Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Aυτος στο Pacman σε 4Κ Max Settings δεν βλεπω να εχει 40αρια και σιγουρα δεν ειναι καλοκαιρακι στην Ελλαδα.
Cpu Cooler: Corsair H170i Elite Capellix + Thermalrite Contact Frame

Screenshot_14.jpg

βαλε και ενα δικο σου ρε αδερφε ,οπως αυτος να φαινονται τα watt και τα temps in game να δουμε τα 344watt με το gpu temps 45βαθμους και 0% στα fans 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Aυτος στο Pacman σε 4Κ Max Settings δεν βλεπω να εχει 40αρια και σιγουρα δεν ειναι καλοκαιρακι στην Ελλαδα.
Cpu Cooler: Corsair H170i Elite Capellix + Thermalrite Contact Frame

Πάντως εισαι ο μονος που εχει hardware temp κατω από το ambient temp. ΟΥΑΟΥ!

Σαν τον Herald που ειχε Pentium 3 οταν στην αγορά ηταν top ο Pentium MMX 266, ετσι και εσυ. Αυτος ειχε cpu που αψηφα τον χρόνο και εσυ κάρτα που αψηφα την θερμοδυναμική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

βαλε και ενα δικο σου ρε αδερφε ,οπως αυτος να φαινονται τα watt και τα temps in game να δουμε τα 344watt με το gpu temps 45βαθμους και 0% στα fans 

Σου ειχα ποσταρει και τα εβγαζες παλι Pacman.
Μετα λεγατε οτι και το καλοκαιρι εχουν ολοι air condition οποτε χειμωνα καλοκαιρι ειναι τα ιδια, μη τα ξαναλεμε.

Screenshot_4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Σου ειχα ποσταρει και τα εβγαζες παλι Pacman.
Μετα λεγατε οτι και το καλοκαιρι εχουν ολοι air condition οποτε χειμωνα καλοκαιρι ειναι τα ιδια, μη τα ξαναλεμε.

Screenshot_4.jpg

βρε βαλε με ab να φαινονται ολα και ασε τα τετραγωνακια κατω ,μπορεις? αν δεν μπορεις αστο 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

βρε βαλε με ab να φαινονται ολα και ασε τα τετραγωνακια κατω ,μπορεις αν δεν μπορεις αστο 

Hwinfo ειναι και αυτο το αμφισβητεις;
Δεν πειραζει παμε παρακατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:
  Hide contents

Απο τοτε σε idle ειμαι 27-30 και σε gaming ακομα και το 15αυγουστο στους 45 βαθμους με κλειστα fans.

 

Εγώ πάντως για να καταφέρω τέτοιες θερμοκρασίες στην κάρτα σε gaming πρέπει πρέπει να είναι σε φάση counter strike 2 σε 1080 που το μπουκάλι είναι τόσο μεγάλο που η κάρτα κάθεται στα <120 watt και εννοείται με κλειστά fans.

Αλλιώς ο μόνος τρόπος για να το πετύχεις πρέπει να παίζεις vsync on στα 60hz, σε πάλι σχετικά ελαφρύ παιχνίδι/ανάλυση. Οποιοδήποτε άλλο σενάριο δεν παίζει να μην πατάει 55+ (σε 100% χρήση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Hwinfo ειναι και αυτο το αμφισβητεις;
Δεν πειραζει παμε παρακατω.

1ον ,δεν λεεει τι ειναι τι.

2ον δεν λεει καταναλωση 

3ον δεν βλεπουμε fan speed

4ον επειδη εχεις πατησει το start παιζει και το παιχνιδι να ειναι paused και να εχει ριξει ρολογια η καρτα.

Αν εσυ τα πιστευεις τελος παντων αυτα που λες με γεια σου με χαρα σου

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just getting started είπε

Εγώ πάντως για να καταφέρω τέτοιες θερμοκρασίες στην κάρτα σε gaming πρέπει πρέπει να είναι σε φάση counter strike 2 σε 1080 που το μπουκάλι είναι τόσο μεγάλο που η κάρτα κάθεται στα <120 watt και εννοείται με κλειστά fans.

Αλλιώς ο μόνος τρόπος για να το πετύχεις πρέπει να παίζεις vsync on στα 60hz, σε πάλι σχετικά ελαφρύ παιχνίδι/ανάλυση. Οποιοδήποτε άλλο σενάριο δεν παίζει να μην πατάει 55+ (σε 100% χρήση).

Frame cap στα 141FPS ειμαι
 

Screenshot_1.jpg

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

1ον ,δεν λεεει τι ειναι τι.

2ον δεν λεει καταναλωση 

3ον δεν βλεπουμε fan speed

 

Mπλε CPU
Koκκινο GPU
Πρασινο M/b
Tι νοημα εχει να ξερεις τι ειναι το μπλε και το κοκκινο εφοσον εχουν σχεδον ιδιες τιμες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Frame cap στα 141FPS ειμαι
 

Screenshot_1.jpg

Mπλε CPU
Koκκινο GPU
Πρασινο M/b
Tι νοημα εχει να ξερεις τι ειναι το μπλε και το κοκκινο εφοσον εχουν σχεδον ιδιες τιμες .

συνεχισε να ανεβαζεις οτιδηποτε αλλο απο αυτο που ζητησα να δω τι θα καταλαβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

συνεχισε να ανεβαζεις οτιδηποτε αλλο απο αυτο που ζητησα να δω τι θα καταλαβεις

Eσυ δεν ξερω γιατι συνεχιζεις να με αμφισβητεις λες και ειμαι κανενας απατεωνας και παω να σε ξεγελασω.
Αν το δεχεσαι καλως αν δεν το δεχεσαι ας το ληξουμε εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just getting started είπε

Οκ εφόσον το χτυπάει το cap η κάρτα (φαντάζομαι και άνετα), λογικό

141fps με 89% gpu usage 4k ,καταλαβαινουμε ποσο βαρυ παιχνιδι ειναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Eσυ δεν ξερω γιατι συνεχιζεις να με αμφισβητεις λες και ειμαι κανενας απατεωνας και παω να σε ξεγελασω.
Αν το δεχεσαι καλως αν δεν το δεχεσαι ας το ληξουμε εδω.

Δεν αμφισβητω τπτ ,απλα σου ξανα λεω οτι το παιχνιδι που παιζεις ειναι τοσο φλουδα που δεν ζοριζει καν την καρτα ,βλεπουμε και το 89%.

Αυτο ειναι ενα παιχνιδι ,δεν μπορεις να λες με ενα παιχνιδι τοσο ελαφρυ οτι εσενα η καρτα σου παιζει 4k με 45 βαθμους και κλειστα φανς ρε φιλε ,ειδικα οταν εμεις ανεβαζαμε cp2077. 

Δεν ξερω τι δεν καταλαβαινεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

141fps με 89% gpu usage 4k ,καταλαβαινουμε ποσο βαρυ παιχνιδι ειναι :P

Ρε συ αν δεν ξερεις το Case και τα Case fans που εχω δεν εχει κανενα νοημα να το συζηταμε.
Εσυ νομιζεις οτι προσπαθω να αποδειξω κατι και εγω σου δειχνω τη πραγματικοτητα.
Παρε το case και τα fans, δοκιμασε τα και θα βγαλεις τα συμπερασματα σου μονο σου.
Το οτι οι περισσοτεροι εχουν το Hardware τους μεσα σε σομπες δεν με κανει απατεωνα.

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Δεν αμφισβητω τπτ ,απλα σου ξανα λεω οτι το παιχνιδι που παιζεις ειναι τοσο φλουδα που δεν ζοριζει καν την καρτα ,βλεπουμε και το 89%.

Αυτο ειναι ενα παιχνιδι ,δεν μπορεις να λες με ενα παιχνιδι τοσο ελαφρυ οτι εσενα η καρτα σου παιζει 4k με 45 βαθμους και κλειστα φανς ρε φιλε ,ειδικα οταν εμεις ανεβαζαμε cp2077. 

Δεν ξερω τι δεν καταλαβαινεις.

 

Μα μολις σου εδειξα το ιδιο game με 4080 και 13900κ και ειχε 20 βαθμους παραπανω απο εμενα...
Το σημειο που ειναι 89% ετυχε να ειναι στην αρχη του Dungeon χωρις mobs, μια χαρα 99% παει.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...