Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 minutes ago, Tambas91 said:

image.jpeg.ebaa77164583c4a43ae3cdf37515a899.jpeg
Ορίστε η απάντηση και μιλάμε για μια τεχνολογία που εξελίσσεται συνέχεια … συνέχισε να εκτίθεσαι απλά για να μη ρίξεις μουτράκια και πεις το αυτονόητο 

Γιατί απλά δεν ανεβάζεις 2 Screenshot από το cyberpunk πχ. με και χωρίς DLSS να σου πεί ποιό είναι ποιό να τελειώνει η υπόθεση? :P 

22 minutes ago, just_a_dude said:

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο εσύ είδες ονειρεύτηκες το DLSS σε 1440p 32αρι 

Fixed. 

Εγώ είμαι σε 4k 42αρα, χειρότερο δηλαδή από 1440p 32".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Γιατί απλά δεν ανεβάζεις 2 Screenshot από το cyberpunk πχ. με και χωρίς DLSS να σου πεί ποιό είναι ποιό να τελειώνει η υπόθεση? :P 

Και να ανεβάσω θα προσπεράσει όπως το προηγούμενο μου μήνυμα τι νόημα έχει ;

το να μου πεις με επιχειρήματα ότι δε μου αρέσει το τάδε όπως του Γιάννη και εσένα το fsr το δέχομαι παρόλο που δε συμφωνώ τώρα με αερολογίες βγάλε άκρη …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

Έχω το προνόμιο να έχω και εγώ nvidia κάρτα ξέρεις έστω και παλιά. Στην and δεν μου το έκανε ποτέ. Ποτέ.

Ποια, την 8800; Άσε φίλε το παραμύθι και μην υποτιμάς τη νοημοσύνη μας. Εδώ μιλάμε για προβλήματα καταγεγραμμένα που τα έχουν αντιμετωπίσει χρήστες επί χρόνια, όχι για κάτι που έβγαλα από το κεφάλι μου εγώ. Κι εγώ στις δικές μου AMD  που κράτησα καιρό μέχρι και την 5700xt είχα ελάχιστα θέματα αλλά σε δύο συγκεκριμένες τεράστια. Οπως τεράστιο ζητημα είχα και με μία Nvidia η οποία πωλήθηκε άρον άρον και από τότε τίποτα.

Έχεις βγάλει άχρηστα dlss 2, dlss3 και έχεις εκθειάσει FSR2, FSR3 χωρίς να τα έχεις δει. Ούτε υπομονή να το δεις μόνος σου με την καρτάρα που παρήγγειλες δε μπορείς να κάνεις;

Όσο για τους οδηγούς και τα θέματά τους, μόνοι τους τα ανέφεραν πολλά παιδιά στο νήμα των Nvidia, δεν είδα να το κρύβουν. 

10 λεπτά πριν, Herald είπε

Γιατί απλά δεν ανεβάζεις 2 Screenshot από το cyberpunk πχ. με και χωρίς DLSS να σου πεί ποιό είναι ποιό να τελειώνει η υπόθεση? :P 

Fixed. 

Εγώ είμαι σε 4k 42αρα, χειρότερο δηλαδή από 1440p 32".

Δεν έχεις μάτι αετίσιο εσύ. Δεν του άρεσε το DLSS, θα του αρέσει το FSR. Εμπεριστατωμένα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Αυτό όμως σας είπε και το παιδί ότι το dlss δεν είναι οκ σε 1440p 32”. Δηλαδή δεν έχει δικαίωμα να έχει τέτοια άποψη ο άλλος; Αυτό είπα και εγώ.

Ε ναι σε αυτό συμφωνώ και εγώ ότι δεν είναι ΟΚ το DLSS σε 1440/32, ούτε καν το native δεν είναι. Απλά δεν μπορείς να απορρίπτεις το DLSS από μια και μοναδική εμπειρία σε κακές συνθήκες και μάλιστα σε PC που δεν είναι δικό σου, ώστε να παίξεις πιο εντατικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί έχουν ψυχολογικό θέμα νομίζω με τα upscaling, σε φάση ότι ''δεν νιώθουν καλά'' που δεν τρέχουν native resolution άσχετα με το τι βλέπουν σαν εικόνα.

Είναι παρόμοιο με όσους έχουν κόλλημα με τα ultra settings άσχετα με το αν βλέπουν διαφορά με τα high settings.

Όπως και να 'χει το πράγμα πάει σε upscaling techniques (και ''κατάργηση'' του native resolution) που συνεχώς θα βελτιώνονται γιατί το raw power των GPUs δεν φτάνει για RT/PT ακόμα και αν κάθε 2 χρόνια παίρνουμε 2x performance jump.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικα με το AFMF και γιατι π@παριζεται οταν κουνας την καμερα.
 

Quote

 

"Nope, someone provided me with this additional detail about AFMF.

"AFMF preserves image quality by dynamically disabling frame generation during fast motion."

If you were playing the games you mentioned like most PC gamers, AFMF was disabling itself during your mouse movements.

So, the only way to get it working with the mouse is if you move the mouse very slowly. And in the current implementation, even medium-speed movements disable AFMF. Moreover, a wide FOV will make medium-speed movements feel "fast" (and as such AFMF will disable itself).

If AMD does not fix this, AFMF is Dead On Arrival. I can't imagine anyone playing games with really slow and "gamepad-like" mouse movements."

 

 

Κοινως, το μεγαλου ατου του PC (το mouse movement) παει περιπατο κι αν θελετε AFMF θα πρεπει να κουνατε την καμερα αργααααααα αργαααααααααα. Και τωρα να δω τι θα λενε οσοι κοκορευονται που παιζουν με high DPIs και με γρηγορες κινησεις 🤣🤣🤣

Επεξ/σία από john2gr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Αυτά μην τα λες εδώ μέσα κάνει τζίζ. Τι θες τώρα να βουρλίσεις κόσμο να αρχίσουν τα όργανα; Τέλειο το dlss σε 1440p σε ότι μέγεθος οθόνης πες καλύτερα, δεν ξεχωρίζει ποτέ από native. 😉😂

Διαβαζεις τη παρακατω παραγραφο και σου κανει εντυπωση αυτο που μαυρισες(και μαυρισα και εγω):
"Το FSR σαφώς και είναι κατώτερο από το DLSS, θέλει πρακτικά μία ανάλυση πάνω για να είναι καλύτερο, οπότε αν πεις ότι σε 1440p είναι οκ μόνο το DLSS Q και μιλάω για 27", όχι 32", ήδη το FSR είναι useless κάτω από Native AA, όπως και εντελώς useless είναι και σε 1080p."

Ας πουμε οτι ισχυει (που δεν ισχυει 32αρα εχω και εχω παιξει και 4Κ και 1440p DLSS)
Tα υπολοιπα (μπρος και πισω που τα κοκκινησα) δεν σου κανουν εντυπωση ειναι ασχετα με το θεμα ;
Δηλαδη πες οκ το DLSS ειναι μουφα σε 32 1440p, αν το FSR ειναι χειροτερο και θελει μια αναλυση πανω για να το φτασει, ποιο παραμενει καλυτερο και ποιο ειναι χειροτερο σε 32 1440p;
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, john2gr said:

Τωρα να σε πω χαζο? Να σε πω τυφλο? Να σε πω fanboy? Ας αφησω το κειμενο που εγραψα ομως να μιλησει απο μονο του...

"We also followed AMD’s guideline for AFMF."

"In order to measure the performance gains of Fluid Motion Frames, we used AMD’s Performance Overlay Statistics."

"This also falls in line with what AMD has stated."

 

Και τωρα θα μου πεις, "Ε γιατι μιλας για το MSI Afterburner"? Γιατι ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν θα κατσουν ολοι οι αναγνωστες μου να διαβασουν το κατεβατο της AMD για να δουν οτι οντως ισχυει αυτο. Και προτου μου σπασουν τα @@ με ερωτησεις <<Γιατι το Afterburner εχει αλλες μετρησεις? Μηπως κανατε κατι λαθος?>>, τους εξηγω τι συμβαινει.

Δεν εχει νοημα το FPS cap στα 165Hz οταν το παιχνιδι τρεχει με 130fps max (για το Aveum ο λογος). Οσον αφορα το FSR 3.0 (αλλο το FSR 3.0, αλλο το driver-based Fluid Motion Frames), πρεπει να εχεις CONSTANT framerate ιδιο με το refresh rate του monitor σου. Οτιδηποτε λιγοτερο και θα εχεις VSync judder. 

Αρα πες οτι σε ενα παιχνιδι με το FSR 3.0 FG εχεις constant 150fps. Σε 165Hz δεν υπαρχει σωτηρια οτιδηποτε κι αν κανεις (αφου το παιχνιδι δεν βαραει συνεχομενα 165fps για να εχει νοημα το VSync). Η μονη λυση ειναι να ριξεις το refresh rate σου στα 144Hz και τοτε να ενεργοποιησεις το VSync. Το μοναδικο προβλημα ειναι το extra lag που θα εχεις (που ειναι ΠΟΛΥ αισθητο, ΠΟΛΥ μεγαλυτερο και δεν εχει καμια σχεση με το lag που θα ειχες σε VRR monitor).

Με την ιδια λογικη, αν σε ενα παιχνιδι δεν εχεις constant 144fps αλλα 126fps, θα πρεπει να ριξεις το refresh rate στα 120Hz για να εχει νοημα το VSync. Κλπ κλπ για ολα τα υπολοιπα hz.

Το γραφει οτι παιζει μονο στο  cap απο την AMD.. οποτε τα σχολια για afterburner η οτιδηποτε αλλο software για τα fps , ηταν ανουσιο , ειδικα οταν γκρινιαζει μεσα στο αρθρο.. ΔΑυτο σχολιασα.. τωρα αυτα τα καραγκιοζιλικια περι fan boy κλπ , οταν καταλαβετε οτι εχουμε και ζωη και πιο σοβαρα πραγματα να ασχοληθουμε απο τις καρτες γραφικων και τα παχινιδια , τοτε θα μαθετε να ακουτε και καλυτερα οποιαδηποτε γνωμη.. Οπως δοκιμασα και τα 2 παιχνιδια χτες με FR3  και ειπα οτι στη δοκιμη μου to FG  δεν παιζει στο immortals και ειναι broken , υποθετω δειχνει ποσο fan boy ειμαι..

Γενικα αντι να χαρειτε τις καρτες και να κανετε σοβαρο διαλογο , κανετε λες η ζωη σας εξαρταται απο την AMD και την Nvidia..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Armoral είπε

Ποια, την 8800; Άσε φίλε το παραμύθι και μην υποτιμάς τη νοημοσύνη μας. Εδώ μιλάμε για προβλήματα καταγεγραμμένα που τα έχουν αντιμετωπίσει χρήστες επί χρόνια, όχι για κάτι που έβγαλα από το κεφάλι μου εγώ. Κι εγώ στις δικές μου AMD  που κράτησα καιρό μέχρι και την 5700xt είχα ελάχιστα θέματα αλλά σε δύο συγκεκριμένες τεράστια. Οπως τεράστιο ζητημα είχα και με μία Nvidia η οποία πωλήθηκε άρον άρον και από τότε τίποτα.

Έχεις βγάλει άχρηστα dlss 2, dlss3 και έχεις εκθειάσει FSR2, FSR3 χωρίς να τα έχεις δει. Ούτε υπομονή να το δεις μόνος σου με την καρτάρα που παρήγγειλες δε μπορείς να κάνεις;

Όσο για τους οδηγούς και τα θέματά τους, μόνοι τους τα ανέφεραν πολλά παιδιά στο νήμα των Nvidia, δεν είδα να το κρύβουν. 

Δεν έχεις μάτι αετίσιο εσύ. Δεν του άρεσε το DLSS, θα του αρέσει το FSR. Εμπεριστατωμένα πράγματα.

Αν σταματήσεις τις προκλητικές γελοιότητες ευχαρίστως να μιλήσουμε. Στο καλό προς το παρόν.
 

Βρες μου και πότε είπα ότι το fsr είναι καλύτερο από το dlss ε. Μην το ξεχάσεις. Η πλάκα είναι ότι δεν έχεις ιδέα τι κάρτα πήρα και πάλι υποθέσεις ξύλα πέτρες.

1 ώρα πριν, just_a_dude είπε

Ε ναι σε αυτό συμφωνώ και εγώ ότι δεν είναι ΟΚ το DLSS σε 1440/32, ούτε καν το native δεν είναι. Απλά δεν μπορείς να απορρίπτεις το DLSS από μια και μοναδική εμπειρία σε κακές συνθήκες και μάλιστα σε PC που δεν είναι δικό σου, ώστε να παίξεις πιο εντατικά.

Έχω πει όμως ότι αν δεν την παλεύει η κάρτα και έχω την επιλογή θα χρησιμοποιήσω φυσικά είτε fsr είτε dlss αλλά θα προτιμήσω native όταν γίνεται. Αυτό έχω ως εικόνα αυτή την στιγμή αυτό έχω να πω βρε συ. Δηλαδη εσύ αν η εμπειρία σου ήταν σε αυτή την συνθήκη που σου λέω θα είχες ως βασικο κριτήριο το dlss για την αγορά κάρτας; Αν μου πεις ναι, το δέχομαι και το σέβομαι, εγώ δεν το είχα.

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Διαβαζεις τη παρακατω παραγραφο και σου κανει εντυπωση αυτο που μαυρισες(και μαυρισα και εγω):
"Το FSR σαφώς και είναι κατώτερο από το DLSS, θέλει πρακτικά μία ανάλυση πάνω για να είναι καλύτερο, οπότε αν πεις ότι σε 1440p είναι οκ μόνο το DLSS Q και μιλάω για 27", όχι 32", ήδη το FSR είναι useless κάτω από Native AA, όπως και εντελώς useless είναι και σε 1080p."

Ας πουμε οτι ισχυει (που δεν ισχυει 32αρα εχω και εχω παιξει και 4Κ και 1440p DLSS)
Tα υπολοιπα (μπρος και πισω που τα κοκκινησα) δεν σου κανουν εντυπωση ειναι ασχετα με το θεμα ;
Δηλαδη πες οκ το DLSS ειναι μουφα σε 32 1440p, αν το FSR ειναι χειροτερο και θελει μια αναλυση πανω για να το φτασει, ποιο παραμενει καλυτερο και ποιο ειναι χειροτερο σε 32 1440p;
 

Δεν είπα ποτέ και πουθενά ότι το fsr είναι καλύτερο ή χειρότερο από το dlss. Είπα ότι δεν υπολογίζω το dlss στην αγορά καινούργιας κάρτας γιατί η εμπειρία μου ήταν αυτή.
 

Επειδή οι γνωστοί και μη εξαιρεταίοι εδώ μέσα κάνουν το κλασικό post bombing παραφράζοντας ότι είπα και για το dlss στην 32άρα και για ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ με fsr σε 1080p, δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Βρες μου μια φορά που είπα ότι το fsr είναι καλύτερο. Μια.

Τα σέβη μου.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Δεν είπα ποτέ και πουθενά ότι το fsr είναι καλύτερο ή χειρότερο από το dlss. Είπα ότι δεν υπολογίζω το dlss στην αγορά καινούργιας κάρτας γιατί η εμπειρία μου ήταν αυτή.
 

Επειδή οι γνωστοί και μη εξαιρεταίοι εδώ μέσα κάνουν το κλασικό post bombing παραφράζοντας ότι είπα και για το dlss στην 32άρα και για ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ με fsr σε 1080p, δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Βρες μου μια φορά που είπα ότι το fsr είναι καλύτερο. Μια.

Τα σέβη μου.

Δεν ειπες οτι ειναι καλυτερο αλλα δεν παραδεχεσαι και οτι ειναι χειροτερο(το θεωρεις ιδιο επειδη προσπαθει να κανει το ιδιο).
Οποτε σου πουν για το μειονεκτημα του FSR vs DLSS λιγο μετα θα πεις "ε και εγω/αυτος θα ανοιξω/ξει FSR".
Οταν λοιπον πας να αγορασεις νεα GPU και ειναι λιγο χειροτερη εδω, λιγο χειροτερη εκει, λιγο χειροτερη στο ενα ,λιγο χειροτερη στο αλλο και μονο 1 πραγμα ειναι λιγο καλυτερη(που λογο mid Range αργα η γρηγορα δεν θα μπορεις να τρεξεις Raster θες δεν θες), η επιλογη ειναι μονοδρομος.
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Μερικοί έχουν ψυχολογικό θέμα νομίζω με τα upscaling, σε φάση ότι ''δεν νιώθουν καλά'' που δεν τρέχουν native resolution άσχετα με το τι βλέπουν σαν εικόνα.

Είναι παρόμοιο με όσους έχουν κόλλημα με τα ultra settings άσχετα με το αν βλέπουν διαφορά με τα high settings.

Το πρόβλημα, από τις γενικότερες αντιδράσεις στο νετ, είναι ότι αρκετοί δεν αντέχουν να βλέπουν την AMD να μένει τόσο πίσω τεχνολογικά και την nvidia να χρεώνει ενδεχομένως απαγορευτικές για αυτούς τιμές για game changing τεχνολογίες, εξαιτίας του διευρυνόμενου χάσματος.

Δυστυχώς FSR και AFMF(με αυτά που διαβάζω, προς το παρόν) είναι τόσο μέτρια που είναι πρακτικά άχρηστα. Χρειάζεται τουλάχιστον 60% καλύτερο raster σε κάθε τιμή για να πείσει κάποιον να μην πάει στην αντίστοιχη 4ΧΧΧ. Και αυτό λόγω δωροδοκιών για τον αποκλεισμό του DLSS. Αλλιώς το απαιτούμενο ποσοστό θα ήταν 200%+. Αν η AMD δεν χτυπήσει το DLSS με δικό της proprietary AI based η ψαλίδα μελλοντικά μπορεί να ανοίξει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Δεν ειπες οτι ειναι καλυτερο αλλα δεν παραδεχεσαι και οτι ειναι χειροτερο(το θεωρεις ιδιο επειδη προσπαθει να κανει το ιδιο).
Οποτε σου πουν για το μειονεκτημα του FSR vs DLSS λιγο μετα θα πεις "ε και εγω/αυτος θα ανοιξω/ξει FSR".
Οταν λοιπον πας να αγορασεις νεα GPU και ειναι λιγο χειροτερη εδω, λιγο χειροτερη εκει, λιγο χειροτερη στο ενα ,λιγο χειροτερη στο αλλο και μονο 1 πραγμα ειναι λιγο καλυτερη(που λογο mid grade αργα η γρηγορα δεν θα μπορεις να τρεξεις Raster θες δεν θες), η επιλογη ειναι μονοδρομος.
 

μη χαλάς το σάλιο σου φιλε Jen ο φίλος δήμος ακολούθησε τα χνάρια του φαραώ και με περίτεχνες τρίπλες πήρε τελικά 4070 παρόλο που ακόμα 7800xt εκθειάζει...και το rt του θα έχει και dlss θα βάλει και θα κοιτάει σαν ερωτευμένος την οθόνη και fg θα ανοίξει μη λίγα λόγια ωραίος ο φαίδων!!! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Δεν ειπες οτι ειναι καλυτερο αλλα δεν παραδεχεσαι και οτι ειναι χειροτερο(το θεωρεις ιδιο επειδη προσπαθει να κανει το ιδιο).
Οποτε σου πουν για το μειονεκτημα του FSR vs DLSS λιγο μετα θα πεις "ε και εγω/αυτος θα ανοιξω/ξει FSR".
Οταν λοιπον πας να αγορασεις νεα GPU και ειναι λιγο χειροτερη εδω, λιγο χειροτερη εκει, λιγο χειροτερη στο ενα ,λιγο χειροτερη στο αλλο και μονο 1 πραγμα ειναι λιγο καλυτερη(που λογο mid Range αργα η γρηγορα δεν θα μπορεις να τρεξεις Raster θες δεν θες), η επιλογη ειναι μονοδρομος.
 

Ρε σύ να παραδεχτώ τι; Η εμπειρία που έχω από το dlss είναι μια φορά σε 32’ και από το fsr μερικές εικόνες που έχω δει εδώ μέσα. Τι θες να πω; Αλήθεια τώρα;


Προφανώς και δεν είναι καν παράγοντας για μένα ούτε το fsr ούτε το dlss στην αγορά κάρτας.

Η επιλογή ΓΙΑ ΣΕΝΑ, ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΚΡΙΤΗΡΙΑ, είναι μονόδρομος. Για τα δικά μου κριτήρια λοιπόν που είναι διαφορετικά από τα δικά σου τον μόνο δρόμο τον έδειξε η τσέπη μου την μέρα που αποφάσισα να αγοράσω. Καμία τεχνολογία που θεωρείς εσύ ότι πρέπει να κάνει μονόδρομο την αγορά, δεν με απασχολεί.

14 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Το πρόβλημα, από τις γενικότερες αντιδράσεις στο νετ, είναι ότι αρκετοί δεν αντέχουν να βλέπουν την AMD να μένει τόσο πίσω τεχνολογικά και την nvidia να χρεώνει ενδεχομένως απαγορευτικές για αυτούς τιμές για game changing τεχνολογίες, εξαιτίας του διευρυνόμενου χάσματος.

Δυστυχώς FSR και AFMF(με αυτά που διαβάζω, προς το παρόν) είναι τόσο μέτρια που είναι πρακτικά άχρηστα. Χρειάζεται τουλάχιστον 60% καλύτερο raster σε κάθε τιμή για να πείσει κάποιον να μην πάει στην αντίστοιχη 4ΧΧΧ. Και αυτό λόγω δωροδοκιών για τον αποκλεισμό του DLSS. Αλλιώς το απαιτούμενο ποσοστό θα ήταν 200%+. Αν η AMD δεν χτυπήσει το DLSS με δικό της proprietary AI based η ψαλίδα μελλοντικά μπορεί να ανοίξει περισσότερο.

Βάλε και άλλο κυρ Μιχάλη. Μην σου πω 200-300%

10 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

μη χαλάς το σάλιο σου φιλε Jen ο φίλος δήμος ακολούθησε τα χνάρια του φαραώ και με περίτεχνες τρίπλες πήρε τελικά 4070 παρόλο που ακόμα 7800xt εκθειάζει...και το rt του θα έχει και dlss θα βάλει και θα κοιτάει σαν ερωτευμένος την οθόνη και fg θα ανοίξει μη λίγα λόγια ωραίος ο φαίδων!!! :P 

Τεράστιο ζήτημα κατανόησης του κειμένου. 😂

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...