Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαιξα σημερα με το FG απο control panel το οποιο χωρις vsync κανει πολυ καλη δουλεια στο να κανει smooth την κινηση εξαλειφει και το tearing και τα οποια stutters απο cpu. Μονο παραπονο οτι σε γρηγορη κινηση θολωνει αρκετα την εικονα το ειχατε γραψει πιο πισω. Αν λυσουν και αυτο ειναι ενα αρκετα δυνατο και τιμιο feature για ολες τις amd. Το FSR 2 βεβαια μιας και ηταν σε 1920x1080 οθονη δεν ειναι ουτε για quality πεφτει παρα πολυ η ποιοτητα. Σε 1440p ηταν πολυ καλυτερο με quality preset. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Βρε το παιχνίδι αξίζει να το πάρουμε; Άσε τα μοντάκια. 😉

Όπως είναι σκέτο παρτο, τελείωσε το και στο δεύτερο run βάζεις mod. Το παιχνιδι σπέρνει και εσύ έχεις NVidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 @just getting started Ετοίμασα ένα πρόχειρο βίντεο και με ρυθμίσεις που έχω(περίπου 3:30) ειδικά μετά το 4 λεπτό φαίνεται πόσο μπουκάλι ρίχνει ο 5600 και είναι αρκετό τελικά

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Aris-leme said:

 @just getting started Ετοίμασα ένα πρόχειρο βίντεο και με ρυθμίσεις που έχω(περίπου 3:30) ειδικά μετά το 4 λεπτό φαίνεται πόσο μπουκάλι ρίχνει ο 5600 και είναι αρκετό τελικά

 

Όντως αρκετά περισσότερο από ότι θα περίμενα. Τουλάχιστον είναι κυρίως όταν τρέχεις με το αμάξι και γίνεται γρηγορότερα το asset streaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, akoinonitos είπε

τελικα πηρες τπτ απο τις μνημες?

Φεεεεεεετα στο act 2 είμαι δεν έχω φτάσει σε κάποιο σημείο με μπούγιο κόσμο όπως στην πόλη του Baldur’s gate για να μπουκαλιάζει. Όταν φτάσω και κάνω δοκιμές θα ανεβάσω και screenshots για το αν είδα διαφορά ή όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, John_on_PC είπε

Με το undervolt και overclock με 15% πάνω Power limit?

Τα ιδια περιπου ,μπορει να δω και 90αρα αλλα το εχω βγαλει απο το osd να μην το βλεπω  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, akoinonitos said:

Τα ιδια περιπου ,μπορει να δω και 90αρα αλλα το εχω βγαλει απο το osd να μην το βλεπω  :lol:

Με stock fan curve? Ρωτάω γιατί ήθελα τη Hellhound αλλά το πλαίσιο έχει μόνο τη Nitro και τη βγάλανε 620.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, John_on_PC είπε

Με stock fan curve? Ρωτάω γιατί ήθελα τη Hellhound αλλά το πλαίσιο έχει μόνο τη Nitro και τη βγάλανε 620.

Δεν ακουει στο fan curve το hotspot ,στην δικη μου τουλαχιστον ,μονο στα watt ακουει ,αν τα ριξεις πεφτει αν την πας ταπα 312watt θα βαρεσει και 90αρα σε καποια σημεια ακομα και 100% να βαλεις τα fan. Αν φοβασαι τα temps του Hot spot μην την παρεις ,προβλημα παντως δεν δημιουργουν και απο οτι λεει και η sapphire ειναι οκ

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, akoinonitos said:

Δεν ακουει στο fan curve το hotspot ,στην δικη μου τουλαχιστον ,μονο στα watt ακουει ,αν τα ριξεις πεφτει αν την πας ταπα 312watt θα βαρεσει και 90αρα σε καποια σημεια ακομα και 100% να βαλεις τα fan. Αν φοβασαι τα temps του Hot spot μην την παρεις ,προβλημα παντως δεν δημιουργουν και απο οτι λεει και η sapphire ειναι οκ

Ε εντάξει το πολύ να βάλω λίγο λιγότερο power limit. Μέχρι 89 hotspot είμαι οκ προσωπικά. Και τη hellhound δεν την έχει και κανένας ετοιμοπαράδοτη ή με καλή εγγύηση.

Τη πήρα πάει :D

Πάντως για όποιον εδιαφέρεται, έχει 570 τη 7800xt pulse και 620 τη nitro. Επίσης δίνει 20 ευρώ κουπόνι (σε προϊόντα τουλάχιστον 40 ευρώ) για το Δεκέμβριο που δεν συνδυάζεται με άλλες προσφορές και το Avatar παιχνίδι που βγαίνει αρχές Δεκεμβρίου. Οπότε πιστεύω συνολικά είναι καλό πακέτο για τη τιμή, ειδικά η pulse αν κάποιος δεν θέλει να δώσει τα έξτρα 50 για τη nitro.

Επεξ/σία από John_on_PC
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Ε εντάξει το πολύ να βάλω λίγο λιγότερο power limit. Μέχρι 89 hotspot είμαι οκ προσωπικά. Και τη hellhound δεν την έχει και κανένας ετοιμοπαράδοτη ή με καλή εγγύηση.

Τη πήρα πάει :D

Πάντως για όποιον εδιαφέρεται, έχει 570 τη 7800xt pulse και 620 τη nitro. Επίσης δίνει 20 ευρώ κουπόνι (σε προϊόντα τουλάχιστον 40 ευρώ) για το Δεκέμβριο που δεν συνδυάζεται με άλλες προσφορές.

Με γιες. Θέμα δεν έχει και πάνω από 90 να πάει είναι απλά ψυχολογικό, έτσι και αλλιώς την κάνεις ότι θες και όπως θες UV-OC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...