Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει θα ξαναβάλω την 6600ΧΤ για βίντεο.:P

Δοκίμασα στο δεύτερο δεν κάνει κιχ ούτε σε εγγραφές ούτε τίποτα. Έκανα και μετάδοση(στιμ) το γκειμ στο δεύτερο πισι και ορίστε από αντρεναλιν εγγραφή στην 6600χτ, γκειμ από 7800ΧΤ

 

Επεξ/σία από Aris-leme
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Aris-leme είπε

@akoinonitos Για δες τώρα πως είναι. Αντε πριν το μιτινγκ στη δουλειά ένα γρήγορο από adrenaline recording που στην εγγραφή κάνει τρελά ντροπ στα φρειμς.

 

Δείχνει από το afterburner ότι τερματίζει η VRAM σε αρκετά σημεία. Εκεί που είναι στα 14GB πάει 16GB.

Άσχετο με το θέμα κάποια στιγμή καλό είναι με το σύστημα που έχεις να πας σε ένα καλύτερο τροφοδοτικό. Δεν είναι για πέταμα αλλά κάτι αντίστοιχο με τα VS της Corsair.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το έχω δει ακόμη όλο αλλά επιτέλους τεστ να δούμε τι κάνει η κάρτα πλέον

5 ώρες πριν, aetos1988 είπε

Άσχετο με το θέμα κάποια στιγμή καλό είναι με το σύστημα που έχεις να πας σε ένα καλύτερο τροφοδοτικό. Δεν είναι για πέταμα αλλά κάτι αντίστοιχο με τα VS της Corsair.  

Ηταν στο πρόγραμμα για αλλαγή αλλά περιμένω να δω αν έχει τίποτα καινούργιο(περισσότερες επιλογές) με 12VHPWR

Επεξ/σία από Aris-leme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα απντειτ είχα κάνει στα ντραιβερς βάλε και Windows 11 μάλλον τα είχε παίξει το αντρεναλιν.

DDU και έβαλα τους προηγουμένους ντραιβερ. Ρολόι πάλι δε δοκίμασα απευθείας 23.12.1(περιμένουμε 24.1.1)

Εδώ χωρίς το μοντ PT to RT που τρώει κάνα 20 φρειμς και κανονική εγγραφή αντρεναλιν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 minutes ago, aesop said:

Ποια θεωρείται ανταγωνιστική υλοποίηση απέναντι στην sapphire 7800 XT NITRO+ ?

Οι τρεις της powercolor (hellhound, hellhound white, red devil), η πιο ακριβή της Asrock και ίσως η πιο ακριβή της Asus αλλά δεν θα εμπιστευόμουν Asus προσωπικά. Οι xfx λογικά είναι καλές αλλά δεν έχω δει πολλά reviews. Μακριά από gigabyte, κάνουν πολύ μεγάλο ήχο γιατί το cooling τους είναι χάλια.

Πάντως βλέπω το GoldenByte έχει τη Nitro 600 ευρώ άμεσα διαθέσιμη.

Επεξ/σία από John_on_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Οι τρεις της powercolor (hellhound, hellhound white, red devil), η πιο ακριβή της Asrock και ίσως η πιο ακριβή της Asus αλλά δεν θα εμπιστευόμουν Asus προσωπικά. Οι xfx λογικά είναι καλές αλλά δεν έχω δει πολλά reviews. Μακριά από gigabyte, κάνουν πολύ μεγάλο ήχο γιατί το cooling τους είναι χάλια.

Πάντως βλέπω το GoldenByte έχει τη Nitro 600 ευρώ άμεσα διαθέσιμη.

Έχει την Νίτρο ετοιμοπαραδοτη το foxstore και ειμαι στο Τσακ να πατήσω το κουμπί! 😂😂😂😂 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Οι τρεις της powercolor (hellhound, hellhound white, red devil), η πιο ακριβή της Asrock και ίσως η πιο ακριβή της Asus αλλά δεν θα εμπιστευόμουν Asus προσωπικά. Οι xfx λογικά είναι καλές αλλά δεν έχω δει πολλά reviews. Μακριά από gigabyte, κάνουν πολύ μεγάλο ήχο γιατί το cooling τους είναι χάλια.

Πάντως βλέπω το GoldenByte έχει τη Nitro 600 ευρώ άμεσα διαθέσιμη.

Να σε ρωτησω ,ποσο κατω κατεβαινει η ταση σε ενα stable?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, akoinonitos said:

Να σε ρωτησω ,ποσο κατω κατεβαινει η ταση σε ενα stable?

Στη δικιά μου κάρτα θέλει τουλάχιστον 1080mv για να είναι stable με 0pl. Μπορεί με μεγαλύτερο pl να πηγαίνει πιο κάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια , μονο νιτρο στην 7800 χτ..

εμένα παίζει σε παιχνιδι 978 mv undervolt ο πυρηνας γυρναει πανω απο 2.9 ghz .. σε αυτη τη συχνοτητα ειναι σαν 7900 xt 

παιζει και 3+ gz αλλα χανεις ..δηλαδη βλεπεις τη συχνοτητα αλλα βγαζει λιγοτερα frame 

γενικα η 7800  xt nitro ειναι πολυ ησυχη και κρυα και στα 2800 πυρηνα πολυ πιο γρηγορη απο 4070 τι και 6950 πραγμα που ειναι εξαιρετικα ευκολο να γινει με την νιτρο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, exor είπε

παιδια , μονο νιτρο στην 7800 χτ..

εμένα παίζει σε παιχνιδι 978 mv undervolt ο πυρηνας γυρναει πανω απο 2.9 ghz .. σε αυτη τη συχνοτητα ειναι σαν 7900 xt 

παιζει και 3+ gz αλλα χανεις ..δηλαδη βλεπεις τη συχνοτητα αλλα βγαζει λιγοτερα frame 

γενικα η 7800  xt nitro ειναι πολυ ησυχη και κρυα και στα 2800 πυρηνα πολυ πιο γρηγορη απο 4070 τι και 6950 πραγμα που ειναι εξαιρετικα ευκολο να γινει με την νιτρο 

1. Το  undervolt γινεται μεσα από το software της κάρτας; Αν δεν το κανεις τι προβλήματα θα έχεις;

2. Όταν λες είναι κρυα τι θερμοκρασίες βλέπεις;

3. Ύπαρχουν προβλήματα που είχαν κάποιες 6600 που στιγμιαία έκανε flicker η οθονη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...