Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Καλα άσε εγώ έχω τρέλα με τα temps αν φιλοτιμηθεί ο blue και δώσει κάνα τιπ μπας και πέσουμε λίγο καλα θα ναι βέβαια τα 40 σε μαξ φορτίο δεν παίζουν αλλά έστω 5-6 βαθμούς κάτω μια χαρά θα είναι 

το κουτί θα το αλλάξω πάλι … καλό χρυσό όμορφο αλλά φούρνος … με βλέπω σε lancool που λένε ότι είναι από τα καλύτερα σε temps…

Εμ δεν πηρες το asus ,πηγες με την μαζα ,τι να σε κανω :P

Κατω τι φανς εχεις ρε?

Ποια καρτα εχεις?  

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εμ δεν πηρες το asus ,πηγες με την μαζα ,τι να σε κανω :P

Κατω τι φανς εχεις ρε?

Ποια καρτα εχεις?  

 

Ισχύει το είδα και θαμπώθηκα :P θέλει front mesh με τρία φανακια πάντως για να γίνει σωστή δουλειά με καλό air flow

Κάτω έχω βάλει τα fans της υδροψυξης νομίζω pure wings 3 λέγονται be quite στην υδροψυξη έχω βάλει τα T30 … κάρτα gigabyte ventus έχω …

Επεξ/σία από Tambas91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 minutes ago, Tambas91 said:

Καλα άσε εγώ έχω τρέλα με τα temps αν φιλοτιμηθεί ο blue και δώσει κάνα τιπ μπας και πέσουμε λίγο καλα θα ναι βέβαια τα 40 σε μαξ φορτίο δεν παίζουν αλλά έστω 5-6 βαθμούς κάτω μια χαρά θα είναι 

το κουτί θα το αλλάξω πάλι … καλό χρυσό όμορφο αλλά φούρνος … με βλέπω σε lancool που λένε ότι είναι από τα καλύτερα σε temps…

Says Who ?? 

I-637x425.jpg

🤪

Επεξ/σία από Aten-Ra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχουμε ψαχαναγκασμους. Άλλος με τις Τ (που και στους 75 να τρέχει η κάρτα μόνιμα δεν παθαίνει τίποτα), εγώ με το shimmering του FSR στα χόρτα, άλλος με το power. Είμαστε για σουίτα στο τρελαδικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Ισχύει το είδα και θαμπώθηκα :P θέλει front mesh με τρία φανακια πάντως για να γίνει σωστή δουλειά με καλό air flow

Κάτω έχω βάλει τα fans της υδροψυξης νομίζω pure wings 3 λέγονται be quite στην υδροψυξη έχω βάλει τα T30 … κάρτα gigabyte ventus έχω …

τι gigabyte ventus ρε? :P

η ventus δεν πρεπει να ειναι και τπτ ουαου σε temps ρε απο μονη της.

κατω δεν παιρνει 140αρια φανς?

2 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Πάντως έχουμε ψαχαναγκασμους. Άλλος με τις Τ (που και στους 75 να τρέχει η κάρτα μόνιμα δεν παθαίνει τίποτα), εγώ με το shimmering του FSR στα χόρτα, άλλος με το power. Είμαστε για σουίτα στο τρελαδικο :P

ελατε σας περιμενω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τι gigabyte ventus ρε? :P

η ventus δεν πρεπει να ειναι και τπτ ουαου σε temps ρε απο μονη της.

κατω δεν παιρνει 140αρια φανς?

ελατε σας περιμενω :P

Οπα σορρυ msi ήθελα να πω … καλα σαν υλοποίηση δεν ξέρω τι λέει σε σχέση με άλλες, νομίζω είναι απλά οκ.. εγώ την πήρα γιατί την είχε προσφορά το πλαισιο :P 

και 140 να βάλω δε νομίζω να αλλάξουν και πολλά είναι γενικά ζεστό το κουτί τώρα έβαλα τα 120 γιατί τα είχα πρόχειρα … σαν θερμοκρασίες πάντως δεν έχω θέμα ούτε επεξεργαστή ούτε κάρτα έχουν θέμα όμως οι μνήμες αν τις κάνω oc μετά από λίγη ώρα τρώει σκάλωμα … φαντάσου με xmp έφαγα restart στο hogwarts μια φορά μετά από 3 ώρες gaming … δοκίμασα με αλλαγές των φανς push pull κτλπ πολύ μικρές διάφορες …

19 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Πάντως έχουμε ψαχαναγκασμους. Άλλος με τις Τ (που και στους 75 να τρέχει η κάρτα μόνιμα δεν παθαίνει τίποτα), εγώ με το shimmering του FSR στα χόρτα, άλλος με το power. Είμαστε για σουίτα στο τρελαδικο :P

αυτά που έχω τώρα είναι κομπλέ απλά μου αρέσει να τα σκαλίζω για να πετύχω το καλύτερο αποτέλεσμα.. όταν είχα 6800χτ βάραγε 100+ junction και ο 3D 90 σε gaming … άμα ήθελα να ψήσω κρέατα τα έβαζα μέσα στο pc κατευθείαν για 30 λεπτα και έτοιμα :P

Επεξ/σία από Tambas91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάθομαι και διαβάζω τα περί θερμοκρασιών σε αερατα συστήματα και γελάω.

Τύφλα να εχουν τα customs wc συστήματα με διπλά τριπλά ψυγεία ρε μπαγασες

4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

αυτά που έχω τώρα είναι κομπλέ απλά μου αρέσει να τα σκαλίζω για να πετύχω το καλύτερο αποτέλεσμα.. όταν είχα 6800χτ βάραγε 100+ junction και ο 3D 90 σε gaming … άμα ήθελα να ψήσω κρέατα τα έβαζα μέσα στο pc κατευθείαν για 30 Λέτα και έτοιμα :P

Η 6800 ήθελε repaste k pads και θα έστρωνε.

Ο 3δ σου επειδή είχε ατίθαση δύναμη είχες τέτοιες θερμοκρασίες.(πέρα από την πλακα η πατάτα είχες κάνει με το συγκεκριμένο τσιπ η είχε θέμα.Σε καμία περίπτωση δεν έχω δει τέτοιες θερμοκρασίες στον 3δ και στοκ.Εαν έρθεις να δεις τι θερμοκρασίες έχει θα γελάς)

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Οπα σορρυ msi ήθελα να πω … καλα σαν υλοποίηση δεν ξέρω τι λέει σε σχέση με άλλες, νομίζω είναι απλά οκ.. εγώ την πήρα γιατί την είχε προσφορά το πλαισιο :P 

και 140 να βάλω δε νομίζω να αλλάξουν και πολλά είναι γενικά ζεστό το κουτί τώρα έβαλα τα 120 γιατί τα είχα πρόχειρα … σαν θερμοκρασίες πάντως δεν έχω θέμα ούτε επεξεργαστή ούτε κάρτα έχουν θέμα όμως οι μνήμες αν τις κάνω oc μετά από λίγη ώρα τρώει σκάλωμα … φαντάσου με xmp έφαγα restart στο hogwarts μια φορά μετά από 3 ώρες gaming … δοκίμασα με αλλαγές των φανς push pull κτλπ πολύ μικρές διάφορες …

αυτά που έχω τώρα είναι κομπλέ απλά μου αρέσει να τα σκαλίζω για να πετύχω το καλύτερο αποτέλεσμα.. όταν είχα 6800χτ βάραγε 100+ junction και ο 3D 90 σε gaming … άμα ήθελα να ψήσω κρέατα τα έβαζα μέσα στο pc κατευθείαν για 30 λεπτα και έτοιμα :P

κανε μια δοκιμη αν δεν την εχεις κανει ,οπως εισαι και παιζεις ανοιξε το πλαινο τζαμι και δες ποσο πεφτει η θερμοκρασια της καρτας ,αν πεφτει ελαχιστα ειναι απλα ζεστη η καρτα

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, Tambas91 said:

 

αυτά που έχω τώρα είναι κομπλέ απλά μου αρέσει να τα σκαλίζω για να πετύχω το καλύτερο αποτέλεσμα.. όταν είχα 6800χτ βάραγε 100+ junction και ο 3D 90 σε gaming … άμα ήθελα να ψήσω κρέατα τα έβαζα μέσα στο pc κατευθείαν για 30 λεπτα και έτοιμα :P

Βάζω στοίχημα ότι με την 4090 και τον RaptorLake ψήνεις κρέατα ταχύτερα από ότι με την 6800ΧΤ και τον 5800Χ3D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Ο 3δ σου επειδή είχε ατίθαση δύναμη είχες τέτοιες θερμοκρασίες.(πέρα από την πλακα η πατάτα είχες κάνει με το συγκεκριμένο τσιπ η είχε θέμα.Σε καμία περίπτωση δεν έχω δει τέτοιες θερμοκρασίες στον 3δ και στοκ.Εαν έρθεις να δεις τι θερμοκρασίες έχει θα γελάς)

Ο άνθρωπος που τον έδωσα μου είπε ότι είναι κομπλέ πάντως … τώρα τι να πω δε θα μάθω ποτε τι πήγε στραβά θα μείνει ένα άλυτο μυστήριο :P

εσενα αζαζιλιε η κάρτα με μαξ ποσό πάει temps?

Μόλις τώρα, Aten-Ra είπε

Βάζω στοίχημα ότι με την 4090 και τον RaptorLake ψήνεις κρέατα ταχύτερα από ότι με την 6800ΧΤ και τον 5800Χ3D.

Μέσα στο κουτί αποκλείεται ρε αφού βγάζει όλη τη θερμοκρασία έξω και ας έχω πιο πολλά βαττ βέβαια δεν είναι πολύ περισσότερα καμία 50-70 σύνολο είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Κάθομαι και διαβάζω τα περί θερμοκρασιών σε αερατα συστήματα και γελάω.

Τύφλα να εχουν τα customs wc συστήματα με διπλά τριπλά ψυγεία ρε μπαγασες

10000000++ like τώρα να σχολιάσει κάποιος.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Ο άνθρωπος που τον έδωσα μου είπε ότι είναι κομπλέ πάντως … τώρα τι να πω δε θα μάθω ποτε τι πήγε στραβά θα μείνει ένα άλυτο μυστήριο :P

εσενα αζαζιλιε η κάρτα με μαξ ποσό πάει temps?

 

Ποια κάρτα εκ των δύο?😋 

Η hof για αερατη είναι αρκετά κρύα σαν κάρτα .Ίσως να είναι η πιο κρύα αερατη που έχει περάσει από τα χέρια μου.

Παρακάτω ένα σκριν μέχρι τα 450w με το daily oc που της έχω.Μεχρι 70% τα φαν ,μετά από καμιά ώρα σενάρια gaming.Βεβαια παίζει ρόλο και ο τίτλος που παίζεις και η ανάλυση .Το παρακάτω εάν θυμάμαι καλά ήταν μετά από cp2077 liberty 4k με όλα μεσα

Εάν της δώσω παραπάνω pl 600w+ φτάνει πυρήνα 60-62 ,μνήμες 60ρι και hot spot 74καπoυ εκεί.

IMG_20231218_130956.jpg

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Πάντως έχουμε ψαχαναγκασμους. Άλλος με τις Τ (που και στους 75 να τρέχει η κάρτα μόνιμα δεν παθαίνει τίποτα), εγώ με το shimmering του FSR στα χόρτα, άλλος με το power. Είμαστε για σουίτα στο τρελαδικο :P

Καλά για το τρελοκομείο είμαστε όλοι άστα. Εγώ δεν μπορώ να βλέπω την κάρτα πάνω από 150watt νομίζω ότι θα ανοίξει η πόρτα και θα μπει η ΔΕΗ μέσα και θα μου φέρει δώρο κάνα golden girl για το ρεύμα που πληρώνω. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Ποια κάρτα εκ των δύο?😋 

Η hof για αερατη είναι αρκετά κρύα σαν κάρτα .Ίσως να είναι η πιο κρύα αερατη που έχει περάσει από τα χέρια μου.

Παρακάτω ένα σκριν μέχρι τα 450w με το daily oc που της έχω.Μεχρι 70% τα φαν ,μετά από καμιά ώρα σενάρια gaming.Βεβαια παίζει ρόλο και ο τίτλος που παίζεις και η ανάλυση .Το παρακάτω εάν θυμάμαι καλά ήταν μετά από cp2077 liberty 4k με όλα μεσα

Εάν της δώσω παραπάνω pl 600w+ φτάνει πυρήνα 60-62 ,μνήμες 60ρι και hot spot 74καπoυ εκεί.

IMG_20231218_130956.jpg

Άρχοντας εσύ άμα παίξεις στα 350 που είμαι εγώ θα πέσεις κάτω από 50… 

τον μπλου πάντως δε τον φτάνεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...