Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Πριν αγοράσουμε τον 7600x του γιου τα τσέκαρα και μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση. Είχα σκοπό να πάω σε 5800x3d αλλά βλέποντας τα αποτελέσματα από διάφορα συγκριτικά πήγα στη σειρά 7000 για να κρατήσουμε και το upgrade path ανοικτό. Βρήκα και τη μητρική στα 80 ευρω, είχα και τις παλιές μνήμες από το δικό μου Pc, ε αγόρασα τον 7600x.

Πολύ καλά τσιπ είναι όλα αυτής της γενιάς. Και της Amd και της Intel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Armoral said:

Πριν αγοράσουμε τον 7600x του γιου τα τσέκαρα και μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση. Είχα σκοπό να πάω σε 5800x3d αλλά βλέποντας τα αποτελέσματα από διάφορα συγκριτικά πήγα στη σειρά 7000 για να κρατήσουμε και το upgrade path ανοικτό. Βρήκα και τη μητρική στα 80 ευρω, είχα και τις παλιές μνήμες από το δικό μου Pc, ε αγόρασα τον 7600x.

Πολύ καλά τσιπ είναι όλα αυτής της γενιάς. Και της Amd και της Intel.

Από επεξεργαστές είμαστε μια χαρά, έχουμε από τα 100 ευρώ μέχρι 700-800 και από τους δυο. Στις κάρτες έχουμε το πρόβλημα, στα 100-150 ευρώ δεν έχουμε καινούργιες κάρτες εδώ και 3-4 χρόνια.

Edit: Sorry τώρα είδα ότι έχουν πέσει οι 6400 κάτω από τα 150 ευρώ

Επεξ/σία από Aten-Ra
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κασέρι πήγαινει πια στους κατασκευαστές μητρικών που το έχουν παραξηλώσει και στους κατασκευαστές καρτών γραφικών. Τα υπόλοιπα μια χαρά είναι. Οι επεξεργαστές είναι αρκετά δυνατοί για κάθε χρήση και κάθε βαλάντιο. Αυτό κε τις μητρικές δεν ξέρω που θα πάει. Στο τέλος θα καταλήξουν οι μεσαίες να κοστίζουν πάνω από 500, έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Herald είπε

Ντάξει, εγώ το upgradability το είπα γιατί μου έχουνε φάει τα αυτιά για το πόσο μαμάει το upgradability αλλά σε όποιον έχει ήδη am4 του προτείνει αλλαγή πλατφόρμας ο φαραώ :P 

μα ειναι ηδη socket 7 χρονων πια το AM4, δεν ειναι οτι δεν αξιζει πια αλλα καλο θα ηταν να παει σε AM5 αμα μπορει να το στηριξει. (σε παρομοιο διλημμα εγω πηρα τον 5800x3d γιατι περιμενω να πεσουν οι μητρικες am5 κιαλλο). Το AM4 σου εβγαλε 4 γενιες επεξεργαστων,θεωρεις οτι ΔΕΝ εχουν upgradability τα AM socket δηλαδη;; 

image.png.3ff9210c4e03dfa5fa90764db314b87c.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To AM4 απλά μας έσωσε εμάς με γκειμερ παιδιά. Κάνω απγκειντ το δικό μου μετά βάζω τα κομμάτια στο πισι της κόρης. ΤΕΡΑΣΤΙΑ υπόθεση μη λέμε χαζά. Ελπίζω να πάει έτσι και το ΑΜ5.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Aris-leme είπε

To AM4 απλά μας έσωσε εμάς με γκειμερ παιδιά. Κάνω απγκειντ το δικό μου μετά βάζω τα κομμάτια στο πισι της κόρης. ΤΕΡΑΣΤΙΑ υπόθεση μη λέμε χαζά. Ελπίζω να πάει έτσι και το ΑΜ5.

Θα μας έσωζε καλύτερα βέβαια αν οι μητρικές του am5 δεν χρειάζονταν μισό νεφρό για να αγοράσουμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρότι η «στοκ» καρτα, είναι δείγμα ότι αρχίζουν να πέφτουν οι τιμές και στο Ελλαδιστάν. Μακάρι γιατί οι τύποι ως τώρα ψάχναν για απελπισμένους με τις τιμές που έφερναν 7800xt.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

το εχει στο βιντεο σταματα :lol:

Εσύ σε raster πάντως θα είσαι 20 fps πάνω από την αγαπημένη σας 4070. Θα κοιτάς αφ’ υψηλού😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...