Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την εχω δει και αυτη απλα δεν ξερω αν αξιζει η συγκεκριμενη για την διαφορα χρηματων εννοω.Σιγουρα τα σπαει η 7900ΧΤΧ σε 4Κ. Το θεμα ειναι οτι απο nvidia που οκ μαζι σου που να παω μετα την 3080τι ως κατι εστω και λιγο καλυτερο?να θεωρεις οτι κατι εκανες δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jimi106 είπε

Την εχω δει και αυτη απλα δεν ξερω αν αξιζει η συγκεκριμενη για την διαφορα χρηματων εννοω.Σιγουρα τα σπαει η 7900ΧΤΧ σε 4Κ. Το θεμα ειναι οτι απο nvidia που οκ μαζι σου που να παω μετα την 3080τι ως κατι εστω και λιγο καλυτερο?να θεωρεις οτι κατι εκανες δλδ

4080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, akoinonitos said:

Nαι απο το adrenaline χωρις εκκαθαριση ,κανε restart μετα την εγκατασταση παντα και ας μην σου το ζηταει

Θα κάνω clean το απόγευμα, απλά μου κάνει εντύπωση  γιατί στα παιχνίδια είναι κομπλέ, μόνο στο desktop έχει θέμα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, jimi106 said:

Την εχω δει και αυτη απλα δεν ξερω αν αξιζει η συγκεκριμενη για την διαφορα χρηματων εννοω.Σιγουρα τα σπαει η 7900ΧΤΧ σε 4Κ. Το θεμα ειναι οτι απο nvidia που οκ μαζι σου που να παω μετα την 3080τι ως κατι εστω και λιγο καλυτερο?να θεωρεις οτι κατι εκανες δλδ

Μονο 4080/7900xtx. 

Ειδαλλως δεν αλλαζεις δεν αξιζει κατι αλλο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, jimi106 said:

Την εχω δει και αυτη απλα δεν ξερω αν αξιζει η συγκεκριμενη για την διαφορα χρηματων εννοω.Σιγουρα τα σπαει η 7900ΧΤΧ σε 4Κ. Το θεμα ειναι οτι απο nvidia που οκ μαζι σου που να παω μετα την 3080τι ως κατι εστω και λιγο καλυτερο?να θεωρεις οτι κατι εκανες δλδ

Δεν λέω την XTX, την ΧΤ την σκέτη λέω. 

Just now, noFEARgr said:

Μονο 4080/7900xtx. 

Ειδαλλως δεν αλλαζεις δεν αξιζει κατι αλλο. 

Δεν είναι ότι αλλάζει, δεν έχει κάρτα πλέον το παιδί από ότι κατάλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Herald είπε

Θα κάνω clean το απόγευμα, απλά μου κάνει εντύπωση  γιατί στα παιχνίδια είναι κομπλέ, μόνο στο desktop έχει θέμα :P 

κανε με amd cleanup μεσα απο το φακελο Bin

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, jimi106 said:

Δεν το γλυτωνεις το 1000 δλδ ε? :-) την 4080 την ειχα στο μυαλο μου απο τοτε αλλα πολλα τα λεφτα που ζηταει.

Tωρα ειδα οτι δεν εχεις καρτα. 

Οποιαδηποτε θα σου βγαζει εικονα σε 4κ120hz . Το ζητημα ειναι αν θες να τρεχεις τα παιχνιδια και σε αυτα τα frame. Αν ναι μονο η 4090 στο προσφερει αυτο σε ΑΑΑ τιτλους. Αν θες e sport κυριως παιχνιδια τοτε πηγαινε στην 7800xt , θα σε καλυψει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Herald είπε

Ακόμα και να μην υπήρχε διαφορά μεταξύ των 2 (που υπάρχει), με nvidia κάρτα έχεις και τα 2, οπότε κάποια παιχνίδια που δεν έχουν FSR και έχουν DLSS - την έβαψες. Βέβαια αυτά είναι ελάχιστα - να είναι καλά η nvidia που βάζει FSR παντού. 

Πάντως αν πας για 4k καλύτερα κοίτα προς 7900xt μεριά

Δεν τα θέλουμε και τα δύο, ή το ένα ή το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimi106 είπε

Κατι τελευταιο απο 7000 σειρα ποια υλοποιηση θα λεγατε? η reference ειναι οκ γενικα η δεν >?

Εξαρτάτε ποια κάρτα 7000. Πριν έβαλα και έναν πίνακα με θερμοκρασίες απο 7800ΧΤ 7900ΧΤ και ΧΤΧ, σε καθένα από αυτά αλλάζει και ποια εταιρεία βγάζει τη "καλύτερη" κάρτα. Σε 7800 νομίζω όλες είναι οκ ένα κλικ πάνω χελχαουντ και ταφ. 7900ΧΤ ταφ άσους και νιτρο+ σε 7900ΧΤΧ. Αυτά από θερμοκρασίες. Από εκεί και πέρα είναι και άλλα θέματα εμφάνιση για κάποιους αρτζιμπι κτλ. Ρεφερενς δεν είχα ποτέ δεν έχω άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Herald said:

Θα κάνω clean το απόγευμα, απλά μου κάνει εντύπωση  γιατί στα παιχνίδια είναι κομπλέ, μόνο στο desktop έχει θέμα :P 

Την iGPU την έχεις ενεργοποιημένη μαζί με την dGPU στο Laptop ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Aten-Ra said:

Την iGPU την έχεις ενεργοποιημένη μαζί με την dGPU στο Laptop ??

Ε ναι, στο desktop τρέχει η igpu, αλλά το δοκίμασα και χωρίς και πάλι τα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Herald said:

Ε ναι, στο desktop τρέχει η igpu, αλλά το δοκίμασα και χωρίς και πάλι τα ιδια

Απενεργοποίησες τελείως την iGPU και δεν άλλαξε κάτι ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, Aten-Ra said:

Απενεργοποίησες τελείως την iGPU και δεν άλλαξε κάτι ??

Ναι με Optimus. Ε τώρα δεν είμαι σπίτι θα το ξαναδώ. Γιατί ξέρεις κάτι που δημιουργεί θέμα με την igpu? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...