Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Αφού κάνει loading κάθε 2 λεπτά. Φορτώνει ότι χρειάζεται όποτε δεν χρειάζεται να φέρει new assets όσο προχωράς όπως στα κανονικά open world. Πάντως ούτε το CP77 έχει stutters, παρά μόνο ένα μικρό όταν κάνει auto save.

Καλά που μου το θύμισες. Super stutters στο Quick Save στο Fall.. Starfield. Κολλάει το σύμπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, Armoral είπε

Αν κατάφερναν να έχουν stutters σε μηχανή του 2006 θα ήταν σοβαρό κατόρθωμα.

Άμα θέλουν οι devs και είναι μερακλήδες όλα γίνονται 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, this.is.elia είπε

Πολύ μου αρέσει το μινιμάλ ντιζαιν της μεγάλης sapphire όπως του ακοινώνητου. Παραπέμπει στην απλότητα του μπρουταλισμού με ιδέες bauhaus. Σαν κάρτα είναι για τα μπάζα αλλά ίσως αγοράσω μια για το φενγκ σουι.

Δεν ειχες τι να κανεις και ειπες δεν περναω απο το νημα της amd να ειρωνευτω λιγο ε?

καταντια...

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tambas91 είπε

εντάξει συγγνώμη δε το ξανά κάνω :P 

ούτε του starfield είναι τρομερά... έχει καλά σε εσωτερικούς χώρους και μερικά πολύ κακά σε κάτι πέτρες δέντρα και ζώα σε εξωτερικούς... γενικά δε με χαλάνε όσο η γυαλάδα και η πλαστικουρα του cyberpunk! για εμενα τα καλύτερα γραφικά από θέμα textures και φωτισμούς τα έχει το metro που είναι έτη φωτός μπροστά και από τα 2

πάντως ρε μάγκες πάλι καλά υπάρχει πληθώρα games για όλα τα γούστα! αυτά όπως είπε και ο γέροντας @akoinonitos με το ωραίο case αλλα με τα ψεύτικα κόρς μέσα είναι υποκειμενικά... δεν υπάρχει λόγος για ειρωνείες και διαμάχες σε τέτοια θέματα ας παίξει ο κάθε ένας ότι γουστάρει... τώρα το πιο είναι καλύτερο και να προσπαθείς να περάσεις τη γνώμη σου σαν γενική άποψη είναι για άλλες ηλικίες

Το Metro καλά textures ; Στην RTX έκδοση απλά παλέυονται, στην πρώτη έκδοση είχε πολλά χάλια σημεία..Τα καλύτερα textures τα έχει το Far Cry 6 με το HD pack.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tambas91 είπε

καλά αυτό με τα features είναι τραγικό δε το συζητάμε... εγώ πάντως και με fsr σε 4k είμαι καλυμμένος, πιο πολύ με νοιάζει το gameplay και το story και ρε φιλε δες τα games που έχει sponsored (Explore AMD Featured Games | AMD) πάνω απ τα μισά είναι 8/10 τουλάχιστον μακάρι να είχαν dlss,rt,pt,fg και όλα, αλλα δε τα έχουν τι να κανεις να μη τα παίξεις?

Τα καλύτερα παιχνίδια σε σενάριο/gameplay κτλ κτλ τα έχει καβατζώσει η AMD.

Αυτό πονάει αλλά είναι αλήθεια και όποιος δεν το βλέπει φοράει τρελά γυαλιά.

Sad but true.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Τα καλύτερα παιχνίδια σε σενάριο/gameplay κτλ κτλ τα έχει καβατζώσει η Sony.

Αυτό πονάει αλλά είναι αλήθεια και όποιος δεν το βλέπει φοράει τρελά γυαλιά.

Sad but true.

fixed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε και είχα μια απορία γιατί έκοψαν το RTGI..Ο πέτσινος δεν ενδιαφέρεται να καβατζώσει, έχει μείνει με ένα CP 2077..

https://www.amd.com/en/gaming/featured-games/avatar-pandora.html

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το Metro καλά textures ; Στην RTX έκδοση απλά παλέυονται, στην πρώτη έκδοση είχε πολλά χάλια σημεία..Τα καλύτερα textures τα έχει το Far Cry 6 με το HD pack.

Εγώ έπαιξα κατευθείαν την enhanced edition ακόμα θυμάμαι τη σκουριά στο τρένο δενόταν λεπτομερέστατη … την απλή δεν έπαιξα ποτε 

27 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Τα καλύτερα παιχνίδια σε σενάριο/gameplay κτλ κτλ τα έχει καβατζώσει η AMD.

Έτσι είναι… ωραία τα μπλιμπλικια dlss,rt,fg,pt κτλπ αλλά αυτά είναι απλά η γαρνιτούρα στο τέλος αλλά πράγματα μένουν όχι άμα έχει καλές σκιές ο σκουπιδοτενεκές και το μαλλί του ήρωα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Ε και είχα μια απορία γιατί έκοψαν το RTGI..Ο πέτσινος δεν ενδιαφέρεται να καβατζώσει, έχει μείνει με ένα CP 2077..

https://www.amd.com/en/gaming/featured-games/avatar-pandora.html

Δεν χρειάζεται RTGI. Θα έχει reflections στο 1/32 της Native ανάλυσης και όχι σε όλες τις επιφάνειες. Θα ανοίγεις RT για να παίρνεις perf 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 8% χαντακώνει οπτικά το παιχνίδι για το υπόλοιπο 88%. Καλά που κατάλαβαν ότι τους πήραν χαμπάρι με το DLSS και το επιτρέπουν πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Έτσι είναι… ωραία τα μπλιμπλικια dlss,rt,fg,pt κτλπ αλλά αυτά είναι απλά η γαρνιτούρα στο τέλος αλλά πράγματα μένουν όχι άμα έχει καλές σκιές ο σκουπιδοτενεκές και το μαλλί του ήρωα 

Τα AMD Sponsored που αξίζουν, δηλαδή κυρίως αυτά της Sony και το RDR2 έχουν DLSS (στο RDR2 είναι λίγο αίσχος βέβαια, αλλά και το FSR είναι αίσχος εκεί), οπότε τι σημασία έχει αν είναι sponsored από τον έναν ή τον άλλον; Μπορείς να τα παίξεις και με τις δύο κάρτες. Θα μπει και DLSS στο Loadingfield και μια χαρά. Γι' αυτό ειδικά η AMD πρέπει να αναπτύξει μια νέα τεχνολογία, το FQTR (Fidelity Quick Travel Reduction) :P 

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πέτσινος δεν ασχολείται με σπονσοριλίκια όπως παλιότερα, π.χ τα Ubisoft games τα έχει η AMD πλέον..Ο πέτσινος ασχολείται μόνο με developers που έχουν σκοπό να βάλουν path-tracing όπως η Remedy, η CDPR κλπ..Εδώ δεν τους ένοιαξε να πάρουν το Starfield με το hype που είχε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που με ενοχλεί είναι ότι οι κοκκινοφρουροί θα ψάξουν να βρουν κάποια gameplay fails σε games της NVIDIA ώστε να πουν ότι δεν είναι games αλλά απλά tech demos (ξεχνώντας φυσικά μια χαρά games, π.χ. Exodus, Control, TW3, Atomic Heart, κτλ) αλλά για τις μάπες της AMD (Forwoken, Far Crying 6, Immortals of Unplayable) καμιά αναφορά, ή για ότι στο Quicktravelfield κάνει loading κάθε 2 λεπτά και σου σπάει τις μπάλες και το immersion και οι NPCs σε κοιτάνε με γουρλωμένα μάτια σαν τον Μητσοτάκη δεν τρέχει κάστανο γιατί "πάντα έτσι κάνει η Bethesda" Και οι 2 έχουν καλά και κακά games.

Y.Γ. Άσε που υπάρχει τεράστια επιθετικότητα αν διανοηθείς να πεις ότι σου άρεσε το CP77..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, akoinonitos said:

Δεν ειχες τι να κανεις και ειπες δεν περναω απο το νημα της amd να ειρωνευτω λιγο ε?

καταντια...

Spoiler

Έγραψα ότι μου αρέσει η αισθητική της κάρτας και ότι θα ήθελα να έχω μια σαν ντεκόρ. Ειδικά στο σύστημα (δικό σου;) δείχνει πολύ όμορφη.

Σαν αγορά δεν αξίζει ούτε στη μισή τιμή - για εμένα, απολύτως προσωπικά, δεν είμαι (πολύ) gamer - δεν κάνει ούτε τα μισά πράγματα από μια αντίστοιχη της nv. + δεν υπάρχει προοπτική να τα κάνει.

 

Επεξ/σία από this.is.elia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...