Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Aten-Ra said:

Αν καταλαβαίνω καλά εσύ δεν βλέπεις καν τα review ??? πριν αγοράσεις κάτι , πας και αγοράζεις κάρτα με 2 χιλιάρικα και αν δεν σου κάνει θα πάρεις κάποια άλλη μέχρι να σου κάτσει ???   

Δεν χρειάζεται να το πας μακριά. Πριν λίγους μήνες ανέβασες ένα video από το youtube με 0.25x speed Screenshots για να μας δείξεις πόσο χάλια είναι το FG. Εμείς που το έχουμε και το δοκιμάζουμε σου λέμε δεν ισχύει αυτά που ανεβάζεις. Εσύ εκεί, να επιμένεις. Η άποψη σου λοιπόν που σχημάτισες μέσω youtube ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Αν καταλαβαίνω καλά εσύ δεν βλέπεις καν τα review ??? πριν αγοράσεις κάτι , πας και αγοράζεις κάρτα με 2 χιλιάρικα και αν δεν σου κάνει θα πάρεις κάποια άλλη μέχρι να σου κάτσει ???   

Ποια reviews ; Αν δεις ένα review για ένα τάδε αμάξι και σου λέει ότι η οδική του συμπεριφορά δεν είναι καλή, θα το δέσεις κόμπο ; Εσύ το οδήγησες για να δεις αν κάνει για σένα ; Το ίδιο ισχύει και με το FG.

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν χρειάζεται να το πας μακριά. Πριν λίγους μήνες ανέβασες ένα video από το youtube με 0.25x speed Screenshots για να μας δείξεις πόσο χάλια είναι το FG. Εμείς που το έχουμε και το δοκιμάζουμε σου λέμε δεν ισχύει αυτά που ανεβάζεις. Εσύ εκεί, να επιμένεις. Η άποψη σου λοιπόν που σχημάτισες μέσω youtube ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα

Αυτοί θεωρούν ότι επειδή έχουμε χρυσοπληρώσει τις κάρτες λέμε τα καλύτερα..Λες και θα τις παντρευτούμε τις κάρτες, σε κάνα χρόνο θα αλλάξουμε πάλι ξέρω 'γω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Herald said:

Δεν χρειάζεται να το πας μακριά. Πριν λίγους μήνες ανέβασες ένα video από το youtube με 0.25x speed Screenshots για να μας δείξεις πόσο χάλια είναι το FG. Εμείς που το έχουμε και το δοκιμάζουμε σου λέμε δεν ισχύει αυτά που ανεβάζεις. Εσύ εκεί, να επιμένεις. Η άποψη σου λοιπόν που σχημάτισες μέσω youtube ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα

Με το ίδιο σκεπτικό το ίδιο κάνεις και εσύ, δεν έχεις αγοράσει καμία κάρτα από την σειρά RDNA3 η από τους Ryzen 7000 αλλά έχεις βγάλει τόσα και τόσα συμπεράσματα για αυτά τα προϊόντα. Τελικά να βγάζουμε συμπεράσματα από τα review η όχι ?? 

Με λίγα λόγια τα review να τα καταργήσουμε και να βγάζει ο καθένας το δικό του συμπέρασμα μονο για το δικό του hardware ?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Aten-Ra said:

Με το ίδιο σκεπτικό το ίδιο κάνεις και εσύ, δεν έχεις αγοράσει καμία κάρτα από την σειρά RDNA3 η από τους Ryzen 7000 αλλά έχεις βγάλει τόσα και τόσα συμπεράσματα για αυτά τα προϊόντα. Τελικά να βγάζουμε συμπεράσματα από τα review η όχι ?? 

Με λίγα λόγια τα review να τα καταργήσουμε και να βγάζει ο καθένας το δικό του συμπέρασμα μονο για το δικό του hardware ?

 

Μιλάς για επιδόσεις τώρα? Τις επιδόσειες φυσικά και μπορείς να τις δείς από ένα review. Μιλάμε για ξερά νούμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις προφανώς αποφασίζεις τι θα πάρεις με βάση τα reviews. Αλλιώς πως; Αγοράζεις την NVIDIA και την αντίστοιχη AMD ταυτόχρονα και μετά επιστρέφεις αυτή που δεν σου κάνει;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Ποια reviews ; Αν δεις ένα review για ένα τάδε αμάξι και σου λέει ότι η οδική του συμπεριφορά δεν είναι καλή, θα το δέσεις κόμπο ; Εσύ το οδήγησες για να δεις αν κάνει για σένα ; Το ίδιο ισχύει και με το FG.

 

Δηλαδή όταν τα review σου λένε ότι αν έχεις 30 fps και βάλεις FG και βλέπεις 60fps ΔΕΝ είναι το ίδιο με το να είχες 60fps χωρίς το FG εσύ δεν θα το δηχθείς  ?? αλλά αν κάποιος από εδώ μέσα σου πει το ίδιο που το είδε στην κάρτα του θα το δεχθείς γιατί δεν είναι από review ?? Η μόνο θα δεχθείς το τι βλέπεις εσύ μόνο στο δικό σου μηχάνημα και όλα τα υπόλοιπα θα τα απορρίπτεις ??

Επεξ/σία από Aten-Ra
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reviews βλέπεις για τα ξερά νούμερα. Το αν σου κάνει το FG ή το DLSS/FSR/XeSS κλπ πρέπει να το δεις εσύ ο ίδιος..Παίρνεις μια ιδέα απ' τα reviews ναι αλλά το ότι κάποιος βλέπει artifacts στο τέρμα δεξιά πάνω μέρος της οθόνης(Τυχαίο παράδειγμα) δεν σημαίνει ότι θα το δεις και 'συ..Ή ας πούμε το ότι σε τέρμα slow motion λείπει το όπλο ΔΕΝ θα το δεις ποτέ σε normal gameplay.

Αυτά τα δοκιμάζεις μόνος σου και κρίνεις εσύ ο ίδιος αν σου κάνουν ή όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Herald said:

Μιλάς για επιδόσεις τώρα? Τις επιδόσειες φυσικά και μπορείς να τις δείς από ένα review. Μιλάμε για ξερά νούμερα

Η άποψη και το συμπέρασμα του reviewer που χρησιμοποίει το hardware ΚΑΙ το software γιατί να την απορρίψεις ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε παιδιά αλλά εγώ που πριν είχα την 2060 πως μπορώ να δω αν μου κάνει το FG; Πρέπει να έχω φίλο με 4000 κάρτα ξέρω 'γω; Δεν γίνεται αυτό. Απ' τα reviews το βλέπεις και αυτό. Προφανώς δεν θα σταθείς σε ένα review μόνο, αλλά σε πολλά. Ε αν η γενική εικόνα είναι ότι το feature είναι καλό με τα τάδε μειονεκτήματα ε αποφασίζεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες άλλο λέει ο ένας άλλο ο άλλος... προφανώς θα δεις τα review να δεις άμα η κάρτα πιάνει τα fps στα παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν και να αποφασίσεις το τι αίσθηση όμως σου αφήνει το dlss και το fg δε μπορεί να στο δείξει το review...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

Ναι βρε παιδιά αλλά εγώ που πριν είχα την 2060 πως μπορώ να δω αν μου κάνει το FG; Πρέπει να έχω φίλο με 4000 κάρτα ξέρω 'γω; Δεν γίνεται αυτό. Απ' τα reviews το βλέπεις και αυτό. Προφανώς δεν θα σταθείς σε ένα review μόνο, αλλά σε πολλά. Ε αν η γενική εικόνα είναι ότι το feature είναι καλό με τα τάδε μειονεκτήματα ε αποφασίζεις.

Όχι πρέπει να το δεις εσύ ο ίδιος για να κρίνεις αν είναι αποδεκτό το έξτρα latency ΓΙΑ ΣΕΝΑ και σε ποια frames. Αυτό δεν θα το καταλάβεις από κανένα review.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Μιλάς για επιδόσεις τώρα? Τις επιδόσειες φυσικά και μπορείς να τις δείς από ένα review. Μιλάμε για ξερά νούμερα

Και πόσες φορές οι επιδόσεις είναι για τα πανηγύρια σε σχέση με χρήστες που έχουν της κάρτες όπως έγινε και με της 7800 των παιδιών...

Εννοείται πως κοιτάς reviews για την αγορά και μετά ενημερώνεις τους υπόλοιπους για την προσωπική εμπειρία σου και διάφορες με τους reviewers.

Επίσης όλοι οι καταναλωτές πάντα έχουμε την κρυφή ανάγκη να πιστεύουμε ότι κάναμε την καλύτερη επιλογή ανεξαρτήτως αν ισχύει ή όχι. 😝

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Aten-Ra said:

Η άποψη και το συμπέρασμα του reviewer που χρησιμοποίει το hardware ΚΑΙ το software γιατί να την απορρίψεις ???

Μα εσύ δεν έβαλες καν άποψη κάποιου, έαν video σε slow mo έβαλες με επιλεγμένα screenshots από εσένα για να βγάλεις άποψη για το FG :D 

Tην άποψη των reviewers δεν την λαμβάνω υπόψιν γιατί όταν για hardware που έχω στα χέρια μου βλέπω αποκλίσεις έως και 100-150% πάνω, κάτι δεν πάει καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Tambas91 said:

ρε παίδες άλλο λέει ο ένας άλλο ο άλλος... προφανώς θα δεις τα review να δεις άμα η κάρτα πιάνει τα fps στα παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν και να αποφασίσεις το τι αίσθηση όμως σου αφήνει το dlss και το fg δε μπορεί να στο δείξει το review...

Η άποψη του reviewer που θα χρησιμοποιήσει το hardware ΚΑΙ το software και θα βγάλει συμπέρασμα γιατί να την απορρίψεις  ??  Για αυτό έχουμε τα review , όχι μόνο για να βλέπουμε ξερά νούμερα αλλά και να διαβάζουμε την άποψη και τη συμπεράσματα βγάζουν οι ίδιοι οι reviewers που χρησιμοποίησαν το Hardware Και το software.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...