Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εχει τοση διαφορα?  και συγκρινοντας τις φωτο δεν δικαιολογειται νομιζω ,μηπως το  game  ειναι λιγο βλαμενο?

Εκτος αν και μονο το φως  ριχνει τοσο πολυ 

Ναι έλα ντε. Ουσιαστικά έβγαλα screenshot και μετά απλά γύρισα και κοίταξα από την άλλη και τα fps έπεσαν κατά 30 λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Ναι έλα ντε. Ουσιαστικά έβγαλα screenshot και μετά απλά γύρισα και κοίταξα από την άλλη και τα fps έπεσαν κατά 30 λολ.

με fg on τα frames φαινονται οκ στο ab? ετρεχα με το overlay της amd και δεν το δοκιμασα να δω αν δουλευει 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

εχει λιγο το ψευτοπλαστικο που μου τη σπαει ,δλδ βλεπεις τη γυαλαδα σε καποια φυλλα και φαινονται ψευτικα, οπως και στο alan wake ,πανε να το κανουν ρεαλιστικο αλλα βγαινει ψευτικο

το τσέκαρα.. κατάλαβα τι λες 

Spoiler

Screenshot2023-12-08234325.png.7c5c434b37a4cb61da41b1b43c0a09ca.png

από το video να σου πω την αλήθεια δε μου χτυπάει έντονα στο μάτι όπως το cyber... τώρα στην tv δε ξέρω...

απ τα video πάντως μου τρέχουν τα σάλια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πολύ λεπτομερή τα textures, δεν είναι σαν του cyperbug. απλά είναι ίσως το art style που ήθελαν να πετύχουν και φαίνονται σαν να γυαλίζουν όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι είναι μόνιμα το παιγνίδι σε rt on mode, χωρίς δυνατότητα απενεργοποιησης εντελώς.

Μπορεί να παίζει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι είναι μόνιμα το παιγνίδι σε rt on mode, χωρίς δυνατότητα απενεργοποιησης εντελώς.

Μπορεί να παίζει κάτι τέτοιο?

και στο exodus έτσι είναι αν δεν κάνω λάθος, θέλει οπωσδήποτε κάρτα με rt. αν και βλέπω τα min requirements έχουν και κάρτες χωρίς rt. μάλλον είναι κάποιο software implementation.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι είναι μόνιμα το παιγνίδι σε rt on mode, χωρίς δυνατότητα απενεργοποιησης εντελώς.

Μπορεί να παίζει κάτι τέτοιο?

In an interview with German publication GameStar (via GamingBolt), Avatar: Frontiers of Pandora's Technical Director of Programming, Nikolay Stefanov, shared Ubisoft Massive's intention of equipping every version of the game with ray tracing support. And, yes, that even includes PCs that don't boast baked-in ray tracing hardware capabilities; in this regard, Ubisoft Massive will accomplish ray tracing by utilizing "classic compute shaders"

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι μονιμα ον,κατι παιζει παντως με 7800,7700 καθως η σειρα 6000 δυσκολα να ειναι πιο πανω εχοντας αργο RT

Και στο αλαν εχει μια μορφης software RT περα απο το κανονικο που μπορεις να κανεις on στις ρυθμισεις

Προσωπικα δε με ενδιαφερει το game,δεν αντεχω τα open world  της ubi απο το far cry 4 και μετα απλα λεμε 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, John_on_PC είπε

Με fsr quality πόσο πάει; Στο YouTube είδα κάπου 70-80. Εγώ μάλλον αν το παίξω σε κάνα μήνα θα πάω με medium - high και fsr quality.

Δεν λέει και το digital foundry να βγάλει τα optimized settings.

Στο δάσος μήπως η 4070 υπερτερεί; Αφού έχει αναγκαστικό rt θα πρέπει να δίνει αρκετά παραπάνω.

Επίσης υπάρχει και πάνω από ultra preset που το ξεκλειδώνεις με command line argument. Νομίζω με το unobtanium ή κάτι τέτοιο.

με ΤΑΑ και quality, 1440p ultra preset παλι

quality.png.c001ae5dd7770f999e443b3965a57277.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, akoinonitos said:

με ΤΑΑ και quality, 1440p ultra preset παλι

quality.png.c001ae5dd7770f999e443b3965a57277.png

 

Ρε σι αν μπορείς ανέβασε ένα video στο YouTube να τρέχεις όλο το benchmark με το Afterburner όπως είναι στην φωτογραφεία που έβαλες και please βαλε στο AB στην Vram και το Memory usage/process.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Aten-Ra είπε

Ρε σι αν μπορείς ανέβασε ένα video στο YouTube να τρέχεις όλο το benchmark με το Afterburner όπως είναι στην φωτογραφεία που έβαλες και please βαλε στο AB στην Vram και το Memory usage/process.

σε τι το θες απο settings, αναλυση

Παρτε αυτο στο δασος με TAA QUALITY 1440p και ολα δεξια  και ανεβαζω αυτο που ζητησε ο Aten

 

δεν καταλαβαινω πως βγαζει αυτος 50fps average στην 7800xt ,μηπως μου διαφευγει κατι στα settings?

@just_a_dude αμα εχεις ορεξη τρεξε με τα ιδια settings μεσα στο δασος να μου πεις τι διαφορες εχεις

2023-12-09130041.png.5605e42c00de805536d9f20866ff969d.png

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Aten-Ra δωστου λιγο χρονο να ανεβασει την αναλυση

 

Το computer base τρεχει με τον Preview driver ισως υπαρχει καποιο θεμα εκει

2023-12-09134924.png.676f5d57e0d72dd0bf6adb9e631af5a3.png

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, akoinonitos said:

@Aten-Ra δωστου λιγο χρονο να ανεβασει την αναλυση

 

 

 

 

Thanksssssss 

Φτάνει και χρησιμοποιεί 12GB Vram στο τελευταίο run που από ότι κατάλαβα είναι 1440p Native Ultra.

Επεξ/σία από Aten-Ra
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

@just_a_dude αμα εχεις ορεξη τρεξε με τα ιδια settings μεσα στο δασος να μου πεις τι διαφορες εχεις

είναι αλλοπρόσαλλο γενικά. σε κάποια σημεία αγκομαχάει και πέφτει κάτω από τα 60 και γυρνάς την κάμερα και πας 5 μέτρα δίπλα και τα fps πάνε στο 90 ξέρω 'γω, ενώ φαινομενικά η ζούγκλα έχει την ίδια πυκνότητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Aten-Ra είπε

 

Thanksssssss 

Φτάνει και χρησιμοποιεί 12GB Vram στο τελευταίο run που από ότι κατάλαβα είναι 1440p Native Ultra.

ναι native ultra preset ,ωστο μπορεις να ανεβασεις αλλες δυο ρυθμισεις ,αν τα βαλεις ολα δεξια τα περναει τα 12gb

7 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

είναι αλλοπρόσαλλο γενικά. σε κάποια σημεία αγκομαχάει και πέφτει κάτω από τα 60 και γυρνάς την κάμερα και πας 5 μέτρα δίπλα και τα fps πάνε στο 90 ξέρω 'γω, ενώ φαινομενικά η ζούγκλα έχει την ίδια πυκνότητα..

τα settings ειναι οκ? μηπως εχω κατι που ανεβαζει αποδοση γτ δεν βγαζω ακρη με τα review

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...