Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, Boubis1411 said:

Δεν έχει νόημα για εμένα αυτή τη στιγμή να αλλάξω σύστημα γιατί τα 4Κ μου τα παίζω στο ps 5, γιαυτό το πήρα εξάλλου. 

Στο pc παίζω, cs, titan, ages of the empires, τέτοια παιχνίδια που δεν χρειάζεται δύναμη μεγάλη. Απλά πήρα την 2K τώρα οθόνη και λέω να το τρέχω λίγο ποιο χαλαρά. Αν δεν έχει κανένα νόημα τότε να μείνω με τον 1060 και σε 2-5 χρόνια κάνω αναβάθμιση καλή. 

Έχεις τουλάχιστον PCI Express 3.0 x16 στη μητρική σου; Ο επεξεργαστής είναι όντως ο 6600Κ του 2015 με 4 threads; Δεν είμαι και 100% σίγουρος πόσο μεγάλο είναι το bottleneck στα συγκεκριμένα παιχνίδια αλλά είναι πολύ περιορισμένες οι δυνατότητες του CPU.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Δεν έχει νόημα για εμένα αυτή τη στιγμή να αλλάξω σύστημα γιατί τα 720p μου τα παίζω στο ps 5, γιαυτό το πήρα εξάλλου. 

Στο pc παίζω, cs, titan, ages of the empires, τέτοια παιχνίδια που δεν χρειάζεται δύναμη μεγάλη. Απλά πήρα την 2K τώρα οθόνη και λέω να το τρέχω λίγο ποιο χαλαρά. Αν δεν έχει κανένα νόημα τότε να μείνω με τον 1060 και σε 2-5 χρόνια κάνω αναβάθμιση καλή. 

fixed

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, elpenor είπε

Έχεις τουλάχιστον PCI Express 3.0 x16 στη μητρική σου; Ο επεξεργαστής είναι όντως ο 6600Κ του 2015 με 4 threads; Δεν είμαι και 100% σίγουρος πόσο μεγάλο είναι το bottleneck στα συγκεκριμένα παιχνίδια αλλά είναι πολύ περιορισμένες οι δυνατότητες του CPU.

Έχω ναι φυσικά, αυτός είναι αφού εγώ τον διάλεξα τότε στο στήσιμο. 

4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

fixed

Τι 720; 720 παίζει το ps 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Boubis1411 είπε

Τι 720; 720 παίζει το ps 3

Spoiler

αν και είμαστε offtopic τα καινούργια AAA παιχνίδια 720-1080p τα παίζει... κανένα sackboy ίσως το τρέχει 4k με fsrq

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Tambas91 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

αν και είμαστε offtopic τα καινούργια AAA παιχνίδια 720-1080p τα παίζει... κανένα sackboy ίσως το τρέχει 4k με fsrq

 

 

Αν είναι 1080 πρέπει να τα πουλήσουμε όλοι τότε γιατί μας δούλεψε η AMD. 

Τα specs του πάντως παίζουν άνετα 2Κ και 4Κ και ας μην είναι στα ultra τα γραφικά. 

Επεξ/σία από Boubis1411
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Boubis1411 είπε

Αν είναι 1080 πρέπει να τα πουλήσουμε όλοι τότε γιατί μας δούλεψε η AMD. 

marketing trick λέγονται και η nvidia την 3090 για 8k την παρουσίαζε... αλλα η 4090 που έχω τώρα στα τελευταία games αγκομαχάει να τρέξει 4k native

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

marketing trick λέγονται και η nvidia την 3090 για 8k την παρουσίαζε... αλλα η 4090 που έχω τώρα στα τελευταία games αγκομαχάει να τρέξει 4k native

Καλά ναι, εγώ δεν λέω για την ονομασία, λογικά το ps 5 φοράει κάτι ανάμεσα σε 6600 και 7600, προφανώς θα παίζει άνετα 2Κ και κάποια 4Κ στο άμεσο μέλλον. 8Κ δεν υπάρχουν καν στην Ιαπωνία, δεν έχει βγει νομίζω καν σήμα τηλεοπτικό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, Boubis1411 said:

Καλά ναι, εγώ δεν λέω για την ονομασία, λογικά το ps 5 φοράει κάτι ανάμεσα σε 6600 και 7600, προφανώς θα παίζει άνετα 2Κ και κάποια 4Κ στο άμεσο μέλλον. 8Κ δεν υπάρχουν καν στην Ιαπωνία, δεν έχει βγει νομίζω καν σήμα τηλεοπτικό....

οτι και να παρεις τα φας μπουκαλι. Καλυτερα μαζεψε λεφτα για νεο συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, mp44christos είπε

οτι και να παρεις τα φας μπουκαλι. Καλυτερα μαζεψε λεφτα για νεο συστημα.

Που θα το φαει το μπουκαλι στο Age of Empires ;
O φιλος παιζει games που παιζαμε ανετα με τον 3770 και 1060 δεν εχει σκοπο να παιξει ΑΑΑ games του 2023.
Ακομα και η 3060 12gb ειναι Overkill, θα βαλει ενα frame cap λιγο πιο κατω απο τα Hz της οθονης στο Nvidia Control panel για να μη φτανει τα 300FPS και θα παιζει σε επιπεδα Idle.
Eγω δεν θα αγοραζα καν νεα Gpu.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, Boubis1411 said:

Καλά ναι, εγώ δεν λέω για την ονομασία, λογικά το ps 5 φοράει κάτι ανάμεσα σε 6600 και 7600, προφανώς θα παίζει άνετα 2Κ και κάποια 4Κ στο άμεσο μέλλον. 8Κ δεν υπάρχουν καν στην Ιαπωνία, δεν έχει βγει νομίζω καν σήμα τηλεοπτικό....

6700 έχει το PS5. Θα μπορούσες να πάρεις και καμιά μεταχειρισμένη 5700xt, 6600xt ή 2070 αν δεν σκοπεύεις να παίξεις βαριά παιχνίδια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, John_on_PC είπε

6700 έχει το PS5. Θα μπορούσες να πάρεις και καμιά μεταχειρισμένη 5700xt, 6600xt ή 2070 αν δεν σκοπεύεις να παίξεις βαριά παιχνίδια.

Καλήμερα, ναι δύσκολα να παίξω βαριά στο pc, τα πολύ βαριά τα παίζω στο ps 5. 

Θα κοιτάξω και δεύτερο χέρι, σωστός. 

8 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Που θα το φαει το μπουκαλι στο Age of Empires ;
O φιλος παιζει games που παιζαμε ανετα με τον 3770 και 1060 δεν εχει σκοπο να παιξει ΑΑΑ games του 2023.
Ακομα και η 3060 12gb ειναι Overkill, θα βαλει ενα frame cap λιγο πιο κατω απο τα Hz της οθονης στο Nvidia Control panel για να μη φτανει τα 300FPS και θα παιζει σε επιπεδα Idle.
Eγω δεν θα αγοραζα καν νεα Gpu.

Αυτή την περίοδο ότι και να πάρεις θα είναι λάθος από καινούριο σύστημα γιατί θα αλλάξουν όλα σύντομα πάλι. 

Με την 1060 νιώθω ότι δεν θα μπορέσω να παίξω το νέο Titan quest 2 το οποίο θέλω να το παίξω στο pc και μόνο 

Οπότε ναι θα πρέπει για 2Κ να κοιτάξω μάλλον μόνο κάρτα γραφικών, πιστεύω το cpu θα την παλέψει. Δηλαδή το ποιο νέο παιχνίδι που πρόκειται να βάλω είναι το Titan quest 2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Age4Greeks είπε

Ποιο aoe παίζεις @Boubis1411 ;  Ή μηπως όλα ;  😀 

Όλα εννοείται... Νομίζω στο steam έχω 450 ώρες, ακόμα μαθαίνω όμως θέλω δουλειά. 

Επεξ/σία από Boubis1411
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Καλήμερα, ναι δύσκολα να παίξω βαριά στο pc, τα πολύ βαριά τα παίζω στο ps 5. 

Θα κοιτάξω και δεύτερο χέρι, σωστός. 

Αυτή την περίοδο ότι και να πάρεις θα είναι λάθος από καινούριο σύστημα γιατί θα αλλάξουν όλα σύντομα πάλι. 

Με την 1060 νιώθω ότι δεν θα μπορέσω να παίξω το νέο Titan quest 2 το οποίο θέλω να το παίξω στο pc και μόνο 

Οπότε ναι θα πρέπει για 2Κ να κοιτάξω μάλλον μόνο κάρτα γραφικών, πιστεύω το cpu θα την παλέψει. Δηλαδή το ποιο νέο παιχνίδι που πρόκειται να βάλω είναι το Titan quest 2 

Για το Titan Quest 2 το πιο πιθανο ειναι να χρειαστεις νεο μηχανημα εκτος αν συμβιβαζεσαι να ριξεις τα Details στο Medium.
Διαβαζω στα Recommended Settings σε καποια sites οτι θελει Intel 14600 και 32gb ram με τη GPu αδηλωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...