σοβαρά... στο site συγκρίνει τις κάρτες όλες stock τι ξεπερνάει τα 2900 μου λες? εσύ θες να έχει oc τη 7800 και stock τις άλλες να χαίρεσαι? και η 6950 παίρνει oc άμα το πάμε έτσι...

έλα είσαι μεγα troll τέλος από εμενα...

πω ρε και συ. και εμένα το i20 μου είναι πιο γρήγορο από τη Veyron, τι θες τώρα δηλαδή;

Spoiler

όταν η veyron παει με 30

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

πω ρε και συ. και εμένα το i20 μου είναι πιο γρήγορο από τη Veyron, τι θες τώρα δηλαδή;

  Απόκρυψη περιεχομένων

όταν η veyron παει με 30

 

σε χωματόδρομο με λακκούβες πάει πιο γρήγορα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Αν δεν καίγεσαι άμεσα αξίζει να περιμένεις. Εγώ 500+ για gpu δε δίνω, για όποιον ενδιαφέρεται έγραψα τις τιμές γιατί είναι καλές.

Καθόλου δεν καίγομαι.

Αν βρεθεί κάτι στα 500 (με φπα) που θα μου δώσει κάτι άξιο λόγου σε σχέση με την 6700ΧΤ (τουλάχιστον +75% + παραπάνω μνήμη), έχει καλώς.

Αν όχι, φεεεεεταααα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Καθόλου δεν καίγομαι.

Αν βρεθεί κάτι στα 500 (με φπα) που θα μου δώσει κάτι άξιο λόγου σε σχέση με την 6700ΧΤ (τουλάχιστον +75% + παραπάνω μνήμη), έχει καλώς.

Αν όχι, φεεεεεταααα.

Για 7800ΧΤ δεν ψήνεσαι; 75% δεν είναι, είναι γύρω στο 50% αλλά τα benchmarks έχουν και old gen games μέσα. Λογικά σε πιο καινούργια και όσο περνάει ο καιρός με τους drivers θα αυξάνει η διαφορά. Σε UE5 πάει καλά η 7800ΧΤ όπως βλέπω. Βέβαια 75% δεν ξέρω αν θα πάει, αλλά ένα solid 60-65% + 4GB δεν είναι κακό, ειδικά αν πέσει λίγο ακόμη η τιμή της λόγω της 4070S

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Για 7800ΧΤ δεν ψήνεσαι; 75% δεν είναι, είναι γύρω στο 50% αλλά τα benchmarks έχουν και old gen games μέσα. Λογικά σε πιο καινούργια και όσο περνάει ο καιρός με τους drivers θα αυξάνει η διαφορά. Σε UE5 πάει καλά η 7800ΧΤ όπως βλέπω. Βέβαια 75% δεν ξέρω αν θα πάει, αλλά ένα solid 60-65% + 4GB δεν είναι κακό, ειδικά αν πέσει λίγο ακόμη η τιμή της λόγω της 4070S

Εμένα (πείτε με ανώμαλο) μου άρεσε η 7900gre που έκανε review ο Ισπανός.

Μια τέτοια στα 500€ την θεωρώ πολύ γαμάτη.

Αλλιώς μια 7900χτ σε καλή τιμή εάν βρεθεί

Spoiler

Να σας πω και ένα μυστικό? Τελευταία ζαχαρωνα μια devil limited edition 7900xtx έτσι για την αλλαγή να την έβαζα στου μικρού με τον 3d 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Να σας πω και ένα μυστικό? Τελευταία ζαχαρωνα μια devil limited edition 7900xtx έτσι για την αλλαγή να την έβαζα στου μικρού με τον 3d 

γιατί ρε συ τι έκανε το παιδί? πήγε χαλια στους βαθμούς και το τιμωρείς έτσι? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Για 7800ΧΤ δεν ψήνεσαι; 75% δεν είναι, είναι γύρω στο 50% αλλά τα benchmarks έχουν και old gen games μέσα. Λογικά σε πιο καινούργια και όσο περνάει ο καιρός με τους drivers θα αυξάνει η διαφορά. Σε UE5 πάει καλά η 7800ΧΤ όπως βλέπω. Βέβαια 75% δεν ξέρω αν θα πάει, αλλά ένα solid 60-65% + 4GB δεν είναι κακό, ειδικά αν πέσει λίγο ακόμη η τιμή της λόγω της 4070S

Η 7800ΧΤ αν έρθει κοντά στα 400, πλέον.

Για 7900ΧΤ κοιτάζω στα 500 (λέμε τώρα) με τη GRE στα 440-460.

Αν δεν αλλάξω, δεν τρέχει τίποτα, περισσότερο για την μετακίνηση που θα ακολουθήσει με κάρτες σε άλλους δύο υπολογιστές, να φτιαχτούμε όλοι.

2 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

γιατί ρε συ τι έκανε το παιδί? πήγε χαλια στους βαθμούς και το τιμωρείς έτσι? :P 

@ΣΟ, ban?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

γιατί ρε συ τι έκανε το παιδί? πήγε χαλια στους βαθμούς και το τιμωρείς έτσι? :P 

Μια χαρά πήγε ρε .3η δημοτικού ειναι😆 

Επειδή δεν παίζει ιδιαίτερα pc και όταν παίζει μόνο cod παίζει multi.Αλλα σκέφτηκα ξανά και λέω ας μείνει με 4090 κανά 3αρι χρόνια.Πιο πολύ για την αλλαγή θα το κανά έτσι για να δω τις amd από κοντά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Μια χαρά πήγε ρε .3η δημοτικού ειναι😆 

Επειδή δεν παίζει ιδιαίτερα pc και όταν παίζει μόνο cod παίζει multi.Αλλα σκέφτηκα ξανά και λέω ας μείνει με 4090 κανά 3αρι χρόνια.Πιο πολύ για την αλλαγή θα το κανά έτσι για να δω τις amd από κοντά 

Αδελφικα θα στο γράψω.. 

4090 στην Τρίτη Δημοτικού. 

Ρε είσαι τρελός ρε;;;

😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Αδελφικα θα στο γράψω.. 

4090 στην Τρίτη Δημοτικού. 

Ρε είσαι τρελός ρε;;;

😂

Ferrari Τριτη Λυκειου και Bugatti Veyron οταν απολυθει απο φανταρος. Ποτε θα ανοιξει τις υιοθεσιες ο azali δεν ξερουμε βεβαια αυτο μας καιει 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Εμένα (πείτε με ανώμαλο) μου άρεσε η 7900gre που έκανε review ο Ισπανός.

Μια τέτοια στα 500€ την θεωρώ πολύ γαμάτη.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Να σας πω και ένα μυστικό? Τελευταία ζαχαρωνα μια devil limited edition 7900xtx έτσι για την αλλαγή να την έβαζα στου μικρού με τον 3d 

 

523 έχει

https://www.bestprice.gr/item/2159026144/xfx-radeon-rx-7900-16gb-gddr6-gre-karta-grafikwn.html?qo=7900+gre&from=cat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...