Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Σε τι σε προστατευει η αντικαταβολη εφοσον το δεμα ειναι κλειστο και το παραλαμβανεις μετα τη πληρωμη;
Aν ειναι να στη κανουν θα στη κανουν ,προσφατα το επαθε γνωστος μου.
Αγορασε με αντικαταβολη , του ηρθε ενα δεμα οτι ναναι, καλεσε αμεσως τη Γενικη Ταχυδρομικη και του ειπαν οτι δεν γινεται να παγωσουν τη πληρωμη του αποστολεα και οτι πρεπει να κανει μηνυση και να το παει δικαστικα.

Αυτα τα "εσυ κανε οτι θες" και τα " ο καθε ενας αποφασιζει για τον εαυτο του" δεν ισχυουν και για τους αλλους οταν κατηγορειτε ενα καταστημα χωρις να εχετε προσωπικη εμπειρια;
Ας αποφασισει λοιπον ο καθε ενας αν θελει η δεν θελει να αγορασει χωρις αντικαταβολη.

Εγω και ο Just_a_dude παραλαβαμε κανονικα hardware, φανταζομαι οτι ειναι και αλλοι εδω μεσα.

Την τρίχα τριχιά κανείς φίλε. Έχω αγοράσει το 2021 έναν ryzen από εκεί οπότε αν δεν ξέρεις τι κάνει ο άλλος καλύτερα να μην κάνεις ακυρες υποθέσεις. Η αντικαταβολή δεν είναι πανάκεια αλλά για εμένα πρέπει να υπάρχει πάντα ως επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Μια χαρά μπορείς να πληρώσεις την αντικαταβολή σου σε φορητό pos με χρεωστική κάρτα και δεν νομίζω ότι υπάρχει περιορισμός στο ποσό της αντικαταβολής. Τι εννοείς άλλο αντικαταβολή άλλο κάρτα δεν καταλαβαίνω.

Εννοώ ότι το όριο που βάζει το μαγαζί στην αντικαταβολή δεν σχετίζεται με το όριο των συναλλαγών με μετρητά, απλά βάζει ένα όριο για τον λόγo που είπα πριν. Αντικαταβολή γίνεται και για 2000 ευρώ αρκεί να πληρώσεις στο POS όταν έρθει ο courrier 

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Την τρίχα τριχιά κανείς φίλε. Έχω αγοράσει το 2021 έναν ryzen από εκεί οπότε αν δεν ξέρεις τι κάνει ο άλλος καλύτερα να μην κάνεις ακυρες υποθέσεις. Η αντικαταβολή δεν είναι πανάκεια αλλά για εμένα πρέπει να υπάρχει πάντα ως επιλογή.

Toν παρελαβες τον Ryzen;
Eγω που την παρελαβα τη 4080 φροντησα να ενημερωσω για να δειξω οτι δεν μιλάω με υποθεσεις και οτι εχω προσωπικη εμπειρια σε hardware αγορα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως σε τέτοια ποσά αν μπορώ προτιμώ να αγοράσω από Amazon για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου. Δυστυχώς το λέω, γιατί καλό θα ήταν τα λεφτά μας να μένουν όσο γίνεται Ελλάδα. Οι τακτικές ορισμένης μειοψηφίας «επαγγελματιών» όμως επηρεάζουν το αγοραστικό κοινό και καταφεύγουμε στο εξωτερικό.

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Toν παρελαβες τον Ryzen;
Eγω που την παρελαβα τη 4080 φροντησα να ενημερωσω για να δειξω οτι δεν μιλάω με υποθεσεις.

Άλλο Ryzen άλλο 4080 όμως σαν χρήματα ε; Και εγώ έχω πάρει από εκεί κουτί 100 ευρώ αλλά όσο ανεβαίνει το ποσό τόσο δυσκολεύομαι να εμπιστευτώ μικρό μαγαζί Σκρουτζ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Εγώ πάντως σε τέτοια ποσά αν μπορώ προτιμώ να αγοράσω από Amazon για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου. Δυστυχώς το λέω, γιατί καλό θα ήταν τα λεφτά μας να μένουν όσο γίνεται Ελλάδα. Οι τακτικές ορισμένης μειοψηφίας «επαγγελματιών» όμως επηρεάζουν το αγοραστικό κοινό και καταφεύγουμε στο εξωτερικό.

Άλλο Ryzen άλλο 4080 όμως σαν χρήματα ε; Και εγώ έχω πάρει από εκεί κουτί 100 ευρώ αλλά όσο ανεβαίνει το ποσό τόσο δυσκολεύομαι να εμπιστευτώ μικρό μαγαζί Σκρουτζ.

Το παρελαβες το κουτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlurayMoviesGreece είπε

Το παρελαβες το κουτι;

Ναι παρέλαβα μια μέρα μετά από ότι μου είχαν πει αλλά δεν πειράζει, οκ μπορεί να συμβεί παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aρα λοιπον εχουμε 4 απο εδω μεσα που αγορασαν pc hardware και παρελαβαν κανονικα , ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε που λεει και ο Αυγολεμονος.
Nομιζω εχει παραγγειλει και ο @Solowing Gpu απο εκει οποτε θα μας πει και αυτος την εμπειρια του.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Aρα λοιπον εχουμε 4 απο εδω μεσα που αγορασαν και παρελαβαν κανονικα , ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε που λεει και ο Αυγολεμονος.

Οι 4 είμαστε ικανό δείγμα; Γιατί όσο σκέφτομαι πρέπει να έχω πάρει και 3 500άδες καλό χαρτί εκτύπωσης Α4 από αυτούς. Ε δεν θα τα βάλω ίσα και όμοια με 600-700-1000 ευρώ προκαταβολή για κάρτα.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Οι 4 είμαστε ικανό δείγμα;

Δεν ψαχνουμε ικανο δειγμα, επιβεβαιωνουμε οτι το καταστημα στελνει κανονικα και δεν ειναι απατεωνας μου μαζευει λεφτα για να βαρεσει κανονι όπως εχει υποθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Δεν ψαχνουμε ικανο δειγμα, επιβεβαιωνουμε οτι το καταστημα στελνει κανονικα και δεν ειναι απατεωνας μου μαζευει λεφτα για να βαρεσει κανονι όπως εχει υποθει.

Ούτε για να επιβεβαιώσεις ότι στέλνει κανονικά είμαστε αντιπροσωπευτικό δείγμα. Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από 5-6-10 άτομα. Φυσικά εφόσον σε τόσο μεγάλη αγορά εξυπηρετήθηκες κανονικά δεν βλέπω να έχεις λόγο να μην τους εμπιστευτείς ξανά εσύ.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Ούτε για να επιβεβαιώσεις ότι στέλνει κανονικά είμαστε αντιπροσωπευτικό δείγμα. Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από 5-6-10 άτομα. Φυσικά εφόσον σε τόσο μεγάλη αγορά εξυπηρετήθηκες κανονικά δεν βλέπω να έχεις λόγο να μην τους εμπιστευτείς ξανά εσύ.

Το σιγουρο ειναι οτι δεν μπορεις να βγαζεις τον αλλο απατεωνα και κλεφτη με υποθεσεις ,οταν μαλιστα εχεις εξυπηρετηθει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Το σιγουρο ειναι οτι δεν μπορεις να βγαζεις τον αλλο απατεωνα και κλεφτη με υποθεσεις ,οταν μαλιστα εχεις εξυπηρετηθει κανονικα.

Συμφωνώ σε αυτό. Εγώ είπα ότι δεν ρισκάρω χωρίς αντικαταβολή τέτοιο ποσό σε μαγαζάκι. Ούτε απατεώνα τον λέω τον άνθρωπο ούτε τίποτα. Δεν νομίζω ότι τον αποκάλεσε κάποιος από εμάς έτσι. Το ρίσκο δεν θελουμε.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, valantis123 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Γι'αυτό δεν έγινε ποτέ το rack? περίμενε να ψωνίσει με το πιστωτικό και χάθηκαν τα όνειρα του? (Ο rack δεν ειναι Θωμάς?) 😂

@akoinonitos @azazil1190 

 

Σωστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...