Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Πρεπει να βρεις ενα mod που να ριχνει το Latency γιατι χωρις FSR 3, σε 1440p High Settings,FSR Quality, RT Medium πρεπει να βγαζει με το ζορι 40FPS base, με Psycho παιζει να ειναι και 30FPS.
Και δεν μιλαμε για καλυτερα textures αλλα τα βασικα.
Eκτος αν ολα αυτα τα mods βαζοντας καποια πραγματα αφαιρουν αλλα και γινεται καπως ισορροπημένα αλλα δεν ειναι τελικα max settings.

Screenshot_7.jpg

Screenshot_9.jpg

Ανακάλυψες την αμερική?????? Δε βάλαμε ότι στοκ χωρίς FSR βγάζει 30FPS??? Ψάξε κανα 300 σελίδες πίσω.

Ναι, έβαλα μοντ που ρίχνουν τις ρυθμίσεις και είναι μούφα αυτές που έχω........

Δεν είναι δικό μου αλλά ορίστε στοκ χωρίς μοντ, μόνο με το FSR3 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Aris-leme είπε

Ανακάλυψες την αμερική?????? Δε βάλαμε ότι στοκ χωρίς FSR βγάζει 30FPS??? Ψάξε κανα 300 σελίδες πίσω.

Ναι, έβαλα μοντ που ρίχνουν τις ρυθμίσεις και είναι μούφα αυτές που έχω........

Δεν είναι δικό μου αλλά ορίστε στοκ χωρίς μοντ, μόνο με το FSR3 .

Το νοημα του ποστ μου αφορουσε το latency που οφειλεται στη χαμηλη βαση των FPS πριν μπει το FSR 3.
Οπως και στο DLSS 3 αν δεν εχεις μια βαση 50-60FPS και +100FPS να σου δωσει το FG δεν εχει κανενα νοημα.
Το ποσα FPS εχει κανονικα το ξερουμε απο τα reviews εδω και καιρο, μαχη με νυχια και με δοντια με τη 4060Ti και η 4070 πανω απο 7900xtx :

Screenshot_11.jpg

Screenshot_18.jpg

Screenshot_19.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Το νοημα του ποστ μου αφορουσε το latency που οφειλεται στη χαμηλη βαση των FPS πριν μπει το FSR 3.
Οπως και στο DLSS 3 αν δεν εχεις μια βαση 50-60FPS και +100FPS να σου δωσει το FG δεν εχει κανενα νοημα.
Το ποσα FPS εχει κανονικα το ξερουμε απο τα reviews εδω και καιρο, μαχη με νυχια και με δοντια με τη 4060Ti και η 4070 πανω απο 7900xtx :

Screenshot_11.jpg

Screenshot_18.jpg

Screenshot_19.jpg

Εχεις κουρασει ,δεν πας να ασχοληθεις με την καρτα σου? Δεν ειναι παιδικη χαρα το νημα να απαντας σε καθε ποστ που γινεται για να μας πεις ποσο καλυτερη ειναι η Nvidia ,ματια εχουμε review ειδαμε ,αυτην γουσταραμε αυτην πηραμε  , επειδη η φαση εχει καταντησει τρολαρισμα απο δω και στο εξης θα πεφτει αναφορα απο εμενα

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εχεις κουρασει ,δεν πας να ασχοληθεις με την καρτα σου? Δεν ειναι παιδικη χαρα το νημα να απαντας σε καθε ποστ που γινεται για να μας πεις ποσο καλυτερη ειναι η Nvidia ,ματια εχουμε review ειδαμε ,αυτην γουσταραμε αυτην πηραμε  , επειδη η φαση εχει καταντησει τρολαρισμα απο δω και στο εξης θα πεφτει αναφορα απο εμενα

Δεν εγραψα καπου η σε καποιον να παρει Nvidia ο καθε ενας παιρνει οτι θελει.
Εγω σχολιασα ποστ που ελεγε για CP2077 Psycho και PT και εδειχνε 90FPS και 70FPS με 7800xt.
Σε ενα νημα που ο κοσμος μπαινει ,ενημερωνεται και αποφασιζει τι θα αγορασει τετοια ποστ ακροβατουν στα ορια της παραπληροφορησης.
Δεν ειναι η πρωτη φορα... εγινε και στο Alan Wake 2 με post results δηθεν FSR Q που τελικα ηταν moded FSR 3.
Φανταζομαι οτι το ιδιο θα εκανες αν ποσταρα εγω ενα screenshot που θα ελεγε οτι με 4080 εχω 200FPS σε 4Κ PT και σιγουρα το προβλημα σου δεν θα ηταν οτι πηρα Nvidia.
Θα με αμφισβητουσες και θα εκανες μια διευκρινηση οπως εκανα και εγω.
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Δεν εγραψα καπου η σε καποιον να παρει Nvidia ο καθε ενας παιρνει οτι θελει.
Εγω σχολιασα ποστ που ελεγε για CP2077 Psycho και PT και εδειχνε 90FPS και 70FPS με 7800xt.
Φανταζομαι οτι το ιδιο θα εκανες αν ποσταρα εγω ενα screenshot που θα ελεγε οτι με 4080 εχω 200FPS σε 4Κ PT και σιγουρα το προβλημα σου δεν θα ηταν οτι πηρα 4080.
 

μια ερωτηση αρκουσε ,εσυ επιασες την ειρωνια  τελος συζητησης απο δω και περα θα εχει αναφορα και ας κρινουν οι mods

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

μια ερωτηση αρκουσε ,εσυ επιασες την ειρωνια  τελος συζητησης απο δω και περα θα εχει αναφορα και ας κρινουν οι mods

Δεν χρειαζοταν καμια ερωτηση σε θεματα που ειναι ξεκαθαρα απο τα reviews.
Οταν με ειρωνευεσαι εσυ η οι υπολοιποι δεν σε ειδα να σε πιανουν οι ευαισθησίες σου :P
Παρολα αυτα εγω δεν παραξηγησα κανεναν ουτε εκανα αναφορα κανεναν.
Ισα ισα που το πηγα στο χαβαλε και του ειπα να βρει mod για Latency ενω 2 σελιδες με εκραζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Δεν χρειαζοταν καμια ερωτηση σε θεματα που ειναι ξεκαθαρα απο τα reviews.
Οταν με ειρωνευεσαι εσυ η οι υπολοιποι δεν σε ειδα να σε πιανουν οι ευαισθησίες σου :P
Παρολα αυτα εγω δεν παραξηγησα κανεναν ουτε εκανα αναφορα κανεναν.
Ισα ισα που το πηγα στο χαβαλε και του ειπα να βρει mod για Latency ενω 2 σελιδες με εκραζε.

Ο μονος λογος που μπαινεις και γραφεις εδω ειναι για το Vs ,αντιθετως κανεις μας δεν μπαινει στο νημα των Nvidia να γραψει προφανως γτ δεν εχουμε Nvidia και δεν μας ενδιαφερει το νημα ,οπως θα επρεπε να κανεις και εσυ με το εδω νημα ,οποτε οτιδηποτε λες ειναι για να δικαιολογησεις την συμπεριφορα σου. Μην μπεις στον κοπο να απαντησεις δεν εχει νοημα

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Το νοημα του ποστ μου αφορουσε το latency που οφειλεται στη χαμηλη βαση των FPS πριν μπει το FSR 3.
Οπως και στο DLSS 3 αν δεν εχεις μια βαση 50-60FPS και +100FPS να σου δωσει το FG δεν εχει κανενα νοημα.
Το ποσα FPS εχει κανονικα το ξερουμε απο τα reviews εδω και καιρο, μαχη με νυχια και με δοντια με τη 4060Ti και η 4070 πανω απο 7900xtx :

Screenshot_11.jpg

Screenshot_18.jpg

Screenshot_19.jpg

Το πρόβλημα είναι ότι μέχρι και την 3090Τι/4080Τι ξ "βάση" στα fps είναι χαμηλή. Καλύτερη από τις κόκκινες (έως πολύ καλύτερα), αλλά πάλι χαμηλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ο μονος λογος που μπαινεις και γραφεις εδω ειναι για το Vs ,αντιθετως κανεις μας δεν μπαινει στο νημα τον Nvidia να γραψει προφανως γτ δεν εχουμε Nvidia και δεν μας ενδιαφερει το νημα ,οπως θα επρεπε να κανεις και εσυ με το εδω νημα ,οποτε οτιδηποτε λες ειναι για να δικαιολογησεις την συμπεριφορα σου. Μην μπεις στον κοπο να απαντησεις δεν εχει νοημα

Τους λογους που σχολιαζω σε οποιοδηποτε νημα ασε τους αποφασιζω εγω.
Οταν βλεπω να γινεται παραπληροφορηση με ελλειπης στοιχεια και ειναι η 2η φορα απλα εκανα μια διευκρινηση για οσους δεν ειχαν τη δυνατοτητα να το καταλαβουν.
Ας επικεντρωθουμε στα γεγονοτα και τη σωστη ενημερωση και ας αφησουμε τις προσωπικες διαφορες.

19 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Το πρόβλημα είναι ότι μέχρι και την 3090Τι/4080Τι ξ "βάση" στα fps είναι χαμηλή. Καλύτερη από τις κόκκινες (έως πολύ καλύτερα), αλλά πάλι χαμηλή.

Aυτες ειναι βασεις σε Raster+RT , με το Upscale πολλες απο αυτες ξεπερνουν τα 50FPS βαση οποτε το Frame Generation δεν εχει και ιδιαιτερο penalty.
Στη περιπτωση της 7800xt ακομα και με Upscale παραμενει κατω απο 50 οποτε το penalty του Latency ειναι αισθητο.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Δεν εγραψα καπου η σε καποιον να παρει Nvidia ο καθε ενας παιρνει οτι θελει.
Εγω σχολιασα ποστ που ελεγε για CP2077 Psycho και PT και εδειχνε 90FPS και 70FPS με 7800xt.
Σε ενα νημα που ο κοσμος μπαινει ,ενημερωνεται και αποφασιζει τι θα αγορασει τετοια ποστ ακροβατουν στα ορια της παραπληροφορησης.
Δεν ειναι η πρωτη φορα... εγινε και στο Alan Wake 2 με post results δηθεν FSR Q που τελικα ηταν moded FSR 3.
 

20 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Τους λογους που σχολιαζω σε οποιοδηποτε νημα ασε τους αποφασιζω εγω.
Οταν βλεπω να γινεται παραπληροφορηση με ελλειπης στοιχεια και ειναι η 2η φορα απλα εκανα μια διευκρινηση για οσους δεν ειχαν τη δυνατοτητα να το καταλαβουν.
Ας επικεντρωθουμε στα γεγονοτα και ας αφησουμε τις προσωπικες διαφορες.

 

Ρε κινητή παραπληροφόρηση που είδες να λέω με PT έχω 70φπς???????

Έβαλα και λινκ του μοντ που βάζει στοιχεία παθ σε απλό RT και έδειξα ακόμη και αυτό πόσο ρίχνει τα φρειμς. 

Θες να σιαχτείς εεεεε?? ΜΕ παθ είναι στα 10-15 φπς δεν παίζεται σε 7800ΧΤ

Σταμάτα να ψάχνεις να βρεις κάτι. Μας έχεις πρήξει για το DLSS που είναι ανώτερο τι λέει ο τάδε γιουτουμπερ ο ταδε στην τάδε σελίδα. Εγω λέω πως παίζω ένα γκειμ. Σ αυτά που έκανα απλά τεστ το λέω. Το σαιμπερ παίζω όπως έστειλα 100 φορές

Τα νούμερα που βγάζει προσωπικά δε με ενδιαφέρουν ΠΑΙΖΩ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ χωρίς προβλήματα και με ότι του έχω φορτώσει, αν εσύ προτιμάς νούμερα δικό σου θέμα.

 

Επεξ/σία από Aris-leme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Ρε κινητή παραπληροφόρηση που είδες να λέω με PT έχω 70φπς??????

8 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Έβαλα και λινκ του μοντ που βάζει στοιχεία παθ σε απλό RT και έδειξα ακόμη και αυτό πόσο ρίχνει τα φρειμς.

 

8 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Εγω λέω πως παίζω ένα γκειμ. Σ αυτά που έκανα απλά τεστ το λέω. Το σαιμπερ παίζω όπως έστειλα 100 φορές

Ναι απλα ειναι καλο να λες οτι σε αυτα που ποσταρεις εχουν γινει αλλαγες και δεν αποτελουν αποτελεσματα του πραγματικου παιχνιδιου.
Ενας που δεν παρακολουθει 700 σελιδες και μπηκε τωρα να ενημερωθει θα δει οτι η 7800xt εχει 90FPS με RT Psycho και θα τρεξει να τη παρει.
Εκει λοιπον εκανα μια διευκρινηση για το Latency και τα πραγματικα FPS τρεχοντας το game stock.
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Το πρόβλημα είναι ότι μέχρι και την 3090Τι/4080Τι ξ "βάση" στα fps είναι χαμηλή. Καλύτερη από τις κόκκινες (έως πολύ καλύτερα), αλλά πάλι χαμηλή.

Στα γραφήματα είναι χωρίς DLSS γι' αυτό. Γενικά πάντως όπου μπορείς να αποφύγεις το frame gen το κάνεις. Παραδόξως στο CP77 νιώθω το περισσότερο input lag σε σχέση με άλλα games που έχουν frame gen ακόμη και στα ίδια fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, just_a_dude said:

Στα γραφήματα είναι χωρίς DLSS γι' αυτό. Γενικά πάντως όπου μπορείς να αποφύγεις το frame gen το κάνεις. Παραδόξως στο CP77 νιώθω το περισσότερο input lag σε σχέση με άλλα games που έχουν frame gen ακόμη και στα ίδια fps.

Ισχύει αυτό, και με το fsr 3 mod τα 120fps στο Cyberpunk νιώθουν πιο βαριά (περισσότερο latency) από ότι στο Hogwarts Legacy και το Witcher 3 όπου δοκίμασα το mod, ειδικά με το ποντίκι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Ισχύει αυτό, και με το fsr 3 mod τα 120fps στο Cyberpunk νιώθουν πιο βαριά (περισσότερο latency) από ότι στο Hogwarts Legacy και το Witcher 3 όπου δοκίμασα το mod, ειδικά με το ποντίκι.

Ακριβώς. Το ποντίκι στο CP77 το νιώθεις πολύ βαρύ, λες και έχεις χαμηλώσει την ταχύτητα. Στο Hogwarts είναι πολύ καλό αντιθέτως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...