Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, azazil1190 said:

Με μόντ γίνεται? Η κάπως μέσα από adrenaline?

Ναι με mod που κατεβάζεις από εδώ:

https://www.reddit.com/r/ModPiracyV5/s/lPrbV0fAkw

Βάζεις τα πέντε αρχεία εκεί που είναι το exe του παιχνιδιού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα μερικές ώρες CP77 με το FSR3 FG και εκτός τη βροχή(νερό) δεν είδα κάτι που να με χαλάει.

Μιλάμε για μοντ και είναι σε γενικές γραμμές μια χαρά. ΟΚ εγώ δεν είμαι αετομάτης να βρω θέματα.

@azazil1190γιατί να μη γίνεται? Windows έχεις αντιγραφή αρχείων στον φάκελο του παιχνιδιού κάνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Ναι με mod που κατεβάζεις από εδώ:

https://www.reddit.com/r/ModPiracyV5/s/lPrbV0fAkw

Βάζεις τα πέντε αρχεία εκεί που είναι το exe του παιχνιδιού.

Ωραία ευχαριστώ!

Θα το δοκιμάσω να δω και πως δείχνει στην μικρή οθόνη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, Aris-leme said:

Έπαιξα μερικές ώρες CP77 με το FSR3 FG και εκτός τη βροχή(νερό) δεν είδα κάτι που να με χαλάει.

Μιλάμε για μοντ και είναι σε γενικές γραμμές μια χαρά. ΟΚ εγώ δεν είμαι αετομάτης να βρω θέματα.

@azazil1190γιατί να μη γίνεται? Windows έχεις αντιγραφή αρχείων στον φάκελο του παιχνιδιού κάνεις.

Και το DLAA δουλεύει σαν fsr με πολύ ψηλό internal resolution και φαίνεται πολύ καθαρό αν θες να το δοκιμάσεις, βέβαια πρέπει να ρίξεις settings αρκετά γιατί τρώει performance.

6 minutes ago, azazil1190 said:

Ωραία ευχαριστώ!

Θα το δοκιμάσω να δω και πως δείχνει στην μικρή οθόνη 

Λειτουργικά δεν νομίζω να έχει πρόβλημα:

Αλλά δεν έχω δει πως είναι η συγκευή irl για να ξέρω πως θα φαίνεται. Όμως ότι παίζει στα 60 fps χωρίς frame gen θα παίζει στα 120 με frame gen.

Εγώ θα δοκίμαζα 45 fps in game cap + fsr 3 frame gen ή 58 fps cap + fsr 3 frame gen με τέτοια settings ώστε το παιχνίδι να πετυχαίνει πάντα αυτά τα fps. Λογικά καλά θα είναι.

Επεξ/σία από John_on_PC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Ωραία ευχαριστώ!

Θα το δοκιμάσω να δω και πως δείχνει στην μικρή οθόνη 

οτι εχεις 2 pc τουμπανα και καθεσαι και παιζεις στην κλανια με ξεπερναει :P

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

οτι εχεις 2 pc τουμπανα και καθεσαι και παιζεις στην κλανια με ξεπερναει :P

Για τον μικρό ρε το πήρα.

Δώρο από τον Santa.Ελπιζω μην έχει και αυτό την τύχη του ps5(να στολίζει σε μια άκρη το σαλόνι)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://videocardz.com/newz/gigabyte-leak-lists-unreleased-amd-radeon-rx-7600-xt-with-16gb-of-memory

Γιατί η 7600 χρειάζεται 16GB VRAM........

Επεξ/σία από Aris-leme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Aris-leme said:

Μάλλον θα είναι κομμένο Navi 32 die. Περίεργο που δεν την είπανε 7700 σε αυτή την περίπτωση πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, John_on_PC είπε

Μάλλον θα είναι κομμένο Navi 32 die. Περίεργο που δεν την είπανε 7700 σε αυτή την περίπτωση πάντως.

Παιζει να ειναι η μονη μαζι με την 7600 που εχουν σωστο ονομα, απο ολες τις 7000 μεχρι τωρα.
7600 vs 4060 περιπου ιδιες επιδοσεις.
7600xt vs 4060Τi περιπου ιδιες επιδοσεις.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Aris-leme said:

Τα καλά της NVIDIA, 4060ti 16GB και μετά έχουμε την 4070 με 12GB.  Έτσι και εδώ θα έχουμε την 7600ΧΤ με 16GB και μετά την 7700ΧΤ με 12GB, Brain Fart και από τους δυο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dsogaming.com/articles/amd-fsr-3-0-ugly-truth-pc-gamers/

2 ώρες πριν, Aten-Ra είπε

Τα καλά της NVIDIA, 4060ti 16GB και μετά έχουμε την 4070 με 12GB.  Έτσι και εδώ θα έχουμε την 7600ΧΤ με 16GB και μετά την 7700ΧΤ με 12GB, Brain Fart και από τους δυο.

σε σενάρια που ο πυρήνας μπορεί να κάνει 60 fps η 4070 δεν χρειάζεται πάνω από 12 (με το ζόρι 11 έχω δει το μέγιστο στο Avatar) και δεν το θεωρώ πιθανό να χρειαστεί πάνω από 12 στη διάρκεια ζωής του πυρήνα. Θα δούμε βέβαια, αν και δεν το πιστεύω μιας και σε όλα τα νέα games θες upscaling. Πάντα έτσι κάνει η nvidia. Μόνο με τις 3070/Τi έγινε μακακία σε κάποια games με τα 8GB (π.χ. hogwarts με textures που δεν φόρτωναν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Aten-Ra είπε

Τα καλά της NVIDIA, 4060ti 16GB και μετά έχουμε την 4070 με 12GB.  Έτσι και εδώ θα έχουμε την 7600ΧΤ με 16GB και μετά την 7700ΧΤ με 12GB, Brain Fart και από τους δυο.

Βασικα η AMD ειναι που μοιραζει Vram αβερτα λογο μεγαλυτερου Usage ακομα και σε καρτες που δεν εχουν ικανο πυρηνα για να χρειαστουν τα 12 η τα 16(βλεπε 6700xt 12gb 6800 16gb κατω η τα ιδια με 3070Τi 8gb).
Η Nvidia το εκανε μια φορα, γιατι προφανως ειδε μια μεγαλη μεριδα της αγορας να εστιαζει μονο στη Vram και να αδιαφορει για το πυρηνα που εχει αυτη τη Vram.
Eτσι βγηκε η 4060Ti 16gb που δεν εχει καμια λογικη ,γιατι οταν θα κρεμασει απο πυρηνα δεν θα εχει γεμισει ουτε τα 12.
Σου λεει θες 16gb παρτα 100€ παραπανω και να δω τι θα τα κανεις 😂🤣
Το ιδιο θα συμβει και με την 7600xt οταν θα βγαζει 30-40FPS θα εχει γεμισει τα 9gb και τα αλλα 7gb θα τα κοιταει.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...