Προς το περιεχόμενο

AMD RX 7000 Series [RDNA 3/Navi31]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Δεκτή η άποψη σου, το έβαλα γιατί όλα τα παιδιά λέτε ότι στα 4-5 παιχνίδια που αξίζει να ανοιξεις rt, (κάποιος είπε ότι υπάρχουν και παιχνίδια που αν το ανοίξεις γίνονται χειρότερα τα visuals), πρέπει το implementation να είναι φουλ. Ε ποσο θα τραβήξει η 2060 σε τέτοιες περιπτώσεις; Τεσπα πάμε παρακάτω.

Κοιτάζω μια που σου έστειλα και στο άλλο τοπικ. Από Amazon Αγγλίας.

θα εχεις τελωνειο ρε , οχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Just now, akoinonitos said:

θα εχεις τελωνειο ρε , οχι ?

Σοβαρά στο λέω, αμά δεντην πάρεις σήμερα θα την πάρω εγώ. Στα 530 την θέλω, στείλε στο φίλο σου να επικοινωνήσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Δεκτή η άποψη σου, το έβαλα γιατί όλα τα παιδιά λέτε ότι στα 4-5 παιχνίδια που αξίζει να ανοιξεις rt, (κάποιος είπε ότι υπάρχουν και παιχνίδια που αν το ανοίξεις γίνονται χειρότερα τα visuals), πρέπει το implementation να είναι φουλ. Ε ποσο θα τραβήξει η 2060 σε τέτοιες περιπτώσεις; Τεσπα πάμε παρακάτω.

Αυτο που προσπαθησα να σου πω και πιαστηκαμε απο λαθος καρτες για το topic, εφαρμοζεται σε ολες τις καρτες του πινακα.
Η 4070 λοιπον συγκριτικα με την 7800xt εχει καλυτερο Ray Tracing ανεξαρτητα απο το αν αποδεχεσαι τα FPS τους σαν playable.
Μπορει δηλαδη εσυ να θεωρεις playable τα 60FPS, καποιος αλλος να ειναι ικανοποιημενος με τα 30FPS limit της κονσολας και καποιος αλλο να θελει να παιζει 100+ FPS.
Το ζητημα δεν ειναι αν τα FPS σου κανουν αλλα το ποια καρτα βγαζει περισσοτερα FPS απο την αλλη(playable ή unplayable) για να καταλαβεις ποια απο τις 2 ειναι καλυτερη στο Ray Tracing. 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Herald είπε

Σοβαρά στο λέω, αμά δεντην πάρεις σήμερα θα την πάρω εγώ. Στα 530 την θέλω, στείλε στο φίλο σου να επικοινωνήσουμε

σε μια βδομαδα θα ερθει ρε δεν ειναι εδω γιαυτο σου ειπα εχω περιθωριο μια εβδομαδα

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, akoinonitos said:

σε μια βδομαδα θα ερθει ρε δεν ειναι εδω γιαυτο σου ειπα εχω περιθωριο μια εβδοαμδα

Αααα. Ε κάνε υπομονή, γιατί ψάχνεσαι? Αφού δεν θες μπιμπλίκια και τέτοια. Βολέψου με την 710 μια βδόμαδα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Και εγώ προσπάθησα να σου εξηγήσω ότι το rt σε τέτοια κάρτα λόγω ισχύος δεν είναι επιχείρημα. Εσείς εδώ λέγατε ότι σοβαρό rt έχει το cyberpunk ε και εγώ μαζί οκ. Όταν όμως δεν παίζει με 2060 σε φυσιολογικά fps ε ρε σύ καταρρίπτεται το επιχείρημα ότι χάνεις rt με την 6600 σε σχέση με 2060. Μέχρι εκεί το πήγα. Τώρα αν υπάρχουν πολύ πιο ελαφριά παιχνίδια σε rt με καλό οπτικό αποτέλεσμα δεν γνωρίζω από rt στο ξαναλέω. Δεν έχω ασχοληθεί.

FYI η 2060 βγάζει γύρω στα 48fps σε 2Κ με RT medium, DLSS ultra performance, προφανώς κάνεις καποιες παραχωρήσεις στην ποιότητα αλλά έχεις το potential

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Αααα. Ε κάνε υπομονή, γιατί ψάχνεσαι? Αφού δεν θες μπιμπλίκια και τέτοια. Βολέψου με την 710 μια βδόμαδα :P 

δεν με πειραζει η βδομαδα το dlss με πειραζει :lol: αν και κατα 99% εκει θα παω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Age4Greeks είπε

@dimoskoutr κάνε την καρδιά σου πέτρα και περίμενε μέχρι Black Friday,  σίγουρα θα είναι καλύτερα τα πράγματα. 

Παίζουν καινούργιες κάρτες προσφορά σε black friday ? Για Ελλάδα τουλάχιστον δεν θυμάμαι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

θα εχεις τελωνειο ρε , οχι ?

Πληρωμένα όλα μέσα στην τιμή που σου είπα.

image.png.14729128aa29721d186c9184c862ceb7.png

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Παίζουν καινούργιες κάρτες προσφορά σε black friday ? Για Ελλάδα τουλάχιστον δεν θυμάμαι τίποτα.

Μόνο το Πλαισιο αν βάλει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, akoinonitos said:

δεν με πειραζει η βδομαδα το dlss με πειραζει :lol: αν και κατα 99% εκει θα παω

170€ παραπάνω για DLSS νομίζω δεν θα τα έδινα. Aφού της αλλάζεις και συχνά εσύ,  κλάιν, αν ήταν να την κρατήσεις ok

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Aris-leme είπε

Από Αγγλία δε νομίζω να αξίζει ρε παιδιά. Είδα και εκεί τιμές αλλά τελωνεία κτλ μια απο τα γίδια με Ελλάδα.

βγαινει λιγο πιο φθηνα αλλα το θεμα ειναι ποσο θα σε καθυστερησουν στο τελωνειο

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

βγαινει λιγο πιο φθηνα αλλα το θεμα ειναι ποσο θα σε καθυστερησουν στο τελωνειο

Ως τώρα και από Αγγλία και από Αμερική που έτυχε και έχω πάρει δεν μου βγήκε αναμονή σε τελωνείο ιδιαίτερη. Και τις 3 φορές το αμαζον ήταν σε αυτό που έδινε ως delivery day μέσα. Μπορεί να τύχει βέβαια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...