Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, akoinonitos said:
  Hide contents

differencetrue.png.5e2573cd1c711c4d7f43831835336041.png

 

Ε πως γίνεται ρε σύ, δες τις γραμμές ακριβώς αριστερά απτό αμάξι. Αν είναι έτσι στο native δεν θα έπρεπε να είναι και στο άλλο native τα ίδια? Εκτός αν  φταίει η γωνία που τράβηξες τις φώτο

Πάντως η 2η φαίνεται μακράν χειρότερη - με διαφορά - από τις άλλες 2. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Εγώ θα έλεγα η 2η είναι με το RT γιατί το αυτοκίνητο φαίνεται σαν να έχει RT Reflections. Σε στατικές εικόνες native vs FSR/DLSS είναι δύσκολο να το καταλάβεις.

Κάποιοι ίσως το καταλαβαίνουν. 😉🥳😂

@akoinonitosΕσύ όταν έπαιζες οπτικά είδες αρκετή διαφορά μεταξύ fsr και non fsr; Έχει την πλάκα του πάντως που ο άλλος βρήκε την native rt on την χειρότερη από τις τρεις.😇

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Herald είπε

Ε πως γίνεται ρε σύ, δες τις γραμμές ακριβώς αριστερά απτό αμάξι. Αν είναι έτσι στο native δεν θα έπρεπε να είναι και στο άλλο native τα ίδια? Εκτός αν  φταίει η γωνία που τράβηξες τις φώτο

Πάντως η 2η φαίνεται μακράν χειρότερη - με διαφορά - από τις άλλες 2. 

εγω προσωπικα που καθισα και της κοιταγα μετα δεν καταλαβαινα διαφορα ,o Δημος τις βρηκε και τις τρεις να ξερετε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το DLSS είναι χρήσιμο και για τους λάτρεις του native. Στα games που η gpu μπορεί να κάνει 1440p/60+, βάζεις DLDSR 2.25x, άρα πας την ανάλυση στο 4Κ, μετά απ' το game βάζεις DLSS Quality (που σημαίνει ότι το rendering γίνεται πάλι σε 1440p) και έχεις το αρκετά καλύτερο anti-aliasing του DLSS.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, akoinonitos said:

εγω προσωπικα που καθισα και της κοιταγα μετα δεν καταλαβαινα διαφορα ,o Δημος τις βρηκε και τις τρεις να ξερετε :P

Η μεσαία κάνει μπάμ ρε, δες τις κίτρινες λωρίδες, έχουν κανονικά δοντάκια. Μπορεί να φταίει το angle βέβαια

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Herald είπε

Η μεσαία κάνει μπάμ ρε, δες τις κίτρινες λωρίδες, έχουν κανονικά δοντάκια. Μπορεί να φταίει το angle βέβαια

τις κιτρινες λες διπλα απο το μαξι ?

το σωστο παντως ειναι με τη σειρα απο αριστερα στα δεξια , rt ultra + fsr quality ,native rt ultra ,native rt off

24 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Εγώ θα έλεγα η 2η είναι με το RT γιατί το αυτοκίνητο φαίνεται σαν να έχει RT Reflections. Σε στατικές εικόνες native vs FSR/DLSS είναι δύσκολο να το καταλάβεις.

το fsr κανει μπαμ στην κινηση σε σχεση με native, στατικα δεν καταλαβαινεις ευκολα ,πρεπει να το ψαξεις

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τις κιτρινες λες διπλα απο το μαξι ?

το σωστο παντως ειναι με τη σειρα απο αριστερα στα δεξια , rt ultra + fsr quality ,native rt ultra ,native rt off

Πες μας όμως όσο είχες και κίνηση εσυ που έπαιζες καταλάβαινες έντονα fsr on vs fsr off;

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

Πες μας όμως όσο είχες και κίνηση εσυ που έπαιζες καταλάβαινες έντονα fsr on vs fsr off;

Ναι ρε, το εγραψα και απο πανω

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, akoinonitos said:

τις κιτρινες λες διπλα απο το μαξι ?

το σωστο παντως ειναι με τη σειρα απο αριστερα στα δεξια , rt ultra + fsr quality ,native rt ultra ,native rt off

το fsr κανει μπαμ στην κινηση σε σχεση με native, στατικα δεν καταλαβαινεις ευκολα ,πρεπει να το ψαξεις

Ναί, ακριβώς εκεί που πατάει το αμάξι έχουν δόντια οι λωρίδες, δεν συμβαίνει στις άλλες 2. Αλλά μπορεί να φταίει το angle γιατί αλλάζει σε κάθε φώτο. 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Herald είπε

Ναί, ακριβώς εκεί που πατάει το αμάξι έχουν δόντια οι λωρίδες, δεν συμβαίνει στις άλλες 2. Αλλά μπορεί να φταίει το angle γιατί αλλάζει σε κάθε φώτο. 

λογικα ναι

παντως ρε παιδες sorry αλλα προσωπικη αποψη παντα σε αυτες τις δυο εικονες ας πουμε δεν ειναι τοσο τρομερη η διαφορα με rt και χωρις  ,εχω φτασει στο σημειο να πιστευω οτι στις radeon το rt δεν δουλευει οπως πρεπει

https://ibb.co/TKcstXP

ισως φταιει η γυαλαδα που εχει το παιχνιδι απο μονο του ,τι να πω

 

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Herald είπε

Ναί, ακριβώς εκεί που πατάει το αμάξι έχουν δόντια οι λωρίδες, δεν συμβαίνει στις άλλες 2. Αλλά μπορεί να φταίει το angle γιατί αλλάζει σε κάθε φώτο. 

Έλα αδερφέ με τα ψεύτικα κορς δε το σώζεις … φτιάχνω φαγητό και έρχομαι να σας υποβάλω στο υπέρτατο τεστ …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

λογικα ναι

παντως ρε παιδες sorry αλλα προσωπικη αποψη παντα σε αυτες τις δυο εικονες ας πουμε δεν ειναι τοσο τρομερη η διαφορα με rt και χωρις  ,εχω φτασει στο σημειο να πιστευω οτι στις radeon το rt δεν δουλευει οπως πρεπει

https://ibb.co/TKcstXP

ισως φταιει η γυαλαδα που εχει το παιχνιδι απο μονο του ,τι να πω

 

 

Στις δυο native νομίζω ότι η γυαλάδα του φωτός κάτω δεξιά είναι πιο έντονη στην μεσαία από τη δεξιά. Εγώ εκεί βασίστηκα κυρίως και είπα rt on στην μεσαία. Το fsr πιστεύω φαίνεται στο pattern της σιδερένιας κατασκευής στο δρόμο που είναι πιο θολό στην τέρμα αριστερά. Τουλάχιστον στο κινητό έτσι τα βλέπω.😂 Γιατί μια μυωπία την έχω. 😉

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, akoinonitos said:

καταλαβαινετε διαφορα γτ θα τα χασω στο τελος

12345.png.0e76cc36975c4691bd776ed86158e9d7.png

 

Αν ήταν σε κανονικό resolution οι φωτογραφίες να μπορούσαμε να δούμε χωρίς να βγάζουμε μεγεθυντικό φακό,  θα ήταν καλυτέρα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...