Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο σιγουρα θα το προσεχα αν ηταν κατι εντονο. 

Στο 10 αν προσέξεις στα δέντρα, κυρίως ψηλά, όταν πλησιάζεις προς το δέντρο αλλάζει το model σε πιο detailed. Δεν είναι μεγάλη και ξαφνική η διαφορά όπως σε αλλά games όταν αλλάζει το lod, αλλα υπάρχει.

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

δεν καταλαβαίνει αυτό το παιδί... αστο να το βάλει 25 να παίζει με 40fps να δούμε τι θα καταλάβει

ε με diss παλεύεται. όταν βγάλουν και το dlss3 θα είναι κομπλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

δεν καταλαβαίνει αυτό το παιδί... αστο να το βάλει 25 να παίζει με 40fps να δούμε τι θα καταλάβει

Ναι παιζω με optimized απο χθες και εχω παντου 80-90 τα ultra χωρις FG δεν ειναι ακομα για το σημερινο hardware ουτε γινεται να πεσουμε σε dlss performance. Δειχνει ενα 98% των ultra οποτε δεν υπαρχει καν επιλογη.

1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

Στο 10 αν προσέξεις στα δέντρα, κυρίως ψηλά, όταν πλησιάζεις προς το δέντρο αλλάζει το model σε πιο detailed. Δεν είναι μεγάλη και ξαφνική η διαφορά όπως σε αλλά games όταν αλλάζει το lod, αλλα υπάρχει.

ε με diss παλεύεται. όταν βγάλουν και το dlss3 θα είναι κομπλέ.

Θα το παρατηρησω να δω σιγουρα θα υπαρχει κατι για να το λες. Παιζω γενικα πολυ γρηγορα οποτε και αν υπαρχει δεν το ειδα. Τα 30fps πανω ομως σιγουρα τα ειδα παντου. 11 ωριτσες εχω ανοιξει το μισο χαρτη εχει αρχισει να περνει τα πανω του ο χαρακτηρας εριξα πριν ενα facility level 8 ενω ειμαι 6 δυσκολο λιγακι αλλα doable. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Με fsr quality πόσο πάει; Στο YouTube είδα κάπου 70-80. Εγώ μάλλον αν το παίξω σε κάνα μήνα θα πάω με medium - high και fsr quality.

Δεν λέει και το digital foundry να βγάλει τα optimized settings.

Στο δάσος μήπως η 4070 υπερτερεί; Αφού έχει αναγκαστικό rt θα πρέπει να δίνει αρκετά παραπάνω.

Επίσης υπάρχει και πάνω από ultra preset που το ξεκλειδώνεις με command line argument. Νομίζω με το unobtanium ή κάτι τέτοιο.

το benchmark εχει 3 κομματια ,στο δασος βγαζει τα περισσοτερα fps, αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι της προκοπης το benchmark ,ισως  in game η 4070 να ειναι πιο πανω  

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως παίδες πέρα απ την πλακα είδα το video του digital foundry σε 4k στο youtube που έχει και συμπιεσμένη εικόνα και έπαθα σοκ δεν ξέρω αν είναι καλο ή κακό game αλλα αυτό το πράγμα σε oled πρέπει να είναι το κάτι άλλο και έχει και καλά physics 

τώρα τυγχάνει να παίζω horizon που μοιάζει αρκετά το εικαστικό και παρόλο που και αυτό έχει τρομερά γραφικά και textures το κάνει να φαίνεται pac man...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

το object detail είναι πανωλεθρία στο δάσος αν το βάλεις στο 25. Σε native 1440p με όλα τέρμα δεξιά σε κάποια σημεία με πολύ έντονη βλάστηση πέφτει και από τα 40 λολ..

Δεν κοιταξα καθολου τα settings  εβαλα ultra preset για την δοκιμη και μονο μιας και δεν θα το παιξω. Στο ultra preset  ποσο ειναι το  object detail?

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tambas91 είπε

πάντως παίδες πέρα απ την πλακα είδα το video του digital foundry σε 4k στο youtube που έχει και συμπιεσμένη εικόνα και έπαθα σοκ δεν ξέρω αν είναι καλο ή κακό game αλλα αυτό το πράγμα σε oled πρέπει να είναι το κάτι άλλο και έχει και καλά physics 

τώρα τυγχάνει να παίζω horizon που μοιάζει αρκετά το εικαστικό και παρόλο που και αυτό έχει τρομερά γραφικά και textures το κάνει να φαίνεται pac man...

Κορυφη και το zero dawn αλλα δεν υπαρχει συγκριση εδω μιλαμε για κατι πραγματικα next gen. Καθεσαι και το χαζευεις σε πολλα σημεια και σε εντυπωσιαζει συνεχως. Ταλαντουχο στουντιο η massive της ubisoft και τα 2 division που εχουν φτιαξει ειναι πανεμορφα οπτικα. Σκεφτομαι πως θα ειναι το νεο Far Cry μιας και θα εχει και αυτο τη snowdrop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

πάντως παίδες πέρα απ την πλακα είδα το video του digital foundry σε 4k στο youtube που έχει και συμπιεσμένη εικόνα και έπαθα σοκ δεν ξέρω αν είναι καλο ή κακό game αλλα αυτό το πράγμα σε oled πρέπει να είναι το κάτι άλλο και έχει και καλά physics 

τώρα τυγχάνει να παίζω horizon που μοιάζει αρκετά το εικαστικό και παρόλο που και αυτό έχει τρομερά γραφικά και textures το κάνει να φαίνεται pac man...

εχει λιγο το ψευτοπλαστικο που μου τη σπαει ,δλδ βλεπεις τη γυαλαδα σε καποια φυλλα και φαινονται ψευτικα, οπως και στο alan wake ,πανε να το κανουν ρεαλιστικο αλλα βγαινει ψευτικο

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Δεν κοιταξα καθολου τα setrings  εβαλα ultra preset για την δοκιμη και μονο μιας και δεν θα το παιξω. Στο ultra preset  ποσο ειναι το  object detail?

νομίζω 18

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

εχει λιγο το ψευτοπλαστικο που μου τη σπαει ,δλδ βλεπεις τη γυαλαδα σε καποια φυλλα και φαινονται ψευτικα, οπως και στο alan wake ,πανε να το κανουν ρεαλιστικο αλλα βγαινει ψευτικο

ωχ ναι? σαν αυτή που έχει το cyber? δε το έχω δοκιμάσει ούτε το alan, μια που το έβαλα να δω performance και μια που το έβγαλα ...δε το παρατήρησα πολύ πάντως από αυτό που είδα εδώ δε ξέρω έμεινα μακακας ειδικά εκεί που πετάει με αυτό το τέρας είναι λες και βλέπεις ταινία κανονικά

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από Tambas91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

ωχ ναι? σαν αυτή που έχει το cyber? δε το έχω δοκιμάσει ούτε το alan, μια που το έβαλα να δω performance και μια που το έβγαλα ...δε το παρατήρησα πολύ πάντως από αυτό που είδα εδώ δε ξέρω έμεινα μακακας ειδικά εκεί που πετάει με αυτό το τέρας είναι λες και βλέπεις ταινία κανονικά

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Δες στο βιντεο στην προηγουμενη σελιδα που εβαλα  δεξια στη γωνια  κατω το φυτο που φαινεται λες και το εχεις περασει βαζελινη. Γενικα στο δασος ειναι πολυ ωραιο 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

το benchmark εχει 3 κομματια ,στο δασος βγαζει τα περισσοτερα fps, αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι της προκοπης το benchmark ,ισως  in game η 4070 να ειναι πιο πανω  

και μέσα στο game έχει σημεία που τα fps διαφέρουν πάρα πολύ πάντως, ακόμη και σε σημεία που είναι δίπλα. αυτό είναι όλα δεξιά με dlss q

Spoiler

Screenshot-8.png

Screenshot-9.png

τα χρώματα κανονικά δεν φαίνονται έτσι μέσα στο game. λόγω του hdr βγαίνει έτσι το screenshot.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχουν τα γραφικα παιδια. Δεν μου φαινονται ψευτικα προσωπικα αντιθετως. Αρκετα επιπεδα πανω απο οτι εχουμε δει μεχρι σημερα. 

Spoiler

Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2
Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2
Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2
Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2
Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

και μέσα στο game έχει σημεία που τα fps διαφέρουν πάρα πολύ πάντως, ακόμη και σε σημεία που είναι δίπλα. αυτό είναι όλα δεξιά με dlss q

  Απόκρυψη περιεχομένων

Screenshot-8.png

Screenshot-9.png

τα χρώματα κανονικά δεν φαίνονται έτσι μέσα στο game. λόγω του hdr βγαίνει έτσι το screenshot.

 

Εχει τοση διαφορα?  και συγκρινοντας τις φωτο δεν δικαιολογειται νομιζω ,μηπως το  game  ειναι λιγο βλαμενο?

Εκτος αν και μονο το φως  ριχνει τοσο πολυ 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ougxar είπε

Κατι παιζει με τους τελευταιους οδηγους σε 7800 στο game,δεν ειναι νορμαλ αποτελεσμα αυτο,το ειχα δει και στο γερμανικο site,η 7800 εχει ιδια αποδοση με 7700 και πιο κατω απο αλλες που δε θα επρεπε

οποτε θα ερθουν και αλλα performance uplift πιστευω στους επομενους για οσους θελουν να ασχοληθουν με το game

 

Δεν ειναι λιγο περιεργο να στο δινουν δωρο με αγορα AMD gpu και να μην εχουν ασχοληθει με drivers οσο πρεπει;
Iσως παιζει ρολο και το Ray Tracing για να βλεπουμε σε Custom Scenes τετοιες διαφορες.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εχει τοση διαφορα?  και συγκρινοντας τις φωτο δεν δικαιολογειται νομιζω ,μηπως το  game  ειναι λιγο βλαμενο?

Εκτος αν και μονο το φως  ριχνει τοσο πολυ 

Βαλτε τα optimized που εδωσα. Εδω με cap στα 97. Δειτε ρευμα θερμοκρασιες

https://postimg.cc/JtDbF3Mn

Avatar-Frontiers-of-Pandora-Screenshot-2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...