Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαίνεται το preview driver για το Alan Wake 2 όντως αύξησε τα fps, τουλάχιστον στην 7800xt. Επίσης λένε στα σχόλια έφτιαξε και το simmering με το fsr native:

Επίσης το beta του MW3 ήδη χτυπά 14GB+ σε VRAM με 1440p max settings.

Επεξ/σία από John_on_PC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμασα το aw2 εχθες ,στο δασος επαιξα με 4k fsr performance ,καλυτερη εικονα απο 1080p native και  ειχε απο 50 εως 70 fps

Στην πολη τα πραγματα ειναι πιο ευκολα και μπορεις να παιξεις σε 1440p native. Oλα αυτα σε high preset και χωρις rt. Rt δεν ανοιγεις για κανενα λογο σε 7800xt ουτε σε low.

και εδω στην πολη με διαφορα settings

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 minutes ago, akoinonitos said:

Δοκιμασα το aw2 εχθες ,στο δασος επαιξα με 4k fsr performance ,καλυτερη εικονα απο 1080p native και  ειχε απο 50 εως 70 fps

Στην πολη τα πραγματα ειναι πιο ευκολα και μπορεις να παιξεις σε 1440p native. Oλα αυτα σε high preset και χωρις rt. Rt δεν ανοιγεις για κανενα λογο σε 7800xt ουτε σε low.

 

Γιατι δεν βαζεις το beta driver FG ( εκει παιζω το AW2)   , μια χαρα  boost θα εχεις ! Πλεον θα τον αλλαξω μονο οταν βγαλουν νεο για FG .  Εκτος του οτι δινει τα καλυτερα  clocks  απο καθε αλλο driver , σε ολα τα παιχνιδια εχει τρελο boost ..

Εδω το Mirage με FG open

image.png.ce022d58d4000a2e73b6712ffe88e0df.png

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Γιατι δεν βαζεις το beta driver FG ( εκει παιζω το AW2)   , μια χαρα  boost θα εχεις ! Πλεον θα τον αλλαξω μονο οταν βγαλουν νεο για FG .  Εκτος του οτι δινει τα καλυτερα  clocks  απο καθε αλλο driver , σε ολα τα παιχνιδια εχει τρελο boost ..

Εδω το Mirage με FG open

image.png.ce022d58d4000a2e73b6712ffe88e0df.png

γτ δεν δουλευει με Vsync και δεν εχω free sync monitor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, akoinonitos said:

Δοκιμασα το aw2 εχθες ,στο δασος επαιξα με 4k fsr performance ,καλυτερη εικονα απο 1080p native και  ειχε απο 50 εως 70 fps

Στην πολη τα πραγματα ειναι πιο ευκολα και μπορεις να παιξεις σε 1440p native. Oλα αυτα σε high preset και χωρις rt. Rt δεν ανοιγεις για κανενα λογο σε 7800xt ουτε σε low.

και εδω στην πολη με διαφορα settings

 

Μια παραγγελια αν μπορεσεις...

Ενα κατεβασμα forest με την 7800Xt max ( ~2900 mhz) 1440p με τους beta drivers και τα shadows ενα κλικ κατω απο max....

Σε πεθανα? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Μια παραγγελια αν μπορεσεις...

Ενα κατεβασμα forest με την 7800Xt max ( ~2900 mhz) 1440p με τους beta drivers και τα shadows ενα κλικ κατω απο max....

Σε πεθανα? :huh:

θα το τρεξω κατα το μεσημερακι  και θα ανεβασω 1440p native ετσι? λογικα θα πεφτει στα 40+ fps

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Kαλα βρε συ , πηρες καινουργιο cpu , καινουργια gpu και δεν εχεις Adaptive sync monitor ; :P 

παντα επαιζα στην Tv στο σαλονι ,τωρα τελευταια εχω παρει ποδι :lol: επισης το μονιτορ περναει μεσα απο το σπιτι πιο δυσκολα απο οτι ενα cpu :lol:

και αυτο στην πολη με διαφορα settings και καλυτερο recording (μην βαλετε ηχο θα πονεσουν τα αυτια σας)

 

3 ώρες πριν, scorpion8283 είπε

Μια παραγγελια αν μπορεσεις...

Ενα κατεβασμα forest με την 7800Xt max ( ~2900 mhz) 1440p με τους beta drivers και τα shadows ενα κλικ κατω απο max....

Σε πεθανα? :huh:

Ετοιμος. H καρτα stable δεν μπορει να πιασει 2900Mhz  λογω pl. Ειναι πολυ βαρυ το παιχνιδι.

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, akoinonitos said:

Ετοιμος. H καρτα stable δεν μπορει να πιασει 2900Mhz  λογω pl. Ειναι πολυ βαρυ το παιχνιδι.

 

Θεος-παιχτουρα-τιτανας

( 2830~60) max βγαζω cyberpunk και εχουμε πανομοιοτυπα νουμερα ( 110-111fps max) οποτε καπου εκει θα ειμαι κι εγω στο AW2....

Ευχαριστω πολυ για τον κοπο σου αδερφε!🫡

Επεξ/σία από scorpion8283
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@akoinonitos

Δοκίμασα και εγώ περίπου στο ίδιο σημείο για κάποιο λόγο το βίντεο είναι μαύρο κατράνι(να φταίει το HDR?), χωρίς τους ντραιβερς του αλαν το ρολόι της κάρτας δεν έπιασε ποτέ 2700. Η διαφορά στο ρεύμα που τραβάει μου έκανε εντύπωση. κατι λίγα χερτζ +60βατ

Εννοείτε ίδιες ρυθμίσεις έβαλα και εγώ( 45 με 60φπς έβγαζε στο δάσος)

image.png.c6879a72b5bfa98d14ed4af5c685e1d6.png

Ενώ 3ντι μαρκ είναι συνέχεια πάνω από 2700 και βαράει λίμιτ στα 307 συνέχεια όμως 305 είναι

image.png.39e6f75dce17d1de96d496d79855e74f.png

Μάλλον, η Νιτρο+ έχει περισσότερο ποτεντιαλ. Εμένα ποιο χαμηλό βολτατζ έχει θέμα κυρίως στο σαιμπερ.

Επεξ/σία από Aris-leme
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

@akoinonitos

Δοκίμασα και εγώ περίπου στο ίδιο σημείο για κάποιο λόγο το βίντεο είναι μαύρο κατράνι(να φταίει το HDR?), χωρίς τους ντραιβερς του αλαν το ρολόι της κάρτας δεν έπιασε ποτέ 2700. Η διαφορά στο ρεύμα που τραβάει μου έκανε εντύπωση. κατι λίγα χερτζ +60βατ

Εννοείτε ίδιες ρυθμίσεις έβαλα και εγώ( 45 με 60φπς έβγαζε στο δάσος)

image.png.c6879a72b5bfa98d14ed4af5c685e1d6.png

Ενώ 3ντι μαρκ είναι συνέχεια πάνω από 2700 και βαράει λίμιτ στα 307 συνέχεια όμως 305 είναι

image.png.39e6f75dce17d1de96d496d79855e74f.png

Μάλλον, η Νιτρο+ έχει περισσότερο ποτεντιαλ. Εμένα ποιο χαμηλό βολτατζ έχει θέμα κυρίως στο σαιμπερ.

εγω στο βιντεο ειμαι με αυτα τα settings ,στο Mirage ας πουμε με τα ιδια παιζει καπου στα 2900

2116200850_.png.c3ad0e1ae9d3629bb09bedd954cb2f11.png

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...