Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, azazil1190 είπε

Ναι ρε αυτό εννοώ.

Ε με τις τιμές του έκανε ζημιά στα πιο μεγάλα καταστηματα,χαλάγε την πιάτσα και πέσανε καρφωτες.

Αθάνατο ελληνικό πνεύμα 

Spoiler

Ο Θωμας κλαιει ενα πιστωτικο ,πες του να πεταχτεις να το παρεις με το αζημιωτο :lol: 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

To JMC tech δεν έχει την επιλογή της αντικαταβολής και έχει με διαφορά τις φτηνότερες τιμές σε όλα. Και ποιος με βεβαιώνει πως αν μαζέψει πολύ κασέρι δεν θα κλείσει ξαφνικά ; Στην καλύτερη περίπτωση κρατά τα λεφτά των πελατών και τα επιστρέφει μετά από καιρό λέγοντας ότι τελικά δεν έχει το προϊόν ή ότι θα καθυστερήσει πολύ οπότε γίνονται ακυρώσεις, δες τι γράφουν οι πελάτες στις αξιολογήσεις. Το να παραλάβεις πάντως το προϊόν είναι το λιγότερο πιθανό σενάριο.

Mε υποθεσεις ολα τα μαγαζια μπορουν να σου ακυρωσουν παραγγελια και ολα μπορουν να κλεισουν.
Αν εισαι ακομα πιο καχυποπτος μπορει και να σου στειλουν ενα τουβλο μεσα σε ενα κουτι παπουτσια, να πληρωσεις την αντικαταβολη σου και μετα να τρεχεις στα δικαστηρια για να βρεις το δικιο σου.

Το μαγαζι ειναι απο το 2006, πρεπει να εχει κανει χιλιαδες παραγγελιες μεσω skroutz και bestprice και εμεις κοιταμε μερικες αξιολογισεις που αφορουν κινητα(τραγικοι προμηθευτες εχω δουλεψει 10 χρονια) που αν τις διαβασεις προσεκτικα πολλα μπορει να παιζουν(λαθος αντιληψη, εκδικηση ,μικρη ηλικια,ανταγωνιστες με fake profile κτλ)
Αν γενικα κοιτας αξιολογισεις, θα βρεις αρνητικες στα καλυτερα καταστηματα, στα καλυτερα εστιατορια, στις καλυτερες ταινιες και στα καλυτερα ξενοδοχεια.
Για να κρινεις αν οι αρνητικες ειναι λιγες η πολλες θα πρεπει να ξερεις στις ποσες παραγγελιες αντιστοιχουν.

Απο προσωπικη πειρα λοιπον παρελαβα νωριτερα απο το μεγιστο χρονικο οριο, ενημερωθηκα για την ημερα που εγινε παραγγελια στο προμηθευτη, για το ποτε ηρθε, ελαβα αποδειξη που τη δηλωσα στη Gigabyte και μεχρι τωρα ειναι ολα καλα.
Οποτε αν εχω σκοπο να παρω την 5090 το 2025 δεν εχω κανενα λογο να το κανω απο αλλο καταστημα που δεν ειναι "Bestprice Verified" γιατι εχει 10 παραγγελιες, 10 θετικες και 0 αρνητικες .
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ο Θωμας κλαιει ενα πιστωτικο ,πες του να πεταχτεις να το παρεις με το αζημιωτο :lol: 

 

Μεγάλο πιστωτικό?

Αλλά δεν έχει ανάγκη αυτός του τρέχουν από τα μπατζακια ,έχει να κάνει με Άραβες που το χέζουν το χρημα😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Mε υποθεσεις ολα τα μαγαζια μπορουν να σου ακυρωσουν παραγγελια και ολα μπορουν να κλεισουν.
Αν εισαι ακομα πιο καχυποπτος μπορει και να σου στειλουν ενα τουβλο μεσα σε ενα κουτι παπουτσια, να πληρωσεις την αντικαταβολη σου και μετα να τρεχεις στα δικαστηρια για να βρεις το δικιο σου.

Το μαγαζι ειναι απο το 2006, πρεπει να εχει κανει χιλιαδες παραγγελιες μεσω skroutz και bestprice και εμεις κοιταμε μερικες αξιολογισεις που αφορουν κινητα(τραγικοι προμηθευτες εχω δουλεψει 10 χρονια) που αν τις διαβασεις προσεκτικα πολλα μπορει να παιζουν(λαθος αντιληψη, εκδικηση ,μικρη ηλικια,ανταγωνιστες με fake profile κτλ)
Αν γενικα κοιτας αξιολογισεις, θα βρεις αρνητικες στα καλυτερα καταστηματα, στα καλυτερα εστιατορια, στις καλυτερες ταινιες και στα καλυτερα ξενοδοχεια.

Απο προσωπικη πειρα λοιπον παρελαβα νωριτερα απο το μεγιστο χρονικο οριο, ενημερωθηκα για την ημερα που εγινε παραγγελια στο προμηθευτη, για το ποτε ηρθε, ελαβα αποδειξη που τη δηλωσα στη Gigabyte και μεχρι τωρα ειναι ολα καλα.
Οποτε αν εχω σκοπο να παρω την 5090 το 2025 δεν εχω κανενα λογο να το κανω απο αλλο καταστημα που ειναι "Bestprice Unverified" γιατι εχει 10 θετικες και 0 αρνητικες .

Όσο δεν έχει διαθέσιμη την αντικαταβολή μακρυά, εσύ κάνε ότι θες εννοείται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, fotaras76 είπε

Όσο δεν έχει διαθέσιμη την αντικαταβολή μακρυά, εσύ κάνε ότι θες εννοείται.

ε καλα η αντικαταβολη δεν μπορει να γινει σε προιοντα ακριβα ουτως η αλλως ,μιας και μιλαμε για καρτες ,το επιτρεπτο για αντικαταβολη ποσο ειναι? 500ευρω?

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και καθόταν ο Θωμάς και έλεγε οκ καλά είμαστε ,έχουμε και ένα πιστωτικό,άστο καβατζα να υπάρχει  έτσι να γουστάρουμε να παίζουμε και χαιρόταν (Καντο εικόνα να κάθεται στο λευκό γραφείο του χαζεύοντας το κουτί του pc)και ξαφνικά έρχεται το κανόνι.Λογικα πρέπει να δακρύσε λίγο από το ένα μάτι.😆 

Οκ αν τα βλέπει τώρα θα μας κράζει αλλά ξέρει τον αγαπάμε γιατί είναι σοβαρός gaymer και "πσυχουλα",όχι ψυχούλα 

Spoiler

Θωμααα πονάς και φταίει ο τσιτσιπας😆

 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

ε καλα η αντικαταβολη δεν μπορει να γινει σε προιοντα ακριβα ουτως η αλλως ,μιας και μιλαμε για καρτες ,το επιατρεπτο για αντικαταβολη ποσο ειναι? 500ευρω?

Μπες skroutz , bestprice και δες ότι δεν ισχύει αυτό που γράφεις.

Επεξ/σία από fotaras76
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ε καλα η αντικαταβολη δεν μπορει να γινει σε προιοντα ακριβα ουτως η αλλως ,μιας και μιλαμε για καρτες ,το επιατρεπτο για αντικαταβολη ποσο ειναι? 500ευρω?

μπορείς απλά πρέπει η πληρωμή να γίνει με κάρτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Όσο δεν έχει διαθέσιμη την αντικαταβολή μακρυά, εσύ κάνε ότι θες εννοείται.

Σε τι σε προστατευει η αντικαταβολη εφοσον το δεμα ειναι κλειστο και το παραλαμβανεις μετα τη πληρωμη;
Aν ειναι να στη κανουν θα στη κανουν ,προσφατα το επαθε γνωστος μου.
Αγορασε με αντικαταβολη , του ηρθε ενα δεμα οτι ναναι, καλεσε αμεσως τη Γενικη Ταχυδρομικη και του ειπαν οτι δεν γινεται να παγωσουν τη πληρωμη του αποστολεα και οτι πρεπει να κανει μηνυση και να το παει δικαστικα.

Αυτα τα "εσυ κανε οτι θες" και τα " ο καθε ενας αποφασιζει για τον εαυτο του" δεν ισχυουν και για τους αλλους οταν κατηγορειτε ενα καταστημα χωρις να εχετε προσωπικη εμπειρια;
Ας αποφασισει λοιπον ο καθε ενας αν θελει η δεν θελει να αγορασει χωρις αντικαταβολη.

Εγω και ο Just_a_dude παραλαβαμε κανονικα hardware, φανταζομαι οτι ειναι και αλλοι εδω μεσα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ε καλα η αντικαταβολη δεν μπορει να γινει σε προιοντα ακριβα ουτως η αλλως ,μιας και μιλαμε για καρτες ,το επιτρεπτο για αντικαταβολη ποσο ειναι? 500ευρω?

Έχω αγοράσει φωτογραφική μηχανή 1430 ευρώ με αντικαταβολή πριν 6-7 χρόνια. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στην νομοθεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Έχω αγοράσει φωτογραφική μηχανή 1430 ευρώ με αντικαταβολή πριν 6-7 χρόνια. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στην νομοθεσία.

10 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

μπορείς απλά πρέπει η πληρωμή να γίνει με κάρτα.

Μπορεις να πληρωσεις με αντικαταβολη αλλα μονο με καρτα σε φορητο POS , οχι με μετρητα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο η αντικαταβολή άλλο η κάρτα. Μέχρι 500 ευρώ μπορείς να δώσεις μετρητά, αλλιώς δίνεις κάρτα. Στην αντικαταβολή μπορείς να πληρώσεις με κάρτα και πρέπει αν είναι πάνω από 500. Το κατάστημα δεν δέχεται αντικαταβολή από ένα ποσό και πάνω γιατί πάω εγώ και κάνω παραγγελία με αντικαταβολή σε 3 μαγαζιά και πληρώνω αυτό που θα μου το φέρει πιο γρήγορα και ακυρώνω τους άλλους. Αυτό θέλουν να αποφύγουν. Παλιότερα μπορούσες και αντικαταβολή ακόμη και για ακριβά πράγματα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Γι'αυτό δεν έγινε ποτέ το rack? περίμενε να ψωνίσει με το πιστωτικό και χάθηκαν τα όνειρα του? (Ο rack δεν ειναι Θωμάς?) 😂

@akoinonitos @azazil1190 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Άλλο η αντικαταβολή άλλο η κάρτα. Μέχρι 500 ευρώ μπορείς να δώσεις μετρητά, αλλιώς δίνεις κάρτα. Στην αντικαταβολή μπορείς να πληρώσεις με κάρτα και πρέπει αν είναι πάνω από 500. Το κατάστημα δεν δέχεται αντικαταβολή από ένα ποσό και πάνω γιατί πάω εγώ και κάνω παραγγελία με αντικαταβολή σε 3 μαγαζιά και πληρώνω αυτό που θα μου το φέρει πιο γρήγορα και ακυρώνω τους άλλους. Αυτό θέλουν να αποφύγουν. Παλιότερα μπορούσες και αντικαταβολή ακόμη και για ακριβά πράγματα.

Μια χαρά μπορείς να πληρώσεις την αντικαταβολή σου σε φορητό pos με χρεωστική κάρτα και δεν νομίζω ότι υπάρχει περιορισμός στο ποσό της αντικαταβολής. Τι εννοείς άλλο αντικαταβολή άλλο κάρτα δεν καταλαβαίνω.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...