Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ειναι 1440p ρε ,δεν ειναι 4090 να παρει κατι απο το cpu, 4070 και 7800xt ειναι, να εχεις και διαφορα 1 fps αντε 2 απο το cpu που δεν θα εχεις.

κατά τη διάρκεια του bench δεν ήταν καρφωτό 99%, έπαιζε και στο 95%. Αλλά τι να δώσει αυτό; άλλα 2fps; ε κλάιν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

κατά τη διάρκεια του bench δεν ήταν καρφωτό 99%, έπαιζε και στο 95%. Αλλά τι να δώσει αυτό; άλλα 2fps; ε κλάιν..

ουτε στον 14700k ειναι 100%  στο benchmark ,βασικα το benchmark ειναι πιο βαρυ απο οποιοδηποτε σημειο του παιχνιδιου 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επαιξα λιγο μεχρι να φτασω στο δασος που ερχεται η πανωλεθρια , με Vsync και fg παιζει μια χαρα ,δεν εχει Tearing μονο στα balloons που βγαζει ειναι ενοχλητικο ,θα ανεβασω σε λιγο βιντεο

 

 

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι παιζει με τους τελευταιους οδηγους σε 7800 στο game,δεν ειναι νορμαλ αποτελεσμα αυτο,το ειχα δει και στο γερμανικο site,η 7800 εχει ιδια αποδοση με 7700 και πιο κατω απο αλλες που δε θα επρεπε

οποτε θα ερθουν και αλλα performance uplift πιστευω στους επομενους για οσους θελουν να ασχοληθουν με το game

download.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, ougxar είπε

Κατι παιζει με τους τελευταιους οδηγους σε 7800 στο game,δεν ειναι νορμαλ αποτελεσμα αυτο,το ειχα δει και στο γερμανικο site,η 7800 εχει ιδια αποδοση με 7700 και πιο κατω απο αλλες που δε θα επρεπε

οποτε θα ερθουν και αλλα performance uplift πιστευω στους επομενους για οσους θελουν να ασχοληθουν με το game

download.jpg

μπορει να φταιει το hags ,εγω το εχω off ,θα το δοκιμασω και αυριο με on να δω αν υπαρχει διαφορα

 

edit:

hags on ,βασικα το benchmark δεν πρεπει να πολυ στεκει , το σκορ ειναι σχεδον 3000 παραπανω αλλα τα avg ειναι ιδια ,τα Min ειναι λιγο καλυτερα ,το ab μου εβγαλε 58avg

 

hagson.png.3c049ecbe1269a3b739e68e2a75ac9c4.png

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, akoinonitos said:

Avatar 1440p ultra preset native TAA

STOCK

7800XT.png.17fa03ea1c480f0e1521a8b02d4879c4.png

 

STABLE OVERCLOCKED

7800xtoced.png.8bf484a9fc7cfd82af1eaa1f2257edb7.png

 

Με fsr quality πόσο πάει; Στο YouTube είδα κάπου 70-80. Εγώ μάλλον αν το παίξω σε κάνα μήνα θα πάω με medium - high και fsr quality.

Δεν λέει και το digital foundry να βγάλει τα optimized settings.

2 hours ago, just_a_dude said:

τα ίδια με την 4070

Στο δάσος μήπως η 4070 υπερτερεί; Αφού έχει αναγκαστικό rt θα πρέπει να δίνει αρκετά παραπάνω.

Επίσης υπάρχει και πάνω από ultra preset που το ξεκλειδώνεις με command line argument. Νομίζω με το unobtanium ή κάτι τέτοιο.

Επεξ/σία από John_on_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Με fsr quality πόσο πάει; Στο YouTube είδα κάπου 70-80. Εγώ μάλλον αν το παίξω σε κάνα μήνα θα πάω με medium - high και fsr quality.

Το ετρεξα αλλα αμα σου πω οτι δεν θυμαμαι καθολου.  Τωρα το εκλεισα το πισι ,θα το δω αυριο.

Παντως καμια επαφη το fsr3 με το forspoken.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το object detail είναι πανωλεθρία στο δάσος αν το βάλεις στο 25. Σε native 1440p με όλα τέρμα δεξιά σε κάποια σημεία με πολύ έντονη βλάστηση πέφτει και από τα 40 λολ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

το object detail είναι πανωλεθρία στο δάσος αν το βάλεις στο 25. Σε native 1440p με όλα τέρμα δεξιά σε κάποια σημεία με πολύ έντονη βλάστηση πέφτει και από τα 40 λολ..

Βρε δεν σε ειχα πει χθες στο pm? Γονατιζει τα παντα. Βαλτο στο 10 και θα πας 20-30fps πανω με ελαχιστες διαφορες δεν αξιζει το hit σε καμια περιπτωση ειναι τρελο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

το object detail είναι πανωλεθρία στο δάσος αν το βάλεις στο 25. Σε native 1440p με όλα τέρμα δεξιά σε κάποια σημεία με πολύ έντονη βλάστηση πέφτει και από τα 40 λολ..

Αλαν γουεικ δάσος έβαλαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Βρε δεν σε ειχα πει χθες στο pm? Γονατιζει τα παντα. Βαλτο στο 10 και θα πας 20-30fps πανω με ελαχιστες διαφορες δεν αξιζει το hit σε καμια περιπτωση ειναι τρελο. 

Στο 10 έχει pop in στις φυλλωσιές των δέντρων, χαχαχα και είμαι ψείρας, το προσέχω. Θέλει 15-20 για να μην βλέπεις καθόλου pop in

Μόλις τώρα, Aris-leme είπε

Αλαν γουεικ δάσος έβαλαν?

Καλύτερο.

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

Στο 10 έχει pop in στις φυλλωσιές των δέντρων, χαχαχα και είμαι χείρας, το προσέχω. Θέλει 15-20 για να μην βλέπεις καθόλου pop in

Δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο σιγουρα θα το προσεχα αν ηταν κατι εντονο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βρε δεν σε ειχα πει χθες στο pm? Γονατιζει τα παντα. Βαλτο στο 10 και θα πας 20-30fps πανω με ελαχιστες διαφορες δεν αξιζει το hit σε καμια περιπτωση ειναι τρελο. 

δεν καταλαβαίνει αυτό το παιδί... αστο να το βάλει 25 να παίζει με 40fps να δούμε τι θα καταλάβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...