Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Σούπερ τιμή, είναι μόνο για αυτούς που είναι γραμμένοι στο newsletter. Αλλά νομίζω και οι υπόλοιποι μπορούν να την αγοράσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντωμεταξύ πέρα από το backplate, η xfx μου φαίνεται πιο όμορφη από τη nitro και hellhound.

Βασικά, ήδη από εποχές r9 280x θεωρούσα τις xfx πολύ ωραίες εμφανισιακά.

Ξέρουμε σαν υλοποίηση γενικά τι λέει σε σχέση με hellhound?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, just getting started said:

Εντωμεταξύ πέρα από το backplate, η xfx μου φαίνεται πιο όμορφη από τη nitro και hellhound.

Βασικά, ήδη από εποχές r9 280x θεωρούσα τις xfx πολύ ωραίες εμφανισιακά.

Ξέρουμε σαν υλοποίηση γενικά τι λέει σε σχέση με hellhound?

Από reviews γενικά φαίνεται πως καλύτερη είναι η Hellhound, μετά της Asus, στη συνέχεια η Nitro+ και μετά η Merc.

Λογικά η Red Devil είναι καλύτερη από ή ίδια με την Hellhound αλλά δεν έχω βρει πλήρες review. Πάντως η Hellhound έχει αρκετά χαμηλότερο hotspot από τις άλλες, είναι πιο ήσυχη και τραβάει 20w λιγότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mirage 1440p ultra , -10% pl , 1010mv ρολοι default(max 2675mhz)

 

22 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Από reviews γενικά φαίνεται πως καλύτερη είναι η Hellhound, μετά της Asus, στη συνέχεια η Nitro+ και μετά η Merc.

Λογικά η Red Devil είναι καλύτερη από ή ίδια με την Hellhound αλλά δεν έχω βρει πλήρες review. Πάντως η Hellhound έχει αρκετά χαμηλότερο hotspot από τις άλλες, είναι πιο ήσυχη και τραβάει 20w λιγότερο.

Καθε καρτα εχει δικος της φαν curve και δεν ειναι και πολυ ευκολο να δεις διαφορες στα review ,πχ η νιτρο ειχε τετοιο φαν curve που οι ανεμιστηρες εχουν στοχο να την κρατανε μονιμα στους 62 βαθμους. Μεχρι το 45-50% δεν εκουγεται ,στο 30-35% μενει 48-50 βαθμους. Δεν νομιζω να απασχολησουν καποιον τα temps οποια και αν παρει .

Οποια και να διαλεξει καποιος ειναι οκ απο temps ,η καρτες ειναι ολες κρυες μονο στο hot spot υπαρχει διαφορα και αν εκει θες την πιο κρυα πας σε hellhoud η tuf.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, akoinonitos said:

Mirage 1440p ultra , -10% pl , 1010mv.

 

Οποια και να διαλεξει καποιος ειναι οκ απο temps ,η καρτες ειναι ολες κρυες μονο στο hot spot υπαρχει διαφορα και αν εκει θες την πιο κρυα πας σε hellhoud η tuf.

Ναι απλά επειδή συνήθως η nitro+ είναι η καλύτερη υλοποίηση μου έκανε εντύπωση που είχε τόσο ψηλό hotspot. 88C με 62 edge είναι αρκετά μεγάλη διαφορά. Βέβαια έχω συνηθίσει με την 5700xt που δεν έχει πάνω από 5-10C διαφορά μεταξύ edge και hotspot οπότε ίσως μου φαίνεται πιο περίεργο από όσο είναι όντως.

Επεξ/σία από John_on_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Ναι απλά επειδή συνήθως η nitro+ είναι η καλύτερη υλοποίηση μου έκανε εντύπωση που είχε τόσο ψηλό hotspot. 88C με 62 edge είναι αρκετά μεγάλη διαφορά. Βέβαια έχω συνηθίσει με την 5700xt που δεν έχει πάνω από 5-10C διαφορά μεταξύ edge και hotspot οπότε ίσως μου φαίνεται πιο περίεργο από όσο είναι όντως.

Ναι δεν ξερω τι εχουν κανει λαθος αυτη τη φορα. Γενικα ομως σε ολες ακαπου τοσο ειναι η διαφορα 20-30 βαθμους αναλογα τα watt. Tα watt ειναι αυτα που επηρεαζουν το hot spot απο οσο εχω δει στην δικη μου. Παντως η hellhoud τα εχει ολα και τιμη και αποδοση.  Γενικα με κομμενο Pl που παιζω και λιγο Undrvolt εχω καλυτερα temps Και καλυτερες επιδοσεις απο stock ,οπως στο βιντεο που ανεβασα.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Καλά τι έχει το Skylines 2 και είναι τόσο βαρύ ??

4Κ δεν βάζω γιατί είναι κάτω από 20fps

https://gamegpu.com/rts-/-стратегии/cities-skylines-2-test-gpu-cpu

Cities-Skyline-2-1440p.png

θα εχει smaa x100 :P

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άμπαλους devs που έχουν πει ότι δεν έχουν φτάσει στο επίπεδο του perf που θα ήθελαν και παρόλα αυτά το έκαναν release

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Σούπερ τιμή, είναι μόνο για αυτούς που είναι γραμμένοι στο newsletter. Αλλά νομίζω και οι υπόλοιποι μπορούν να την αγοράσουν. 

Όλοι μπορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Aten-Ra είπε

Καλά τι έχει το Skylines 2 και είναι τόσο βαρύ ??

4Κ δεν βάζω γιατί είναι κάτω από 20fps

https://gamegpu.com/rts-/-стратегии/cities-skylines-2-test-gpu-cpu

 

Παιζει να ειναι τοσο καλογραμμενο και Optimized που φορτωνει ολο το ηλιακο συστημα αντι να φορτωνει μονο τη πολη :P

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...