Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Είναι κάπου ενδιάμεσα. Άλλωστε ο λόγος που το ανέβασα ήταν για να δείξω ότι RT/PT δεν είναι μόνο τα reflections και υπάρχουν σκηνές όπου η διαφορά με τους "φυτευτούς" ή pre-baked φωτισμούς είναι τεράστια.

Spoiler

Δοκιμασα λιγο το pt σημερα (οσο μπορουσα :P ) ,το rt μου ηταν ψιλοαδιαφορο ,το pt ηταν φοβερο


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Tambas91 είπε

σου απάντησα κανονικά με επιχειρήματα και ειρωνεύεσαι δε καταλαβαίνω καν που είναι το πρόβλημα σου... σου έδειξα ένα απλό παράδειγμα τι μπορείς να κανεις στο game... στο cyberpunk μονο να κοίτα τα (πλαστικά) γυάλινα μπουκάλια στο πάτωμα μπορείς (εσύ είπες για μηχανισμούς εξαρχής δεν αναφέρθηκα εγώ)... όλα τα αλλα τα προσπέρασες αβαβα...το cyberprank είναι πύραυλος απ την αρχή δε χρειάζεται 50 ώρες :P 

btw. το zelda που κολλάει για starfield και cyberpunk μιλάμε???

Αν θέλεις συνεχίζουμε τη συζήτηση σε pm η στο νήμα των παιχνιδιών.

Έχεις τελειώσει κανένα από τα δυο; Απάντησε μου εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Αν θέλεις συνεχίζουμε τη συζήτηση σε pm η στο νήμα των παιχνιδιών.

 

πολυ καλη ιδεα ,μακαρι να το ειχατε σκεφτει νωριτερα :lol::P

Spoiler

παιδια το γουστο ειναι υποκειμενικο  μην τρωγεστε 

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Αν θέλεις συνεχίζουμε τη συζήτηση σε pm η στο νήμα των παιχνιδιών.

Έχεις τελειώσει κανένα από τα δυο; Απάντησε μου εκεί.

τώρα μιλάς σωστά όπως είπες συζήτηση ! στο starfield σου απάντησα αλλα μάλλον βιαστικές να απαντήσεις και δε το διάβασες όλο τι σου έγραψα.. έπαιξα 20 ώρες μου αρέσει το παιχνίδι έχοντας την κλασική συνταγή τις bethesda αλλα το αφίσα να το παίξω όταν ωριμάσει με mods και dlcs. μιλάμε για ένα παιχνίδι που μπορείς να σπαταλήσεις 100άδες ώρες οποτε προτιμώ να το παίξω πιο ολοκληρωμένο...

cyberpunk έχω παίξει 10 ώρες σύνολο το έχω ξεκινήσει 3 φορες και τις 3 το παράτησα... με χαλάει στο μάτι όλα μου φαίνονται πλαστικά ψεύτικα και πεθαμένα textures παιχνιδιού παλιού doom (ωστόσο έχει εξαιρετικούς φωτισμούς)... το gameplay του τίποτα το ιδιαίτερο, ιστορία φυσικά δε μπορώ να έχω εικόνα! επειδή ακούω καλά λόγια κάποια στιγμή όταν βγουν και τα texture pack να φαίνεται σαν παιχνίδι του 2023 θα το παίξω 

αυτή είναι η προσωπική μου άποψη :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

τώρα μιλάς σωστά όπως είπες συζήτηση ! στο starfield σου απάντησα αλλα μάλλον βιαστικές να απαντήσεις και δε το διάβασες όλο τι σου έγραψα.. έπαιξα 20 ώρες μου αρέσει το παιχνίδι έχοντας την κλασική συνταγή τις bethesda αλλα το αφίσα να το παίξω όταν ωριμάσει με mods και dlcs. μιλάμε για ένα παιχνίδι που μπορείς να σπαταλήσεις 100άδες ώρες οποτε προτιμώ να το παίξω πιο ολοκληρωμένο...

cyberpunk έχω παίξει 10 ώρες σύνολο το έχω ξεκινήσει 3 φορες και τις 3 το παράτησα... με χαλάει στο μάτι όλα μου φαίνονται πλαστικά ψεύτικα και πεθαμένα textures παιχνιδιού παλιού doom (ωστόσο έχει εξαιρετικούς φωτισμούς)... το gameplay του τίποτα το ιδιαίτερο, ιστορία φυσικά δε μπορώ να έχω εικόνα! επειδή ακούω καλά λόγια κάποια στιγμή όταν βγουν και τα texture pack να φαίνεται σαν παιχνίδι του 2023 θα το παίξω 

αυτή είναι η προσωπική μου άποψη :) 

Τρομερα textures το Starfield, ολοι το πρωτο που ετρεξαν να βγαλουν ειναι HD Textures Mods.
Βλεπεις το πριν και το μετα και αναρωτιεσαι αν ειναι 3dfx patch.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, valantis123 είπε

 Πίσσα και πούπουλα που λες αυτά για το cyberpunk! 

Θα βγεί η 4090 απτό κουτί καί θα βγάλει πόδια να φύγει απο το σπίτι!

εντάξει συγγνώμη δε το ξανά κάνω :P 

4 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Τρομερα textures το Starfield, ολοι το πρωτο που ετρεξαν να βγαλουν ειναι HD Textures Mods.
Βλεπεις το πριν και το μετα και αναρωτιεσαι αν ειναι 3dfx patch.

ούτε του starfield είναι τρομερά... έχει καλά σε εσωτερικούς χώρους και μερικά πολύ κακά σε κάτι πέτρες δέντρα και ζώα σε εξωτερικούς... γενικά δε με χαλάνε όσο η γυαλάδα και η πλαστικουρα του cyberpunk! για εμενα τα καλύτερα γραφικά από θέμα textures και φωτισμούς τα έχει το metro που είναι έτη φωτός μπροστά και από τα 2

πάντως ρε μάγκες πάλι καλά υπάρχει πληθώρα games για όλα τα γούστα! αυτά όπως είπε και ο γέροντας @akoinonitos με το ωραίο case αλλα με τα ψεύτικα κόρς μέσα είναι υποκειμενικά... δεν υπάρχει λόγος για ειρωνείες και διαμάχες σε τέτοια θέματα ας παίξει ο κάθε ένας ότι γουστάρει... τώρα το πιο είναι καλύτερο και να προσπαθείς να περάσεις τη γνώμη σου σαν γενική άποψη είναι για άλλες ηλικίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

εντάξει συγγνώμη δε το ξανά κάνω :P 

ούτε του starfield είναι τρομερά... έχει καλά σε εσωτερικούς χώρους και μερικά πολύ κακά σε κάτι πέτρες δέντρα και ζώα σε εξωτερικούς... γενικά δε με χαλάνε όσο η γυαλάδα και η πλαστικουρα του cyberpunk! για εμενα τα καλύτερα γραφικά από θέμα textures και φωτισμούς τα έχει το metro που είναι έτη φωτός μπροστά και από τα 2

πάντως ρε μάγκες πάλι καλά υπάρχει πληθώρα games για όλα τα γούστα! αυτά όπως είπε και ο γέροντας @akoinonitos με το ωραίο case αλλα με τα ψεύτικα κόρς μέσα είναι υποκειμενικά... δεν υπάρχει λόγος για ειρωνείες και διαμάχες σε τέτοια θέματα ας παίξει ο κάθε ένας ότι γουστάρει... τώρα το πιο είναι καλύτερο και να προσπαθείς να περάσεις τη γνώμη σου σαν γενική άποψη είναι για άλλες ηλικίες

Καλά ξέχωρα από το υποκειμενικό υπάρχει και το αντικειμενικό και αυτό φαίνεται από τις κριτικές. Κάτι σαν το "δε μου αρέσει το RT" είναι το υποκειμενικό μέρος. Από την άλλη παιχνίδια για όλα τα γούστα υπάρχουν και υπήρχαν εννοείται.

Περιμένουμε και άλλα benches από @akoinonitos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

εντάξει συγγνώμη δε το ξανά κάνω :P 

ούτε του starfield είναι τρομερά... έχει καλά σε εσωτερικούς χώρους και μερικά πολύ κακά σε κάτι πέτρες δέντρα και ζώα σε εξωτερικούς... γενικά δε με χαλάνε όσο η γυαλάδα και η πλαστικουρα του cyberpunk! για εμενα τα καλύτερα γραφικά από θέμα textures και φωτισμούς τα έχει το metro που είναι έτη φωτός μπροστά και από τα 2

πάντως ρε μάγκες πάλι καλά υπάρχει πληθώρα games για όλα τα γούστα! αυτά όπως είπε και ο γέροντας @akoinonitos με το ωραίο case αλλα με τα ψεύτικα κόρς μέσα είναι υποκειμενικά... δεν υπάρχει λόγος για ειρωνείες και διαμάχες σε τέτοια θέματα ας παίξει ο κάθε ένας ότι γουστάρει... τώρα το πιο είναι καλύτερο και να προσπαθείς να περάσεις τη γνώμη σου σαν γενική άποψη είναι για άλλες ηλικίες

To Starfield οπως ειναι κανονικα χωρις Mods με τα γραφικα που εχει(καλα η κακα), θεωρειται Optimized οταν η 6900xt βγαζει 53FPS σε 1440p;
Eγω αυτο ειπα εξ αρχης οτι το θεωρω Unoptimized για αυτα που προσφερει και τις απαιτησεις που εχει.
Εμενα παντως μου φαινεται παραλογο και οτι κανονικα θα επρεπε να εχει πανω απο 80FPS.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

εντάξει συγγνώμη δε το ξανά κάνω :P 

ούτε του starfield είναι τρομερά... έχει καλά σε εσωτερικούς χώρους και μερικά πολύ κακά σε κάτι πέτρες δέντρα και ζώα σε εξωτερικούς... γενικά δε με χαλάνε όσο η γυαλάδα και η πλαστικουρα του cyberpunk! για εμενα τα καλύτερα γραφικά από θέμα textures και φωτισμούς τα έχει το metro που είναι έτη φωτός μπροστά και από τα 2

πάντως ρε μάγκες πάλι καλά υπάρχει πληθώρα games για όλα τα γούστα! αυτά όπως είπε και ο γέροντας @akoinonitos με το ωραίο case αλλα με τα ψεύτικα κόρς μέσα είναι υποκειμενικά... δεν υπάρχει λόγος για ειρωνείες και διαμάχες σε τέτοια θέματα ας παίξει ο κάθε ένας ότι γουστάρει... τώρα το πιο είναι καλύτερο και να προσπαθείς να περάσεις τη γνώμη σου σαν γενική άποψη είναι για άλλες ηλικίες

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

To Starfield οπως ειναι κανονικα χωρις Mods με τα γραφικα που εχει(καλα η κακα), θεωρειται Optimized οταν η 6900xt βγαζει 54FPS σε 1440p;
Eγω αυτο ειπα εξ αρχης οτι το θεωρω Unoptimized για αυτα που προσφερει και τις απαιτησεις που εχει.

ναι συμφωνώ.. πάντως είναι ίσως το μονο παιχνίδι που έχω βάλει και δεν έχω δει ούτε ένα stutter όσο έπαιξα.. κάτι είναι και αυτό, στη πορεία κάπως θα το στρώσουν πιστεύω

@akoinonitos

Spoiler

καλά γαμάει!!!! αυτό που δεν έχει το τροφοδοτικό μπροστά αλλα από πίσω είναι πολύ clean

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μου αρέσει το μινιμάλ ντιζαιν της μεγάλης sapphire όπως του ακοινώνητου. Παραπέμπει στην απλότητα του μπρουταλισμού με ιδέες bauhaus. Σαν κάρτα είναι για τα μπάζα αλλά ίσως αγοράσω μια για το φενγκ σουι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

ναι συμφωνώ.. πάντως είναι ίσως το μονο παιχνίδι που έχω βάλει και δεν έχω δει ούτε ένα stutter όσο έπαιξα.. κάτι είναι και αυτό, στη πορεία κάπως θα το στρώσουν πιστεύω

@akoinonitos

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

καλά γαμάει!!!! αυτό που δεν έχει το τροφοδοτικό μπροστά αλλα από πίσω είναι πολύ clean

 

Αν κατάφερναν να έχουν stutters σε μηχανή του 2006 θα ήταν σοβαρό κατόρθωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού κάνει loading κάθε 2 λεπτά. Φορτώνει ότι χρειάζεται όποτε δεν χρειάζεται να φέρει new assets όσο προχωράς όπως στα κανονικά open world. Πάντως ούτε το CP77 έχει stutters, παρά μόνο ένα μικρό όταν κάνει auto save.

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...