Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Age4Greeks είπε

@dimoskoutr κάνε την καρδιά σου πέτρα και περίμενε μέχρι Black Friday,  σίγουρα θα είναι καλύτερα τα πράγματα. 

Γρανίτης έχει γίνει από την πολύ πέτρα πέτρα φίλτατε. Τα πιξελ σε 1080p 27” ένα ένα τα μετράω. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν με λέτε σε 2κ ΑΝ έρθει ποτέ η κάρτα αξίζει ο 5800Χ3D ή να πάω σε νέα ΑΜ5? Λετε να έχει διαφορά(έχω δει άπειρα τεστ). Θα ήθελα άποψη από παιδιά που κάναν μια τέτοια αλλαγή με καλή κάρτα γραφικών.

Το πισί εκτός γκειμινγκ δεν κάνει τίποτε άλλο.

Προς το παρόν είμαι σε 5600 δεν έχει καιρό που άλλαξα μαδερ και επεξεργαστή.

ο 5800Χ3D θα με βγει κάπου στα 250-260 καινούργιος + καμιά υδρόψυξη 150(δεν ξέρω αν αντέχει η φρίζερ 34 duo)

 

Επεξ/σία από Aris-leme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Γρανίτης έχει γίνει από την πολύ πέτρα πέτρα φίλτατε. Τα πιξελ σε 1080p 27” ένα ένα τα μετράω. 😉

Αδερφέ μέχρι πριν 2-3 μέρες αλλά έλεγες που συγκρίναμε τιμές …  κοιταγατε τα msrp και όσοι λέγαμε για street price του τώρα, έβαζες γελαστές φατσούλες και έλεγες κάτσε να δούμε σε ένα μήνα και κάτι τέτοια τι άλλαξε σε 2 μέρες ; Τουλάχιστον ρε μάγκες μη τα λέτε άμα αλλάζετε απόψεις όπως η Γερμανού ερωτικούς συντρόφους … και μη κανείς καμία τούμπα τώρα γιατί έτοιμος είναι ο fulgore που μας έχει όλους φακελωμένους θα του πω να ψάξει 😛… τεσπα εγώ όπως και να έχει ελπίζω παρόλο τα γραφόμενα σου να πρυτανεύσει η λογική και να κανείς σωστή επιλογή …

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Δεν με λέτε σε 2κ ΑΝ έρθει ποτέ η κάρτα αξίζει ο 5800Χ3D ή να πάω σε νέα ΑΜ5? Λετε να έχει διαφορά(έχω δει άπειρα τεστ). Θα ήθελα άποψη από παιδιά που κάναν μια τέτοια αλλαγή με καλή κάρτα γραφικών.

Το πισί εκτός γκειμινγκ δεν κάνει τίποτε άλλο.

Προς το παρόν είμαι σε 5600 δεν έχει καιρό που άλλαξα μαδερ και επεξεργαστή.

ο 5800Χ3D θα με βγει κάπου στα 250-260 καινούργιος + καμιά υδρόψυξη 150(δεν ξέρω αν αντέχει η φρίζερ 34 duo)

 

Δεν το έχω κάνει, νομίζω θα αξίζει μόνο αν πας σε πολύ δυνατό cpu αλλά σίγουρα το value for money θα πάει χώμα, ο 5800χ3δ έχει ψωμί ακόμη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Δεν με λέτε σε 2κ ΑΝ έρθει ποτέ η κάρτα αξίζει ο 5800Χ3D ή να πάω σε νέα ΑΜ5? Λετε να έχει διαφορά(έχω δει άπειρα τεστ). Θα ήθελα άποψη από παιδιά που κάναν μια τέτοια αλλαγή με καλή κάρτα γραφικών.

Το πισί εκτός γκειμινγκ δεν κάνει τίποτε άλλο.

Προς το παρόν είμαι σε 5600 δεν έχει καιρό που άλλαξα μαδερ και επεξεργαστή.

ο 5800Χ3D θα με βγει κάπου στα 250-260 καινούργιος + καμιά υδρόψυξη 150(δεν ξέρω αν αντέχει η φρίζερ 34 duo)

 

αν θεωρησουμε οτι η 7800xt ειναι πανω κατω σε ραστερ σαν την 3080 που ειχα δεν νομιζω οτι θα δεις κατι θεαματικο σε 1440P 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tambas91 είπε

Αδερφέ μέχρι πριν 2-3 μέρες αλλά έλεγες που συγκρίναμε τιμές …  κοιταγατε τα msrp και όσοι λέγαμε για street price του τώρα, έβαζες γελαστές φατσούλες και έλεγες κάτσε να δούμε σε ένα μήνα και κάτι τέτοια τι άλλαξε σε 2 μέρες ; Τουλάχιστον ρε μάγκες μη τα λέτε άμα αλλάζετε απόψεις όπως η Γερμανού ερωτικούς συντρόφους … και μη κανείς καμία τούμπα τώρα γιατί έτοιμος είναι ο fulgore που μας έχει όλους φακελωμένους θα του πω να ψάξει 😛… τεσπα εγώ όπως και να έχει ελπίζω παρόλο τα γραφόμενα σου να πρυτανεύσει η λογική και να κανείς σωστή επιλογή …

Σώπα ρε αδερφέ που πρέπει να σου δώσω λογαριασμό και τι άλλαξε σε δυο μέρες. Μήπως να σου ζητήσω συγνώμη που τελικά δεν περίμενα γιατί μπούχτισα; Προφανώς και η καλύτερη επιλογή οικονομικά είναι να περιμένεις ένα μήνα να κάτσουν οι τιμές. Δεν γίνεται να συγκρίνεις οικονομικά μια καρτα 4,5 μηνών με μια 15 ημερών και επιμένω στο MSRP ως το μόνο σχετικά αξιόπιστο μέτρο τιμής ειδικά σε κάρτες που έχουν διαφορά τιμής λόγω άλλων παραγόντων όπως η διαθεσιμότητα ή η νεότητα πχ. Έλα ρε φίλος συγνώμη που αγόρασα κάρτα ε, δεν θα το ξανακάνω πριν σε ρωτήσω. Όσο για την επιλογή σωστή είναι αυτή που καθένας κάνει ανάλογα με τις τρέχουσες ανάγκες του…ρε τι πάθαμε…🥳🥳🥳

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Αυτά δεν θέλουν εταιρικό αφμ για Ελλάδα άρχοντα; Παλιότερα (καλοκαίρι 17) δοκίμασα να παρω την μητρική που έχω τώρα στον υπολογιστή μου και μου είχαν στείλει mail οι άνθρωποι ότι Ελλάδα στέλνουν μόνο με εταιρικό.

Η λευκή sapphire κούκλα.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Σώπα ρε αδερφέ που πρέπει να σου δώσω λογαριασμό και τι άλλαξε σε δυο μέρες. Μήπως να σου ζητήσω συγνώμη που τελικά δεν περίμενα και μπούχτισα; Προφανώς και η καλύτερη επιλογή οικονομικά είναι να περιμένεις ένα μήνα να κάτσουν οι τιμές. Δεν γίνεται να συγκρίνεις οικονομικά μια καρτα 4,5 μηνών με μια 15 ημερών και επιμένω στο MSRP ως το μόνο σχετικά αξιόπιστο μέτρο τιμής ειδικά σε κάρτες που έχουν διαφορά τιμής λόγω άλλων παραγόντων όπως η διαθεσιμότητα ή η νεότητα πχ. Έλα ρε φίλος συγνώμη που αγόρασα κάρτα ε, δεν θα το ξανακάνω πριν σε ρωτήσω. Όσο για την επιλογή σωστή είναι αυτή που καθένας κάνει ανάλογα με τις τρέχουσες ανάγκες του…ρε τι πάθαμε…🥳🥳🥳

Να σου θυμίσω ότι αυτό ήταν το επιχείρημα σου ότι η 7800χτ είναι καλύτερη από την 4070 και με επίκληση στο συναίσθημα έλεγες αν σου περισσεύει αυτό το 50αρικο διαφορα .. δε το συνεχίζω γιατί θυμάσαι πολύ καλα τι έλεγες …Fall Flip GIF by AFV Epic Fails

Άντε καλό παιχνίδι η 4070 😉

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, dimoskoutr said:

Αυτά δεν θέλουν εταιρικό αφμ για Ελλάδα άρχοντα; Παλιότερα (καλοκαίρι 17) δοκίμασα να παρω την μητρική που έχω τώρα στον υπολογιστή μου και μου είχαν στείλει mail οι άνθρωποι ότι Ελλάδα στέλνουν μόνο με εταιρικό.

Παλιότερα έστελναν , δεν ξέρω αν το άλλαξαν τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Αυτά δεν θέλουν εταιρικό αφμ για Ελλάδα άρχοντα; Παλιότερα (καλοκαίρι 17) δοκίμασα να παρω την μητρική που έχω τώρα στον υπολογιστή μου και μου είχαν στείλει mail οι άνθρωποι ότι Ελλάδα στέλνουν μόνο με εταιρικό.

το caseking οχι ,κανονικο μαγαζι ειναι ,απλα η τιμη θα ανεβει λιγο λογω ελληνικου φπα + τα μεταφορικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aten-Ra είπε

Παλιότερα έστελναν , δεν ξέρω αν το άλλαξαν τώρα.

Επειδή το έψαξα αρκετά μόνο σε εταιρίες στέλνουν κατά βάση από Γερμανία. Σε ιδιώτη γιοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Να σου θυμίσω ότι αυτό ήταν το επιχείρημα σου ότι η 7800χτ είναι καλύτερη από την 4070 και με επίκληση στο συναίσθημα έλεγες αν σου περισσεύει αυτό το 50αρικο διαφορα .. δε το συνεχίζω γιατί θυμάσαι πολύ καλα τι έλεγες …Fall Flip GIF by AFV Epic Fails

Άντε καλό παιχνίδι η 4070 😉

Και επειδή όντως δεν μου περισσεύει αυτό το 50άρικο πήρα αυτή με την καλύτερη τιμή που βρήκα τώρα που αποφάσισα να πάρω. Δεν είπα ποτέ ότι δεν θυμάμαι τι έλεγα. Καμία επίκληση σε κανένα συναίσθημα. Τι καταλαβαίνεις εσύ δεν με αφορά.🥳🥳🥳

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...