Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Εδω θα διαφωνησω

  Απόκρυψη περιεχομένων

υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες απο τη Λιολιου

Spoiler

ε εντάξει ναι, παράδειγμα έφερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Πάντως και αυτά τα "δεν με ενδιαφέρει το RT" "δεν με ενδιαφέρουν τα ultra" κτλ εγώ δεν τα πιστεύω. Προφανώς όλοι θέλουμε να παίζουμε με όλα στο τέρμα αλλά εκεί θες 4090 που και αυτή θέλει DLSS για να την παλέψει. Οπότε είναι θέμα χρημάτων και μόνο, τίποτα άλλο. Λες και δεν θα θέλαμε όλοι να έχουμε από μια Ferrari ή να πάμε στο Dubai με την Κατερίνα Λιόλιου για τα Χριστούγεννα, αλλά βολευόμαστε με ένα i20 και με Λίμνη Πλαστήρα με το Ελενάκι :P

Καλά μένω και σπίτι όλες τις γιορτές συγκεκριμένα στο δωμάτιο αν είναι να είμαι με τη λιολιου. Τι να το κάνεις το Dubai.

Πάντως όντως κάποιοι δεν θέλουν ray tracing δεν τους ενδιαφέρουν τα συγκεκριμένα παιχνίδια και είναι σεβαστό. Και το ultra είναι λίγο placebo στις περισσότερες ρυθμίσεις για αυτό υπάρχουν τα optimized. 

Spoiler

image.png.3943721c3d42793c04da70089454dd81.png

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Πάντως και αυτά τα "δεν με ενδιαφέρει το RT" "δεν με ενδιαφέρουν τα ultra" κτλ εγώ δεν τα πιστεύω. Προφανώς όλοι θέλουμε να παίζουμε με όλα στο τέρμα αλλά εκεί θες 4090 που και αυτή θέλει DLSS για να την παλέψει. Οπότε είναι θέμα χρημάτων και μόνο, τίποτα άλλο. Λες και δεν θα θέλαμε όλοι να έχουμε από μια Ferrari ή να πάμε στο Dubai με την Κατερίνα Λιόλιου για τα Χριστούγεννα, αλλά βολευόμαστε με ένα i20 και με Λίμνη Πλαστήρα με το Ελενάκι :P

είσαι τόσο επιφανειακός Γιάννη!! θαμπώνεσαι με τα λούσα και τις μεταξωτές κορδέλες... να σου πω εγώ λοιπόν που έχω 4090 ότι αυτά τα πράγματα δε φέρνουν την ευτυχία 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καλά μένω και σπίτι όλες τις γιορτές συγκεκριμένα στο δωμάτιο αν είναι να είμαι με τη λιολιου. Τι να το κάνεις το Dubai.

Πάντως όντως κάποιοι δεν θέλουν ray tracing δεν τους ενδιαφέρουν τα συγκεκριμένα παιχνίδια και είναι σεβαστό. Και το ultra είναι λίγο placebo στις περισσότερες ρυθμίσεις για αυτό υπάρχουν τα optimized. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.3943721c3d42793c04da70089454dd81.png

 

Ναι βρε απλά αν έχεις λεφτά θα πας στην 4090 και ας έχει και 5% παραπάνω διαφορά στα visuals ξέρω 'γω, δεν σε νοιάζει. Η απάντηση στο τι κάρτα να πάρω είναι πάντα η 4090 γιατί πολύ απλά ότι game και να θες να παίξεις θα το κάνει καλύτερα από όλες τις άλλες. Αλλά προφανώς μπαίνουν τα χρήματα στη μέση, οπότε γίνεται όλοι αυτή η συζήτηση ώστε να προσαρμοστείς με βάση αυτά που θεωρείς εσύ πιο σημαντικά.

2 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

είσαι τόσο επιφανειακός Γιάννη!! θαμπώνεσαι με τα λούσα και τις μεταξωτές κορδέλες... να σου πω εγώ λοιπόν που έχω 4090 ότι αυτά τα πράγματα δε φέρνουν την ευτυχία 

αν είμαι δυστυχισμένος όμως προτιμώ να περνάω τη δυστυχία μου κάνοντας βόλτα με μια aventator, μετά παίζοντας λίγο CP77 με Path Tracing και μετά να περάσω το βράδυ μου "παίζοντας" με την Λιόλιου :P Βέβαια αν κάποιος δεν είναι ευτυχισμένος με αυτά τότε δεν ξέρω ποιος είναι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

αν είμαι δυστυχισμένος όμως προτιμώ να περνάω τη δυστυχία μου κάνοντας βόλτα με μια aventator, μετά παίζοντας λίγο CP77 με Path Tracing και μετά να περάσω το βράδυ μου "παίζοντας" με την Λιόλιου

είσαι θύμα της υπερκατανάλωσης και της τοξικής πατριαρχίας :P οι χαρες βρίσκονται σε αλλα πράγματα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω λίγο, όσοι έχετε την 7800xt Hellhound, ποιά είναι η μέγιστη memory junction temp σας στο hwinfo σε παιχνίδια;

Είδα πως το hotspot μου εμένα προέρχεται από το GCD Hotspot.

Επίσης έπαιξα με το tuning λίγο παραπάνω και φαίνεται μέχρι +7pl αξίζει στη nitro. Με 1080mv κάθε +1pl δίνει περίπου 5mhz στο πυρήνα. Από +8pl και πάνω, κάθε +1% δίνει +2mhz. Και από 0pl μέχρι -5pl, κάθε -1 δίνει -8 με -10mhz.

Το voltage δεν αλλάζει το voltage, μόνο τα mhz που στοχεύει με το voltage που έχει, γιατί και με 1020mv και με 1080mv στα 1.020-1.025mv ήταν in game και πήγαινε πιο πάνω μόνο το ρολόι όσο έριχνα το voltage.

Επεξ/σία από John_on_PC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Να ρωτήσω λίγο, όσοι έχετε την 7800xt Hellhound, ποιά είναι η μέγιστη memory junction temp σας στο hwinfo σε παιχνίδια;

Είδα πως το hotspot μου εμένα προέρχεται από το GCD Hotspot.

Επίσης έπαιξα με το tuning λίγο παραπάνω και φαίνεται μέχρι +7pl αξίζει στη nitro. Με 1080mv κάθε +1pl δίνει περίπου 5mhz στο πυρήνα. Από +8pl και πάνω, κάθε +1% δίνει +2mhz. Και από 0pl μέχρι -5pl, κάθε -1 δίνει -8 με -10mhz.

Το voltage δεν αλλάζει το voltage, μόνο τα mhz που στοχεύει με το voltage που έχει, γιατί και με 1020mv και με 1080mv στα 1.020-1.025mv ήταν in game και πήγαινε πιο πάνω μόνο το ρολόι όσο έριχνα το voltage.

Ενα αρνητικο offset στην καμπυλη ειναι η ταση που αλλαζεις. Χαμηλοτερη ταση ,λιγοτερα watt μεγαλυτερα ρολογια ,οπως τα cpu

1 ώρα πριν, Tambas91 είπε

είσαι θύμα της υπερκατανάλωσης και της τοξικής πατριαρχίας :P οι χαρες βρίσκονται σε αλλα πράγματα

Σοβαρα τωρα ,εγω θα ημουν ευχαριστημενος με μια 4080 και ενα 1440p monitor 27αρι oled ,δεν θελω ουτε 4090 ουτε  4k oled ,απο τη στιγμη που η τιμης της 4080 ειναι πανω απο 1000 ευρω δεν θεωρω οτι ειναι κατι που το εχω αναγκη για να τα δωσω. Πιο πολυ ενα μονιτορ της προκοπης θελω μιας και δεν παιζω πια στην tv και ειμαι μια χαρα ευχαριστημενος. Αλλωστε ουτε το χρονο εχω να παιζω με τις ωρες. Την υγεια μας να εχουμε και ολα τα αλλα ερχονται

Σχετικα με το alan wake και το shimmering ,υπαρχει φουλ σε native αναλυση ,δεν φταιει το fsr γιαυτο το δοκιμασα το πρωι.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Τον 5950x δεν τον αγορασαν ολοι τον Νοεμβριο του 2020 , πολλοι τον αγορασαν μεσα στο 2021 περιμενοντας οτι θα πεσει.
Αυτοι που τον πληρωσαν 900€ για Home Workstation και μετα τον ειδαν 650€ εριχναν μπινελικια για μηνες.
Εχω 2-3 φιλους με αυτη τη περιπτωση και ακομα με αυτον εχουν μεινει μολις ειδαν καταναλωσεις και θερμοκρασιες σε 7950x. 
Συστηματα με 128gb ram και 980 pro για γραψε/σβησε λογο ταχυτητας ξεροντας οτι θα παει για πεταμα πριν την ωρα του.

Ότι υπάρχει άτομο σε αυτόν τον πλανήτη που θα ψωνίσει AMD προιόν και ΔΕΝ θα περιμένει να πέσει ένα χρόνο μετά κατά πολύ??? Λάθος των φίλων σου όχι της AMD. Η 7800xt αν θυμάστε έκανε 650-700 πριν 3 μηνες. Αν εγώ έπαιρνα σε αυτήν την τιμή και τώρα κάνει 520 η hellhound φταίω εγώ ή η AMD??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Σοβαρα τωρα ,εγω θα ημουν ευχαριστημενος με μια 4080 και ενα 1440p monitor 27αρι oled ,δεν θελω ουτε 4090 ουτε  4k oled ,απο τη στιγμη που η τιμης της 4080 ειναι πανω απο 1000 ευρω δεν θεωρω οτι ειναι κατι που το εχω αναγκη για να τα δωσω. Πιο πολυ ενα μονιτορ της προκοπης θελω μιας και δεν παιζω πια στην tv και ειμαι νια χαρα ευχαριστημενος. Αλλωστε ουτε το χρονο εχω να παιζω με τις ωρες. Την υγεια μας να εχουνε και ολα τα αλλα ερχονται

δεν έχεις και άδικο για το 4k, είναι δύσκολη ανάλυση ακόμα και για την 4090 σε μερικές περιπτώσεις... τώρα μια χαρά είσαι και με 7800xt υπομονή κάνα χρόνο για νέες κάρτες να σου πω την αλήθεια η 4090 είναι κάρτα που την παίρνεις και ξενοιάζεις τα βάζεις όλα δεξιά ανοίγεις και το dlss και δεν ασχολείσαι ξανά ούτε με optimize settings ούτε τίποτα εγώ μονο και μονο γι αυτό δε μετανιώνω ούτε ένα ευρώ...

τώρα στη φάση oled τι να σου πω τα ξέρεις!! είναι επένδυση τέτοιο monitor... ότι κάρτα και να έχεις και ότι hw στο τέλος όλα εκεί αποτυπώνονται.. φαντάσου πιο μεγάλο σοκ έπαθα όταν άλλαξα από lcd σε oled παρα από 980gtx σε 6800xt και 4090

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Tambas91 said:

τον 5800x3D ποτε δεν κατάφερα να τον σεταρω όπως θα ήθελα 1002 ρυθμίσεις και τόσα test έκανα τίποτα... ειλικρινά τόσο κακό chip (σχεδιαστικά) με τόσο κακές θερμοκρασίες ενώ έχει σχετικά χαμηλή κατανάλωση δεν έχω ξαναδεί!! απ την άλλη ο 14700k που πήρα με 2-3 ρυθμίσεις είναι πάγος (σε gaming σενάρια)..

5 hours ago, Aten-Ra said:

Έτσι είναι σχεδιασμένο το Chip, εσύ απλά προσπαθούσες τόσο καιρό να το κάνεις να δουλεύει αντίθετα από ότι σχεδιάστηκε.

Μου τα έγραφε και εμένα ο Aten-Ra αλλά δεν έδινα σημασία και τελικά μου πήρε μήνες να αντιληφθώ μόνος μου ότι αυτά τα chip τα έχουν φτιάξει να δουλεύουν ψηλά και όχι στους max 63 που ήθελα.

Αφού έβαλα 7 ακριβά case fan, δοκίμασα 1-2 cooler και έζησα με θόρυβο για λίγους μήνες κατέληξα στο να κλείσω τα 2 case fans και απλά να το αφήνω να φτάνει 80+ κάποιες φορές. Max 1100 rpm τα cpu cooler fans (στους 85C+) και 800 τα case fans, αθόρυβο και μέσα στα πλαίσια θερμοκρασίας που έχει φτιαχτεί να δουλεύει. Όσοι κάνουν OC στους Intel (που δεν είναι και λίγοι) σε τέτοιες θερμοκρασίες δουλεύουν και αυτοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μεν αλλά. Εγώ που με το αυτοκίνητο πάω μόνο super market και παραλία γιατί να θέλω μία Ferrari; Όταν παίζω 1 μήνα BG3 και είμαι στην αρχή του act1 και ο μικρός που παίζει πιο πολύ είναι 8 (και παίζει κυρίως στο xbox/ps) πως θα δικαιολογήσω να δίνω πάνω από 600 ευρώ κάθε 2-3 χρόνια για GPU.

Spoiler

Για τη Λιόλου που έκανα ενα google search απλά 🤮(πέρα από το ότι θα μπορούσε να είναι κόρη μου)..

Ευτυχία είναι να σου επιτρέπει η δουλειά να μην ανοίξεις το PC για 10 μέρες και να μπορείς να πας χωρίς κινητό με τα κανό σε μία ερημική παραλία για camping και ψάρεμα με την οικογένεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, John_on_PC είπε

Να ρωτήσω λίγο, όσοι έχετε την 7800xt Hellhound, ποιά είναι η μέγιστη memory junction temp σας στο hwinfo σε παιχνίδια;

Είδα πως το hotspot μου εμένα προέρχεται από το GCD Hotspot.

Επίσης έπαιξα με το tuning λίγο παραπάνω και φαίνεται μέχρι +7pl αξίζει στη nitro. Με 1080mv κάθε +1pl δίνει περίπου 5mhz στο πυρήνα. Από +8pl και πάνω, κάθε +1% δίνει +2mhz. Και από 0pl μέχρι -5pl, κάθε -1 δίνει -8 με -10mhz.

Το voltage δεν αλλάζει το voltage, μόνο τα mhz που στοχεύει με το voltage που έχει, γιατί και με 1020mv και με 1080mv στα 1.020-1.025mv ήταν in game και πήγαινε πιο πάνω μόνο το ρολόι όσο έριχνα το voltage.

Στο σαιμπερ

image.png.a7aeb64bc208c8568092aa5b092a499f.png

με αυτά τα σετινκ

image.png.9e2fb73550de1a24e5ce752b78fc789d.png

 

 

Στο σταρφιλτ

image.png.65ad47c0f4e629c6595f8051c357b28a.png

Με αυτά τα σέτινκ

image.png.6dd218571c39086fbdb6f99994f90248.png

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/12/2023 at 15:36, elpenor said:

Μου τα έγραφε και εμένα ο Aten-Ra αλλά δεν έδινα σημασία και τελικά μου πήρε μήνες να αντιληφθώ μόνος μου ότι αυτά τα chip τα έχουν φτιάξει να δουλεύουν ψηλά και όχι στους max 63 που ήθελα.

Αφού έβαλα 7 ακριβά case fan, δοκίμασα 1-2 cooler και έζησα με θόρυβο για λίγους μήνες κατέληξα στο να κλείσω τα 2 case fans και απλά να το αφήνω να φτάνει 80+ κάποιες φορές. Max 1100 rpm τα cpu cooler fans (στους 85C+) και 800 τα case fans, αθόρυβο και μέσα στα πλαίσια θερμοκρασίας που έχει φτιαχτεί να δουλεύει. Όσοι κάνουν OC στους Intel (που δεν είναι και λίγοι) σε τέτοιες θερμοκρασίες δουλεύουν και αυτοί.

κοίτα είναι σχετικό... εγώ από αυτά που έβλεπα απ τα reviews δεν ικανοποιήθηκα εν τέλη όταν τον πήρα στα χερια μου χάλασα χρόνο χρήμα και το καλύτερο gaming cpu του κόσμου εγώ προσωπικά δε το είδα!!! και δεν έχω κανένα θέμα να ξανά πάρω AMD... απ την άλλη για τα intel παντού θάψιμο έβλεπα, ο 14700k ως τώρα είναι άριστος cpu πολύ κρύος δυνατός και σε gaming και σε multi βάζω να παίξω και το pc δεν κάνει kix πριν αστο έπρεπε να τραβήξω video να ακούσετε θόρυβο...  τουλάχιστον ο άνθρωπος που τον έδωσα έμεινε ικανοποιημένος..

όσο για το oc είναι αχρείαστο δε κερδίζεις και πολλά λίγο uv θέλει και είσαι άρχοντας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, scorpion8283 είπε

Τι λε ρε...

😳 Κατι που να μην σε στραγγιζουν στα 500+ και ο κοσμος αγοραζει...ας ειναι και επιδοσεις....τριετιας...

Αφού δεν έχουμε από άλλα μαγαζιά πωλήσεις, ήθελα να σχολιάσω το ποστ.

2πλασίες πωλήσεις μία κάρτα που έγινε αγώνας εδώ μέσα για το πόσο σάπια είναι σε σχέση με τη 4070, βλέπουμε ότι ο περισσότερος κόσμος βρίσκεται στο μπάτζετ των 500 με 600 ευρώ. Ιδανικά έπρεπε και οι δύο να είναι ποιο κάτω. 

Η 7900ΧΤΧ δεν ξέρω πως είναι εκεί, ίσως γιατί ο Γερμανός δεν είναι Έλληνας και μετράει και το σεντ ακόμη και όταν έχει τρελά λεφτά. Το βλέπει απλά ότι με 600+ ευρώ λιγότερα από 4090 παίρνει το 80% των επιδόσεων της 4090.

7900ΧΤ 7700ΧΤ και 7600 δείχνουν επίσης πόσο λάθος τιμές έχουν. Αν δεν πέσουν δεν υπάρχει λόγος να πάει κάποιος σε αυτές.

Γραφτήκαν τόσα πολλά που δε γίνεται να δοθούν απαντήσεις.

Επεξ/σία από Aris-leme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, John_on_PC είπε

Μα τον καταναλωτή δεν τον νοιάζει για ποιό λόγο είναι οι τιμές όπως είναι. Ας προσφέρει VFM και λόγω μειονότητας σε software ή αποτυχίας άλλου προϊόντος ή controversy ή whatever. Το θέμα είναι πως προσφέρει VFM, άσχετα το γιατί εκτός και αν σε επηρεάζει.

Οταν λες οτι το Χ προιον ειναι καλυτερο απο το Ψ προιον συγκρινεις εταιριες και προιοντα, δεν εχει καμια σχεση με το συμφερον του καταναλωτη γιατι πολλες φορες τα προιοντα της συγκρισης δεν μπορει να τα εχει ο καταναλωτης και ο καθε καταναλωτης εχει διαφορετικο budget και διαφορετικες προτεραιοτητες.
Εσυ πχ προτιμας τα παραπανω FPS με χειροτερη εικονα , εγω προτιμω ακομα και λιγοτερα FPS αρκει να εχω καλυτερο οπτικο αποτελεσμα.
Αν δηλαδη πεις οτι η Ferrari ειναι καλυτερη απο το Audi R8 για ποιο συμφερον καταναλωτη συζηταμε;
Αλλο το πιο ειναι καλυτερο προιον απο το αλλο και γιατι και αλλο το τι μπορω να παρω και γιατι.

5 ώρες πριν, John_on_PC είπε

Ας είναι όσο ανώτερη θέλει η nvidia στα πάντα. Πάντα θα συγκρίνονται οι δύο κάρτες που είναι στα ίδια λεφτά ή πιο κοντά. Αν στα ίδια λεφτά δίνει σημαντικά λιγότερα frames (είτε σε raster είτε σε rt ανάλογα με το τι με νοιάζει), τότε θα προτιμήσω τη κάρτα με τα περισσότερα fps που αυτή τη στιγμή είναι η 7800xt και με λιγότερα χρήματα για raster.

Εγώ βλέπω στα νέα ΑΑΑ παιχνίδια η 7800 είναι αισθητά μπροστά από την 4070. Σε Cyberpunk, Hogwarts, Jedi Survivor, Cod, RDR2, God Of War που είναι τα top seller AAA παιχνίδια των τελευταίων χρόνων την σκίζει την 4070 σε raster και με βάση αυτό έκανα την αγορά μου.

Δηλαδη δεν γινεται να ανηκουν 2 προιοντα στην ιδια κατηγορια αλλα επειδη το ενα ειναι καλυτερο απο το αλλο να ειναι και πιο ακριβο;
Θα πρεπει να συγκρινουμε μονο τι μπορει να παρεις εσυ , εγω η ο απεναντι και αν δεν μπορει να το παρει, το καλο ειναι αυτο που μπορει να παρει με βαση τη τσεπη του;
Σε ολα τα χομπι, αν ασχοληθεις αρκετα και ψαχτεις, παντα το καλυτερο προιον δεν ειναι το φθηνοτερο στη κατηγορια του αλλα το πιο ακριβο και συνηθως αρκετα πιο ακριβο απο τον ανταγωνισμο. 
Παντα το VFM και το "καλυτερο προιον" ειναι διαφορετικο προιον και ποτε δεν καταληγουμε σε 1.

Αυτοι που παιζουν ΑΑΑ συνηθως τα παιζουν με κριτηριο τα καλυτερα γραφικα.
Στα καλυτερα γραφικα ανηκει και το RT αρα μιλαμε για ενα Target Group που παιζει ΑΑΑ με High End καρτες.
Δεν γινεται να επιλεγεις 7800xt για τα ΑΑΑ αλλα επειδη δεν τη παλευει σε RT να συγκρινεις μονο Raster.
Σε οτι σεναριο και να τις τρεξεις ακομα και αν η AMD βγαλει καποια παραπανω FPS σε Raster θα ειναι κατωτερη οπτικα.
Δεν θα παω σε χειροτερο οπτικο αποτελεσμα για 10 FPS.
Native                   vs        Native DLAA            καλυτερο οπτικα
Native+FSR         vs         Native+DLSS           καλυτερο οπτικα
Native+FSR+RT  vs         Native+DLSS+RT    καλυτερο οπτικα και περισσοτερα FPS

Screenshot_15.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...