Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος! Super τιμή και super υλοποίηση. Κανένα ρίσκο κατά τη γνώμη μου. Άντε και στη χειρότερη να στην ακυρώσουν, παίρνεις πίσω τα λεφτά. Με το καλό να παραλάβεις το συντομότερο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Κανένα ρίσκο κατά τη γνώμη μου.

Και εγώ έτσι πιστεύω γιατί γράφτηκα σε μια ασφάλεια αγορών μέσω best price + οτι το πηρα με την πιστωτικη οπότε κιάλλη δικλείδα ασφαλειας. Ευχαριστω αναμενουμε τωρα 😴

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, geomrk είπε

Και εγώ έτσι πιστεύω γιατί γράφτηκα σε μια ασφάλεια αγορών μέσω best price + οτι το πηρα με την πιστωτικη οπότε κιάλλη δικλείδα ασφαλειας. Ευχαριστω αναμενουμε τωρα 😴

Αυτό το μαγαζί είναι πολλά χρόνια, δεν παίζει να φάει τα λεφτά. Απλά αν στην ακυρώσουν θα έχεις περιμένει τζάμπα, αλλά για τέτοια τιμή αξίζει το ρίσκο εννοείται. Την καλύτερη δουλειά έκανες κατά τη γνώμη μου, όλα μια χαρά θα πάνε.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Ναι και με quality  τα ιδια προβληματα ειχε.. Επισης ειχε τρελο pop up  στα δεντρα και στα φυλα.. δεν ξερω αν ειναι στην AMD η στο παιχνιδι αλλα πολλα θεματα οταν ειχες οτιδηποτε σε RT..  Χωρις RT  επαιζε κανονικα

Δεν έχει η AMD ακόμα επίσημο driver για το παιχνίδι ίσως αυτός να είναι ο λόγος που έχεις τέτοια θέματα. Όταν κυκλοφορήσει ο επίσημος driver και μαζί με το πρώτο patch του παιχνιδιού τότε πιστεύω θα βελτιωθεί η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, aetos1988 είπε

Δεν έχει η AMD ακόμα επίσημο driver για το παιχνίδι ίσως αυτός να είναι ο λόγος που έχεις τέτοια θέματα. Όταν κυκλοφορήσει ο επίσημος driver και μαζί με το πρώτο patch του παιχνιδιού τότε πιστεύω θα βελτιωθεί η κατάσταση.

Αν δεν κανω λαθος βγηκε  patch εχθες αλλα δεν ξερω αν διορθωνει κατι σχετικο

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, geomrk είπε

 

πήρα το ρίσκο για να μη το πάρετε εσείς, κάποιος έπρεπε να το κάνει 🫡🫡

Καλοριζικη φιλε μου, δεν νομιζω οτι θα εχεις κανενα ρισκο 4 GPU(4080,4070Τi,4070 ,4070) εχω παρει απο εκει μια δικη μου και 3 φιλων.
Στη χειροτερη αν γινει κατι με τη διαθεσιμοτητα να παρεις τα λεφτα σου πισω .
Ρισκο(διαθεσιμοτητας) θα παρουν οι υπολοιποι οταν δουν οτι τη πηρες κανονικα και θα πεσουν 30 ατομα να κανουν παραγγελια το ιδιο προιον την ιδια μερα :P

3 ώρες πριν, aetos1988 είπε

Δεν έχει η AMD ακόμα επίσημο driver για το παιχνίδι ίσως αυτός να είναι ο λόγος που έχεις τέτοια θέματα. Όταν κυκλοφορήσει ο επίσημος driver και μαζί με το πρώτο patch του παιχνιδιού τότε πιστεύω θα βελτιωθεί η κατάσταση.

Ακομα και μετα απο 5 drivers και 10 patch , στη καλυτερη η διαφορα να ειναι οπως στο CP2077+RT+PT.
Επειδη ομως φαινεται να ειναι πιο βαρη και με καλυτερα γραφικα απο CP η διαφορα θα ειναι πιο μεγαλη απο CP οσον αφορα το RT+PT.
Eιναι καθαρα θεμα hardware το RT (oποτε εφαρμοζεται Full και οχι δειγμα)
To game φαινεται αξιοπρεπεστατο και χωρις RT, αν καποιος καιγεται να το παιξει θα παιξει μια χαρα και με AMD.

Spoiler

Screenshot_26.jpg

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Ακομα και μετα απο 5 drivers και 10 patch , στη καλυτερη η διαφορα να ειναι οπως στο CP2077+RT+PT.
Επειδη ομως φαινεται να ειναι πιο βαρη και με καλυτερα γραφικα απο CP η διαφορα θα ειναι πιο μεγαλη απο CP οσον αφορα το RT+PT.
Eιναι καθαρα θεμα hardware το RT (oποτε εφαρμοζεται Full και οχι δειγμα)
To game φαινεται αξιοπρεπεστατο και χωρις RT, αν καποιος καιγεται να το παιξει θα παιξει μια χαρα και με AMD.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Screenshot_26.jpg

 

Δεν αναφερόμουν στην απόδοση RT εκεί προφανώς δεν μπορεί να τα πάει καλύτερα. Αλλά σε θέματα όπως στην ποιότητα εικόνας όπου όταν έχεις ενεργοποιημένο το RT έχει διάφορα pop up κτλ. εκεί μπορεί να δούμε μια βελτίωση από driver και patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Ξύπνησαν οι μπετόμυαλοι; Λες; Άντε μάνα μου να δούμε τίποτα στις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Average_1440p-p.webp.c1b332ae3fb90111560a0c82135818e4.webp

Σύμφωνα με αυτό είναι 10% πάνω από την 4070, άρα πρακτικά σαν την 7800ΧΤ θα είναι. Ποιο το νόημα; Η 7800ΧΤ έχει κάτω από 600

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Average_1440p-p.webp.c1b332ae3fb90111560a0c82135818e4.webp

Σύμφωνα με αυτό είναι 10% πάνω από την 4070, άρα πρακτικά σαν την 7800ΧΤ θα είναι. Ποιο το νόημα; Η 7800ΧΤ έχει κάτω από 600

Ούτε καν. Περίμενε να δούμε υλοποιήσεις να γίνονται review κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, geomrk είπε

Και εγώ έτσι πιστεύω γιατί γράφτηκα σε μια ασφάλεια αγορών μέσω best price + οτι το πηρα με την πιστωτικη οπότε κιάλλη δικλείδα ασφαλειας. Ευχαριστω αναμενουμε τωρα 😴

Spoiler

Το χειρότερο πράγμα δεν ειναι το αν θα παραλάβεις ή πότε.

Το χειρότερο πράγμα σε τέτοια καταστήματα είναι εαν σου βγάλει θέμα η κάρτα, το γνωστό rma.

Παλιότερα στο forum, επειδή έχει καεί κόσμος (έχω διαβάσει πάρα πολλά τέτοια θέματα παλιότερων μελών), δινόταν μεγαλύτερη προσοχή και γινόταν και οι απαραίτητες συστάσεις στους υπόλοιπους σε ακριβότερες αγορές.

Πλέον ούτε καν που αναφέρεται αυτό, λές και αγοράζεις από Amazon...

Και ένα παράδειγμα πάνω στο rma

image.png.2f0a66e2952df0961952c59a52de8416.png

Δεν θα σου πω προσωπικά τι θα κάνεις, αυτό είναι καθαρά επιλογή σου, οπως και τα χρήματα.

Εγώ απλά το αναφέρω, μην τύχει και βρεθείς προ εκπλήξεων μελλοντικά και έχεις τρεχάματα, να μην πεις γιατί δεν σε ενημέρωσε κανείς.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Ούτε καν. Περίμενε να δούμε υλοποιήσεις να γίνονται review κανονικά.

Τι εννοείς; κανονικά έγινε review. Την είχε αγοράσει το hardware unboxed 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

 

Σύμφωνα με αυτό είναι 10% πάνω από την 4070, άρα πρακτικά σαν την 7800ΧΤ θα είναι. Ποιο το νόημα; Η 7800ΧΤ έχει κάτω από 600

Ειναι καπου αναμεσα σε 7800xt και 7900xt.
Εχει 20 παραπανω CU απο 7800xt.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Ειναι καπου αναμεσα σε 7800xt και 7900xt.
Εχει 20 παραπανω CU απο 7800xt.

Πάντως εγώ είδα μερικά benchmarks και σε μερικά παιχνίδια έχει όσα fps παραπάνω από την 7800xt όσο είναι και ποσοστιαία ακριβότερη, αλλά σε άλλα παιχνίδια είναι ίδιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...