Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Aten-Ra said:

Έχουν διαφορά το version 2.0 με το Phantom Liberty σε επιδόσεις ??

 

https://www.techpowerup.com/review/cyberpunk-2077-phantom-liberty-benchmark-test-performance-analysis/6.html

performance-rt-2560-1440.png

Όχι. Σίγουρα όχι τέτοια διαφορά και να έχουν. Και δεν έχει και σημασία δηλαδή γιατί το παιδί σε 2.0 τεστάρι παραπάνω νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Aυτό εδώ που τρέξανε προχτές ρε. Τι διάολο, τυφλός είμαι? :P 

 

performance-rt-2560-1440.png

αυτο που  εβαλα εγω ειναι το city οχι το liberty ,εχουν διαφορα? Το review αυτο που εβαλες ειναι χωρις τον driver που βγηκε για το pl ,προχθες βγηκε ο driver ισως γιαυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, akoinonitos said:

αυτο που  εβαλα εγω ειναι το city οχι το liberty ,εχουν διαφορα? Το review αυτο που εβαλες ειναι χωρις τον driver που βγηκε για το pl ,προχθες βγηκε ο driver ισως γιαυτο

Ελά ρε ποιός driver έδωσε 50% σε παιχνίδι που υπάρχει 3ετία. Δεν παίζει με τίποτα, απλά έχει κάνει παπαριά ο τύπος. Όλα λάθος τα έχει στο review του, κλασσικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Ελά ρε ποιός driver έδωσε 50% σε παιχνίδι που υπάρχει 3ετία. Δεν παίζει με τίποτα, απλά έχει κάνει παπαριά ο τύπος. Όλα λάθος τα έχει στο review του, κλασσικά. 

τι να σε  πω  δεν εχω ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον quotaro

 Instead of the in-game benchmark we used our own test scene that's within the Phantom Liberty expansion area,

 

Ok, είναι υποτίθεται πιο βαρύ το παιχνίδι στο expansion (δεν έχω φτάεσι ακόμα να δοκιμάσω), αλλά πάλι, μου φαίνεται τρελό το 50% κοντά διαφορά. Περιμένουμε ένα αποτέλεσμα από 4070 να δούμε τι διάβολο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Τον quotaro

 Instead of the in-game benchmark we used our own test scene that's within the Phantom Liberty expansion area,

 

Ok, είναι υποτίθεται πιο βαρύ το παιχνίδι στο expansion (δεν έχω φτάεσι ακόμα να δοκιμάσω), αλλά πάλι, μου φαίνεται τρελό το 50% κοντά διαφορά. Περιμένουμε ένα αποτέλεσμα από 4070 να δούμε τι διάβολο

σαμπως με 30 fps avg μπορουμε να παιξουμε τι σκας :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, akoinonitos said:

σαμπως με 30 fps avg μπορουμε να παιξουμε τι σκας :lol:

Θα ανοίξεις FSR και θα παίξεις. Αμά στέκουν τα νούμερα πάντως έλεγα μαλαματίνες τόσες σελίδες, μια χαρά είναι σε RT, 15% διαφορά από 4070 δεν το λες τραγικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Θα ανοίξεις FSR και θα παίξεις. Αμά στέκουν τα νούμερα πάντως έλεγα μαλαματίνες τόσες σελίδες, μια χαρά είναι σε RT, 15% διαφορά από 4070 δεν το λες τραγικό. 

Ω ρε φίλε, τί καζανάκι έλεγα το πρωί, σε εσένα έχει πέσει χακιά στον εγκέφαλο πλέον...

:p:p:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Πέτρος said:

Ω ρε φίλε, τί καζανάκι έλεγα το πρωί, σε εσένα έχει πέσει χακιά στον εγκέφαλο πλέον...

:p:p:p

ΡΕ, ξεκόλλα, προσπαθώ πάντα να είμαι αντικειμενικός. Σύμφωνα με τα νούμερα του TPUP η 7800xt (και όλες οι amd) είναι για ανακύκλωση σε RT, αλλά σύμφωνα με τα νούμερα που ανεβάζουν τώρα τα παιδιά είναι κομπλέ. Τώρα τι από τα 2 ισχύει δεν ξέρω, περιμένουμε την 4070 να μάθουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Herald said:

Θα ανοίξεις FSR και θα παίξεις. Αμά στέκουν τα νούμερα πάντως έλεγα μαλαματίνες τόσες σελίδες, μια χαρά είναι σε RT, 15% διαφορά από 4070 δεν το λες τραγικό. 

Δεν είναι τόσο μικρή στο CP77 με RT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Aris-leme said:

Έχω λιώσει στα τεστ. ε ανάλογα τις ρυθμίσεις. Τώρα πάλι έβγαλα αυτάimage.jpeg.5ea774d2e60af4841683e74a86bd540e.jpeg

Τσέκαρα το κουτί 7800 λέει δε με έστειλαν τη 7900ΧΤ:Dimage.png.ee1ab41a709d6f7201994e656deb474a.png

Τώρα θα ανεβάσω και με 4090 να δώ αν έχει επαφή με του TPUP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Herald said:

ΡΕ, ξεκόλλα, προσπαθώ πάντα να είμαι αντικειμενικός. Σύμφωνα με τα νούμερα του TPUP η 7800xt (και όλες οι amd) είναι για ανακύκλωση σε RT, αλλά σύμφωνα με τα νούμερα που ανεβάζουν τώρα τα παιδιά είναι κομπλέ. Τώρα τι από τα 2 ισχύει δεν ξέρω, περιμένουμε την 4070 να μάθουμε. 

26-27 fps Βγάζει το TPU Και 30ρι εδώ τα παιδιά, σιγά την διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...