Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Αν έχει κανείς το Starfield ας δοκιμάσει να μας πει πως δουλεύει. Σύμφωνα με το compatibility list δεν πρέπει να έχει προβλήματα το UI.

 

Με FSR2 κρασάρει και με DLSS παίζει αλλά στην γρήγορη κίνηση το μενού γκλιτσαρει. Χωρίς αντι λαγκ το δοκίμασα και επίσης αν ανοίξω FG πάλι κρασάρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν αγόραζα κάρτα τώρα θα πήγαινα insta buy σε αυτή https://www.jmctech.gr/product/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-7900-gre-gaming-16gb-gddr6-3-fan/,στέλνοντας παράλληλα pm στον BLU να βάλει το βύσμα που έχει στο μαγαζί,για να έρθει μέσα στο 24😤

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Westbaum είπε

Εάν αγόραζα κάρτα τώρα θα πήγαινα insta buy σε αυτή https://www.jmctech.gr/product/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-7900-gre-gaming-16gb-gddr6-3-fan/,στέλνοντας παράλληλα pm στον BLU να βάλει το βύσμα που έχει στο μαγαζί,για να έρθει μέσα στο 24😤

Και μόνο που βλέπεις τίτλο της κάρτας να γράφει "Karta graficzna" στο μαγαζί σε πιάνει κρύος ιδρώτας να παραγγείλεις από εκεί.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Και μόνο που βλέπεις τίτλο της κάρτας να γράφει "Karta graficzna" στο μαγαζί σε πιάνει κρύος ιδρώτας να παραγγείλεις από εκεί.

μπορεί αυτός που έχει το μαγαζί να είναι ρωσοπόντιος :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Westbaum είπε

Εάν αγόραζα κάρτα τώρα θα πήγαινα insta buy σε αυτή https://www.jmctech.gr/product/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-7900-gre-gaming-16gb-gddr6-3-fan/,στέλνοντας παράλληλα pm στον BLU να βάλει το βύσμα που έχει στο μαγαζί,για να έρθει μέσα στο 24😤

Στειλε μου τη 4090 και θα την εχεις αυριο με ταξι 🤣😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Westbaum είπε

Εάν αγόραζα κάρτα τώρα θα πήγαινα insta buy σε αυτή https://www.jmctech.gr/product/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-7900-gre-gaming-16gb-gddr6-3-fan/

εδώ μας θέλω,ποιός είναι αντρικός αρκετά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.jpeg.5d9c8602eab280d6908c148f827a63c9.jpeg

Δουλεύει και στο RDR το FSR3 μοντ αλλά πάλι το μενού στην κίνηση χάνει λίγο. Με ότι έχει και δεν έχει το γκειμ τερματίζει στα 140 που έχω κόφτη.

Επεξ/σία από Aris-leme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Aris-leme said:

image.jpeg.5d9c8602eab280d6908c148f827a63c9.jpeg

Δουλεύει και στο RDR το FSR3 μοντ αλλά πάλι το μενού στην κίνηση χάνει λίγο. Με ότι έχει και δεν έχει το γκειμ τερματίζει στα 140 που έχω κόφτη.

Με πρόλαβες, το δοκιμάζω τώρα. Αν και δεν έχει in engine fps cap άρα λογικά το input lag θα δίνει πόνο. Νομίζω αν συνδυαστεί με το dlss frame generation mod του pure dark θα φτιαχτεί και το ui.

13 minutes ago, Aris-leme said:

image.jpeg.5d9c8602eab280d6908c148f827a63c9.jpeg

Δουλεύει και στο RDR το FSR3 μοντ αλλά πάλι το μενού στην κίνηση χάνει λίγο. Με ότι έχει και δεν έχει το γκειμ τερματίζει στα 140 που έχω κόφτη.

Ποιά αρχεία έβαλες εκεί που είναι το exe; Με το DX12 δεν ανοίγει το παιχνίδι σε μένα με το fsr 3.

Επεξ/σία από John_on_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είχες στο directx12? Έτρεξα το γκειμ έβαλα directx12 το έκλεισα και έβαλα τα κλασικά από το FSR2FSR3_201

 image.png.c61f6665e18080abfcb5d7d2d4a7ad13.png

στον κεντρικό φάκελο του παιχνιδιού

Επεξ/σία από Aris-leme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Aris-leme said:

Το είχες στο directx12? Έτρεξα το γκειμ έβαλα directx12 και έβαλα τα κλασικά από το FSR2FSR3_201

 image.png.c61f6665e18080abfcb5d7d2d4a7ad13.png

στον κεντρικό φάκελο του παιχνιδιού

Εγώ έβαλα το .asi που έχει στον φάκελο Red Dead Redemption 2, μπήκε αλλά έχει artifacts και stuttering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, lefstef said:

παιδιά αφού έβγαλαν τον preview driver και έχει το afmf για αρχή, γιατί παιδεύεστε με το mod ?

Το δοκίμασα, δεν είναι καν κοντά στην ίδια ποιότητα. Πρώτον, το vsync δεν δουλεύει με το afmf προς το παρόν, οπότε έχει tearing ακόμα και με freesync. Επίσης κλέινει σχετικά συχνά μόλις γυρίσεις γρήγορα την κάμερα. Στο cyberpunk με το χειριστήριο μέχρι 15 sensitivity είναι ΟΚ, αν πας παραπάνω κλείνει όταν γυρνάς την κάμερα. Εγώ παίζω με 28 sensitivity.

Επίσης έχει και διάφορα artifacts/shimmering. Πχ κάτι φράχτες και διαφημίσεις τραιμοπαίζουν με το AFMF ενώ με το FSR 3 δεν έχουν προβλήματα. Νομίζω έχει και λιγότερο latency το FSR 3. Δηλαδή με το AFMF δεν θα έπαιζα το Cyberpunk ενώ με FSR 3 mod + 60 fps cap παίζω κανονικά με το χειριστήριο.

Επεξ/σία από John_on_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...