Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, Aris-leme said:

Θα έλεγα όχι μην το βάλεις, το εβαλα και γονατίζει την VRAM της 7800ΧΤ. Έχω βάλει και σκρινσοτ πριν κάτι σελίδες. Πολύ ωραίο είναι αλλά. 

Για το 4κ λέω

Ακόμη και χωρίς RT; Επίσης μαζί με το HD Reworked ή χωρίς;

Επεξ/σία από John_on_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς το HD reworked, και με φουλ RT το είχα. Δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις τίποτα μόνο μερικά FPS:D

Με το City of Dreams 2.02 by v2 το δοκίμασα. Τώρα τα ξαναπερνάω όλα από την αρχή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Aris-leme said:

Χωρίς το HD reworked, και με φουλ RT το είχα. Δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις τίποτα μόνο μερικά FPS:D

Με το City of Dreams 2.02 by v2 το δοκίμασα. Τώρα τα ξαναπερνάω όλα από την αρχή

 

Θα δω αν ρίχνει τα fps στο benchmark. Πάντως το City of Dreams μου φαίνεται υπερβολικό, τουλάχιστον για πρώτο playthrough που κάνω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Θα δω αν ρίχνει τα fps στο benchmark. Πάντως το City of Dreams μου φαίνεται υπερβολικό, τουλάχιστον για πρώτο playthrough που κάνω εγώ.

Ε και το δικό μου το πρώτο πλειθρου είναι και είπα να πάω κατευθείαν στα βαθιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, John_on_PC είπε

Έχεις το premium στο nexus;

Ναι, γιατί σε όλα τα γκειμς βάζω μοντ και τα κολεκτιον με το βορτεξ είναι απλά ένα κλικ διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Aris-leme said:

Ναι, γιατί σε όλα τα γκειμς βάζω μοντ και τα κολεκτιον με το βορτεξ είναι απλά ένα κλικ διαδικασία.

Εγώ όχι άρα θέλει 997 κλικς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, Aris-leme said:

Χωρίς το HD reworked, και με φουλ RT το είχα. Δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις τίποτα μόνο μερικά FPS:D

Με το City of Dreams 2.02 by v2 το δοκίμασα. Τώρα τα ξαναπερνάω όλα από την αρχή

 

Με το 4k version το vram πάει από 7.5gb σε 13gb άρα είναι εντάξει σε raster. Όμως στο benchmark το lowest fps πάει από 95 στα 75 και in game έχει πιο πολλά micro stutters και είμαι πιο cpu bottlenecked. Θα δοκιμάσω και το 2k τώρα.

Ενώ το HD Reworked Textures Ultra διατηρεί τα lows.

Επεξ/σία από John_on_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, John_on_PC είπε

Με το 4k version το vram πάει από 7.5gb σε 13gb άρα είναι εντάξει σε raster. Όμως στο benchmark το lowest fps πάει από 95 στα 75 και in game έχει πιο πολλά micro stutters και είμαι πιο cpu bottlenecked. Θα δοκιμάσω και το 2k τώρα.

Ενώ το HD Reworked Textures Ultra διατηρεί τα lows.

Άρα το είδες και εσύ δεν είμαι τρελός😃

Δεν έπαιξα το γκειμ χωρίς μοντ και ο 5600 ώρες ώρες δεν τραβούσε γιατί η κάρτα έπεφτε και 80% και έχανα πολλά φπς.

Το Cyberpunk 2077 HD Reworked Project Ultra Quality δεν είναι τόσο βαρύ και δεν ξέρω αν τα έχει όλα. Το τεσταρα και εκείνο αλλά τα κολεκτιον είναι ποιο ολοκληρωμένα μου φαίνεται, επίσης και με χαρακτήρες 4κ σώματα κτλ αρχίζει και εκεί το φάγωμα φπς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Cyberpunk 2077 HD Reworked Project Ultra Quality

Δεν είναι τόσο βαρύ γιατί για κάποιο λόγο γυρνάει το DLSS στο Auto αντί για quality μόλις ξαναφορτώσεις το παιχνίδι, και να πω και την αλήθεια δεν κατάλαβα κάποια διαφορά στην ποιότητα της εικόνας απο αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Aris-leme said:

Άρα το είδες και εσύ δεν είμαι τρελός😃

Δεν έπαιξα το γκειμ χωρίς μοντ και ο 5600 ώρες ώρες δεν τραβούσε γιατί η κάρτα έπεφτε και 80% και έχανα πολλά φπς.

Το Cyberpunk 2077 HD Reworked Project Ultra Quality δεν είναι τόσο βαρύ και δεν ξέρω αν τα έχει όλα. Το τεσταρα και εκείνο αλλά τα κολεκτιον είναι ποιο ολοκληρωμένα μου φαίνεται, επίσης και με χαρακτήρες 4κ σώματα κτλ αρχίζει και εκεί το φάγωμα φπς.

Προσωπικά δεν νομίζω πως αξίζουν οι χαρακτήρες, φοβεροί φαίνονται ήδη. Εντωμεταξύ και με το Welcome to night city πέφτουν τα low fps. Τα δοκιμάζω λίγα λίγα τα mods για να δω ποια φταίνε.

51 minutes ago, Zulualert said:

Δεν είναι τόσο βαρύ γιατί για κάποιο λόγο γυρνάει το DLSS στο Auto αντί για quality μόλις ξαναφορτώσεις το παιχνίδι, και να πω και την αλήθεια δεν κατάλαβα κάποια διαφορά στην ποιότητα της εικόνας απο αυτό

Όταν πας κοντά στα textures σίγουρα φαίνονται καλύτερο. Τοίχοι, λάμπες, κτλ .

Επεξ/σία από John_on_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Όταν πας κοντά στα textures σίγουρα φαίνονται καλύτερο. Τοίχοι, λάμπες, κτλ .

Eίναι τόσο μικρή η διαφορά όπου δεν φαίνεται σε gameplay session, τώρα αν θέλεις να κάθεσαι να κοιτάς static screenshots zoom in/out οκ καθένας και τα γούστα του προφανώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...