Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, kkatzos said:

Τι να εξαιρέσουμε; Γιατί να εξαιρέσουμε τα Sony ports; Αφου σχεδόν όλα η AMD τα πήρε.

Δεν τα εξαιρούμε.

Αν αρχίσουμε να εξαιρούμε θα εξαιρέσουμε και το RT/PT από το CP2077 και θα λέμε ότι αποδίδουν καλύτερα οι AMD στην ίδια κατηγορία τιμής στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

@@ καλά παιχνίδια κάνει sponsor η Nvidia. Κάνει sponsor παιχνίδια με καλά γραφικά/τεχνολογίες. Από gameplay/υπόθεση/σενάριο έχει τη μειοψηφία.

Γιατί τα sony ports είναι έτοιμα παιχνίδια που έγιναν απλα port, δεν τα έπιασε η amd στα μισά να τα κάνει σαν τα μούτρα της όπως με τα υπόλοιπα που ανέφερα. Επιπλέον, έχουν όλα αν δεν κάνω λάθος κανονικά dlss, χωρίς mods και hacks, οπότε και από τον Χίτλερ να ήταν Sponsored δεν έχει καμία πρακτική σημασία. Και η nvidi να τα εκανε sponso δεν νομίζω να βλέπαμε πχ rt στα sony games, οπότε. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Aten-Ra είπε

Θα γεμίσω πάνω από 10 σελίδες σε Copy/Paste από ειρωνικές απαντήσεις που έλαβαν διάφοροι μετά που είπαν ότι δεν τους ενδιαφέρει το RT η δεν είναι η πρώτη προτεραιότητα στα Games που παίζουν.

Ναι ξέρουμε θα άρεσε μόνο αν ήταν μπροστά η Amd στο graphical fidelity.  Ξαφνικά όλοι είμαστε του native, του raster και του Starfield.

Οκ δε λέω, έχουν ειπωθεί αρκετά και ειρωνείες σχετικά με το θέμα έχουμε ακούσει εκατέρωθεν, αλλά όσο ενοχλητική είναι η ειρωνεία, τόσο είναι και η υποκρισία.

Εύκολα γεμίζουν 50 σελίδες με δικαιολογίες, παραπληροφορηση και σοβαρά επιχειρήματα του τύπου "δε μου αρέσει".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, Aten-Ra said:

Στην 7800ΧΤ γιατί δεν είναι αρκετά ??

Εγώ πάντως διαφωνώ σε αυτά που είπες, η 6900ΧΤ ΔΕΝ είναι καλύτερη κάρτα από την 7800ΧΤ σε τίποτα, ούτε Raster έχει καλύτερο, ούτε RT έχει καλύτερο, ούτε μικρότερη κατανάλωση έχει ούτε φτηνότερη είναι μεταχειρισμένη.

οκ κέρδισες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Herald said:

30% παραπάνω ρεύμα δεν τραβάει η 7800xt? Το ίδιο είναι? 

30% παραπάνω ρεύμα τραβάει η 4070 από την 2060 που είναι και αυτή με δυο fan, το ίδιο είναι ??

2 minutes ago, this.is.elia said:

οκ κέρδισες

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-7800-xt/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Εγώ πάντως διαφωνώ σε αυτά που είπες, η 6950ΧΤ ΔΕΝ είναι καλύτερη κάρτα από την 7800ΧΤ σε τίποτα, ούτε Raster έχει καλύτερο

Καλά κάνεις και διαφωνείς και ας έχεις άδικο. Είπαμε, η παραπληροφόρηση να συνεχίζεται.

image.png.3e57413252165841e5f9e9a3006f3371.png

image.png.caabb8f308a06dc7d22652621be23e9a.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aten-Ra είπε

Ξαναδές το σχόλιο μου που κάνεις παράθεση.

Η 6950xt και 6900xt σύμφωνα και με το πινακάκι που έβαλες, είναι καλύτερη και όχι χειρότερη σε Raster όπως έγραψες.

Αρα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Fulgore said:

Ξαναδές το σχόλιο μου που κάνεις παράθεση.

Η 6950xt και 6900xt σύμφωνα και με το πινακάκι που έβαλες, είναι καλύτερη και όχι χειρότερη σε Raster όπως έγραψες.

Αρα????

To 3% ?? σοβαρά ???

Και δεν είπα ότι η 6900ΧΤ είναι χειρότερη, είπα δεν είναι καλύτερη από την 7800ΧΤ σε τίποτα. Τώρα αν πιάνεις το 3% παραπάνω σε Raster ως καλύτερο πάω πάσο, εγώ το θεωρό ανάξιο λόγου και βάζω τις δυο κάρτες με ίδιες επιδόσεις.

Επεξ/σία από Aten-Ra
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

To 3% ?? σοβαρά ???

Και δεν είπα ότι η 6900ΧΤ είναι χειρότερη, είπα δεν είναι καλύτερη από την 7800ΧΤ σε τίποτα. Τώρα αν πιάνεις το 3% παραπάνω σε Raster ως καλύτερο πάω πάσο, εγώ το θεωρό ανάξιο λόγου και βάζω τις δυο κάρτες με ίδιες επιδόσεις.

Εάν παίξεις με mptool στις 6900/6950 εκτοξεύονται σε απόδοση και κατανάλωση.(καλύτερη κατανάλωση )

Οι 7αρες ακόμα δεν παίζουν με mptool εάν δεν κάνω λάθος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

To 3% ?? σοβαρά ???

Και δεν είπα ότι η 6900ΧΤ είναι χειρότερη, είπα δεν είναι καλύτερη από την 7800ΧΤ σε τίποτα. Τώρα αν πιάνεις το 3% παραπάνω σε Raster ως καλύτερο πάω πάσο, εγώ το θεωρό ανάξιο λόγου και βάζω τις δυο κάρτες με ίδιες επιδόσεις.

Το τι πραγματικά είπες το έχω τονίσει με bold παραπάνω, ασχέτως που πάλι πάς να κάνεις damage control, μιας και είσα λάθος.

Aten-Ra: η 7800xt εχει καλύτερο raster performance

Fulgore: τα benchmarks το αντίθετο δείχνουν

Aten-Ra: ε είναι μικρή η διαφορά, άρα who cares.

Και σε RT είναι χειρότερη η 7800 btw

image.jpeg.c5fc2d7b939d4b00fa9c47ca6131d964.jpeg

Τελος ο συμφορουμίτης το έγραψε και πιο πίσω 6950xt vs 7800xt είπε ότι κοιτάζει, εσύ εκεί εχεις κολλήσει στην 6900xt.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...