Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Herald είπε

Εντάξει - πες μου εσύ τι καταλαβαίνεις όταν κάποιος σου λέει "παίζω το Χ παιχνίδι σε ULTRA". 

Εγώ καταλαβαίνω, μέγιστο preset γραφικών. Αυτά εννοώ ultra.

Πάμε πάλι, μέχρι να αρχίσει ο αγώνας...ξεχωριστή ρύθμιση σε όλα τα άλλα παιγνίδια, ενιαία εδώ.

Όχι απλά κολοκυθιά παίζουμε, το μποστάνι όλο.

2 ώρες πριν, Herald είπε

Τόσα παιχνίδια υπάρχουν να δούμε την ανωτερότητα της 7800xt, στο Cyberpunk προσπαθείτε ρε παιδιά? Για όνομα του θεού :P 

Στο ένα παιχνίδι που τα πάει χάλια - μιλάμε για τάφο - η AMD, εκεί να την βγάλουμε και σε αυτό από πάνω

Ε? Πού/Πώς/Πότε/Ποιός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, Πέτρος said:

Πάμε πάλι, μέχρι να αρχίσει ο αγώνας...ξεχωριστή ρύθμιση σε όλα τα άλλα παιγνίδια, ενιαία εδώ.

Όχι απλά κολοκυθιά παίζουμε, το μποστάνι όλο.

Ε? Πού/Πώς/Πότε/Ποιός?

Tι σημασία έχει αν στα άλλα παιχνίδια είναι ξεχωριστή ρύθμιση? Πραγματικά κολλάς στο τυπικό και όχι στην ουσία.

Η ουσία είναι σε όλα τα παιχνίδια σε ενδιαφέρει να παίζεις στην μέγιστη ποιότητα γραφικών. Ο μόνος λόγος να μην παίζεις στην μέγιστη ποιότητα γραφικών είναι να μην μπορεί η κάρτα σου. Ε το "ultra" του cyberpunk ΔΕΝ είναι η μέγιστη ποιότητα γραφικών. Είναι κατουσίαν το medium. Τα πινακάκια στο "ultra" είναι αδιάφορα, ποιός στην πραγματικότητα ενδιαφέρεται πως πάει η κάρτα του σε όχι τερματισμένα settings? Μόνο αυτός που η κάρτα του δεν μπορεί να τα τερματίσει. Μιλάμε αυτονόητα πράγματα

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Πέτρος said:

Ω, ναι. Απλά άλλα αυτονόητα για τον καθένα.

Ακόμα να μπεις αεροπλάνο ε?

Παίζω cyberpunk στο ultra. Γιατί δεν με νοιάζουν τα γραφικά :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Και αν ο μύωπας εγώ ή εσυ ή ο δίπλα το fsr το βλέπει σαν native έχει σημασία αν δεν είναι dlss; Όχι. Για να εξαλείψουμε λοιπόν  εξωτερικούς παράγοντες που μπορεί να επηρεάζουν όλο αυτό μπορούμε να μιλήσουμε και για raster αποκλειστικά σε native. Τι όχι; Ε δεν είναι ωραίο να χάνει από 7700xt ρε σύ. Εσύ πως το βλέπεις δηλαδή για μια κάρτα που έχει τιμή 600+ να είναι πίσω στο  raster από 7700xt σε παιχνίδι. Οκ φυσικά δεν είναι η νόρμα. Είναι η εξαίρεση, αλλά και το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν είναι η εξαίρεση σε rt που το τσαπουνάτε συνέχεια (αυτό και αλλά δυο τρία αν θυμάμαι); Σε όλα τα rt (ναι δεν είναι full το ξέρουμε, το είπαμε) δεν έχει τέτοιες διάφορες η amd.

Εγώ δεν μιλάω για συγκεκριμένο παιχνίδι απλά θέλω να τονίσω την αξία του DLSS έναντι του FSR. Τώρα αν ο άλλος έχει μυωπία να βάλει γυαλιά, και εγώ φοράω γυαλιά. Δεν είναι εκεί το θέμα. Το DLSS είναι καθολικά καλύτερο απ΄το FSR και όταν θα χρειαστεί να το ανοίξεις ακόμη και σε games χωρίς RT (γιατί ήδη υπάρχουν μερικά) εκεί θα έχεις καλύτερη ποιότητα από native. Ναι θα μου πεις μπορείς να ρίξεις settings. Αν όμως δεν φτάνουν ούτε τα high; Κάποια στιγμή έτσι όπως βγαίνουν τα games θα χρειαστεί το upscaling.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, just_a_dude said:

Σε κίνηση δεν φαίνεται η διαφορά ειδικά αν δεν φοράω τα γυαλιά μου

Mα ρε φίλε πραγματικά η διαφορά μεταξύ RT on και OFF είναι μεγαλύτερη από ότι μεταξύ Ultra και LOW αλλά όχι, να πείσουμε τους εαυτούς μας ότι είναι ultra. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Mα ρε φίλε πραγματικά η διαφορά μεταξύ RT on και OFF είναι μεγαλύτερη από ότι μεταξύ Ultra και LOW αλλά όχι, να πείσουμε τους εαυτούς μας ότι είναι ultra. 

Ε ναι στο συγκεκριμένο ναι.

Γενικά κάνουμε κύκλους και πάντα καταλήγουμε στο τι θέλει ο καθένας. Αν θέλει RT τότε γι' αυτά τα λίγα που αξίζει το RT είναι καλύτερα με NVIDIA. Αν θέλει να έχει την παραπάνω vram τότε σε αυτά τα λίγα που δεν φτάνουν τα 12GB θα είναι καλύτερα με AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα από τις φωτό του χεραλντ αν πω ότι δε μ αρέσει θα με πουν τρελό. Πολύ φωτεινά όλα. Οκ στο παιχνίδι μπορεί να είναι αλλιώς σχολιάζω μόνο για τις συγκεκριμένες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Herald είπε

2 εικόνες = 2 χιλιάδες λέξεις. Ultra λέμε

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

image-2023-09-23-223919883.png

 

image-2023-09-23-223957223.png

image-2023-09-23-223404408.png

image-2023-09-23-223336975.png

 

τις 2 τελευταίες ok μπορώ να τις χωνέψω... τις από πάνω όμως έχει μετατρέψει 3 ανδρείκελα σε ανθρώπους όντως μονο γι αυτό είναι εκπληκτικό (δε τρολαρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Τώρα από τις φωτό του χεραλντ αν πω ότι δε μ αρέσει θα με πουν τρελό. Πολύ φωτεινά όλα. Οκ στο παιχνίδι μπορεί να είναι αλλιώς σχολιάζω μόνο για τις συγκεκριμένες.

εχουμε συνηθίσει το gaming look που ακόμη και τα υπόγεια ειναι φωτεινα. ενώ η πραγματικότητα ειναι οπως στο PT, αφού οι 2 τύποι καθονται κάτω απο υποστεγο, προφανώς και θα είναι πιο σκοτεινό

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...