Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Εγω παντως που η LG μου παει μεχρι 120 ΗΖ και εχω ενεργοποιημενο το VRR ,  δεν ειχα κενανα θεμα οταν το παιχνιδι επαιζε με κοντα στα 140

ίσως επειδή βγάζεις παραπάνω από τα hz του monitor ή το θέμα είναι μόνο σε nvidia.

FSR2

Spoiler

IMG-20230929-154134.jpg

FSR2+FSR3

Spoiler

IMG-20230929-154111.jpg

fps του game στα αριστερά και πάνω δεξιά το refresh rate του monitor. Δεν δουλεύει το VRR με το FSR3.

16 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Παίζει να τρέξουν μαζί dlss2 και fsr3;

σε αυτό το game τουλάχιστον, δεν γίνεται. Δεν σε αφήνει. Πάντως θα είναι λίγο σπάσιμο αν δεν γίνεται DLSS2 + FSR3 γιατί θα πρέπει να τρώμε στη μάπα το σάπιο το FSR2. Αν και βλέπω μια χαρά fps boost δίνει και σκέτο το FSR3, αλλά πρέπει να διορθωθεί το VRR όπως και δήποτε.

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Είχαμε πρόβλημα με την εικόνα του fsr2, τώρα κάτι θα βρούμε πάλι να έχουμε. Από εικόνα λογικά τα πάμε καλύτερα πάντως. 😉😂

Καλά χαλάρωσε κάνα χρόνο έκανε να βγει και όπως και το fsr2 έχει θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Aris-leme said:

Κάνω κάτι λάθος?? Στο DEMO δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω.

Στο windows store  το demo δεν το εχει με FSR3 ,  στο  steam   μια χαρα το εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην περιμένετε τρομερή ποιότητα στο βίντεο. Στα γρήγορα το έβγαλα σε καλή ποιότητα αργή λίγο ν ανέβει.

144Hz monitor

Επεξ/σία από Aris-leme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Μην περιμένετε τρομερή ποιότητα στο βίντεο. Στα γρήγορα το έβγαλα σε καλή ποιότητα αργή λίγο ν ανέβει.

144Hz monitor

Ήδη ειναι σε 1440p, ωραίος. Εκεί στο ένα λεπτό έχεις κάποια stutters μαζεμένα. Ακόμη δεν το έχουν φτιάξει αυτό;

Τελικά δεν κατάλαβα, είναι καλά τα fake frames ή όχι;

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα φαίνεται ότι τα 1% πέφτουν πολύ χαμηλά και λαγκαρι αρκετά. Δε δοκίμασα τίποτε άλλο. Για την πχοτητα του ΦΣΡ εσείς που τα βλέπεται καλύτερα μένει να μας πείτε εγώ χαμπάρι δεν παίρνω γι αυτό έτρεχα πέρα δώθε μήπως βρείτε σφάλματα.

Το αντι λαγκ+ δεν έβγαλα από τις ρυθμίσεις να δω διαφορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aris-leme είπε

Σε εμένα φαίνεται ότι τα 1% πέφτουν πολύ χαμηλά και λαγκαρι αρκετά. Δε δοκίμασα τίποτε άλλο. Για την πχοτητα του ΦΣΡ εσείς που τα βλέπεται καλύτερα μένει να μας πείτε εγώ χαμπάρι δεν παίρνω γι αυτό έτρεχα πέρα δώθε μήπως βρείτε σφάλματα.

Το αντι λαγκ+ δεν έβγαλα από τις ρυθμίσεις να δω διαφορές.

Φαντάστηκα ότι είναι είναι του παιχνιδιού αυτά, τα έκανε μαζεμένα, αλλά σε άλλα video δεν τα πρόσεξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Σε εμένα φαίνεται ότι τα 1% πέφτουν πολύ χαμηλά και λαγκαρι αρκετά. Δε δοκίμασα τίποτε άλλο. Για την πχοτητα του ΦΣΡ εσείς που τα βλέπεται καλύτερα μένει να μας πείτε εγώ χαμπάρι δεν παίρνω γι αυτό έτρεχα πέρα δώθε μήπως βρείτε σφάλματα.

Το αντι λαγκ+ δεν έβγαλα από τις ρυθμίσεις να δω διαφορές.

Σωστός. Με FSR2/DLSS2 τα average είναι χαμηλότερα αλλά τα 1% υψηλότερα σε σχέση με FSR3. Το FSR3 προκαλεί stutters, και δεν ξέρω μήπως είναι λόγω του VRR που δεν δουλεύει. Παιδιά αν δεν σας κάνει κόπο όσοι έχετε AMD κάρτα τρέξτε μια με ανοιχτό το OSD με τα Hz του monitor να φαίνεται και το refresh rate να δούμε αν το VRR δουλεύει σε AMD.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδοκίμασα γύρισα την κάρτα στοκ έβγαλα αντι λαγκ έβγαλα το vsync από amd και δοκίμασα πάλι. Είτε τα είχα είτε όχι έπαιζε τέλεια. Μπορεί λόγο εγγράφεις βίντεο να τα έκανε.

Άπλα με το αντι λαγκ δεν βγάζω νόημα

Εδω είναι οφ

20230929163816_1.jpg.ca35e3181446853b19ba653e062a0b26.jpg

Εδω είναι ον20230929163808_1.jpg.c58f09f55681fb7eadfd5fa2ffdaad29.jpg

Βλέπεται ότι τώρα το 1% είναι 60+φπς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...