Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά καθυστερήσει μπορεί να έχει από παντού. Εμένα ετοιμοπαράδοτη ήταν. Δευτέρα παρέλαβε ο αδελφός μου Γερμανία Τρίτη έστειλε ακόμη περιμένω.... Από 20 δεν υπάρχει ενημέρωση για το πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 minutes ago, akoinonitos said:

βγαινει λιγο πιο φθηνα αλλα το θεμα ειναι ποσο θα σε καθυστερησουν στο τελωνειο

H καθυστέρηση είναι το θέμα? Δεν πληρώνεις ΦΠΑ στο τελώνειο στην κάρτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

H καθυστέρηση είναι το θέμα? Δεν πληρώνεις ΦΠΑ στο τελώνειο στην κάρτα? 

το amazon το βαζει στην τιμη το τελωνειο νομιζω πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξανά με το τελωνείο και το Amazon. Δεν πληρώνεις τίποτα άλλο από την τελική τιμή που σου δίνει το Amazon. Μάλιστα αν βγει τελικά φθηνότερα το τελωνείο σου επιστρέφει χρήματα, αν βγει ακριβότερα δεν πληρώνεις τίποτα έξτρα. Έχω φέρει λαπτοπ από Αμερική και μου έχουν επιστρέψει από αμαζον μετά από κανένα μήνα και 40 ευρώ γιατί βγήκε λιγότερα το τελωνείο. Χρόνια το κάνει το αμαζον αυτό με το τελωνείο.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimoskoutr είπε

Ξανά με το τελωνείο και το Amazon. Δεν πληρώνεις τίποτα άλλο από την τελική τιμή που σου δίνει το Amazon. Μάλιστα αν βγει τελικά φθηνότερα σου επιστρέφει χρήματα, αν βγει ακριβότερα δεν πληρώνεις τίποτα έξτρα. Έχω φέρει λαπτοπ από Αμερική και μου έχουν επιστρέψει από αμαζον μετά από κανένα μήνα και 40 ευρώ γιατί βγήκε λιγότερα το τελωνείο.

τραβα γραψε στο αλλο νημα τωρα εσυ ,δεν εισαι για εδω :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Παίζουν καινούργιες κάρτες προσφορά σε black friday ? Για Ελλάδα τουλάχιστον δεν θυμάμαι τίποτα.

Τα zen4 cpus πάντως που ήταν καινούρια, είχαν παίξει σε χαμηλότερες τιμές εκείνη την περίοδο. 7700xt 7800xt σίγουρα έχουν περιθώρια να πέσουν παρακάτω, αν λάβουμε υπόψη και την πρόσφατη πτώση  στις τιμές 4060ti/4070 (τουλάχιστον για το εξωτερικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με το τελωνείο από τους όρους του Amazon:

If the Import Fees Deposit collected by Amazon Export is greater than the Actual Import Fees, Amazon Export will refund the difference to you. You will not be charged any additional amount if the Actual Import Fees are higher than the Import Fees Deposit collected by Amazon Export.”

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, akoinonitos said:

το amazon το βαζει στην τιμη το τελωνειο νομιζω πλεον

Τα βάζει δώρο? Η τα πουλάει από αποθήκη στην Ευρώπη και καλά? Αλλιώς δεν παίζει, ότι έχει αξία πάνω από 150€ έχει 24% ΦΠΑ θαρρώ. Αυτά που σε χρεώνει το amazon είναι τα έξοδα εκτελωνισμού γιατί τα αναλαμβάνει η σταλτική. Θυμάμαι όταν είχα πάει να πάρω τα T30 από UK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τραβα γραψε στο αλλο νημα τωρα εσυ ,δεν εισαι για εδω :lol:

Εγώ 570 έχω φίλτατε για εδώ είμαι. Με μπερδεύεις;

Για τον άλλο που επιμένει το Amazon αφαιρεί το αγγλικό ΦΠΑ και βάζει μέσα στο import fees τον ελληνικό. Σε όλα τα Amazon που περνάνε τελωνείο έτσι κάνει. Αρκεί πωλητής να είναι το Amazon.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Εγώ 570 έχω φίλτατε για εδώ είμαι. Με μπερδεύεις;

Όπως είσαι βγάζεις το 5 και βάζεις το 40 από μπροστά και έτοιμος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Herald είπε

Τα βάζει δώρο? Η τα πουλάει από αποθήκη στην Ευρώπη και καλά? Αλλιώς δεν παίζει, ότι έχει αξία πάνω από 150€ έχει 24% ΦΠΑ θαρρώ. Αυτά που σε χρεώνει το amazon είναι τα έξοδα εκτελωνισμού γιατί τα αναλαμβάνει η σταλτική. Θυμάμαι όταν είχα πάει να πάρω τα T30 από UK

Λογικα το Amazon σου προσθετει τη διαφορα του ΦΠΑ σαν εξοδα εκτελονισμου.
Δηλαδη αν πχ η Αγγλια εχει 18% ΦΠΑ και η Ελλαδα εχει 24% τοτε πληρωνεις το εξτρα 6%.
Αν το φερεις μονος σου απο Αγγλια θα πληρωσεις το 18% κατα την αγορα και θα σου κοτσαρουν και αλλα 24% στο προιον και στα μεταφορικα.

Αυτο με τα 150€ oριο δεν ισχυει εκτος αλλαξε κατι πολυ προσφατα.
Ακομα και 5€ να εχει το προιον σου βαζουν 24% ΦΠΑ και 15€ εξοδα εκτελονισμου απο τα ΕΛΤΑ.
Αν το προιον εχει μεγαλη αξια παλι σου βαζουν 24% ΦΠΑ απλα αλλαζουν τα εξοδα εκτελονισμου απο 15€ σε 50-70-90 κτλ.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Όπως είσαι βγάζεις το 5 και βάζεις το 40 από μπροστά και έτοιμος :P

Λες; Θα δείξει. Μπορεί να αργήσει τελωνείο, μπορεί να με χρεώσουν έξτρα για τελωνείο (not).Πολλοί λόγοι για να επιστρέψεις ένα προϊόν υπάρχουν. Και μάλιστα στο Amazon είναι ένας μήνας περιθώριο no questions asked. Συμπληρωματικά για πριν Αγγλία έχει 20% οπότε η διαφορά μας είναι περίπου 25-30 ευρώ στα χρήματα της κάρτας  τα οποία τα υπολογίζει ήδη το Amazon στο ποσό που πλήρωσα.😉😂

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καντον ban αυτον οτι πιο fake υπαρχει εκει εξω.

οχι μονο αυτον γενικα τα περισσοτερα τετοιου ειδους ειναι για τα σταχια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...